Ktoś ci się przygląda

Okładka książki Ktoś ci się przygląda Katarzyna Misiołek
Okładka książki Ktoś ci się przygląda
Katarzyna Misiołek Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2018-04-11
2018-04-11

Sięgnęłam po tę książkę dzień przed Wigilią. Spodziewałam się dobrej i wciągającej historii, z charyzmatyczni bohaterami i wartką akcją. Niestety, w zamian otrzymałam nudną i monotonną fabułę, denerwującą główną postać- reszta bohaterów również była nijaka- i ciągnąca się jak przysłowiowe "flaki z olejem" akcję. Doczytałam tę powieść do końca tylko dlatego, by przekonać się czy aby nasza Anka w końcu zmądrzeje i przestanie lamentować, a zacznie działać dla dobra i bezpieczeństwa swoich najbliższych. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Misiołek i na chwilę obecną zupełnie nieudane.

Pierwsza powieść autorki, która niekoniecznie trafiła w mój gust. Zdaję sobie sprawę, że temat stalkingu w dzisiejszych czasach jest wszechobecny, ale jakoś fabuła mnie nie przekonała.
Anna jest rozwódką i mamą kilkuletniego syna Dominika. Prowadzi nocną audycję radiową pt. "Randka w ciemno" i jest wykładowcą na prywatnej uczelni.
W życiu osobistym od dłuższego czasu niezbyt jej się układa. Mąż ją zdradził i z dnia na dzień odszedł do innej. Tak naprawdę jedyną radością w życiu jest syn. Anna miewa przygodne romanse, ale niestety źle lokuje swoje uczucia, gdyż z tego powodu pojawiają się w jej życiu problemy.
Nagle ktoś zaczyna ją prześladować... Na Facebooku rozgłośni wysyła sprośne wiadomości, pod drzwi domu podrzuca bukiety z kwiatami. Anka ma wrażenie, że na ulicy ciągle ktoś ją obserwuje i sama usiłuje dojść do tego, kto to mógłby być.
Niestety akcja snuje się zaledwie. Podczas czytania każdej kolejnej strony czekałam na jej jakiś zwrot, ale... się nie doczekałam.

W życiu osobistym od dłuższego czasu...

Strasznie rozwlekle napisana książka. Główna bohaterka odkrywa, że ktoś ją obserwuje ale praktycznie przez całą książkę albo próbuje odgadnąć kto, albo płacze bo coś takiego ją spotyka. Stopniowo zaczyna wszędzie wokół siebie dostrzegać ludzi, którzy mogą być potencjalnymi przestępcami. Dopiero na końcu akcja rusza trochę bardziej żwawym tempem. Szczerze powiedziawszy nie polecam tej książki.

Nie mam jednoznacznej opinii o tej książce. Początek jest w porządku, trzeba w końcu zorientować się o co chodzi? Niestety środek niemiłosiernie mnie nudził. Za to zakończenie jest bardzo dobre.
W takim razie najlepiej ją przeczytać i wyrobić sobie własną opinię.

W takim razie najlepiej ją przeczytać i wyrobić sobie własną opinię.

Dobry pomysł, jednak zbyt krótka, wszystko toczyło się za szybko i bez dreszczyka.

Lubię książki Katarzyny Misiołek.
W każdej z nich coś się dzieje.
Jest wątek miłosny, trochę grozy, a najważniejsze, że język i styl pisarki powoduje, że szybko się je czyta.

Lubię książki Katarzyny Misiołek.
W każdej z nich coś się dzieje.

Książka przeciętna. Zawiodłam się, bo inne powieści Autorki mi się podobają. Ta jest nudna, beznadziejna. Akcja toczy się wolno, główna bohaterka mnie bardzo drażni tym, że coś dzieje i nic tym nie robi, po za lamentowaniem. Dopiero pod koniec coś zaczyna się ciekawego dziać. Nie polecam książki i nie wiem za co jest tak wysoko oceniana.

Anna, radiowa dziennikarka, której nocny program " Randka w ciemno" jest bardzo popularny wśród słuchaczy, mieszka z pięcioletnim synem w starym domu na krakowskim Podgórzu. Jest kobietą jakich wiele - rozwiedzioną samotną matką, która godzi pracę zawodową z opieką nad dzieckiem. W jej życiu nie dzieje się nic niezwykłego, aż do dnia, w którym odkrywa, że ktoś ją obserwuje. Ktoś, kto ma klucze do jej domu. Ktoś zupełnie obcy, a może bliski? Ktoś, kto nie waha się naruszyć pewnych granic i być może ma złe zamiary...
Anna zaczyna się bać. Ten, kto ją osacza, wciąż pozostaje w ukryciu. Anna gubi się w domysłach, powoli przestaje ufać nawet swoim bliskim. Nęka ją nowy sąsiad? Syn gruzińskiej gosposi o ponurym spojrzeniu? Były student, z którym miała przelotny romans?
Jak wiele wiemy o ludziach, których spotykamy na co dzień? I czy to możliwe, że Anna, która bardzo źle zniosła swój niedawny rozwód, wszystko to sobie wyobraziła? Pozostawiona samej sobie, osamotniona po odejściu męża, wpada w paranoję, czy może jednak ktoś na nią czyha?

Czy czasami nie macie wrażenia że ktoś się Wam przygląda?
Podobne odczucia miała Anna, dziennikarka która prowadziła program w radio. Odczucie przerosło w strach i Anna popadła w obsesję. Bała się wyjść z domu.
Dodać trzeba że jest po rozwodzie i po romansie ze swoim studentem, obawiać się zatem jest czego.
Szybko się czyta jak wszystkie książki Kasi Misiołek. Polecam.

Czy czasami nie macie wrażenia że ktoś się Wam przygląda?
Szybko się czyta jak wszystkie książki Kasi Misiołek. Polecam.

Intrygująca opowieść o stalkingu. Polecam

Intrygująca opowieść o stalkingu. Polecam