Symfonia ciszy

Natasza Socha Wydawnictwo: Purple Book literatura obyczajowa, romans
Purple Book
2024-03-27
2024-03-27

#symfoniaciszy #recenzja @natasza.socha.pisarka #współpracabarterowa z @purple_book_wydawnictwo
Autorka na kartach tej powieści "wyłożyła" nam bardzo trudny i jednocześnie bardzo istotny w życiu człowieka temat żałoby.Każdy z nas go doświadczył lub dopiero się z nim zmierzy.I każdy przejdzie tą drogę inaczej,po swojemu.Nie ma reguły przeżywania żałoby,jej schematu czy jakichś sztywno określonych ram.Marcel,bohater tej powieści również znalazł na nią swój"sposób".Czy właściwy?Skuteczny?Oczyszczający,przynoszący upragnioną ulgę?Gdy jego ukochana żona Ania ginie w wypadku Marcel nie potrafi pogodzić się z tą bezpowrotną stratą.Zamyka się w sobie,nie dopuszcza do siebie nikogo,nawet pogrzeb żony"zagarnia" wyłącznie dla siebie..I nagle,przypadkiem odkrywa,że jego Ania miała romans,że w jej życiu i sercu był jeszcze ktoś...Jak to możliwe,przecież byli tacy szczęśliwi,zgrani,dopasowani,zakochani...?Powoli jednak dociera do niego,że to"idealne" małżeństwo wcale takim nie było....I to być może z jego winy.Odszukuje Jakuba, mężczyznę który"zabrał" mu żonę i postanawia się zemścić.Obmyśla plan i skrupulatnie go realizuje.Uderza w najczulszy punkt rywala-jego siostrę.I to ją rani najbardziej...sam dostając rykoszetem.Dlaczego?Sami się przekonajcie.Czy postępowanie Marcela można usprawiedliwić?Czy skrzywdzony ma prawo krzywdzić w imię sprawiedliwości?Czy zemsta"leczy"?Moim zdaniem nie....no może jedynie na krótką chwilę.A co potem?Czy sama satysfakcja wystarczy by żyć dalej?Marcel zrozumiał swój błąd i znalazł sposób by go naprawić...ale czy mu się uda?Czy wiolonczela pozwoli mu wyrazić wszystko to co chce powiedzieć?Czy jego nieudolne"rzępolenie"zostanie wysłuchane?Sam tego nie wie...ale się nie poddaje.🎻🎻🎻Poznajcie Marcela i jego historię-polecam 👍❣

Jak to się dobrze czytało!

Lubię takie życiowe fabuły z bohaterami, którzy są po prostu ludźmi, popełniającymi błędy, błądzącymi i próbującymi naprawiać to, co zepsuli.

Chociaż książka ma dla mnie raczej smutny wydźwięk, bo jest o ludziach którzy mocno się w swoim życiu pogubili, myśleli, że żyją dobrze i przyjemnie, a czegoś jednak w tym życiu brakło. To jest to historia również optymistyczna, dająca nadzieję.

Może jednak powinniśmy żyć bardziej uważnie i zwracać uwagę na to co czują i jak odbierają pewne rzeczy inni ludzie, zwłaszcza Ci bliscy, którzy są tuż obok....

Jak to się dobrze czytało!

"Bez muzyki, życie byłoby pomyłką" - Friedrich Nietzsche. Utożsamiacie się z tymi słowami ?
Ja mogłabym sobie je wytatuować. 🎼🎶💝

📚 RECENZJA 📚

W tragicznych okolicznościach Marcel, traci żonę Annę. Parę miesięcy po jej śmierci, odkrywa niewierność swojej zmarłej ukochanej, informacja ta niszczy idealny obraz tego małżeństwa jakie mężczyzna sobie stworzył i wstrząsa całym jego światem. Wdowiec postanawia zmierzyć się z prawdą, bez względu na konsekwencje i okoliczności. Jak się okazuje, życie pisze dla niego niesamowity scenariusz.

"Symfonia ciszy" to książka, która pokazuje ogromną siłę uczucia, wielką miłość do muzyki, oraz moc jaką niesie nadzieja. To także historia w której najważniejsze wspomnienia, po stracie ukochanej osoby stają się iluzją, a bezlitosna rzeczywistość wymaga, aby się z tym zmierzyć.

Według mnie, to przede wszystkim poruszająca powieść o stracie, żałobie, a także głębokim żalu, ale znajdziecie tutaj również olbrzymią siłę przebaczenia i nadziei. Ta książka, to także historia o smutku i odkupieniu win. Na każdej stronie przepełniona całą paletą uczuć, wzbudza niezapomniane emocje, pokrzepia, ale również skłania do refleksji. Przypomina też, że nie zawsze wszystko jest takim, jakim chcielibyśmy aby było. Dlatego warto nauczyć się patrzeć, ale tak żeby widzieć i słuchać, ale tak żeby słyszeć.

Książki Pani @natasza.socha.pisarka, towarzyszą mi przez całą moją czytelniczą drogę i zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Każda historia, która wychodzi spod pióra autorki jest wyjątkową, nietuzinkową i w jakiś, tylko dla siebie wyjątkowy sposób, odmienia życie. #sochomagia 🤗❤️
Pani Socha swoją twórczością nauczyła mnie miłości we wszystkich jej odsłonach. Każda kolejna odkrywa skrajne emocje, potęgę miłości i siłę przebaczenia.
Piękna i do bólu życiowa, z nutą tej cudownej "Sochomagii", która pozostawia w poczuciu, że miłość jest silniejsza, od najgłębszego żalu.

Polecam!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję @purple_book_wydawnictwo 📚💝
@natasza.socha.pisarka 🪻🫶
#recenzja #recenzjaksiążki #opiniaoksiazce #polecamksiążke #kochamksiazki #kochamczytac #czytanietopasja #zksiazkajejdotwarzy #bookstagram #booktokpolska

Ja mogłabym sobie je wytatuować. 🎼🎶💝

📚 RECENZJA 📚

Podczytuję książki Nataszy Sochy, najnowsza książka dostępna jest na Legimi więc przesłuchałam w wersji audio i cóż - bez rewelacji, pięć gwiazdek to troszkę na wyrost.

Cała fabuła zanadto wydumana.

Po pierwsze już na początku pierwszy zgrzyt - gdy usłyszałam, że Jakub odebrał Marcelowi cudzą własność. Odkąd to nasz partner życiowy jest naszą własnością?

Poza tym ta nauka gry na wiolonczeli i dawanie koncertów (wprawdzie zaznaczono, że niezbyt sprawnie) po paru lekcjach?
I żeby facet aż tak się starał? Akurat -szczerze w to wątpię.

Samo zakończenie rodem z Harlequin'a.
Można, ale niekoniecznie ;)

Cała fabuła zanadto wydumana.

Poza tym ta...

Jak trudno poukładać sobie życie gdy niespodziewanie los zabiera nam ukochaną osobę.
Jest jeszcze trudniej gdy okazuje się że wspólne życie było dzielone z kimś jeszcze.
Człowiek zatraca się w rozpaczy, szuka zemsty , niszczy siebie i innych.
Czy Marcel będzie potrafił naprawić to co udało mu się stworzyć i zepsuć jednym wyznaniem.
Czy ma jeszcze szansę na normalność?
Symfonia ciszy to życiowa historia pełna żalu, smutku, wściekłości ale i prób wrócenia do normalnego życia.
Dawno nie czytałam takiej książki.
Polecam 🙂

Człowiek zatraca się w rozpaczy, szuka zemsty , niszczy siebie i innych.
Czy ma jeszcze szansę na...

w ciemno kupuję każdą powieść Nataszy Sochy. Zazwyczaj zostawiam ją sobie na wolną sobotę lub niedzielę , chowam się w krzaczorach i chłonę. Natasza zawsze sprawia ,że jestem w innym, delikatniejszym świecie. I ta powieść mnie nie rozczarowała. Historia przedziwnego trójkąta , zemsta która uderza w sprawcę, dziwny układ dwóch mężczyzn z wielkiej nienawiści przeistaczający się może nie w przyjaźń ale szacunek oparty na zrozumieniu. Jedyna chyba powieść Nataszy Sochy kończąca się dość jednoznacznie i pozytywnie, przeważnie autorka zostawia nas z niedopowiedzeniem bądź pytajnikiem. oczywiście oprócz serii kryminalnej wydawanej w Purple Book. Bardzo polecam Symfonię Ciszy. Zostawiła mnie z delikatnym uśmiechem w kącikach ust...

"Symfonia ciszy" Natasza Socha to poruszająca historia o miłości, a także o sztuce przebaczania.
Marcel nie może się pozbierać po utracie żony. Po kilku miesiącach zbiera się do uporządkowania garderoby swojej żony. Znajduje tam złoty naszyjnik z serduszkiem. Znajdują się na nim inicjały, które nie są inicjałami jej. Skąd go miała i do kogo należał? Gdy zaczyna analizować swoje małżeństwo dochodzi do niego, że wcale nie było takie wspaniałe za jakie je uważała. I w tym momencie pragnie już tylko zemsty...

Jest to książka przesiąknięta bólem z utraty bliskiej osoby, smutkiem i dużą ilością łez. Historia jakiej się nie spodziewałam. Nagła zmiana bohatera sprawiła, że książka zachęcała mnie jeszcze bardziej do odkrycia prawdy. Choć jest to smutna i niebanalna historia to ma w sobie to coś, że chce się jej jeszcze więcej.

Książka wzbudziła we mnie wiele emocji, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Do końca nie wiedziałam czego można spodziewać się po Marcelu. Zemsta wydaje się słodka jednak nie do końca tak smakuje jakbyśmy tego nasz bohater oczekiwał. Na pewno po przeczytaniu mam wielki mętlik w głowie odnośnie emocji, książka daje wiele do myślenia. Polecam :)

Symfonia ciszy - Natasza Socha

„Marcel traci w wypadku żonę. Nie potrafi się pozbierać po jej śmierci, ma wrażenie, że jego życie właśnie się skończyło. Po kilku miesiącach decyduje się zajrzeć do garderoby i uporządkować ubrania po zmarłej Annie.

I wtedy znajduje złoty naszyjnik z serduszkiem i wygrawerowanymi literami. Nie podarował go swojej żonie, zresztą inicjały się nie zgadzają. Marcel bezskutecznie próbuje odpędzić natrętne myśli. Zaczyna analizować ostatnie miesiące swojego małżeństwa krok po kroku. Dociera do niego, że wcale nie było ono takie idealne…
Kiedy poznaje prawdę, pragnie tylko jednego – zemsty.”

Książka przepełniona jest bólem. Bólem straty ale i zemsty. Czy odkrycie prawdy sprawiło, że Marcel postanowił dokonać zemsty i złamać przy tym nie tylko swoje serce ale też inne? Wiecie, na pewno takie odkrycie nie jest proste i łatwe, tym bardziej, że Ania nie miała jak się obronić. Były domysły, spekulacje, a kiedy jednak coś okazuje się prawdą może załamać.
Podobała mi się przemiana bohatera. Wydawać się może, że strata ukochanej osoby sprawi, że nie da rady się podnieć, a tu zemsta zaczęła go napędzać. I co się okazuje ? Że poznaje on kogoś kto nie zna jego przeszłości, za to kocha muzykę i sprawia, że nawet można zakochać się w deszczu. A można ?
Musicie przekonać się sami!

Książka sprawiła, że uwierzyłam iż nawet najgorsze wydarzenia mają wpływ na nas i na to co czujemy. Że czasami to co wydaje nam się naturalne, dla kogoś innego może być złota klatka.
Natasza Socha wprowadza nas w historię gdzie nic nie jest oczywiste, nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowań bohatera, a co za tym idzie śledzimy jego losy i czasami chcemy nim po prostu wstrząsnąć by się ocknął.
Symfonia ciszy wywołuje w czytelniku bardzo dużo emocji i mimo, że jest to książka obyczajowa i akcja jest stonowana to pochłonie Was i sprawi, że uwierzycie w magię, bo przecież po każdej burzy wychodzi słońce.
Zdecydowanie polecam! Bo historia jest na wskroś prawdziwa przepełniona całą paletą uczuć i barw !

Współpraca - Wydawnictwo Purple Book

Symfonia ciszy - Natasza Socha

Początek świetny, druga część niestety przypomina pseudopysochologiczny poradnik co robić, aby żyć długo i szczęśliwie.
Autorka niemalże serwuje nam recepturę, jaka miłość powinna być, koniecznie z muzyką, bo bez niej życie byłoby pomyłką.

🎶 OPINIA 🎶

Tytuł: Symfonia Ciszy "
Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Purple Book
(e-book przeczytany na Legimi)

Żona Marcela Ania ginie w wypadku. Mężczyzna nie potrafi zrozumieć dlaczego los upatrzył sobie właśnie ją. Tęskni za nią,za jej uśmiechem,za wspólnymi spacerami. Odnosi wrażenie,że już nigdy nie poczuje się lepiej.
Gdy pewnego dnia postanawia uporządkować rzeczy po swojej żonie, znajduje tam tajemniczy naszyjnik z serduszkiem i wygrawerowanymi litrami. Nigdy nie podarował go Ani, zresztą inicjały również się nie zgadzają. Za wszelką cenę chce się dowiedzieć od kogo go dostała. Gdy zaczyna analizować ostatnie miesiące swojego małżeństwa i dociera do niego,że nie było ono takie idealne jak mu się wydawało.Jednak gdy poznaje prawdę postanawia się zemścić.

"Symfonia ciszy" to piękna i bardzo poruszająca historia. Wspaniała książka o małżeństwie, żałobie, miłości,przebaczeniu i trudnych wyborach. Warta każdej minuty poświęconego czasu. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów. Skutecznie przekonuje nas że nic nie jest takie jak nam się wydaje. Autorka świetnie potrafi zaintrygować czytelnika, podsycić w nim ciekawość do tego stopnia że odłożenie książki zdaje się niemożliwe do wykonania. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Wywołała we mnie ogrom emocji. Bardzo lubię pióro autorki. Z całego serca polecam ❤️

🎶 OPINIA 🎶

Tytuł: Symfonia Ciszy "
Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Purple Book
(e-book przeczytany na Legimi)

Gdy pewnego dnia postanawia uporządkować rzeczy...

• 0 0💚CHCĘ PRZECZYTAĆ💚
  • Audiobooki
  • 0 0 Nowości na LEGIMI

Dodaj cytat z książki Symfonia ciszy