Czerwona siostra

Wydawnictwo: Mag
Red Sister
fantasy, lawrence, fantastyka
Kjarik

„Urodziłam się po to, żeby zabijać. Bogowie stworzyli mnie jako siewcę zniszczenia”. W klasztorze Słodkiej Łaski młode dziewczęta uczy się odbierania życia. U nielicznych ujawnia się stara krew, dająca im talenty rzadko spotykane od czasów, gdy statki plemion przybyły na Abeth. W Słodkiej Łasce doskonali się talenty nowicjuszek, czyniąc nich śmiertelnie groźne wojowniczki. Potrzeba dziesięciu...

W klasztorze Słodkiej Łaski młode dziewczęta uczy się odbierania życia. U nielicznych ujawnia się stara krew, dająca im talenty rzadko spotykane od czasów, gdy statki plemion przybyły na Abeth. W Słodkiej Łasce doskonali się talenty nowicjuszek, czyniąc nich śmiertelnie groźne wojowniczki. Potrzeba dziesięciu lat, by nauczyć Czerwoną Siostrę drogi miecza i pięści.

Ale nawet mistrzynie walki i cienia nie w pełni zdawały sobie sprawę, co wpadło w ich ręce, gdy Nona Grey trafiła do ich komnat jako zakrwawione ośmioletnie dziecko, fałszywie oskarżone o morderstwo, a winne znacznie gorszych rzeczy.

Ukradzioną spod szubienicy Nonę ścigają potężni wrogowie, i to nie bez powodu. Choć klasztor zapewnia bezpieczeństwo i izolację, skrywana, gwałtowna przeszłość w końcu ją odnajdzie. W promieniach umierającego słońca padających na słabnące cesarstwo Nona Grey musi zawrzeć pokój ze swymi demonami i stać się niepowstrzymaną skrytobójczynią. Jeśli chce przeżyć.

źródło opisu: www.mag.com.pl

źródło okładki: www.mag.com.pl

Fantasy-Bestiarium | 2017-11-09

„Czerwona siostra” jest pierwszym tomem z serii „Przodek” autorstwa Marka Lawrencea. Powieść posiada mroczną i szybką akcję naszpikowaną specyficznym, czarnym humorem. Makabryczne opisy i realistyczne wątki militarne sprawiają, że książkę pochłania się niemal jednym tchem. Postać Nony potrafi zaciekawić już od pierwszych stron i sprawić, że nie będziemy mogli oderwać się od lektury. Każdy czytelnik powinien znaleźć w tej pozycji coś dla siebie.

Klasztor Słodkiej Łaski werbuje młode dziewczęta, aby nauczyły się zadawać szybką i okrutną śmierć. Bezwzględne szkolenie trwa, aż dziesięć lat. Po tym czasie adeptki stają się groźnymi zabójczyniami, które zabijają bez wahania. Gdy do klasztoru trafia Nona Grey sprawy zaczynają przybierać niespodziewany obrót. Znaleziona pod szubienicą dziewczynka skrywa swe mroczne sekrety w czeluściach Słodkiej Łaski. Jeżeli Nona chce przeżyć, musi szybko stać się drapieżną i nieugiętą skrytobójczynią, inaczej czeka ją okrutna śmierć.

Książka już od...

Jill | 2017-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2017

Czytałam "Rozbite imperium" i bardzo mi się podobało (no, może w 3 części coś mi już zgrzytało). Spodziewałam się czegoś na podobnym poziomie i bardzo się zawiodłam. "Czerwonej siostrze" brak jest świeżości, widać mnóstwo inspiracji innymi dziełami, akcja nuży, a bohaterów, mimo chęci, nie potrafię polubić ani obdarzyć jakimkolwiek uczuciem. Warsztat pisarski wydaje się o wiele słabszy niż w poprzednich książkach tego autora. Po kontynuacje na pewno nie sięgnę.

Szkoda. Dawno żadna pozycja mnie tak nie rozczarowała.

demonika | 2017-11-23
Alapogo | 2017-11-22