Ag2S

Piękna zimowa opowieść o miłości! Najsłynniejszy górski kurort zimą aż kipi życiem. Roi się w nim od amatorów rozrywek i używek, spotkamy w nim także wytrwałych bywalców tatrzańskich szlaków. Odważni toprowcy, nieustraszeni policjanci, piękne kelnerki i gwiazdy deptaków – w Zakopanem spotkacie całą plejadę barwnych postaci. Co stanie się, gdy drogi ich wszystkich przetną się na gwarnych...

Piękna zimowa opowieść o miłości!

Co stanie się, gdy drogi ich wszystkich przetną się na gwarnych Krupówkach, a serca zabiją jeszcze mocniej na hasło: ZAKOCHANE ZAKOPANE! ? A wszystko przez jedną akcję promocyjną, w której wygraną był tygodniowy pobyt w WILLI POD JODŁAMI dla zakochanych...
Co z tego wyniknie? Czy miłość można wygrać w konkursie?
Zakochane Zakopane – tam zdarzyć może się wszystko!

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/316

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/316

Oficjalna recenzja
sweeciak książek: 486

Miłość, miłość w Zakopanem

Miłość, miłość w Zakopanem... chyba każdy słyszał słowa owej piosenki. Słowa, które idealnie nadają się do podsumowania pozycji „Zakochane Zakopane”, którą oddało w ręce czytelników wydawnictwo Filia. Znajdziemy w nim siedem historii o różnych rodzajach miłości – miłości zaskakującej i przypadkowej, zapomnianej i niespełnionej, wyczekiwanej i rozkwitającej, a także tej zdradzonej i dojrzałej. Wszystko to w otoczeniu przysypanego śniegiem urokliwego Zakopanego, magii świąt i postanowień noworocznych.

W książce „Zakochane Zakopane” spotykamy siedem polskich autorek, które zabiorą nas do Willi pod Jodłami, posadzą w wygodnym fotelu przed kominkiem, zaserwują grzańca i uraczą opowieściami pełnymi emocji, a przede wszystkim miłości. Pierwsza zabierze głos Agnieszka Krawczyk, która w „Małych kłamstwach” potwierdzi, że kłamstwa mają krótkie nogi, a na miłość można wpaść całkiem przypadkiem. Następnie Krystyna Mirek uraczy nas „Wymarzonym upominkiem”, który połączył przez przypadek dwa różne światy. Światy, w których znajdziemy miłość oddaną i tę zapomnianą, a także młodzieńczą i rodzicielską. Kolejną autorką jest Anna H. Niemczynow, która w „Łańcuszku Couego” obdarzy nas pełnym refleksji i przemyśleń opowiadaniem, które chwyta za serce i na długo pozostaje w pamięci.

Pełni zadumy zajrzymy też do świata „Idealnej pary” Magdy Stachuli, która tylko pozornie do idealnych par należy. Czy miłość, w której tkwi zadra zdrady, ma szansę przetrwać, czy może pociągnie za sobą nieprzemyślane czyny? W kolejnym opowiadaniu „Serce z brystolu” Anny Szczypczyńskiej odkryjemy, że stara miłość nie rdzewieje i damy wielkiemu czerwonemu sercu drugą szansę. „Lawiny schodzą nieoczekiwanie” to opowiadanie, w którym Karolina Wilczyńska zafunduje nam lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, w jednym pokoju umieszczając bohaterkę z nowo poznanym mężczyzną. Czy to na pewno skończy się dobrze? Owe historie zakończy w rytmie „Kocham cię, kochanie moje” Magdalena Witkiewicz, ukazując nam miłość dojrzałą i spontaniczną, łączącą to, co połączone powinno być.

„Zakochane Zakopane” to pozycja, która zabierze nas w oprószone śniegiem uliczki Zakopanego i otuli emocjami. Na chwilę oderwie od codziennego rozgardiaszu i pokaże, jak różne mogą być oblicza miłości, ale nie tylko. W opowiadaniach znajdziemy też wiele przemyśleń, które skłonią nas do zadumy i spojrzenia na niektóre problemy inaczej. Uzmysłowią coś, co czasem ucieka. Może nie warto ciągle rozpamiętywać przeszłych zdarzeń, ale zacząć żyć tu i teraz, bo przecież życie mamy tylko jedno. Nie wiemy, co czeka nas za zakrętem, i nawet jeśli teraz jest źle, to nie oznacza, że za jakiś czas nie czeka nas przyjemna niespodzianka, która zmieni nasze życie.

Siedem autorek, siedem różnych historii i siedem stylów, które łączą tylko dwie rzeczy: Willa pod Jodłami i miłość. Jedne z nich mogą podobać się bardziej, inne mniej, ale w całości stanowią naprawdę udany zbiór opowiadań. I tak jak miłość sprowadziła bohaterów do owego pensjonatu w Zakopanem, tak i ta pozycja wprowadzi was w miły nastrój, który tylko doda uroku zbliżającym się świętom. Myślę, że jest to pozycja, po którą warto sięgnąć, może i wy zdecydujecie się kiedyś na pobyt w Zakopanem, gdzie miłość chodzi ulicami...

Agnieszka Zwolska-Szydłowska

Gosia | 2018-11-11
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2018

Siedem różnych opowiadań polskich autorek, których wspólnym mianownikiem jest wygrana tygodniowego pobytu dla zakochanych w Zakopanem w Willi pod Jodłami. Biały puch, narty i świąteczno-noworoczna zabawa. Każde opowiadanie mnie zainteresowało, lubię takie książki zwłaszcza zimą z grzańcem w dłoni.

Kasia b | 2018-11-18

Trochę się rozczarowałam: w początkowej części antologii zabrano opowiadania dobijające próchniczotwórczym przesłodzeniem, zbyt ckliwym nawet w okresie świąt i łopatologicznym moralizatorstwem. Za to od drugiej połowy książki nagła zmiana: parada naprawdę fajnych, niegłupich tekstów. Dość ryzykowna kompozycja redaktora, no ale w końcu wszystko dobre, co się dobrze kończy...

Aellirenn | 2018-11-24
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2018

To był kawał dobrej książki w świątecznym klimacie. Siedem fantastycznych polskich autorek i siedem fantastycznych opowiadań, a wszystko to w zimowym mieście miłości - Zakopanem. Przyznam szczerze, że najbardziej czekałam na opowiadanie Magdy Stachuli. Bardzo byłam ciekawa jak wypadnie w trochę innej konwencji niż jej trzy (notabene świetne) dotychczasowe powieści. I nie zawiodłam się! A najbardziej mnie cieszy, że to opowiadanie Stachuli było... a jednak nie będę spoilerować. Sami sprawdźcie. Warto!

Ps. Moje pewniaki czyli Krawczyk, Wilczyńska i Witkiewicz dały radę. Niczego innego się nie spodziewałam. ;)

Iwona | 2018-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2018

Bardzo sympatyczny zbiór opowiadań. Święta to taki magiczny czas, że można coś zmienić w swoim życiu. I tak też dzieje się u naszych bohaterów. A to wszystko w klimatach Krupówek, Giewontu i pięknych gór. Polecam

Klimat świąt, robienie barszczu, lepienie pierogów, gorączka kupowania prezentów, wybieranie najpiękniejszej choinki, która zgubi milion igieł, białe płatki śniegu spadające z nieba, wiecznie spieszący się ludzie i gdzieś pomiędzy tym wszystkim… konkurs. Konkurs organizowany przez jedną z rozgłośni radiowych w której do wygrania jest spędzenie okresu świąteczno-sylwestrowego w Willi pod Jodłami w zimowej stolicy Polski- Zakopanem. Warunek? Prosty. Wyślij sms, zgłoś się i oddzwonimy do wybranych osób. Wygrało siedem osób. Siedem osób, którym do szczęścia brakuje niewiele. Spokoju, ciszy, odpoczynku, rozrywki, odcięcia się od codzienności, zaufania, MIŁOŚCI. Autorki stworzyły absolutnie magiczną książkę. Opowiadania choć krótkie, są przepełnione emocjami. Każde z nich pokazuje nam zupełnie inną historię. Miłość jest tutaj pokazana na różne sposoby. Od tych wyczekanych, niespełnionych, dopiero co rozkwitających po dawno zapomniane i odkryte na nowo po latach. Nie kończą się typowym...

PrzeCzytajka | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

To już czwarta antologia świątecznych opowiadań wydanych przez Wydawnictwo Filia. Nie będę zatem ukrywać, że jak tylko ukazała się jej zapowiedź stała się pozycją obowiązkową dla mnie na ten rok. Po przeczytaniu trzech pierwszych antologii nie mogło być inaczej.

Tym razem autorki opowiadań zabierają nas do Zakopanego. Cóż tam na nas czeka? Czy święta poza domem mogą być udane? A może mogą być o niebo lepsze?

Najsłynniejszy górski kurort zimą aż kipi życiem. Roi się w nim od amatorów rozrywek i używek, można także zauważyć wytrwałych bywalców tatrzańskich szlaków. Spragnieni odmiany mieszkańcy wielkich aglomeracji, amatorzy białego szaleństwa, regularni turyści, a także debiutanci na zakopiańskich deptakach – w Zakopanem spotkacie całą plejadę barwnych postaci.
Co stanie się, gdy drogi ich wszystkich przetną się na gwarnych Krupówkach, a serca zabiją jeszcze mocniej na hasło: ZAKOCHANE ZAKOPANE?! A wszystko przez jedną akcję promocyjną, w której wygraną był tygodniowy pobyt w...

sweeciak | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

FOCZKA | 2018-12-12

Zbiór opowiadań z wątkiem miłosnym i świętami w tle. Urokliwe Zakopane to jedno z idealnych miejsc na nowy początek, zmiany, w którym można poczuć klimat świąt. Marzę o zimie w Zakopanem, kuligu, pieczonym baranie/ czy prosiaku. Święta poza domem, to wspaniała okazja na złapanie oddechu, odpoczynek. Świąteczna literatura zawsze mnie wzrusza i poprawia nastrój, nawet rzeczy niemożliwe mogą się wtedy wydarzyć.

Klaudynkara | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Zakochane Zakopane

Ciekawy i bardzo sympatyczny zbiór opowiadań.
Niby ta książka skupia się na miłości, to można z tych opowiadań wiele wyciągnąć innych aspektów.
Przypomniała mi o paru wartościach życiowych, o których czasem zapominam. O tym co jest ważne w życiu a w pogoni gdzieś czasem to umyka.
Dla fanów książki Idealna jest kontynuacja losów bohaterów w formie jednego z opowiadań.
Bawi i wzrusza nawet mnie, tę która kpi z romantycznych komedii 😉

Polecam 8/10

CzaplinskaCzyta | 2018-11-11
Przeczytana: 2018 rok

Przydarzył Wam się kiedyś cud w święta? Oczywiście chodzi mi również o te małe sprawy, nie tylko spektakularne, takie dzięki którym poczuliśmy magię świąt jeszcze bardziej. Ja pamiętam dobrze moje pierwsze święta z chłopakiem, obecnie mężem. Wynajmowaliśmy mieszkanie i mimo że na kolacje wigilijną i tak szliśmy do mojej i jego rodziny, to postanowiliśmy wspólnie ubrać choinkę. Pamiętam ten ciemny pokój, który oświetlała choinka, to było takie magiczne, spędzać święta z ukochanym po raz pierwszy. Z roku na rok było jeszcze lepiej, chociaz myśleliśmy, że wyjeżdżając do Anglii, te święta nie będą miały już takiej w sobie magii jak te spędzone z rodziną. Okazało się, że nasi przyjaciele urządzili nam takie święta, abyśmy poczuli się jak w domu i to było takie piękne, że zawsze kręci mi się łezka w oku jak sobie o tym przypominam. Teraz, kiedy święta spędzamy co roku nieco inaczej, bo w innym towarzystwie, to nigdy nie czułam, że są gorsze od tych w Polsce. Na szczęście mamy takich...