Siedem cudów

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Iwona

Nadchodzi czas cudów. Tylko czy każdy może na nie liczyć? Ta książka to wyjątkowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Będzie chwilami lekko, a chwilami wzruszająco dokładnie tak, jak potrafi pisać tylko Agata Przybyłek! Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam,...

Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam, mimo aromatu pieczonych już przez mamę pierników, nikomu nie udziela się radosna atmosfera. Tata Moniki stracił pracę, ale nie chce nikomu o tym powiedzieć. A brat niefortunnie myli datę urodzin swojej ukochanej z urodzinami dawnej partnerki, co stawia pod znakiem zapytania skrzętnie planowane zaręczyny. Co jeszcze może pójść nie tak?
Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu. Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią twojego świata.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/siedem-cudow/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/wp-content/uploads/2018/09/Siedem_cudow.jpg

Biblioteczka Rudej | 2018-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2018

"Ludzie, gdy myślą o cudach, zawsze spodziewają się fajerwerków. Spektakularnego wydarzenia na miarę znaków na niebie albo trzęsienia ziemi. Zapominają, że cuda wcale nie muszą być takie."

Po thrillerze musiałam lekko dać odpocząć głowie, bo co za dużo to niezdrowo, a że w tym roku mamy zalew książek o tematyce bożonarodzeniowej to mój wybór padł na Siedem cudów z przecudnie bajkową okładką, a i nazwisko autorki nie jest mi nieznane, bo Pani Agata dała się poznać jako autorka całkiem sympatycznych powieści obyczajowych.
Siedem cudów to historia siedmiorga bohaterów, których losy się splatają, bo albo są spokrewnieni albo los stawia ich sobie na drodze. Marek i Jola to małżeństwo z długoletnim stażem, rodzice Maćka i Moniki, którzy studiują w Gdańsku, ale święta jak co roku zamierzają spędzić w gronie najbliższych. Jola jak każda matka i żona tuz przed świętami wpada w szał zakupów, sprzątania i gotowania, Marek natomiast.... własnie na parę dni przed Wigilią dowiaduje się, że w...

Justyna | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę powiedzieć, że wypadło całkiem pozytywnie. "Siedem cudów" nie jest może jakąś mega super powieścią, nie wyciska łez i raczej nie skłania do refleksji, jednak przedstawiona historia jest całkiem przyjemna, książkę czyta się miło i bez śladu nudy. Bohaterowie trochę płascy ale przymknęłam na to oko. ;) Spędziłam kilka miłych chwil w towarzystwie tej książki. Ani nie polecam ani nie odradzam. Moja ocena waha się między 6,5 a 7/10.

lacerta | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Chyba nie polubię się z panią Agatą Przybyłek. Chociaż "Siedem cudów" to historia, która idealnie wpasowałaby się w świąteczny klimat - lekko zakręceni bohaterowie, troszkę komplikacji i nieprzewidzianych sytuacji, odrobina ciepła i świątecznej pogody. Mogłoby być naprawdę super gdyby nie styl autorki. Rozwlekłe opisy, analizowanie przez bohaterów tych samych sytuacji po kilka razy, ciągłe przemyślenia ciągnące się przez całe rozdziały - wszystko to sprawiło, że przy lekturze wynudziłam się okropnie.
"Siedem cudów" to książka zdecydowanie za bardzo przedłużona, do której ja już nie zamierzam nigdy wrócić.

"To bliscy są w tych dniach najważniejsi, a nie czerwony barszcz. Można przygotować pyszną kolację bez niego, ale nie da się spędzić cudownych świąt w samotności."

"Siedem cudów" to książka, której fabuła rozpoczyna się dokładnie 7 dni przed Wigilią i dotyczy 7 osób. Autorka opisuje każdy dzień z perspektywy różnych bohaterów. Nie da się tutaj wybrać głównego bohatera, bo tak jak w rodzinie czy w związkach, ktoś jest po coś i każda osoba jest istotna i ważna.

Monika i Maciek to rodzeństwo, które czeka już na zbliżające się święta i wyjazd do rodzinnego domu. Autorka przybliżyła nam ich ostatnie dni przez wyjazdem. Monika dorabia sprzedając kosmetyki w drogerii, gdzie spotyka swoją wielką byłą miłość Ksawerego. Jej brat dla odmiany planuje oświadczyć się swojej dziewczynie Gosi, ale i w tym wątku nie wszystko pójdzie jak z płatka. Poznajemy też losy rodziców Moniki i Maćka, czyli Marka, który zostaje zwolniony z pracy przed świętami oraz Jolę, jego wiecznie zapracowaną żonę,...

werka777 | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

GRUPA BOHATERÓW
Autorka stawia na ludzi zmagających się z problemami codzienności. Brak tutaj idealizowania czy naciąganych dramatów, ot samo życie – momentami przepojone radością, kiedy indziej przepełnione goryczą i bólem. Nawet w okresie przedświątecznym, bo przecież los nie robi sobie wyjątków i przerw. Monika, Małgorzata, Ania czy Jola, każda z tych kobiet odkrywa tutaj swoją małą rolę. Największy akcent został położony na pierwszą ze wspomnianych postaci, nie oznacza to jednak, że akurat jej zostanie przydzielony happy end. Jak potoczą się role siostry, dziewczyny, koleżanki czy matki, o tym musicie przekonać się sami. Nie brakuje także mężczyzn, wcale nie tych nieomylnych, czy boskich i filmowych. Są ci uczciwi, z którymi można się zaprzyjaźnić, ale którzy są po prostu ludźmi – popełniającymi błędy i potrzebującymi akceptacji. Ksawery, Maciek, Marek, wnoszą w całą treść swój udział i stają się przedstawicielami konkretnych zagadnień. W trakcie czytania ubolewałam tylko nad...

książek: 1943
BaSiUlA | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Co roku, gdy widzę piękne okładki książek zwiastujących nadchodzące Święta Bożonarodzeniowe mam ochotę rzucić wszystko i zatopić się w lekturze. Gdy już jakąś zdobędę szybko siadam do czytania i ........ I właśnie spodziewam się chyba zbyt wiele. Piękna okładka, w treści nadchodzące Święta, miła prosta historyjka i to wszystko. I obiecuję sobie, że więcej nie sięgnę po tego typu książki. Jednak te piękne okładki czasem wygrywają z postanowieniami.

Hanna | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

Pozostało siedem dni do Bożego Narodzenia. Czasu pełnego miłości, radości, spokoju i pojednania. Czasu przepełnionego zimową aurą, magicznym klimatem, kolędami i zapachem pierników.

"Siedem cudów" skrywa w sobie historię siedmiu różnorodnych bohaterów. Na wstępie poznajemy Monikę, która aktualnie pracuje w perfumerii i grzecznie namawia klientów do kupna promowanych produktów. Choć praca wydaje się łatwa i przyjemna, to jednak ból stóp oraz pleców nieustannie dokucza Monice. Na całe szczęście do zakończenia zlecenie pozostało jej już tylko dwadzieścia sześć godzin. Czas w pracy płynie wolno, mimo świątecznego gwaru i kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Pewnego dnia przez próg perfumerii przechodzi Ksawery, była miłość Moniki. Od tej chwili w dziewczynie ożywiają uśpione uczucia. Młodzi wpadają na siebie w galerii jeszcze kilka razy. Czy uda im się pogodzić i stworzyć związek na nowo? Czy może nie ma już czego odbudowywać?

Ksawery za pół roku kończy studnia na Politechnice...

Aellirenn | 2018-11-13
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2018

Nie polubimy się z panią Agatą niestety.

To nie jest tak kompletnie zła książka. Sama historia naprawdę fajnie się klei i nawet niekiedy przebiega dość nietypowo. I za to duży plus. Niestety jest kilka minusów, które skutecznie mnie odstraszają od tej autorki. Nie lubię nic nie wnoszących opisów np. że ktoś schował piżamę pod kołdrę - owszem, trzeba budować klimat, ale co za dużo, to nie zdrowo. Nie lubię też, kiedy powieść nie jest spójna jeśli chodzi o język. Pierwsza połowa książki to jakby początkująca pisarka, druga połowa o niebo lepsza. Dobrze, że lepsza oczywiście. I wreszcie nie lubię błędów. A kiedy sama autorka gubi się w bohaterach i używa nie tego imienia, co trzeba w danej chwili, to już jest słabo. Dlatego plus 5 gwiazdek za historię i minus 5 za resztę.

kAMyk | 2018-12-12
Przeczytana: grudzień 2018

(...)"Siedem cudów" jest powieścią fajną. Bohaterami są studiujący młodzi ludzie oraz ich rodziny. Każde z nich niesie na barkach większe lub mniejsze problemy, ale wszyscy marzą już o spotkaniu w rodzinnym gronie. Przyjazd do domu dla młodych jest wytchnieniem i czasem relaksu, dla ich rodziców to czas radości w domu, który zapełnia się na nowo ukochanymi dziećmi. Czy tytułowe siedem cudów spotkamy w powieści? oczywiście, że tak. Nie są one spektakularne i niesamowite, to cuda codzienności, czasami ograniczone do zmiany patrzenia na życie.
Powieść dla niektórych może być trudna do czytania. Jest mało dialogów, dużo opisów, niemniej jednak świetnie wchodzą w kompozycję książki i doskonale oddają nastrój. Bohaterowie są sympatyczni i "prawdziwi", w książce nie ma żadnej sztuczności czy jakiegokolwiek sztucznego podsycania klimatu. Do zaczytania, podobała mi się, korekta kiepska, druk może...

Adrianna__ | 2018-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2018

Książek Agaty Przybyłek nie czytałam, ale kojarzę je głównie ze względu na bardzo ładne okładki. Dlatego bez zastanowienia sięgnęłam po „Siedem cudów”, aby się przekonać czy styl autorki spodoba mi się na tyle, abym mogła zamówić inne jej powieści.
Monika studiuje w Gdańsku i co chwila wpada na swojego byłego narzeczonego Ksawerego dlatego z niecierpliwością wyczekuje świątecznego powrotu do domu, gdzie ma nadzieję oderwać myśli od niedoszłego męża. Ksaweremu również nie jest lekko. Już myślał, że związek i uczuci do Moniki to przeszłość, ale za każdym razem jej widok przyprawia go o szybsze bicie serca oraz napływ wspomnień z ich relacji. Mężczyzna niespodziewanie zaprasza do swojego rodzinnego do domu na święta Anię – koleżankę z kółka naukowego, która jest w ciąży, a w związku z tym, że wychowywała się w domu dziecka miała kolejne dorosłe święta spędzić sama w akademiku. Brat Moniki maciek planuje się oświadczyć swojej ukochanej Małgorzacie, ale pechowo myli datę jej urodzin z...