Kłamstwa, którymi oddycham

Katarzyna Misiołek Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-02-17
2023-02-17

Jestem bardzo mile zaskoczona tą powieścią. Zupełnie nie spodziewałam się, że fabuła podąży w takim kierunku. Muszę najpierw powiedzieć, że choć tematyka jest bardzo ciężka autorka ma lekkie pióro, prowadzi narrację w taki sposób, że książkę mimo wszystko czyta się dobrze. Emocje głównej bohaterki są świetnie przedstawione – nie ma tutaj reakcji nad wyraz, przerysowanych, wszystko jest bardzo realnie i wiernie ukształtowane. Opisy pozwalają czytelnikowi przeżyć wszystkie te uczucia niemalże na własnej skórze, choć w małym procencie postawić się na miejscu Justyny. W powieść zostaje się dosłownie wciągniętym, budowane napięcie jest wyczuwalne i nie można się doczekać jak losy bohaterki potoczą się dalej. A dzieje się w fabule naprawdę dużo, jest wiele zwrotów akcji, które czytelnika zapewne będą potrafiły zaskoczyć. Książka ta to opowieść o krzywdach, o których nie da się zapomnieć. O kłamstwach, w które można zabrnąć za daleko i niemocy aby się z nich uwolnić. I o sile, którą mają w sobie kobiety. Gorąco polecam Wam tę pozycję!

Oprócz "Kryształowych motyli", (a może ex aequo),to NAJLEPSZA książka Kasi Misiołek! Jestem pod wrażeniem tego jak wiele emocji czułam czytając ją. Polecam z całego serca, warto!

To było... Bardzo dużo emocji podarowała mi lektura tego tytułu, polecam!

To było... Bardzo dużo emocji podarowała mi lektura tego tytułu, polecam!

Kobieta która dawno temu została zgwałcona na imprezie usiłuje jakoś poradzić sobie ze złymi przeżyciami i poukładać życie ale jej przeszłość ciągnie się za nią uparcie. Książka jest zaskakująco mocna i pełna emocji jak na powieść obyczajową w tak subtelnej kwiatowej oprawie.

Książka jest bardzo poruszająca, to historia kobiety której życie na długie lata złamał jeden incydent.

Po kolejnej literaturze książki Pani Katarzyny przekonuję się, że autorka z wielką swobodą kreuje historie, które mogłyby stanowić relację z prawdziwego życia. Co prawda nie polubiłam się z bohaterką, co nie przeszkadzało mi w śledzeniu jej losów. Napędzana spirala kłamstw pokazuje nam, jak krucha jest konstrukcja na nich zbudowana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trauma po gwałcie zostaje w kobietach na długie lata i o tym jest ta powieść. Polecam

Obyczaj z solidną porcją thrillera zaserwowaną przez autorkę.

Obyczaj z solidną porcją thrillera zaserwowaną przez autorkę.

🌺 OPINIA 🌺

Tytuł: "Kłamstwa którymi oddycham"
Autor: Katarzyna Misiołek
Wydawnictwo:Novae Res

Justyna i Tomasz są szczęśliwym małżeństwem. Wiodą idealne i piękne życie w ich wymarzonym domu na przedmieściach. Lecz pewnego dnia ich sielanka się kończy. Podczas pobytu z córką Amelią na placu zabaw Justyna nagle rozpoznaje mężczyznę,który wiele lat temu ją zgwałcił. Od tamtej pory jej dotychczasowe poukładane życie rozpada się jak domek z kart. Najgorsze jest to że jej oprawca jest cenionym i szanowanym prawnikiem i od niedawna mieszka dwa domy dalej,na tej samej ulicy. Dla Justyny każdy kolejny dzień jest naznaczony lękiem i wykańczającymi ją wspomnieniami. Jak na złość jej mąż Tomasz zaprzyjaźnia się z nowym sąsiadem i nie ma pojęcia jaki sekret skrywa jego żona.
Jak Justyna poradzi sobie z tą sytuacją?
Czy skrywane tajemnice wyjdą na jaw?

"Kłamstwa którymi oddycham" to bardzo poruszająca powieść o świecie pozorów,którzy wszyscy tworzymy,by się w nim skryć. To książka która przede wszystkim zwraca uwagę na to, że nawet najbardziej skrywane tajemnice zawsze wyjdą na jaw. Przeszłość nigdy nie da nam o sobie zapomnieć. To bardzo ciężka i trudna opowieść pokazująca co przeżywają ofiary gwałtów. Autorka pokazuje nam w jak strasznym napięciu i strachu żyją ofiary gwałtu. Jest to zaskakującą pełna zwrotów akcji i intryg powieść i nie sposób było się od niej oderwać. Autorka nie boi się trudnych tematów tabu. Skutecznie przekonuje nas że życie człowieka nigdy nie jest czarno-białe,a nasze plany czy marzenia mogą być zniszczone w kilka sekund. Zakończenie totalnie wbiło mnie w fotel. Gorąco polecam 🔥

🌺 OPINIA 🌺

Tytuł: "Kłamstwa którymi oddycham"
Autor: Katarzyna Misiołek
Wydawnictwo:Novae Res

Co to jest??? Ani wciągające, ani ciekawe, ani poruszające, pomimo poruszającego tematu. Nuda, nuda, nuda, często irytująca. Czuć starania autorki, ale pisać trzeba umieć. Absolutna strata czasu. Nie polecam

• Przeczytane 2023
  • Ebooki