Zakochane Zakopane

Okładka książki Zakochane Zakopane Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Anna H. Niemczynow, Magda Stachula, Anna Szczypczyńska, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Zakochane Zakopane
Agnieszka KrawczykKrystyna Mirek Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2018-10-31
2018-10-31
literatura polska zakochani zima góry kurort miłość

Miłość, miłość w Zakopanem

Ciepła książka, idealna na długie zimowe wieczory. Niektóre historie były lepsze, inne gorsze, ale łączy je wizja świątecznego Zakopanego i Willi pod Jodłami, która w tym czasie wypełnia się miłością.

We wszystkich opowiadaniach pojawiła się magia i nadzieja na lepsze jutro. A to za sprawą wyjazdu do Zakopanego, który odmienił życie wszystkich bohaterów. Podchodzili do niego nieufnie i mało optymistycznie, ale jak się potem okazało, nie mieli na co narzekać, a nawet jeszcze zyskali na tym wyjeździe ;) Nie mam ulubionego opowiadania w tej książce, wszystkie mi się podobały ;)

Siedem zimowych opowiadań o miłości która rodzi się w Zakopanem.
Nie winny konkurs zmienia podejście do życia siedmiu par, które zatrzymują się w pensjonacie o nazwie Willa pod Jodłami.
Każde opowiadanie łączy w sobie : miłość, Zakopane, zimę i konkurs.
Bohaterowie każdego opowiadania na codzień zmagają się że swoimi życiowymi problemami. Wygrana w konkursie to ich urlop w zimie i w nie których przypadkach odnowiona miłość lub poznanie miłości.
Każda z autorek przedstawiała swoją interpretację zimowego opowiadania o miłości.

Siedem zimowych opowiadań o miłości która rodzi się w Zakopanem.
Każde opowiadanie łączy w sobie : miłość, Zakopane, zimę i konkurs.

Krawczyk- 6-/10

Wilczyńska- 5/10
Witkiewicz- 9/10

Polecam, każde kolejne opowiadanie czyta się przyjemniej

Polecam, każde kolejne opowiadanie czyta się przyjemniej

Coraz bliżej Boże Narodzenie, to i na klimaty iąteczne pora. Lekki, pełen optymizmu zbiór opowiadań.

W książce „Zakochane Zakopane” spotykamy siedem polskich autorek, które zabiorą nas do Willi pod Jodłami, posadzą w wygodnym fotelu przed kominkiem, zaserwują grzańca i uraczą opowieściami pełnymi emocji, a przede wszystkim miłości.
W siedmiu opowiadaniach pełnych ciepła, z wątkiem miłosnym i świętami w tle. W tych krótkich świątecznych opowiadaniach czuję klimat i świąteczna magię. Pięknie łączą się w całość. Aż mam wrażenie że autorki choć jest ich wiele ściśle współpracowały nad tym by to była spójna całość a nie zbiór różnych historii jak w innych antologiach. Niektóre aż proszą o ciąg dalszy ale taki ich urok, że czasem historia jest akurat na tę kilkanaście stron a czasem nie chcę się rozstać z bohaterami.

Taka przyjemna książka na wieczór do herbaty z cytryną. Różne autorki, różne style, różny poziom ale całkiem przyjemna całość. Można troszkę się nad pewnymi sprawami zastanowić i coś z tej książki wyciągnąć.

Od dłuższego czasu marzy mi się spędzenie około świątecznego okresu w górach. W przytulnym pensjonacie, z kominkiem i widokiem na ośnieżone szczyty. Z regionalnymi przysmakami na wigilijnym stole. Póki co, to tylko plany. Na razie pozostaje mi czytanie książek obyczajowych, w których bohaterowie spędzają grudniowy czas gdzieś w górach.

"Zakochane Zakopane" to projekt burmistrza miasta, który chce wypromować Zakopane. W tym celu zorganizowano konkurs dla par. Wylosowani wybrańcy mają możliwość spędzenia poświątecznego tygodnia, również Sylwestra z balem, w pięknym górskim kurorcie. Czy na odpoczynek pojadą tylko zakochane pary? Niekoniecznie. Jest tylko jeden konkursowy wymóg: na miejscu trzeba się zjawić z drugą osobą. Choć dla niektórych to trudne do realizacji, mobilizują się, by spełnić warunek.

Siedem autorek powieści obyczajowych zmierzyło się z opowiedzeniem historii osób, które wygrały w loterii i pojechały na urlop do Zakopanego. I jak to w książkach tego gatunku bywa, miłość krąży w powietrzu. Nie zawsze jest słodko. Czasami ktoś musi walczyć o uczucie drugiej osoby. Bywa też, że ktoś ma pewne wyobrażenie o ukochanej osobie, a potem się rozczarowuje. Choć zdarza się, że kogoś nagle dopada strzała Amora. Niekiedy znajduje się swoją drugą połówkę na stoku lub drodze, gdy zepsuje się auto. Albo odkrywa się, że wybranek jest cały czas przy naszym boku, choć nie traktowaliśmy go jako swojej wielkiej miłości.

"Zakochane Zakopane" to przyjemna lektura. Mnóstwo tu mrozu, śniegu, gór, zakopiańskiego klimatu. Zimowa aura wręcz wylewa się w kart książki. Willa pod Jodłami zaś jawi się jako miejsce, w którym chciałoby się spędzić choć tydzień, najlepiej w czasie zimy. Autorki tą antologią pokazały, że również krótką formą da się pięknie opowiedzieć o miłości.

"Zakochane Zakopane" to projekt...

Nie jestem obiektywna, po prostu nie lubię czytać opowiadań. Chociaż niektóre z nich dobrze się czytało

• Świąteczne