Ostatni mag

Cykl: Ostatni Mag (tom 1)
Wydawnictwo: Publicat
The Last Magician
Madziek

Musisz zdobyć tę Księgę! Nowy Jork, Manhattan. Obdarzeni nadprzyrodzoną mocą Magini, uwięzieni na wyspie lodowatą energią Krawędzi, ukrywają swoją prawdziwą tożsamość. Próba przekroczenia tej niewidzialnej bariery grozi im utratą magicznych zdolności, a nawet śmiercią. Estę od dziecka szkolono w sztuce wykradania artefaktów z rąk Zakonu – złowrogiej organizacji, która stworzyła Krawędź....

Musisz zdobyć tę Księgę!
Estę od dziecka szkolono w sztuce wykradania artefaktów z rąk Zakonu – złowrogiej organizacji, która stworzyła Krawędź. Dziewczyna potrafi się cofać do przeszłości i zdobywać magiczne przedmioty. Teraz czeka ją arcyważna misja: musi się przenieść do roku 1902, w czasy rządzących Nowym Jorkiem zuchwałych gangów, i wykraść prastarą Księgę z najpilniej strzeżonymi tajemnicami Zakonu. Esta ocali swą przyszłość, jeśli zdradzi tych, którzy pozostali w przeszłości…

źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...»

Oficjalna recenzja
corbeau książek: 838

Magiczne Gangi Nowego Jorku

Magini z całego świata szukają schronienia w Nowym Jorku, jednak po dotarciu do miasta szybko przekonują się, że znaleźli się w pułapce. Zakon Ortus Aurea, zwalczający prawdziwą magię, otoczył Nowy Jork Krawędzią, której przekroczenie pozbawia maginów ich mocy i sił życiowych. Pozostaje im życie w ukryciu i przyłączanie się do rządzących miastem gangów, w nadziei na zyskanie ich ochrony. Podobno istnieje jednak Księga, która skrywa tajemnicę działania Krawędzi. Księga, która staje się obiektem pożądania maginów żyjących na przestrzeni dziesięcioleci.

Esta potrafi ukraść wszystko: od wypchanych pieniędzmi portfeli po potężne magiczne artefakty. Co ważniejsze, potrafi też manipulować czasem. Dzięki tym zdolnościom to właśnie ona musi przenieść się ze współczesności do początków XX wieku, aby zdobyć Księgę zanim ta zaginie. Jednak Esta nie jest jedyną osobą biorącą udział w tym wyścigu, którego stawką jest życie wszystkich, na których jej zależy.

„Ostatni Mag” Lisy Maxwell wnosi do fantastyki świeży powiew. Nie jest to wysokie, heroiczne fantasy, ale raczej fantasy łotrzykowskie, jak to z „Kłamstw Locke’a Lamory” Lyncha czy „Szóstki wron” Bardugo. Połączenie magicznych mocy i realiów początków XX wieku w Nowym Jorku z motywem podróży w czasie dało bardzo ciekawy, oryginalny rezultat. Dużo tu kradzieży, podstępów, okazyjnych strzelanin i magicznych starć, a każdy bohater zdaje się snuć własną sieć spisków, aby osiągnąć swój cel. Oczywiście motyw podróży w czasie w literaturze wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem: jak uczynić je prawdopodobnymi i przekonującymi? Na ile bohater będzie w stanie wpływać na przeszłość, równocześnie zachowując kontrolę nad biegiem wydarzeń? Lisa Maxwell doskonale sobie z tym poradziła, skupiając się bardziej na magii i przygodach bohaterów niż na zagłębianiu się w fizyczne rozważania.

Skoki w czasie w powieści początkowo wydają się nieco chaotyczne, ale stopniowo zaczynają się ze sobą łączyć, tworząc spójną całość. Autorka skupia się przede wszystkim na działaniach i pobudkach Esty, ale wiele rozdziałów pokazuje też punkt widzenia innych, równie ciekawych bohaterów, dzięki czemu akcja toczy się wielowymiarowo i jest bardziej złożona. Spiski, zdrady, zagmatwane relacje między bohaterami i nagłe zwroty akcji wciągają bez reszty, nie pozwalając oderwać się od lektury aż do pasjonującego finału. Wspaniały początek serii!

Agnieszka Kruk

Monika Szulc | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Obdarzeni potężną mocą Magini, żyją jak w klatce. Bezlitosna i odbierająca moce Krawędź otacza Nowy Jork. Każda próba pokonania bariery kończy się śmiercią, bądź utratą zmysłów. Esta jest jedną z najzdolniejszych złodziejek w historii, pomaga jej moc władania czasem. Ukradła dziesiątki cennych artefaktów, lecz przyszedł czas, by ukradła księga, która być może wyzwoli Maginów. W tym celu dziewczyna przenosi się do 1902 roku i odkrywa, że jej życie jest jednym wielkim kłamstwem. Gangi Maginów, okrutny Zakon i magia, która może doprowadzić do zguby!

„Ostatni Mag” to kawał dobrze skrojonej historii. Urban fantasy z najwyższej półki i jedna z najlepszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. W końcu coś nowego i zaskakującego. Na to właśnie czekałam!

Kreacja bohaterów to prawdziwy majstersztyk. Powieść z pewnością nie tylko dla młodzieży, bo i starszy czytelnik może pokochać tę historię. Bohaterowie to nie tylko nastolatkowie, bo tych jest całkiem mało. Większość ma powyżej...

Wielokropek | 2018-08-26
Przeczytana: 21 sierpnia 2018

Nowy York, początek XX wieku. Chyba każdemu kojarzy się to z wojnami gangów, masową migracją ludności z Europy oraz olbrzymim wyzyskiem. Lisa Maxwell znalazła w tym wszystkim miejsce na magiczną historię.

Ostatni mag to powieść młodzieżowa, więc, chociaż tematyka pozornie nadaje się na solidną sensację z domieszką fantastyki, to jednak Maxwell napisała tę książkę dla młodszych czytelników. Dlatego nie ma co szukać w tej pozycji dużej dawki brutalności czy krwawych opisów. Wszystko zostało odpowiednio stonowane.

Zapraszamy na blog na całą recenzję ;)

Hon_kara_no_kokoro | 2018-08-02

Szczerze brak mi słów. Pierwszy raz od bardzo dawna zdarzyło się, że książka mnie pokonała.
Na pewno jest to coś nowego. Walka z zakonem. Mag złodziejaszek. Zmiany czasu. Lisa Maxwell stworzyła według mnie stworzyła historię złodziejka dodając do tego wątki #fantasy . Książkę czytało mi się fatalnie co rozdział zmiana miejsca akcji i postaci (idzie się pogubić). Drugim minusem jest czcionka przetłumaczone tekstu (nocne czytanie odpada no chyba jeśli chcecie zabawić się wady wzroku). Ocena końcowa 6/10.

Talia | 2018-10-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam