Festiwal Lodowych Serc

Druga część, gdzie ponownie spotykamy się z bohaterami znanymi już z Wypożyczalni Świętych Mikołajów.
Akcja rozgrywa się w okresie świątecznym kiedy większość wierzy w cuda i magię świąt.
Kilka historii splecionych ze sobą, gdzie w każdej znajdziemy pewne oczekiwanie na zmianę sytuacji, nadzieję na lepsze - podsumowująć pozytywne historie w jakich specjalizuje się autorka.
Tę pozycję czytało mi się lepiej niż pierwszą, może nie porwała ale przyjemnie spędziło się w jej towarzystwie popołudnie.

Jest to druga część „Wypożyczalni Świętych Mikołajów” autorstwa Agaty Przybyłek.
Po niespełna roku ponownie zajrzeliśmy do domów bohaterów znanych nam z pierwszej części cyklu. Justyna i Grzegorz po latach znowu są razem, jednak do szczęścia brakuje im dziecka. Nie ma żadnych przeciwwskazań ,aby Justyna zaszła w upragnioną ciąże, jednak kolejne starania kończą się niepowodzeniem.
Magda została wspólniczką Grzegorza, jednak przez cały czas jej oczkiem w głowie pozostaje jej dziesięcioletni syn – Kajtek.
Niedoszła żona, Amanda mieszka w dość niezwykłej kamienicy. Jej sąsiedzi wiecznie się kłócą a sąsiad z góry włącza piłę. Okazuje się, że Ksawery jest rzeźbiarzem i przygotowuje się do konkursu.
Przyjaciółka Amandy – Kasia mieszka z Mikołajem. Kochają się, jednak wszystko zaczyna wjeżdżać na nowe tory, gdy okazuje się że Kasia jest w ciąży. Czy tata dwójki synów z dwoma partnerkami, jest dobrym materiałem na ojca dla dziecka Kasi.

U każdego z bohaterów coś się dzieje i jest ciekawie. Mi się książka podobała i chciałabym jej kontynuacji. Żadna z postaci nie jest nudna i mało wyrazista. Można poczuć nagromadzone emocje i wejść w tok ich myślenia. Za wyjątkiem Amandy i Magdy, każdy z bohaterów wszedł w związek rok temu. Teraz możemy ocenić czy ich relacja przetrwa i czy mogą być szczęśliwi. Jak to w życiu bywa jedna para dowiaduje się, że zostaną rodzicami, co rodzi wiele obaw. Druga para stara się o dziecko i nic z tego nie wychodzi.
Książkę oceniam na mocne 7 pkt.

"Festiwal Lodowych Serc" Agata Przybyłek. W życiu bohaterów jest czas, kiedy ich serca zamarzają. Z różnych powodów. Jedni pogubili się w staraniu o dzieko, u innych dwie kreski świadczą o nieplanowanej ciąży, ktoś inny zostaje zdradzony przez kogoś kogo kocha. Okres świąteczny jest czasem kiedy większość wierzy w cuda i magię świąt. Choć są tacy z sercem zimnym jak lód. W miasteczku odbywa się Festiwal Lodowych Rzeźb. Czy wpłynie na osoby, które się tam spotkają i rozpuści lód zalegający w sercach. O tym możecie się przekonać czytając książkę, która mi osobiście bardzo się podobała.

W drugiej części poznajemy dalsze losy bohaterów,dowiadujemy się jak potoczyło im się życie,jakie mają plany i przede wszystkim co są w stanie zrobić dla …miłości.
Czy Mikołaj się ustatkuje?
Amanda pozna miłość życia ?
Czy Ksawery wygra na Festiwalu?
Co będzie się działo w związku Justyny i Grzegorza? Czy zdarzy się świąteczny cud ?

O tym musicie przekonać się sami sięgając po tą pozycję,bo ja nie chce Wam za dużo zdradzać😉.

Książka była naprawdę przyjemna w czytaniu,klimatyczna i otulająca.
Mój niedosmak po pierwszej części,który gdzieś tam sobie był-został zaspokojony i mimo,że to koniec losów bohaterów to bardzo dobrze z nimi spędziłam czas i będę ich jeszcze przez długi czas wspominać. W szczególności Amandę,Ksawerego,Mikołaja i Grzegorza z Justyną.

Z czystym sumieniem mogę polecić tą pozycję.

Czy Mikołaj się ustatkuje?
Amanda pozna miłość życia ?
Czy Ksawery wygra na Festiwalu?

O tym musicie przekonać się sami...

Nieraz lepiej zakończyć na pierwszej części. Ta część nie była potrzebna.

Nieraz lepiej zakończyć na pierwszej części. Ta część nie była potrzebna.

📖 RECENZJA
Tytuł: Festiwal lodowych serc
Autor: Agata Przybyłek
Współpraca reklamowa z @Czwartastrona

Związek Kasi i Mikołaja wszedł na nowy etap, życie zupełnie ich zaskoczyło i od teraz wywróci się do góry nogami.

Amanda próbuje ułożyć swoje życie po rozstaniu z narzeczonym. Co prawda nie jest to dla niej łatwe, ale czas spędzony z sąsiadem Ksawerym sprawia jej coraz większą radość.

Magda samotnie wychowuje syna Ksawerego. Po rozwodzie próbuje ustabilizować swoje życie, wszystko się dla niej zmienia kiedy do jej firmy dołącza nowy pracownik..

Justyna i Grzegorz po wielu latach wrócili do siebie. Pozornie wydają się szczęśliwi, ale do pełni szczęścia czegoś im jednak brakuje..

Każdy z nich czeka na swój bożonarodzeniowy cud, czy uda się go dokonać?

"Festiwal lodowych serc" to druga część książki "Wypożyczalnia Świętych Mikołajów". Po roku wracamy do wszystkich bohaterów i mamy okazję obserwować, jak zmieniło się ich życie.

To co urzekło mnie po raz kolejny to naturalność tej historii. Agata Przybyłek zadbała, aby czytelnik mógł odnaleźć w tej książce cząstkę siebie i swojego życia. Bo któż z nas nie boryka się z własnymi problemami, nie szuka szczęścia, nie dąży do realizacji własnych marzeń?

Podsumowując, to ciepła i otulająca powieść, idealna dla miłośników życiowych historii. Jak dla mnie zbyt mało tu jednak świąt, nie poczułam magicznego klimatu, którego zazwyczaj oczekuję, doceniam jednak obyczajową fabułę i pod tym względem polecam. 😊

📖 RECENZJA
Tytuł: Festiwal lodowych serc
Autor: Agata Przybyłek
Współpraca reklamowa z @Czwartastrona

Takie trochę "ciepłe kluchy" ta książka... nie było żadnego elementu zaskoczenia, bardzo przewidywalna fabuła. Taka do przeczytania i zapomnienia...

Dalsze losy bohaterów książki "Wypożyczalnia Świętych Mikołajów". Ten tom (podobnie jak i pierwszy) bardzo przypadł mi do gustu. Książka jest lekka i przyjemna i co najważniejsze można ją uznać za świąteczną 🙂 Poza tym autorka zaserwowała nam tu klimat zimowy w 100% a to za sprawą mroźnego festiwalu. Taka ciekawostka - w Poznaniu co roku w okolicach Mikołajek właśnie organizowany jest taki konkurs. Stąd czytając tę książkę czułam się jakbym była jedną z jej bohaterek 😅
Oczywiście nie zabraknie tutaj romansu i dram (zachowanie Justyny początkowo było bardzo irytujace) Jednak ostatecznie nadal lubię wszystkich bohaterów, a to u mnie nie zdarza się często 🤭
Ode mnie leci zdecydowana polecajka 👌
Myślę, że (byc może za rok?🤔) możemy się spodziewać kolejnej części tej serii. Ja będę na pewno na nią czekać!

Za egzemplarz i możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Jak że to kontynuacja bohaterowie i ich perypetie znane, pojawia się kilka nowych postaci, ale generalnie nic mnie nie zaskoczyło. większość wątków dość przewidywalnych. Do poczytania ok, ale wow nie było.

Bardzo przewidywalna kontynuacja pierwszej części. Losy bohaterów plączą się, są "raz na wozie, raz pod", akcja toczy się w magicznym przedświątecznym czasie, więc happy end jest bliski. Dla spragnionych ciepłego romansidła w sam raz na jeden wieczór.

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Festiwal Lodowych Serc