Wyzwanie czytelnicze LC

Głosząca kres

Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 3)
Wydawnictwo: Uroboros
Endsinger
raven

Trzeci tom serii Wojna Lotosowa, opowieść o ostatniej bitwie, która rozstrzygnie losy Gildii. Trylogia Wojna lotosowa to wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. Wyspy Shim a rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, a władca...

Trylogia Wojna lotosowa to wzruszająca i tragiczna opowieść o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią. Wyspy Shim a rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, a władca dba wyłącznie o własne interesy. Tajemnicza, wszechmocna Gildia surowo każe każdego, kogo podejrzewa o Nieczystość

źródło opisu: okładka

źródło okładki: materiały wydawnictwa

glodnawyobraznia | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/06/dzieci-pana-izanagi-i-pani-izanami.html

W pierwszych dwóch tomach "Wojny lotosowej", "Tancerzach burzy" i "Bratobójcy", Jay Kristoff brawurowo podszedł do tematu japońskiego steampunka, powodując przyspieszenie tętna u niejednego czytelnika. Głosząca kres to zamknięcie tej ekscytującej serii, na które czekałam zapewne nie tylko ja.

W zrujnowanej stolicy Hiro i kierująca nim Gildia przygotowują się do ofensywy na Shimę, w której główną rolę ma odegrać przerażająco wielki mechaniczny Miażdżyciel, obsługiwany między innymi przez Kina. A ponieważ uzurpatorzy trzymają w niewoli daimyo klanu Feniksa, mają do dyspozycji także całą jego powietrzną flotę. Klan Smoka postanawia się bronić, jednak sytuację komplikuje armia gaijinów, która niespodziewanie dokonuje inwazji na ich fortecę. Kagé po zniknięciu Daichiego nie potrafią znaleźć wspólnego frontu, więc Yukiko odchodzi z grupą zwolenników, udając się do stolicy klanu Lisa...

Blue-eyedPassionate | 2019-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2019

"Nawet wśród tej całej śmierci jest życie"

"Głosząca kres" to finałowy tom trylogii Wojny Lotosowej, która zaciągnie nas w samo serce krwawej, bezlitosnej wojny, gdzie poświęcenie, honor, wiara, nadzieja i miłość potrafią zapalić ogień w cieniu śmierci.

Wśród buntowników dochodzi do rozłamu.
Yukiko odchodzi, aby odnaleźć innych buntowników, którzy nie są akceptowani przez Kage, a którzy według niej walczą w tej samej sprawie w środku Wojny Lotosowej. Zagubiona Tancerka Burzy dryfuje między różnymi polami walki, próbując uratować tych, co jeszcze żyją oraz tych, którzy jeszcze nie pojawili się na tym świecie. W chaosie walki jest gotowa oddać wszystko, aby jutro nastał świt dla tych, co przeżyją.
Natomiast klany skaczą sobie do gardeł, aby zmusić słabszego do poddania się i przyjęcia woli silniejszego.
Zza dalekiego morza nadchodzi armia silniejsza, wścieklejsza niż wszystkie klany razem wzięte. Armia, która została stworzona pod dziesiątkami lat niewoli, krwi i bólu. Zrodzona...

ElaF | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

Mam mieszane uczucia co do tej trylogii.
Świat ciekawy.. ale bywały przydługie opisy. Niepotrzebne wywody, oraz powtórzenia. Może to tylko moje odczucia spowodowane totalnym brakiem czasu na czytanie, czego brakuje mi okropnie.
Zastanawiam się czy gdyby zakończenie było inne to oceniłabym ją inaczej?
Duży plus za bohaterów, których bardzo polubiłam, a to nie zdarza się często.

Sylwka | 2018-08-08
Na półkach: Papier, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2018

Pierwsze dwa tomy Wojny Lotosowej Jay Kristoff’a skradły moje serducho postacią mitycznego arashitory Buruu, innowacyjnym podejściem do steampunku — takim lekko lotosowym — oraz klimatem Kraju Kwitnącej Wiśni. I choć w poprzedzającym tomie pojawiła się „alkoholowa rysa”, to jednak nie przyćmiła ona wszystkich dotychczasowych pozytywów, dlatego też lekkim podekscytowaniem przystąpiłam do czytania ostatniej odsłony cyklu pod tytułem Głosząca kres.

Ostatnia bitwa.
Kage po pojmaniu Daichiego są w rozsypce. Wewnętrzne konflikty nie pozwalają przywódcom rebeliantów skupić się na walce. Chęć zemsty jest silniejsza niż racjonalne myślenie. Dochodzi do rozłamu. Yukiko zmęczona ciągłymi przepychankami z Kaori zabiera część swoich zwolenników do Yamy – stolicy klanu Lisa – by rozpocząć walkę na własną rękę.

Gdy Kage walczą między sobą, a opętana chęcią zemsty Kaori wydaje na śmierć ukrywających się w szeregach gildii buntowników, na podbój Shimy wyrusza najpotężniejsza i najstraszniejsza...

Prawdę mówiąc nie byłam w stanie przemęczyć się przez tę książkę, a to niby trzecia część, więc najwyższe stawki... Być może za wiele podobnych książek przeczytałam, tak więc wiem, jakie będą losy rewolucji. Oczywiście wygrają, pytanie tylko, którzy z bohaterów zginą po drodze - a niestety, owi bohaterowie niewiele mnie obchodzą. Praktycznie cały czas poświęcony jest na działania wojenne, a same postacie, ich motywacje czy charakter, pozostają daleko na drugim planie. Książka po prostu nie dla mnie.

Powiem tak, cała trylogia "Wojna lotosowa" totalnie podbiła moje serce ♥ Wszystko mi się tam podobało, nie mam kompletnie nic do zarzucenia autorowi (no oprócz mojego złamanego serduszka na końcu). Uwielbiam Japonię, uwielbiam język japoński i uwielbiam mitologie. Tutaj właśnie znalazłam to wszystko. Z przyjemnością zagłębiałam się w dalszą część historii, zżyłam się z bohaterami, śmiałam się razem z nimi, płakałam razem z nimi i przeżywałam wszystko razem z nimi.
Oczywiście jest tu też przedstawiony motyw wspaniałej przyjaźni. Bardzo zazdroszczę Yukiko, że miała szansę posiadać takiego przyjaciela jak Buruu. W dzisiejszym świecie mało jest takich przyjaźni, a są ludziom bardzo potrzebne. Tak samo jak ta książka.
Fani Jaya Kristoffa i nie tylko na pewno się nie zawiodą :)

Lekko ponad tydzień temu, kiedy opowiadałam Wam, że krótko po Bratobójcy mam zamiar zabrać się za Głoszącą kres trochę sama sobie nie wierzyłam. Chęci chęciami, ale wszyscy wiemy, jak to z nimi jest. Sama jestem zaskoczona, że naprawdę udało mi się po tę cegiełkę chwycić i tak szybko ją przeczytać. Co więcej jestem naprawdę zakochana w tym, jak Jay Kristoff tę trylogię zakończył, chociaż złamał mi serce w tylu miejscach, że powinnam go pozwać za narażanie życia mojego i nienarodzonego dziecka, które już połowę dziewięciu miesięcy we mnie siedzi. Słyszałam tysiące opinii, że Wojna Lotosowa to jedna z serii, które na zawsze zostają w człowieku, od których nie można się oderwać. Do tej chwili nie mogłam się z tym zgodzić. Dwa pierwsze tomy były dobre, acz zawiodły mnie, bo nie tego od nich oczekiwałam. Teraz Głosząca kres okazała się być w stu procentach taka, jaka powinna być i jak powinno wyglądać zakończenie cyklu.

Rebelia Kage jest zagrożona nie tylko ze względu na najgroźniejszą...

Pati | 2018-07-07

Głosząca Kres jest trzecią ostanią częścią trylogii Wojny lotosowe. I tak jak dwie pierwsze mnie zachwyciły, tak ta mnie trochę nudziła i ciężko mi się czytało. Przez pół książki w zasadzie nic się nie działo, a potem książka przypomna sinusoidę, albo akcja pędzi na złamanie karku, albo wieje nudą i ciężko się czyta. Niemniej, autorowi udało się, kolejny raz mnie zaskoczyć. Niestety dla mnie ta część była najgorsza i dlatego cieszę się, że już żegnam się z bohaterami i mogę zabrać się za inna książkę.

skolsiwo | 2018-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Zwykle - mając do czynienia czy to z książkami, filmami, czy coraz to nowymi płytami naszych ulubionych kapel - pierwszy tom, pierwsza część, pierwsze wydawnictwo są tymi najlepszymi, tymi, które stawiamy za wzór i modlimy się, aby kolejne nie były gorsze, co niestety bardzo rzadko ma miejsce.
Na szczęście takim właśnie "miejscem" jest "Głosząca Kres". Ostatnia część trylogii Wojny Lotosowej jest zdecydowanie najlepszą. Ilość akcji, jej zwrotów, jak i wartkość, stoją na najwyższym poziomie. Pamiętam jak bardzo zachwycałem się "Bratobójcą" - teraz wiem, że nie był to szczyt moich możliwości. "Głosząca Kres" przebija pierwszą i drugą część w każdej możliwej kategorii, jaką jesteście sobie tylko wymyślić czy wyobrazić. Nie bez kozery ma też najwyższą ocenę ze wszystkich tomów.
Powiem krótko, jeśli jeszcze nie czytaliście, to biegiem do księgarni/biblioteki/inernetu i w try miga zabierać się za czytanie. Gorąco, bardzo, bardzo gorąco polecam!

SayuriArtanis | 2018-11-27

Uwielbiam wszystko co jest związane z kulturą Japonii, to był jeden z powodów dla których sięgnęłam po tą książkę, nie sądziłam jednak, ze historia stworzona przez autora tak bardzo mnie wciągnie, że natychmiast po przeczytaniu pierwszego tomu pobiegnę do księgiarni i kupię dwa kolejne, ponieważ nie miałam zamiaru znowu czekać kilku dni na zakup kolejnej książki.
Jako, że przeczytałam wszystkie trzy książki, pozwole sobie nadmienić, że jednym tchem, to zamieszczam recenzje calej trylogii, a nie jednej książki.
Nie zamierzam zdradzać Wam różnych smaczków dotyczących fabuły, ale mogą pojawić się pewne zarysy tego co się działo.
Na pewno oprócz nawiązań do kultury Japonii książka ta może przyciągać niebanalym stworzonym przez Jay’a Kristoffa światem, w którym ludzie zostają zmuszeni do noszenia masek inaczej powietrze może zatruć ich organizm, przyznam że na początku nie mogłam dojść o co chodzi z tymi chustami i maskami i dlaczego ich świat jest tak zniszczony, ale możemy się o tym...