Nie zabijaj tej miłości

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
9788381232081
Literatura polska
Ag2S

Anna prowadzi ustabilizowane życie naukowca u boku męża Tomasza, udziałowca w rodzinnej kancelarii notarialnej. Barbara zmaga się z trudami życia i wiecznie nieobecnym w domu mężem Markiem, żołnierzem, który realizuje się na afgańskich misjach wojskowych. Oba na pozór dobre małżeństwa trapią problemy. W miarę upływu lat kobiety zdają sobie sprawę, że są nie do końca szczęśliwe w związkach i każda z nich na swój sposób próbuje wyjść z impasu. Pomocną dłoń podaje im MIŁOŚĆ.

Ile warto dla niej poświęcić?

Jak skończy się batalia bohaterek o szczęście? Czy los okaże się dla nich łaskawy?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Nie_zabijaj_tej_milosci-p-35612-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Nie_zabijaj_tej_milosci-p-35612-1-30-.html

Piotr | 2018-05-09
Przeczytana: 09 maja 2018

Dwie kobiety i jeden mężczyzna. Dla jednej związek z Markiem ma być końcem, dla drugiej początkiem. Po jednej stronie małżeństwo i dziecko, po drugiej kobieta która czeka na jego powrót z misji wojennej. Opowiadają na przemian dwie kobiety, Anna i Barbara, obie mające swoje cele w zmianie życia. Osobiście nie znoszę narracji pierwszoosobowej, ale tutaj są one na miejscu. Dzięki nim poznajemy myśli i odczucia bohaterek, które mimo wszystko nie mają łatwego życia.

Od początku sądziłem, że Karpińska mnie nie zaskoczy. Ile można czytać o trójkątach, rozsypanych związkach itd. A jednak stało się inaczej. Karpińska znalazła "złoty środek", pozwalający czytelnikowi wejść w historię bez przekonania, iż jest to kolejna historia przewidywalna do bólu. Chociaż w tej kwestii autorka wiele zdradza już na początku. W tej powieści trzeba zwrócić uwagę na punkty, jakie doprowadzają do tego stanu początku rozpadu małżeństwa. Tutaj nikt nie jest bez winy. Każda postać ma ciemną i jasną stronę,...

Autorka po raz kolejny udowodniła, że powieści obyczajowe wcale nie muszą być nudne i przewidywalne. Po raz kolejny zaserwowała powieść pełną emocji, która czasami wywołuje łzy wzruszenia a czasami złość i potępienie. Jest tu miejsce na miłość, kłamstwa, chorobę bliskiej osoby a także zrządzenia kapryśnego losu, które zmieniają życie bohaterów.
To historia dwóch kobiet Basi i Anny, które nigdy się nie spotkały a jednak łączy ich jeden mężczyzna. Dla Basi, to już jedynie ojciec jej dziecka, ciągle nieobecny w domu, ciągle na poligonie albo na misjach. Dla Ani to miłość jej życia i marzenie o normalnym rodzinnym życiu i miłości.
Obie kobiety łączy też chęć zrobienia wreszcie coś dla siebie. Chcą znowu kochać i być kochane, bo ich dotychczasowe małżeństwo po latach trwania już się wypaliło.
Początek niby sugeruje jak cała historia się zakończy, że dla jednej dobrze dla drugiej źle. Ale trzeba przeczytać całą powieść, żeby dowiedzieć się jak to naprawdę było....czyje marzenia się...

Kasia | 2018-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Pięknie opowiedziana historia dwóch małżeństw, które stają na granicy rozpadu. Co takiego się stało, że ich świat zaczął się walić? A może nowa miłość jest odpowiedzią?
Polecam ☺

Katula | 2018-06-13
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Napiszę tylko tyle
W podziękowaniach Autorka dziękuje Synowi za to, że pomógł jej wymyślić zakończenie.
Droga Autorka - moim zdaniem to jest bardzo złe zakończenie, bardzo

Fallenangelv | 2018-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Książka Anny Karpińskiej ,, Nie zabijaj tej miłości '' jest tak naprawdę opisem życia. Całego. I tego życia, który dzielimy z kimś w czterech ścianach, i opisem życia tego, które mamy w pracy ( obowiązki , zadania, problemy), opisem życia, który dzielimy z sąsiadami, rodziną. Tak często jest. Nie dość, że mamy problemy w związku to użerać musimy się z rodziną męża, żony czy ze swoja własną i na siłę jeść te serniki czy szarlotki ciasta firmowe gospodyń, na przymus pić kolejny kieliszek arcy smacznej nalewki teścia, czy wysłuchiwać kolejnych sukcesów braci, sióstr, szwagrów, szwagierek czy innych pociotaków. Silić się na uśmiech z powodu kolejnego członka rodziny ! Ród nie zaginie, nazwisko przetrwa. Ma już ustaloną pozycję w rodzinie. Dzieciak jeszcze nie przyszedł na świat już ma kancelarię i kamienicę na koncie. O zgrozo ! Tak właśnie wygląda nasze życie. Autorka trafnie pomiędzy historię dwóch małżeństw wplatała szarości dnia codziennego. Tak naprawdę w życiu piękne są tylko...

Monika KanapaLiteracka | 2018-06-04
Na półkach: Na regale, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Anna przechodzi kryzys. Przez wiele lat żyła pod dyktando męża. Ustawił on sobie żonę według własnego wyobrażenia jak takowa powinna wyglądać i się zachowywać. Zrobił to tak sprytnie, że kobieta dopiero po długim czasie zorientowała się, że tak naprawdę niewiele ma w swoim życiu do powiedzenia. Kiedy ta świadomość w nią uderza nie do końca wie co z nią zrobić. I zaczyna się trochę gubić i potykać, żeby ostatecznie podjąć decyzję, w którą stronę ruszy.

Basia za to staje na zakręcie. Marek decyduje się na kolejną misję w Afganistanie, a jej nerwy nie zamierzają już temu towarzyszyć. Ma dosyć. Do tego dowiaduje się o zdradzie męża i po pierwszym szoku odkrywa, że jej uczucie się wypaliło. Że nie czuje już do męża niczego poza sentymentem. Nie wiąże ich nic poza synkiem. To odpala lawinę wydarzeń, w które wchodzi nieśmiało, ale już niedługo później zaczynała łapać pełnymi garściami.

Oryginalnym pomysłem jest umieszczenie w fabule zawodu żołnierza. Nie czytałam jeszcze w polskiej...

virgo123 | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Bardzo mi się podobała ta książka. Jest wciągająca od samego początku, ale mimo to, jest bardzo smutna i czasami ciężko było czytać niektóre fragmenty. Jednak takiego zakończenia w ogóle się nie spodziewałam... Ale to już trzeba samemu sprawdzić, a książkę polecam ;)

anna | 2018-05-01

Bardzo emocjonalna opowieść o dwóch małżeństwach, które przechodzą kryzys. Anna pracuje na uczelni, a jej mąż Tomasz prowadzi rodzinną kancelarię prawną. Barbara jest pielęgniarką i żoną Marka, żołnierza. Mają kilkuletniego syna.
Autorka w zaskakujący sposób łączy losy obu par.
Przyznam,że powieść początkowo nie bardzo mnie wciągnęła.Miałam problem, żeby wkręcić się w akcję, miałam wrażenie, że autorka pobieżnie "gna" przez wydarzenia, przeskakuje szybko do kolejnej sceny. Jednak z każdą kolejną stroną akcja pochłaniała mnie coraz bardziej i im bliżej końca, tym bardziej byłam zachwycona tą historią.
Powieść nie dla wszystkich bohaterów kończy się happy endem. Czytając prolog, możemy już domyślać się zakończenia.

Iliana | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Powieści obyczajowe, których główne wątki opierają się na prawdziwym życiu, szybko zyskują nowych czytelników. Z bohaterkami powieści Anny Karpińskiej utożsami się wiele kobiet. Jestem tego pewna. Dwugłosowa narracja pozwala nam spojrzeć na problemy indywidualne oraz łączące ich sprawy z dwóch płaszczyzn. I albo się je polubi od samego początku, albo po prostu nie. O czym to opowieść? O miłości. Ale nie w klimacie tkliwego romansu. To powieść o miłości, która ma wiele twarzy, wiele emocji, odczuć. Takiej, która pozwala się pokochać od pierwszego spojrzenia i takiej, którą można znienawidzić mimo upływu lat i łączących ją pewnych elementów układanki. Życie jak widać, pisze różne scenariusze. Odwołuje się do naszego sumienia, posługuje pustymi frazesami, zakłada maski, ale też pulsuje prawdziwością rytmu przepływającej w żyłach krwi.

Basia i Anna. Bohaterki, które wywołują mnóstwo skrajnych emocji. Basia jest mężatką, wspólnie z mężem wychowującą synka. Marek jednak często wyjeżdża...

Czytaczyk | 2018-05-16
Przeczytana: 16 maja 2018

Barbara jest pielęgniarką w sanatorium. Jest również matką Piotrusia i żoną wiecznie nieobecnego Marka, który spełnia się na afgańskich misjach wojskowych. Pozornie wygląda na szczęśliwą, ale to tylko pozory. Kobiecie brakuje ciepła i wsparcia męskiego ciała. Brakuje jej uczucia, zainteresowania i bliskości.

Anna w pełni poświęca się się swojej pracy naukowca i mężowi, który jest notariuszem. Póki co dobrze jej samej z partnerem, nie myśli jeszcze o dziecku. Jednak tylko ona tak uważa. Tomasz pragnie zostać ojcem i coraz bardziej naciska na swoją żonę. Anna nie chce dać się tak stłamsić i podporządkować woli męża. Pojawiają się myśli o rozwodzie, które podjudza pojawienie się nowego interesującego mężczyzny, który urzeka Annę.

Anna Karpińska trafiła do mnie swoją książką. Naprawdę jestem urzeczona historiami tych dwóch kobiet. To życiowa i realna powieść. Taka, która może przydarzyć się każdej kobiecie.

Tak naprawdę nie wiemy jak potoczy się nasze życie. Nie wiemy, czy...