Najlepsza przyjaciółka

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Asiek

Asia i Kuba są szczęśliwą parą, która planuje wspólną przyszłość. On jest towarzyski i przebojowy, ona – raczej introwertyczna i skryta. Dlatego gdy dziewczyna na lekcjach francuskiego poznaje Elwirę, Jakub uznaje to za dobry znak. Kobiety szybko przypadają sobie do gustu i nawiązują głęboką relację pełną zaufania. Asia zaczyna spędzać z przyjaciółką coraz więcej czasu. Jednocześnie zauważa, że jej relacje z Jakubem są coraz bardziej napięte. Na szczęście kobieta ma bratnią duszę, która zawsze ją pocieszy i znajdzie rozwiązanie każdego problemu.

Bo przyjaciele zawsze chcą dla nas jak najlepiej.

Prawda?

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

natalijka | 2019-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Po pierwsze OKŁADKA nie jest odzwierciedleniem książki! Jest jej przeciwieństwem, bo to na pewno nie jest lekka opowiastka o przyjaźni.
Po drugie mocno mnie zirytowała ta książka, a dokładniej, jej główna bohaterka Joanna. Jak można być tak głupim i ślepym??? Czy ludzie zmanipulowani całkowicie przestają myśleć? Nie umiem sobie tego wyobrazić, jest to dla mnie irracjonalne ale widocznie możliwe skoro ludzie po dziś dzień zmagają się z manipulacją, ubezwłasnowolnieniem, sektami i różnego rodzaju organizacjami mającymi na celu przejęcie kontroli nad umysłem człowieka.
Nie ujęła mnie ta książka ani treścią ani stylem.

Ervisha | 2019-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2019

Książka przewidywalna i schematyczna do bólu aż poczułam irytację i zmęczenie.
Pomysł na historię ciekawy (to aby poruszyć kwestię zaufania), jednak nie wykorzystany - zmarnowany potencjał jakby autorka nie wiedziała jak cała opowieść powinna się potoczyć i napisała ją od niechcenia.
Ciężko się czyta a książka męczy

asia_35 | 2019-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2019

Niech czytelników nie zmyli cukierkowa okładka,to nie jest kolejne babskie czytadło,to mocny thriller psychologiczny o tym jak wielka jest potęga manipulacji.

Asia i Kuba są parą,ona pracuje jako fryzjerka,jest nieco zamkniętą w sobie dziewczyną,on sprzedaje telefony,otoczony jest sporym kręgiem znajomych,ot kolejna para,która poznała się na zasadzie przeciwieństw.Pewnego dnia Asia zapisuje się na kurs francuskiego,gdzie poznaje Elwirę.Od tego momentu jej życie ulega zmianie.Przyjaciółka zaczyna ingerować we wszystkie aspekty życia Asi.
Elwira skrywa pewien sekret a odkrycie go będzie główną bohaterkę drogo kosztować.

Izabela Krasińska stworzyła świetną powieść,pod pozorem nawiązania przyjaźni poznajemy zręczne techniki manipulacji,Asia zostaje przez Elwirę poddana wręcz praniu mózgu.Szantaż emocjonalny,groźby,Elwira nie cofnie się przed niczym żeby zatrzymać Asię przy sobie.Jaki ma w tym cel?? To już musicie sami odkryć czytając.
Książka należy do tych,że jak się ją zacznie to...

Kasia | 2019-07-07
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 07 lipca 2019

Trudno cokolwiek napisać o książce nie zdradzajac jej treści, jest dość przewidywalna. Porusza jednak ciekawy temat jakim jest zaufanie. Jak bardzo można poddać się wpływom drugiego człowieka i nie zatracić własnej tożsamości.
Polecam

Katherine | 2019-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2019

Może rzeczywiście nie jest to typowy obyczaj i choć mniej więcej do połowy książki byłam dość zainteresowana co będzie dalej, to w drugiej części książki trochę to z każdą kolejną stroną zainteresowanie malało 🙁
Fajny pomysł na książkę, o tym jak osoba trzecia może namieszać w związku, jak ktoś kto ma słaby charakter może zostać zmanipulowany. Czuję jednak spory niedosyt, poza tym jakoś denerwowało mnie kiedy autorka nazywała swoich bohater po nazwisku

Shoshana25 | 2019-06-25
Przeczytana: czerwiec 2019

Asia żyje spokojnie wraz z swoim chłopakiem Kubą kiedy poznaje Elwirę... Historia nuda, banalna. Choć nie ukrywam, że zakończenie mnie zaskoczyło, co chyba jest jedynym plusem książki. Czyta się dość szybko, ale irytacja na bezradność i głupotę bohaterki Asi sięga zenitu. Kiepsko skonstruowanie postacie. Warto doczytać dla zakończenia.

Agnieszka Górecka | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Kochani dziś chciałabym podzielić się z wami moją opinią na temat książki „Najlepsza przyjaciółka”.
Książka była dla mnie totalnym zaskoczeniem! Sądząc po tytule myślałam, że będzie to typowa opowieść obyczajowa opowiadająca o przyjaźni dwóch kobiet. Maksymalnie się pomyliłam...
No i tu mam lekki zamęt głowy, chciałbym napisać wam coś więcej, ale wydaje mi się, że mogłabym zdradzić za dużo i moglibyście stracić przyjemność z jej czytania. Więc może lepiej będzie jeśli nie będę zdradzać za wiele i sami bliżej poznacie losy bohaterów. Tak jak wspominałam wyżej powieść nie jest typową obyczajówką, jest w niej coś z thrillera, coś intrygującego, coś co trzymało mnie w napięciu i sprawiło, że bardzo czekałam na finał całej tej historii. Oczywiście wyczekiwanie finału miało wpływ na to, że pochłonęłam ja w kilka godzin. Doczepię się jedynie do tego, że minimalnie brakowało mi oryginalności. Nie jest to jakoś bardzo rzadko spotykana historia i napewno każdy z was spotkał się z podobną w...

JoaśkaJagoda | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Książka z każdą stroną wciąga coraz bardziej trzyma w napięciu. Gorąco polecam.

basia | 2019-05-29
Przeczytana: 29 maja 2019

Wciągająca historia Asi i Jakuba. W tym związku pojawia się jednak trzecia osoba, która nieźle namąci. Niby prosta i przewidywalna fabuła ale czyta się rewelacyjnie i trudno się oderwać. Polecam!

rudarecenzuje | 2019-05-21
Na półkach: Przeczytane, WYMIENIĘ
Przeczytana: 21 maja 2019

Choć Joanna spełnia się zawodowo, a u jej boku stoi wymarzony narzeczony, kobiecie ciężko pozbyć się wrażenia, że czegoś jej brakuje. Kiedy pewnego dnia w jej życiu pojawia się Elwira, Asia szybko obdarza ja sympatią, angażując się w tę znajomość bez cienia wątpliwości. Nowa znajoma wydaje się wiedzieć lepiej, czego Joannie potrzeba. Tylko czy rzeczywiście?

Sięgając po „Najlepszą przyjaciółkę” liczyłam na sporą dawkę emocji, którą zapewnić mogą książki obyczajowe w najlepszym wydaniu. I z wielką przyjemnością muszę przyznać, że tytuł ten faktycznie wywołał we mnie mnóstwo odczuć różnego rodzaju. Niezwykła mieszanka, na którą składało się niedowierzanie, zaskoczenie, poruszenie czy złość, sprawiła, że moje zainteresowanie powieścią nie słabło, a jej temat mnie nie nużył.

Trzeba też szczerze powiedzieć, że Krasińska umiejętnie oraz z dużym wyczuciem łączy ze sobą kwestie, które wspaniale się nawzajem przeplatają i uzupełniają, pozwalając by czytelniczki czuły, że trafiły na...