Randka pod jemiołą

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Iwona

Czy pocałunek pod jemiołą zawsze przynosi szczęście? Joanna jest szczęśliwą mężatką. Nie przeszkadzają jej nawet staroświeckie poglądy jej męża dotyczące tego, jak powinna wyglądać i zachowywać się jego żona. Musi mieć długie włosy, zapinać guziki bluzki niemal pod samą szyję i zawsze trzymać w ręce najważniejszy atrybut domowego ogniska – ściereczkę do kurzu. Wszystko jednak się zmienia, gdy...

Czy pocałunek pod jemiołą zawsze przynosi szczęście?

Joanna jest szczęśliwą mężatką. Nie przeszkadzają jej nawet staroświeckie poglądy jej męża dotyczące tego, jak powinna wyglądać i zachowywać się jego żona. Musi mieć długie włosy, zapinać guziki bluzki niemal pod samą szyję i zawsze trzymać w ręce najważniejszy atrybut domowego ogniska – ściereczkę do kurzu. Wszystko jednak się zmienia, gdy Joanna odkrywa, że mąż ją zdradza. Wraz z radykalną zmianą fryzury, bohaterka postanawia całkiem odmienić swoje życie.

Jej decyzja pociąga za sobą szereg konsekwencji – Joanna będzie musiała stawić czoła flirtującemu dyrektorowi szkoły oraz na nowo przemyśleć swój stosunek do pracy. Na szczęście, odkryje wokół siebie ludzi, którzy zawsze będą gotowi jej pomóc.

A gdy nadejdzie grudzień i pod butami zacznie skrzypieć śnieg, a wokół unosić się zapach pierników i pomarańczy, nikt nie będzie potrafił oprzeć się uczuciu.

W te święta każdy potrzebuje odrobiny bliskości.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/randka-pod-jemiola/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/wp-content/uploads/2018/09...»

Muszę to napisać, ale niestety ta książka podobała mi się chyba najmniej z tych trzech pozycji. Czemu? Sama nie wiem, nie potrafię określić czemu nie przypadła mi do gustu. Było w niej coś co mnie trochę irytowało, nie wiem to chyba wyczuwalny styl Autorki? Ogólnie historia była super, dobrze ją przyswoiłam, ale

jakoś tak całościowa forma mnie nieco zniechęciła. Jednak nie znaczy to, że książka jest zła! Jest to moja opinia, a może się okazać, że inny czytelnik akurat pokocha tę książkę za ogólny całokształt. Wszystko zależy od możliwości i predyspozycji czytelniczych.
Ogólnie, była to bardzo miła, przyjemna i lekka powieść, która zapada w pamięci. Jeżeli chodzi o wątek świąteczny i ogólnie bożonarodzeniowy, to jak najbardziej się on pojawia.
To historia ciekawa, miejscami może nawet i zabawna, ale bardzo przewidywalna. Niemal na każdym kroku czułam i wiedziałam co zrobi dana postać/ bohater. Jakoś takie miałam wrażenie... Czy mi to przeszkadzało? Raczej nie. Nie mam problemu z...

Aellirenn | 2018-11-16
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 listopada 2018

Joanna pewnego dnia przyłapuje męża na zdradzie. Jej życie od tej pory zaczyna się zmieniać, ale czy na gorsze?

Niestety nie do końca podeszła mi ta książka, a panią Olejnik lubię bardzo. Historia do bólu przewidywalna, ale to nie jest duży minus, bo prawie każda komedia romantyczna taka jest, a mimo to oglądamy/czytamy z przyjemnością. I nie mogę też powiedzieć, że to się źle czytało, bo czytanie szło szybko i naprawdę bez znużenia. Niestety mam jednak alergię na książki z błędami, a tutaj z ramami czasowymi coś nie zagrało. Zaczął się marzec i od początku miesiąca wydarzyło się mnóstwo rzeczy, a nagle się dowiadujemy, że do końca roku szkolnego zostały 4 miesiące. Albo więc wszystko wydarzyło się jednego dnia, albo ja nie potrafię liczyć. Chociaż to jeszcze nic, bo w marcu, na miesiąc przed Wielkanocą zapadł listopadowy wieczór. Mnie takie błędy wybijają z rytmu i zamiast zapaść się w historię i zapomnieć o bożym świecie, wciąż uświadamiam sobie, że to tylko książka. Bardzo...

palalela | 2018-11-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 03 listopada 2018

Lekka, przewidywalna opowiastka dla kobiet o tym, jak wesoło może być po rozwodzie z domowym tyranem (nie bokserem, ale sportowym despotą, który absolutnie wszystko, włącznie z rodzajem majtek swojej usłużnej połowicy, musiał mieć pod kontrolą). Czyta się przyjemnie i ekspresowo, jeszcze szybciej zaś zapomina się o banalnej, przesyconej gloryfikacją zawodu nauczyciela treści. Rozumiem, że w szkole nie jest łatwo, ale wieczne pretensje pedagogów maści wszelkiej po prostu wytrącają mnie z równowagi. Bo nie dość, że mają znacznie mniej godzin niż normalny etat, to jeszcze zarabiają dużo, dużo więcej, choć wszystkim opowiadają, że jest inaczej. Co do "Jemioły" jest nieźle, choć jak na Autorkę dość przeciętnie.

SPOILER
Aaaa, tego no, wiecie, w jakim miesiącu według autorki przypada Wielkanoc? W listopadzie. Kto nie wierzy, niech uważnie czyta rozdział o wypadku Aśki.

margolec | 2018-11-16
Przeczytana: 13 listopada 2018