Listy (nie)miłosne

Cykl: (nie)miłosne (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Jak można wyrazić słowami coś więcej niż wdzięczność?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Szczerze? Rozpłynęłam się ... naprawdę 😍 - to piękna, prawdziwa, pełna miłości i żalu, szczęścia i łez, wspomnień i nowych wyzwań powieść ... ta książka to nowy początek. To szansa na WIĘCEJ, dla każdego z nas! Jeśli w naszym życiu coś nagle zniknie, zawali nam się wszystko w co do tej pory wierzyliśmy ... nie możemy się poddawać, musimy wierzyć, że po prostu los ma nam coś więcej do zaoferowania! Sama przez coś podobnego przechodziłam. Choć szczerze mówiąc nie potrafiłabym poradzić sobie z tym za pomocą listów 😉.
W życiu Zosi i jej rodziny wszystko się sypie...tracą bliskich, całą wypracowaną latami równowagę i pasję do życia. Jedno jest niezmienne...te ciepłe i cierpliwe męskie oczy, które pałają najszczerszą w świecie miłością do naszej głównej bohaterki. Achhh....Czyż to nie piękne? Tak, choć nie do końca wszystko układa się tak idealnie jak możecie w tej chwili myśleć... . Zraniona, niewinna dziewczyna nie radzi sobie z przeszłością i bólem jakiego doświadczyła przez swojego...

_kingu_reads | 2018-09-10
Na półkach: 2018', Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 września 2018

‘’Listy (nie)miłosne’’ to historia Zosi, dziewczyny o złamanym sercu, której narzeczony odszedł zostawiając po sobie jedynie pożegnalny list.
Zosia, którą porzucił narzeczony stara ułożyć sobie życie na nowo. Nie jest to proste, gdyż wszystko wokół przypomina jej o niespełnionej miłości, a pomimo mijającego czasu rana w sercu nadal pozostaje otwarta. Z pomocą dziewczynie przychodzi Staszek, wieloletni przyjaciel, którego uczucia dalece odbiegają od przyjacielskich. Chłopak z całych sił stara się wspierać Zosię oraz pocieszać w trudnych chwilach.
Jednym ze sposobów Zosi na radzenie sobie z żalem po utraconej miłości jest pisanie listów. W tych listach wylewa wszystkie swoje emocje oraz przeżycia, adresuje je do Igora, chociaż doskonale wie, że ten nigdy ich nie otrzyma, gdyż przechowuje je w specjalnej szkatułce.
Jedną z pamiątek, która została po wspólnym życiu z byłym narzeczonym jest kartka, na której zapisali listę rzeczy, które chcą wykonać razem. Zosia czuje, że jeśli...

Gola | 2018-09-25
Przeczytana: 18 września 2018

Przyjemna lektura, ciekawy pomysł lubię książki gdzie czytamy listy ale nie urzekła mnie tak jak poprzednie. Trochę irytował mnie ten idealny przyjaciel.
Mimo wszystko miła i ciepła lektura o tym jak prawdziwa przyjaźń powoli przeradza się w miłość.

izabela81 | 2018-09-17
Na półkach: 2018 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 września 2018

Jak można wyrazić słowami coś więcej niż wdzięczność?

Była z nim naprawdę szczęśliwa. Planowali wspólnie przyszłość, mieli nawet spisaną listę rzeczy, które chcą zrobić razem. Jednak on odszedł, zostawiając tylko list. I rozpacz, którą ona jeszcze długo będzie nosić w sercu. Czy ktoś, kto od zawsze na nią czeka i jest gotów zrobić dla niej wszystko, dostanie swoją szansę?

"Kiedy się o coś dba, czas nie ma prawa tego zniszczyć. Trzeba tylko osób, które bardzo tego chcą, które pragną utrzymania niezmiennie pewnego stanu, które będą dbać, by nic się nie zmieniło. Potrzeba osób, którym po prostu bardzo zależy, dla których pewne rzeczy mają ogromne znaczenie. To daje poczucie spokoju i pewności."

To w żaden sposób nie jest kolejny banalny romans. Oczywiście motywem przewodnim jest miłość, lecz jest to uczucie nie tylko kobiety i mężczyzny, ale i miłość rodzicielska, siostrzana czy po stracie ukochanej osoby. Tak wiec znajdziemy tu różne jej odcienie i każda z nich będzie wyjątkowo...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2019-03-11
Przeczytana: 10 marca 2019

"Listy (nie)miłosne" Natalii Sońskiej zaintrygowały mnie swoim tytułem. Zastanawiałam się o co chodzi z tymi nawiasami i po zakończonej lekturze mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że taki tytuł to był strzał w dziesiątkę. Przeczytajcie, a przekonacie się sami.

Natalia Sońska stworzyła ciepłą i nastrojową opowieść, w której wszechobecna słodycz została przyprawiona sporą dawką goryczy. Dwudziestoczteroletnia Zosia próbuje pozbierać się po trudnych przeżyciach, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy spadły na nią niczym grom z nieba. Śmierć ojca, depresja matki i odejście Igora - narzeczonego, z którym planowała ślub, wywołują ogromne spustoszenie w jej sercu. Na szczęście w tym trudnym czasie dziewczyna może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół. Staszek - przyjaciel z dzieciństwa opiekuje się Zosią i stara się być obok zawsze, gdy tylko go potrzebuje. Są też Karolina i Magda, przyjaciółki, którym zawsze może się wypłakać i skorzystać z ich rady i pomocy. To właśnie oni...

Kate1404 | 2018-09-22
Przeczytana: 07 września 2018

Z tyłu książki czytamy: Dla wszystkich fanów książek Jojo Moyes i filmu P.S. I love you. - lubię te pozycje i mniej więcej wiedziałam, na co liczę i czego się spodziewam po lekturze tej książki.

Ale od początku.

Główną bohaterką jest Zosia, którą nagle porzucił ukochany mężczyzna Igor. Dziewczynie jest bardzo trudno zrozumieć jego decyzję, tym bardziej, że planowali wspólną przyszłość. Nagle Igor zrywa z nią za pomocą...listu. Zosia próbuje sobie poradzić z tęsknotą za nim i złamanym sercem. Kto kiedykowiek przeżył coś takiego wie jakie to trudne... Zaczyna spotykać się ze Staszkiem, który jest w niej zakochany do szaleństwa. Mimo miłości Staszka do niej, jego dobroci Zosia codziennie myśli o byłym chłopaku. Nie umie zrobić kroku naprzód, wie że jest to jej problem. Próbuje sobie poradzić z załamaniem nerwowym i pisze listy do Igora, prawie każdego dnia, których oczywiście nie planuje mu wysłać. Tym bardziej, że Igor zapadł się pod ziemię. Ale jak zapomnieć o ukochanym i ułożyć...

NIEnaczytana | 2018-09-03

"Wierzysz w zrządzenie losu? W to, że często bawi się on naszym życiem? Ja trochę tak. Już nie raz się o tym przekonałam. Mam tylko nadzieję, że następnym razem okaże się łaskawszy".

Każdy z nas miał kiedyś złamane serce. Próbował zapomnieć o nieszczęśliwej miłości i szukał wszelkich sposobów, aby zacząć życie na nowo. Jak poradziła sobie z takim wyzwaniem Zosia, główna bohaterka książki "Listy (nie)miłosne"?

Zosia i Igor byli niemal idealną parą. Planowali wspólną przyszłość i nic nie zapowiadało zmian. Jednak sielanka nie trwała wiecznie, a dziewczyna została sama ze złamanym sercem i listem, który niewiele wyjaśniał. Jej ukochany odszedł, a ona pogrążyła się w rozpaczy. Mimo bólu, postanowiła ułożyć sobie życie bez niego. Czy związek ze Staszkiem okaże się remedium na wszystkie problemy sercowe Zosi?
Naukowcy porównują zakochanie do stanu upojenia narkotykowego. Znajdujemy się wówczas pod wpływem hormonów, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Nic więc dziwnego, że...

asia_33 | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

"Listy (nie)miłosne" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Natalii Sońskiej.Spotkanie bardzo pozytywne.Główną bohaterką powieści jest Zosia,dziewczyna właśnie kończy studia,otoczona jest gronem przyjaciół,spotyka się ze Staszkiem,również studentem.Jednak w jej sercu tkwi drzazga,a na imię jej Igor.Chłopak porzucił ją bez słowa w trudnym dla dziewczyny momencie.Dlaczego to zrobił??Odpowiedź znajdziecie w tej wciągającej romantycznej powieści.Zosia aby wyleczyć się z uczucia pisze do byłej miłości listy.Czy to coś da??Zachęcam do lektury i czekam na ciąg dalszy.Polecam!!!

Gilbertwedel | 2018-09-04
Przeczytana: 03 września 2018

Zosia była przekonana, że spędzi całe życie z ukochanym Igorem. Kiedy więc narzeczony odchodzi bez wyjaśnienia, dziewczyna jest załamana. Przez kilka miesięcy, pomimo wsparcia ze strony przyjaciół i nowego chłopaka - Staśka, dalej opłakuje utraconą miłość. Pewnego dnia stwierdza jednak, że nie chce dalej marnować życia i że nadszedł czas by wreszcie otworzyć się na nowy związek. Postanawia więc ostatecznie pożegnać się z byłym narzeczonym. Czyni to za pomocą listów, które do niego pisze. Początkowo te listy są pełne miłości, bólu, rozpaczy i tęsknoty, jednak wraz z upływem czasu uczucia Zosi się zmieniają…

Przez pierwsze sto stron książki byłam przekonana, że moje recenzja będzie bardzo negatywna. Zmylił mnie trochę blurb i spodziewałam się, że fabuła zostanie inaczej poprowadzona. Dodatkowo niesamowicie wkurzała mnie główna bohaterka. Nie mogłam zrozumieć jej postępowania. Wydawała mi się zapatrzoną w siebie egoistką, kompletnie nie dbającą o uczucia innych, a...

Katja | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

Dosłownie za parę dni, bo już 5 września 2018 roku będzie miała miejsce premiera książki Natalii Sońskiej pt. Listy (nie) miłosne. Kiedy tylko otrzymałam książkę od Wydawnictwa Czwarta Strona od razu zachwyciła mnie okładka. Pomyślałam, że to będzie wyjątkowa lektura, która wniesie wiele przemyśleń oraz spowoduje, że trudno będzie się od niej oderwać. Czy tak było?
Z twórczością Natalii Sońskiej spotkałam się po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z jej piórem, stylem pisania, dlatego bardzo byłam ciekawa „Listów”.
Myślę, że aby dokładnie zapoznać się z recenzją książki należy wspomnieć, że pisarka to młoda kobieta, dla której każdy nowy dzień niesie sporo wydarzeń, odkryć. Jak sama twierdzi, życie to pasmo wzlotów i upadków. I pomimo, że sama nie raz buja w obłokach i marzy o niebieskich migdałach, to jednak twardo stąpa po ziemi mierząc się z kolejnymi niespodziankami, które niesie dzień.

Sądzę, że jednym z ważniejszych atutów książki jest...