Ktoś ci się przygląda

Wydawnictwo: MUZA SA
Marczewek

Anna, radiowa dziennikarka, której nocny program „Randka w ciemno“ jest bardzo popularny wśród słuchaczy, mieszka z pięcioletnim synem w starym domu na krakowskim Podgórzu. Jest kobietą jakich wiele – rozwiedzioną samotną matką, która godzi pracę zawodową z opieką nad dzieckiem. W jej życiu nie dzieje się nic niezwykłego, aż do dnia, w którym odkrywa, że ktoś się koło niej kręci. Ktoś, kto ma klucze do jej domu. Ktoś zupełnie obcy, a może bliski? Ktoś, kto nie waha się naruszyć pewnych granic i być może ma złe zamiary… Anna zaczyna się bać. Ten, kto ją osacza, wciąż pozostaje w ukryciu. Anna gubi się w domysłach, powoli przestaje ufać nawet swoim bliskim. Nęka ją nowy sąsiad? Syn gruzińskiej gosposi o ponurym spojrzeniu? Były student, z którym miała przelotny romans? Jak wiele wiemy o ludziach, których spotykamy na co dzień? I czy to możliwe, że Anna, która bardzo źle zniosła swój niedawny rozwód, wszystko to sobie wyobraziła? Pozostawiona samej sobie, osamotniona po odejściu męża, wpada w paranoję, czy może jednak ktoś na nią czyha?

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Gala | 2018-08-13
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Czytelnicy twierdzą, że po twórczość Katarzyny Misiołek, można sięgać w ciemno, bo pisze lekko i porusza mniej lub bardziej ważne problemy. O autorce wiele słyszałam, ale nie czytałam jeszcze żadnej jej książki. Postanowiłam, że najwyższy czas zapoznać się z jej twórczością. Mój wybór padł na najnowszą powieść zbierającą pochlebne opinie „ Ktoś ci się przygląda”. Książka nie jest zbyt obszerna, przeczytałam ją bez trudu w jedno popołudnie.

Główna bohaterka jest osobą medialną, prowadzi program radiowy „ Randka w ciemno „. Wychowuje samotnie syna, jej były mąż ma nową żonę a sąsiadki podobnie jak ona są rozwiedzione.

W mieści grasuje gwałciciel, włamujący się do domów samotnych kobiet. Ta informacja działa na podświadomość Anny.

Pewnego wieczoru, kiedy Anna bierze kąpiel, ktoś wchodzi do jej domu. Kobieta zgłasza sprawę na policję, wymienia zamki, ale nadal czuje się prześladowana. Czy naprawdę ktoś ją nęka, czy to tylko wytwór jej wyobraźni spowodowany samotnością?

Temat,...

Ewelina | 2018-04-21

Trochę się to czyta jak takie studium szaleństwa bohaterki - nikt jej nie wierzy i ona sama zaczyna się zastanawiać czy nie oszalała. Autorka pokazała jak łatwo zapanować nad czyimś życiem i wytrącić go z równowagi.

Wioleta Sadowska | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

"Ale pozory przecież mylą, a człowiek to istota, która sztukę kamuflażu ma opanowaną do perfekcji…".

To chyba jedna z gorszych sytuacji, w jakiej może znaleźć się człowiek. Sytuacji, w której wydaje ci się, że jesteś osaczony, ale nie masz na to żadnych, konkretnych dowodów. Sytuacji, w której powoli popadasz w paranoję i zaczynasz się zastanawiać, czy z twoim zdrowiem psychicznym jest wszystko w porządku. Zaczynasz zwyczajnie wariować.

Katarzyna Misiołek to pisząca także pod pseudonimem Olga Haber, absolwentka filologii polskiej ukończonej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Kilka lat swojego życia spędziła w Rzymie, który jest jej szczególnie bliski. Autorka interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i tarotem.

Anna to radiowa dziennikarka, która mieszka z pięcioletnim synem na krakowskim Podgórzu. Bohaterka prowadzi nocny program zatytułowany "Randka w ciemno" i stara się pogodzić pracę zawodową z rolą matki. Pewnego dnia ktoś wchodzi do jej...

Gosia | 2018-05-12
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2018

Anna po rozwodzie mieszka sama i wychowuje syna, prowadzi audycję radiową i wykłada na uniwersytecie. Pewnego wieczoru ktoś wchodzi do jej domu podczas gdy ona bierze kąpiel. Anna zaczyna się obawiać o swoje i syna życie, podejrzenia padają na wiele osób. Jak sobie poradzi z tą sytuacją Anna?
Ciekawie napisana książka, szybko się ją czyta, polecam.

korcia | 2018-06-19
Przeczytana: 05 maja 2018

Katarzyna Misiołek pisze z dużą lekkością, prostym językiem, ale obrazowym. Wciąga czytelnika w stworzoną przez siebie rzeczywistość, w problemy bohaterów jej powieści. Tworzy historię, która mogła przydarzyć się każdemu z nas, i może dlatego jest ona tak przerażająca. Nigdy nie wiadomo, na kogo zagnie parol jakiś szaleniec, który ma spaczone podejście do związków i miłości.

Do mnie trafia jej proza, przeczytałam już pięć książek tej autorki i śmiało mogę się uważać za jej fankę. Zatracam się w jej powieściach, nawet mimo zmęczenia, braku czasu, czy innych zalegających w kolejce powieści do przeczytania. Czy może być lepsza rekomendacja?

Agnieszka | 2018-04-12

Thriller połączony z obyczajem w idealnie wyważonych proporcjach. Samotne matki mają wiele lęków. Boją się o swoje zdrowie, martwią o finanse i o swoje dzieci - to chyba przede wszystkim. Bohaterka sama wychowuje pięcioletniego syna, zdana tylko na siebie. Ojciec chłopca należy do weekendowych tatuśków, którzy poukładali sobie życie gdzie indziej. I nagle ktoś zaczyna ją obserwować, gnębić telefonami, podrzucać jej prezenty. Anna się boi bo wyczuwa że stawką może być nawet jej życie. Albo życie chłopca. Książka bardzo dobrze trzyma w napięciu , niepokoi.

AŚKA | 2018-04-09
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Po raz kolejny autorka stworzyła historię przy której zapomina się,że czytasz książkę.Są w naszym kraju autorzy ,którzy niezmiennie trzymają bardzo dobry poziom swych powieści.I taka jest Katarzyna Misiołek.
Jej nowa książka ,która premierę ma 11 kwietnia ,a dostępna jest już w wydawnictwie Muza to już nie jest zwykły obyczaj,choć twierdzenie "zwykły" w przypadku Misiołek jest absurdalne.Tym razem p.Katarzyna stworzyła powieść z dreszczykiem. Książka niesamowicie wciąga ,pochłonęłam ją w 10 godzin,nie chciałam jej odkładać.Jest w niej wszystko smutek,strach,zwątpienie to wszystko co towarzyszy każdej samotnej matce ,a także zwykłej kobiecie w obliczu splotu zdarzeń z którymi musi się zmierzyć bohaterka powieści.Misiołek jest mistrzynią odwzorowania ludzkich emocji.Przez to,że wkłada w swoje powieści serce i ogromny talent obserwacji każda jej powieść jest tak realna,że trudno uwierzyć ,że opisywane historię to fikcja literacka.
Jedna z lepszych pozycji w swoim gatunku ,a nawet w...

Jagódka | 2018-04-18

Miałam gęsią skórkę kiedy czytałam , na miejscu bohaterki nie wiem co bym zrobiła. Strach nie pozwala żyć , paraliżuje - wali się całe życie a przyjaciele nie umieją pomóc.

Kaja | 2018-04-24

Bohaterka pada ofiarą nękania nazywanego obecnie stalkingiem - słowo jest modne i często trafiają na rynek książki o tej tematyce. Strach, niepokój i bezradność to trzy emocje które przeżywa Anna. Poczucie bycia osaczonym czuje też czytelnik przewracając kartki powieści.

EmiEmi | 2018-04-28

Kolejna wciągająca książka pani Kasi i ciężko się od niej oderwać! Czytałam w nocy i udzielił mi się klimacik.