Zasady gry

Okładka książki Zasady gry Jessa Wilder
Okładka książki Zasady gry
Jessa Wilder Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rule Breaker (tom 2) Seria: Bezwstydna literatura obyczajowa, romans
Rule Breaker (tom 2)
2024-04-24
2023-11-02
Iga Wiśniewska
Hokeista Zazdrość Druga szansa Przyjaciel brata

na pierwszym tomie niestety ale trochę się zawiodłam, lecz z niecierpliwością czekałam na kolejny, bo już po samym opisie czy motywach ten wydawał się o wiele lepszy i tak też było! historia Piper i Lucasa już od pierwszych stron w pełni wciągneła mnie do swojego świata!

po rozczarowaniu jaki przyniósł mi pierwszy tom dość sceptycznie podchodziłam do kolejnego tomu z serii. obawiałam się, że znów będzie pomieszany fabularnie jak ten poprzedni. na szczescie już od pierwszych stron całą historie po prostu pochlaniałam, chciałam czytać rozdział po rozdziale i nie myślałam, żeby ją odkładać! fabuła została poprowadzona w świetny sposób, ten wątek drugiej szansy, no po prostu uwielbiam. to wyczuwalne od samego początku napięcie między bohaterami dodatkowo tylko napędzało do dalszego czytania!

kreacja bohaterów już od pierwszego rozdziału bardzo przypadła mi do gustu, mimo, że Lucasa mieliśmy okazję poznać już w pierwszym tomie, ale już po wydarzeniach z drugiego. tak tutaj poznawaliśmy go od dziecka, jego drogę przez zauroczenie Piper, które próbował zwalczać, bo przecież nie mógł być z siostrą najlepszego kumpla. wszystko niestety zmieniło się po stracie Marcusa, zarówno Lucas i Piper byli innymi ludzmi, złamanymi i nie potrafiącymi sobie zaufać.

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwo Bezwstydna]

Zdecydowanie jestem miłośniczką romansów sportowych a w szczególności hokejówek. Uwielbiam vibe tych o książek i coraz częściej właśnie po takie pozycje sięgam. Dziś chciałabym zaprosić was do recenzji książki, w której hokej i bezgraniczna miłość oraz przyjaźń bohaterów porwały moje serducho.

✨Zasady Gry✨

Już po przeczytaniu książki „Zasada numer pięć” wiedziałam, że jeżeli będzie taka możliwość i kontynuacja serii się pojawi w Polsce to zdecydowanie po nią sięgnę. I oto jest drugi tom serii Rule Breaker „Zasady Gry”. Ogromnie polubiłam się z piórem autorki - jest ono lekkie i przyjemne dla czytelnika, zapewnia nam dobrą rozrywkę i nie jeden raz uśmiech wkrada się na twarz ale i są momenty kiedy po policzkach toczą się łzy. I tak właśnie było poznając historię Piper i Lucasa.

W tej pozycji poznacie wydarzenia w dwóch przedziałach czasowych. W przeszłości - skrawek wspomnień kiedy bohaterowie byli dziećmi i w jaki sposób się poznali oraz rok wcześniej przed wydarzeniami z teraźniejszości. Cudownie było poznać okoliczności w jakich Pips i Lucas się poznali, ponieważ to była urocza i nieco zabawna sytuacja. To sprawiło, że wszystko jest dla nas jasne i możemy zrozumieć jak silna przyjaźń ich łączy. Właściwie fundamentem tej książki jest właśnie przyjaźń i oddanie, to co łączy wszystkich bohaterów tej książki jest przepiękne i chciałabym by takie relacje pojawiały się w książkach częściej.

Mamy tu motyw żałoby, która na prawdę sprawia, że pęka nam serce na pół i gwarantuje wam, że ta książka przyniesie wam różne skrajne emocje. Dla fanów motywów takich jak zakazana miłość oraz najlepszy przyjaciel brata ta pozycja będzie idealna. Ogromnie cieszę się, że hokej w tej serii nie jest traktowany po macoszemu tylko jest ważnym elementem historii. Możemy tutaj odczuć jak ważny dla bohaterów jest ten sport oraz poczujecie się jakbyście siedzieli na trybunach meczu i oglądali pogoń za krążkiem.

Relacja Piper i Lucasa zbudowana jest na silnych fundamentach i jesteśmy w stanie odczuć jej głębię. Tych dwoje łączy na prawdę bardzo wiele a miłość jaką siebie darzą jest na prawdę silna. Jednak w tej historii będzie mocny upadek, który sprawi że tych dwoje mocno oddali się od siebie. Tempo tej relacji początkowo jest bardzo szybkiej lecz niech was to nie zwiedzie bo pewna sytuacja sprawiła, że tych dwoje nie jest razem a wręcz są oddaleni od siebie aż za bardzo.

Pokochałam tych bohaterów a w szczególności Lucasa za to jakim jest człowiekiem, jak bardzo jest czuły i opiekuńczy wobec kobiety którą kocha ale również za to jak mocno jest oddany wobec swoich przyjaciół. Tutaj nie ma osoby, której bym nie polubiła i dlatego ta seria pod tym względem jest dla mnie idealna, czuję się z tymi bohaterami na prawdę dobrze i komfortowo.

Jedyny minus jaki według mnie tu jest to kolejność wydawania tych tomów. Nie mam pojęcia dlaczego „Zasada numer pięć” jest wydana przed „Zasadami gry” ponieważ tak na dobrą sprawę w tym pierwszym tomie mamy dość duży spojler do tomu drugiego. Zdecydowanie byłoby lepiej gdyby te części były zamienione kolejnością, ponieważ myślę, że też lepiej zrozumielibyśmy historię Jax’a. Jednak mimo wszystko i tak uwielbiam oby dwie te pozycje i będę wam je polecała!

Podsumowując - kocham tą historię i kocham tych bohaterów. Nie mogę się doczekać tomu trzeciego bo czuję, że i on podbije moje serducho. Każdemu kto lubi taki klimat zdecydowanie polecam!

[ współpraca reklamowa z Wydawnictwo Bezwstydna]

✨Zasady Gry✨

Już po...

“Zasady gry”

“Uczucia przychodzą i odchodzą, ale nas nie definiują. Nie każdym zmartwieniem należało się przejmować.”

[współpraca reklamowa @_bezwstydna ]

“Zasady gry”, to książka, która urzekła mnie już na samym początku. Idealna na wieczór bez zbędnego myślenia. Jako niezobowiązująca lektura, przy której można miło spędzić czas.

Oni…

Przyjaciółmi od zawsze

uczucia, które musiały być ukrywane.

Jedna sytuacja zmieniła ich bieg wydarzeń,

a uczucia?

Teraz po powrocie na studia ich uczucia zaczęły się odzywać.

Piper - odniosłam wrażenie, że tej dziewczynie brakowało czasami własnego zdania, postawienie na siebie, zwłaszcza w tym okresie poprzedzającym wydarzenia, które ją złamały. Brakowało mi rozwinięcia jej dziecięcej traumy.

A Lucas? Jego postać została dość okrojona. Zabrakło mi w nim większych przemyśleń i tego, co go dręczyło. Jakiejś autorefleksji. W nim pojawiły się rozterki, czy zachować dystans, czy może udowodnić, to że to on jest tym odpowiednim dla Piper.

W ich relacji pojawiła się walka, odsunięcie i wzajemne testowanie granic cierpliwości. Uczucia pełne wzlotów i upadków, nawet jeśli były one pokryte wzajemną “niechęcią i “nienawiścią”. A wystarczyłaby tak naprawdę jedna rozmowa, która wiele by wyjaśniła. Zabrakło mi w ich relacji większego napięcia, jeśli chodzi o uczuciowość, bo wszystko przeszło dość szybko do takiej szybkiej normalności.

Napięcie w tej historii było dla mnie mało satysfakcjonujące. Za krótkie. Za szybkie. Oraz nie przypadł mi do gustu jeden rozdział, w którym zadziało się dosłownie wszystko. Było tego po prostu za dużo w tak minutowym odstępie czasu.

Jeśli chodzi o sam sport, czyli słynny hokej, to został on tutaj dobrze przedstawiony. Było widać wzloty, upadki i charakternych hokeistów.

Tutaj nie ma większych dramatów, wzajemnych oszukiwań, czy innych sytuacji tego typu. Mnie osobiście zabrakło nieco lepszego rozwinięcia traum i trochę zaskakujących momentów, które mogłyby dodać charakteru tej historii.

“Zasady gry”

[współpraca reklamowa @_bezwstydna ]

Oni…

Przyjaciółmi od...

---------
⛸️ Piper ▪️ Lucasa ⛸️

"Zasady gry" czyli drugi tom cyklu #RuleBreaker autorstwa Jessa Wilder. Cyklu z idealnie pasującymi do siebie okładkami, sporą ilością hokeja i trudnych decyzji...

Ostatnio mam małego bzika na punkcie motywu sportowca w książkach... Jeśli mam być szczera to w głównej mierze chodzi o HOKEISTÓW! 🏒
I, pomimo że w „Zasadach gry” mamy fabułę bardziej nakierowaną ku relacji pomiędzy bohaterami, to i tak książka mi się podobała. Dwie płaszczyzny czasowe (teraźniejszość i przeszłość) pozwoliły mi lepiej wczuć się w relacje pomiędzy Piper i Lucasem co uważam za idealne posunięcie. Dwuosobowa narracja, genialnie opisana grupka przyjaciół i jedno wydarzenie, które zmieni wszystko...

#zasadygry to urocza, przepełniona zabawnymi momentami i wcale nie małą ilością #spicy scen historia miłość od pierwszego wejrzenia. 🥵 Miłości, która uskrzydla, ale i sprawia ból... @jessawilderauthor pokusiła się o ciekawą charakterystyce postaci, dzięki czemu książkę czytało się z przyjemnością. Trudna przeszłość i traumatyczne wydarzenia to dodatkowa wisienka na torcie. Gdy dodamy do tego jedną ze scen, która mnie prawie pokonała... No to sami wiecie. 💔❤️‍🩹
Całość mi się podobała, czekam na więcej!

---------
⛸️ Piper ▪️ Lucasa ⛸️

I, pomimo że w „Zasadach gry” mamy fabułę...

Recenzja
Współpraca reklamowa z @bezwstydna @czwartastrona

"Zasady gry" - 2 tom serii Rule Breaker
J. Wilder
🏒 8/10

Piper i Lucasa mogliśmy poznać już w "Zasadzie numer pięć", i chociaż wiadomo jaki jest finał ich znajomości to nie odebrało mi to przyjemności z czytania tego tomu i poznania jak to się wszystko zaczęło.

"Zasady gry" to właśnie ich historia, tu cofamy się do przeszłości. Autorka dała czytelnikom możliwość zobaczenia ich pierwszego spotkania, tego jak skrycie rozwijało się w nich uczucie, ale przez wzgląd na Marcusa, brata Piper, cokolwiek między nimi było nierealne. Piper była dla Lucasa nieosiągalna. Możemy zobaczyć jak ich drogi się rozeszły i dlaczego właściwie tak się stało i tego jak potoczyły się dalej.
A jeśli już mowa o przeszłości, to właśnie dużym plusem jest też tutaj właśnie to, że z racji tego, iż cofamy się o parę lat wstecz, to możemy spojrzeć jak wyglądała przyjaźń chłopaków z Marcusem, to jaki był Jax przed poznaniem Sidney. Daje to całkiem inne spojrzenie na jego osobę.

Ta historia jest słodko-gorzka, a autorka bardzo dobrze oddała emocje związane z wieloma kluczowymi tutaj sytuacjami, które miały ogromny wpływ na obojga bohaterów.
Wszystko zostało tak opisane, że z dużą łatwością my jako czytelnicy, możemy wczuć się w ich radość, smutek, te wszystkie subtelne próby flirtu, rodzącą się miłość ale też złamane serce. Nie jest to łatwe zadanie i ona poradziła sobie z tym doskonale.
Zdecydowanie ani Piper, ani tym bardziej Lucas nie mieli łatwo, a droga jaką przeszli obfitowała w wiele przeszkód i każde z nich inaczej je przeżywało.
Znajdziecie tu mieszankę różnych emocji, nie będę ich wyszczególniać, nie będę pisać co dotyczy czego, bo należy się z nimi samemu zapoznać, ale z całą pewnością napisać mogę, że znajdziecie tu sytuacje chwytające za serce, takie które zirytują, takie które będą urocze, zabawne; znajdziecie też szczyptę pikanterii, ale też dramatu.
Były tu też takie chwile gdy Lucas swoim postępowaniem grał mi na nerwach. Jednak zdaje sobie sprawę, że jego zachowanie podyktowane było konkretną sytuacją, i rozumiałam go, więc ta moja irytacja nie trwała długo 🤭
Zwrotów akcji jest wiele, więc na nudę narzekać nie można, z kolei epilog to taka wisienka na torcie 😍

Podsumowując, to była dla mnie dobra lektura i szczerze Wam polecam poznać historię Piper i Lucasa, mimo iż w moim odczuciu "Zasady gry" są ociupinke słabsze, chociaż nie, to nie jest dobre określenia. Po prostu zrobiła na mnie ciut mniejsze wrażenie niż historia Jaxa i Sidney (co do której wiem, że wiele osób miało kilka zastrzeżeń, a ja byłam nią zachwycona 🤭)

Jeśli więc lubisz motyw najlepszego przyjaciela brata, czy motyw sportowy to jest to obowiązkowa książka dla Ciebie!

Recenzja
Współpraca reklamowa z @bezwstydna @czwartastrona

"Zasady gry" - 2 tom serii Rule Breaker
J. Wilder
🏒 8/10

"Zasady gry" to właśnie ich historia, tu cofamy...

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀
[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚]
Hejka!

Dzisiaj przychodze do was z recenzją "ZASADY GRY" autorstwa @jessawilderauthor

[ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄᴀ ᴢ @_bezwstydna @czwartastrona ]

~ᴋᴏᴄʜᴀᴍ ᴊᴀ̨ ɪ ʙᴇ̨ᴅᴇ̨ ᴏ ɴɪᴀ̨ ᴡᴀʟᴄᴢʏᴌ. ɴᴀᴡᴇᴛ ᴊᴇꜱ́ʟɪ ᴛᴏ ᴏᴢɴᴀᴄᴢᴀ ᴡᴀʟᴋᴇ̨ ᴢ ᴛᴏʙᴀ̨.~

On jest gwiazdą hokeja, najlepszym przyjacielem mojego brata i chłopakiem, w którym jestem zakochana od siódmego roku życia.
Problem? Nie chce mieć ze mną nic wspólnego.
Tylko dlaczego zakrada się do mojego pokoju, kiedy śnią mi się koszmary?
Czemu jest zazdrosny, kiedy idę na randkę?
I dlaczego ma na żebrach tatuaż z datą moich urodzin?
O Lucasie Knighcie może powiedzieć wiele rzeczy. Jest zaborczy, zazdrosny i nadopiekuńczy. I możliwe, że po prostu we mnie zakochany.

~ꜱᴋᴀʀʙɪᴇ, ɴɪɢᴅʏ ɴɪᴇ ᴍᴏ́ɢᴌʙʏᴍ ᴘʀᴢᴇꜱᴛᴀᴄ́ ᴄɪᴇ̨ ᴋᴏᴄʜᴀᴄ́.~

Drugi tom z serii Rule Breaker przybliża nam losy Lucasa, najlepszego przyjaciela Jaxa, którego mieliśmy okazje już poznać w pierwszej części. Lucas i Piper znali się od najmłodszych lat, a uczucie jakie ich połączyło było wystawione wielu próbom, największą z nich była utarata kogoś im niesamowicie bliskiego. Podobało mi się to jak autorka potoczyła to historię. Czytało się ją naprawdę przyjemnie i szybko. Epilog całkowicie roztopił moje serce, miło było choć na chwilę powrócić do Jaxa i Sidney.
Serdecznie polecam 💗
𝐎𝐂𝐄𝐍𝐀 5/5☆

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀
[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚]
Hejka!

Dzisiaj przychodze do was z recenzją "ZASADY GRY" autorstwa @jessawilderauthor

[ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄᴀ ᴢ @_bezwstydna @czwartastrona ]

~ᴋᴏᴄʜᴀᴍ ᴊᴀ̨ ɪ ʙᴇ̨ᴅᴇ̨ ᴏ ɴɪᴀ̨ ᴡᴀʟᴄᴢʏᴌ. ɴᴀᴡᴇᴛ ᴊᴇꜱ́ʟɪ ᴛᴏ ᴏᴢɴᴀᴄᴢᴀ ᴡᴀʟᴋᴇ̨ ᴢ ᴛᴏʙᴀ̨.~

Czytaliście już „Zasada numer pięć?
❗️Jeśli nie, a lubicie czytać chronologicznie, zacznijcie koniecznie od tej części.

“Zasady gry” autorstwa J. Wilder to opowieść o miłości, przyjaźni, drugich szansach i walce o to, co się kocha. Opisując historię Lucasa Knighta i Piper, autorka, serwuje nam mieszankę emocji, namiętności i tęsknoty.

Lucas Knight, gwiazda hokeja, jest najlepszym przyjacielem brata Piper. Od siódmego roku życia Piper jest w nim zakochana, ale Lucas nie chce mieć z nią nic wspólnego. Mimo to, zakrada się on do jej pokoju, kiedy śnią jej się koszmary i jest zazdrosny, gdy idzie na randkę. Mimo silnych emocji, Piper nie ma odwagi wyznać Lucasowi swoich prawdziwych uczuć, gdyż jest on zaborczy, zazdrosny i nadopiekuńczy, a do tego zakazany. Ich relacja jest burzliwa, a pożądanie między nimi rośnie.

Brzmi trochę, jak typowa historia z motywami najlepszy przyjaciel brata, młodsza siostra przyjaciela oraz zakazana miłość? Jednak nie dajcie się zwieść, bo tak nie jest!

Lucas i Piper to dwójka bohaterów, których życie splata się w niezwykły sposób. On jest mężczyzną pełnym pasji i determinacji, a ona silną kobietą, która walczy o swoje szczęście. Ich relacja to burzliwa mieszanka namiętności, tęsknoty i bólu. To historia o walce z przeszłością, ale i również z oporem ze strony otoczenia. Czy ich uczucie okaże się wystarczająco silne, by przetrwać wszystkie przeciwności losu? I czy bohaterowie dadzą sobie drugą szansę?

Książka znajdziecie dawkę dawkę humoru, pikantności i wzruszeń. Momenty radosne, śmiałe, ale i takie, które wywołują łzy wzruszeń. Lucas i Piper mają wokół siebie wspaniałych przyjaciół, którzy są gotowi pomóc w trudnych chwilach. Piper to silna i niezależna kobieta, a jednocześnie delikatna i wrażliwa. Lucas to typowy chłopak z artystyczną duszą i o walecznym sercu. Jego oddanie i relacja z Piper są godne podziwu. To piękna opowieść o miłości, przyjaźni od dziecka, karierze, marzeniach i walce o drugą osobę.

„Zasady gry” to romans, który nie pozwala się oderwać od lektury i jestem przekonana, że również i Was porwie emocjonalnie i zauroczy swoją historią 💖.

Rekomendowany wiek: 18+
Radar bezwstydności (wg @_bezwstydna): 💋💋💋/5

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @_bezwstydna @czwartastrona (współpraca reklamowa) 🩷.

Czytaliście już „Zasada numer pięć?

Lucas Knight, gwiazda hokeja, jest...

Wiecie, że ostatnio mam bzika na punkcie motywu sportowego w książkach, a szczególnie gdy tym sportem jest hokej!🏒 I mimo, że w „Zasadach gry” tego wątku jest odrobinę mało (jak dla mnie),to nie zmienia faktu, że całkowicie przepadłam czytać tę książkę !

Uwielbiam motyw „młodsza siostra przyjaciela”, a taki występuje w „Zasadach gry” lecz nie jest on schematyczny, w tej powieści wyróżnia go pewien moment,ale by dowiecie się więcej, musicie przeczytać książkę.

Piper i Lucas..no cóż było gorąco to na pewno. Bardzo emocjonująca walka z uczuciami i demonami przeszłości.
Jednak autorka ma tak przyjemny styl pisania, ze w żaden sposób nie czułam się przytłoczona gdy w grę wchodziły trudniejsze tematy.

Bardzo polubiłam się z Piper i Lucasem ale nie tylko oni wzbudzili mianą sympatię. Muszę przyznać, że już zacieram ręce,by poznać historię Jaxa 🫢

„Zasady gry” to bardzo przyjemny romans sportowy, który dzięki przemyślanej i dopracowanej fabule zapewni wam rozrywkę na wieczór.
Na pewno sięgnę po kolejną książki autorki, a was zachęcam do przeczytania serii „Rule Breaker”.
Pssst zacznijcie od drugiego tomu ❣️

Współpraca reklamowa z Bezwstydna

„- Skarbie, nigdy nie mógłbym przestać cię kochać”.

Zapowiedź książki przyciągnęła moją uwagę — Tym bardziej że poprzedni tom podobał mi się. Przyszedł czas na poznanie historii Lucasa — Byłam zaintrygowana. Jest to idealna książka na jeden wieczór, która zapewni dużo emocji. Polubiłam pióro autorki i nawet nie wiem, kiedy ten czas minął na czytaniu tej książki. Znów zatraciłam się w świecie sportu i nie tylko. Spodobała mi się kreacja bohaterów — Chociaż chwilami miałam ochotę potrząsnąć Lucasem. Przez tę historię się płynie. Dawka humoru, pikantności, emocji, a nawet do samego końca nie wiedziałam, czy bohaterowie będą mieć swój happy end. Historia, w której pojawiła się miłość od pierwszego spojrzenia. Smutne momenty, a nawet chwilami też wzruszające — Jeden moment w tej książce wywołał łzy. Ta książka dotknęła moje myśli i serduszko — Do tej pory wracam do tej dwójki. Podobała mi się! Cudowna!

Lucas jest gwiazdą hokeja, przyjacielem jej brata i jest w nim zakochana już od dawna. Piper jednak nie ma odwagi pokazać mu, co tak naprawdę czuje. Lucas jest dla niej w jakimś stopniu zakazany, jednak zaczynają się coraz bardziej do siebie zbliżać. Widoczne są uczucia, a pożądanie idzie w górę. Jedno wydarzenie wywraca ich świat do góry nogami i nic już nie będzie takie samo. Pogoń za karierą i marzeniami oraz walka o to co się kocha. Walka z przeszłością. Szczera rozmowa. Przyjaźń. Relacja rodzina. Sport. Ta dwójka zapewniła mi wiele emocji — Nie ma tutaj nudy. Było chwilami pikantnie. Chwilami śmiałam się do łez. A w innej chwili wycierałam łzy, bo dotknęła mnie jedna sytuacja. Życie potrafi pisać swój scenariusz. Czy bohaterowie dadzą sobie drugą szansę? Jak bardzo wpłynęło na nich utrata bliskiej osoby? Czy ruszą naprzód? Pełna emocji i niespodziewanych momentów, które chwytają mocno serce. Im bliżej zakończenia tym emocji było więcej. Jestem zauroczona tą historią!

Historia o miłości, przyjaźni, drugiej szansie, karierze, marzeniach, stracie bliskiej osoby i o tym jak warto walczyć o drugą osobę. Czekam na więcej książek!
Gorąco polecam!

„- Skarbie, nigdy nie mógłbym przestać cię kochać”.

• Do kupienia
  • Serie