(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie

Okładka książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie Natasza Socha Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki (Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie
Natasza Socha Wydawnictwo: Edipresse Seria: (Nie) literatura obyczajowa, romans
(Nie)
Edipresse
2019-02-13
2019-02-13
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje damsko-męskie wypadek samochodowy zdrada
Inne

Okładka książki Pierwsza miłość Gabriela Gargaś, Robert Kornacki, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Agnieszka Lis, Lidia Liszewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agata Przybyłek, Natasza Socha, Natalia Sońska, Joanna Szarańska, Karolina Wilczyńska
Pierwsza miłość Gabriela Gargaś, Ro...
Okładka książki Zostań ze mną Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Zostań ze mną Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Inna kobieta Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Inna kobieta Karolina Głogowska,...

Nie każda miłość jest na zawsze

Małżeństwo z długoletnim stażem postanawia się rozejść. Miłość się wypaliła. Ona ulega wypadkowi ,on pomaga żonie w rehabilitacji .Rozwód zostaje odłożony na później. Czy ta "(Nie)miłość,, będzie trwała dalej, o tym w książce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obyczajówka o tym jak wyglądał by świat idealny. O tym jak ludzie się zmieniają i stają się lepsi. W obliczu tragedii mamy nadzieję i perspektywy. Główna bohaterka Cecylia zamierza rozstać się z mężem z którym się jej nie układa. Nagle ulega jednak wypadkowi i jest sparaliżowana od pasa w dół. Toleruje jego zdrady aby jak najdłużej jej pomagał aby mogła dojść do siebie. I nagle pstryk facet który ma kilkanaście lat młodszą kochankę wraca do chorej żony. No cóż, fajnie by było, ale w rzeczywistym świecie uciekłby gdzie pieprz rośnie. Podziwiam optymizm autorki i wiarę w ludzi. Pozycja warta przeczytania 😂

Świetna analiza małżeństwa i przyczyn jego rozpadu. Dla każdego kto żyje z drugim człowiekiem, aby nie popełnił tych błędów.

Chyba nie odnajduję się w fabułach Nataszy Sochy...

Chyba nie odnajduję się w fabułach Nataszy Sochy...

Ciekawa opowieść o tym jak codzienność zabija związek, jak człowiek przestaje być sobą, mieć własne pasję, cele. Jednak w małżeństwie Celi i Wiktora brakuje komunikacji. Czy uda im się odbudować relację? Czy po 13 latach z siebie zrezygnują.

Zupełnie nie moje klimaty. Nie podobał mi się sposób narracji, roztrząsanie, studium małżeństwa etc. Raczej nie sięgnę po kolejne z tego cyklu.

Książka o życiu i jego przewrotności. Czasem wydaje nam się, że mamy na wszystko albo chociaż na pewne sprawy wpływ, że coś zależy od nas ale tak na prawdę życie pisze najlepsze scenariusze. Gdzieś kiedyś usłyszałam i zapamiętałam takie zdanie: chcesz rozśmieszyć Pana Boga? - powiedz mu o swoich planach.
Czasem z pozoru nic nie wnoszące wydarzenia mogą mieć ogromny wpływ na nasze życie, decyzje.
Książka dobra, inna, polecam!

Czasem z pozoru nic nie wnoszące wydarzenia mogą mieć ogromny wpływ...

"Rutyna. Ja wpadłam w podobną, tyle, że w moim przypadku chodziło raczej o uczucie, które się wypaliło. To nie jest ten Wiktor, którego poślubiłam trzynaście lat temu. Podobno ludzie się nie zmieniają, ale to nieprawda"...

Cecylia i Wiktor czują, że ich małżeństwo już nie istnieje i najchętniej wzięliby jak najszybciej rozwód. Ona szuka miłości na tinderze. On także się już z kimś spotyka. Wypadek samochodowy przykuwa Cecylię do wózka i skazuje ją na pomoc męża. Sfrustrowani ( jeszcze) małżonkowie muszą odłożyć swoje marzenia o wolności na lepszy czas.

Tym razem o (nie)miłości się książka przydarzyła, O tym jak codzienność i rutyna zabija nawet najbardziej zgrane małżeństwo, a miłość szybko przeradza się w nudę, a czasem w nienawiść. Oczekiwania wobec drugiej osoby przesłaniają drobne gesty i oznaki miłości i sprawiają, ze zapominamy tym, że o związek trzeba dbać na każdym jego etapie.

Bardzo ciekawe spojrzenie na związek i na wszystkie emocje jakie z nim się wiążą. Jestem ciekawa dalszych losów bohaterów

Książka mnie nie zachwyciła dość nudna.

Książka mnie nie zachwyciła dość nudna.

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane w 2019