Pół na pół

Cykl: Śnieżna grań (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Witaj ponownie na Śnieżnej Grani! Miejscu, gdzie mógłbyś być gościem, a najchętniej pozostałbyś na dłużej… W życiu rodziny Stachowiaków nadal wiele się dzieje. Nikt nie może przewidzieć nadciągających problemów. Podhalański pensjonat Szarotka niezmiennie tętni życiem, a na stacji narciarskiej zachodzą kolosalne zmiany. Również w życiu prywatnym bohaterowie nie mogą liczyć na nudę. Edek...

W życiu rodziny Stachowiaków nadal wiele się dzieje. Nikt nie może przewidzieć nadciągających problemów. Podhalański pensjonat Szarotka niezmiennie tętni życiem, a na stacji narciarskiej zachodzą kolosalne zmiany. Również w życiu prywatnym bohaterowie nie mogą liczyć na nudę. Edek rozwija skrzydła jako biznesmen. Wraz z Agnieszką spodziewają się dziecka. Aniela traci głowę dla nowej miłości, a Nastka co chwila wpada w nowe tarapaty.
Lola układa sobie nareszcie relacje z ojcem Mani i nie tracąc nadziei, szuka szczęścia gdzie indziej.
Czy młoda kobieta wreszcie zrozumie, co w życiu naprawdę ważne? Czy nareszcie poskłada w całość swoje serce potłuczone na kawałki? Andrzej, Bruno, Piotr… Który z nich okaże się jej najlepszym wyborem?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Pol_na_pol-p-35586-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Pol_na_pol-p-35586-1-30-.html

Nad "Śnieżna Granią" zbierają się czarne burzowe chmury. Winę za to ponosi przede wszystkim Edek i jego nietrafione "inwestycje finansowe". Ale nie tylko to, bo w życiu rodziny dużo się dzieje.
Książka wciąga , bo jest tu i tajemnica rodzinna, miłość, zdrada i zemsta.
Całość czyta się z przyjemnością i zainteresowaniem... gdyby nie zakończenie. Wiadomo, że każdy czeka żeby wszystko zakończyło się dobrze i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Ale autorka chcąc zadowolić czytelników niestety przedobrzyła i zakończenie jest takie naiwne i nieprawdopodobne, że mnie popsuło całą radość czytania. Jak w brazylijskiej telenoweli.
Ale i tak warto przeczytać, bo to takie lekkie babskie czytadło napisane lekko i z humorem, pozwoli się zrelaksować i poczuć trochę jak w bajce.

Grażyna | 2018-05-31
Przeczytana: maj 2018

Po raz drugi dałam się zaprosić na Podhale,do rodziny Stachowiaków. I już wydawało się ,że w miarę wszystko się układa,a tu bach...i wychodzą na jaw rzeczy,sprawy ,które trudno pojąć. Lola - i nagle a może nie nagle pojawiają się: Andrzej i Piotr ,ale tylko na widok (a czasami tylko głos) Bruna nogi Loli miękną....Przez pewien czas wydaje się ,że znów Lola nie może być szczęśliwa.Ale od czego wyobraźnia autorki i co chwila szybkie zwroty akcji....w każdym razie zakończenie jest takie ,że ja jako czytelniczka jestem zadowolona.Uwielbiam gdy kończąc powieść mam optymistyczne myśli. A i jeszcze nie mogę nie wspomnieć o poczuciu humoru ,dzięki któremu ta historia również ma swój "smaczek".Teraz tylko czekam na następną "przygodę" z Izabellą Frączyk.

tercja | 2018-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2018

Po trochę statycznym pierwszym tomie tutaj wreszcie coś się dzieje. Edek podejmuje nie do końca trafione decyzję, Lola nie może się zdecydować w kim ulokować uczucia, jedne sprawy pięknie się rozwiązują zaś inne się plączą. I po takiej lawinie różnych sytuacji następuje ZONK! , czyli zakończenie rodem z Mody na sukces! Dlaczego Izabello Frączyk nam to zrobiłaś??????

Beata | 2018-07-13
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 2018 rok

Drugi tom zdecydowanie lepszy, „wybuchały bomby, jedna po drugiej”, dosłownie jak w brazylijskiej telenoweli. Autorka mnie bardzo zaskoczyła, w pierwszym tomie było nudno, a tu taki zwrot akcji. Przeczytałam na jednym wdechu. Super, polecam, nie będziecie się nudzić:)

olah211 | 2018-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Kontynuacja "Za stare grzechy". Rodzinę Stachowiaków spotkało tak wiele nieszczęść, że czytając pomyślałam, że autorka zdecydowanie przesadziła, dopiero pod koniec wszystko się wyjaśniło i miało to sens.
Bardzo fajna książka, świetnie się czyta.
Polecam!

palalela | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 lipca 2018

Gdyby czytała to Katarzyna eM z Poziomki, co stronę powtarzałaby "co to za bzdury?!", bo nawet w "Modzie na sukces" takich atrakcji nie było... no dobra były, ale Zakopane to nie LA, u nas nie ma (...), (...), (...) - to po to, żeby nie spoilerować, bo jeśli cokolwiek zdradzę,oszczędzę czytającym "Pół na pół" zdartych gardeł artykułujących w najlepszym razie "wtf?". Jak dobrze, że 3. części nie będzie.

Moniczka79 | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018