Pół na pół

Cykl: Śnieżna grań (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Witaj ponownie na Śnieżnej Grani! Miejscu, gdzie mógłbyś być gościem, a najchętniej pozostałbyś na dłużej… W życiu rodziny Stachowiaków nadal wiele się dzieje. Nikt nie może przewidzieć nadciągających problemów. Podhalański pensjonat Szarotka niezmiennie tętni życiem, a na stacji narciarskiej zachodzą kolosalne zmiany. Również w życiu prywatnym bohaterowie nie mogą liczyć na nudę. Edek...

W życiu rodziny Stachowiaków nadal wiele się dzieje. Nikt nie może przewidzieć nadciągających problemów. Podhalański pensjonat Szarotka niezmiennie tętni życiem, a na stacji narciarskiej zachodzą kolosalne zmiany. Również w życiu prywatnym bohaterowie nie mogą liczyć na nudę. Edek rozwija skrzydła jako biznesmen. Wraz z Agnieszką spodziewają się dziecka. Aniela traci głowę dla nowej miłości, a Nastka co chwila wpada w nowe tarapaty.
Lola układa sobie nareszcie relacje z ojcem Mani i nie tracąc nadziei, szuka szczęścia gdzie indziej.
Czy młoda kobieta wreszcie zrozumie, co w życiu naprawdę ważne? Czy nareszcie poskłada w całość swoje serce potłuczone na kawałki? Andrzej, Bruno, Piotr… Który z nich okaże się jej najlepszym wyborem?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Pol_na_pol-p-35586-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Pol_na_pol-p-35586-1-30-.html

Nad "Śnieżna Granią" zbierają się czarne burzowe chmury. Winę za to ponosi przede wszystkim Edek i jego nietrafione "inwestycje finansowe". Ale nie tylko to, bo w życiu rodziny dużo się dzieje.
Książka wciąga , bo jest tu i tajemnica rodzinna, miłość, zdrada i zemsta.
Całość czyta się z przyjemnością i zainteresowaniem... gdyby nie zakończenie. Wiadomo, że każdy czeka żeby wszystko zakończyło się dobrze i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Ale autorka chcąc zadowolić czytelników niestety przedobrzyła i zakończenie jest takie naiwne i nieprawdopodobne, że mnie popsuło całą radość czytania. Jak w brazylijskiej telenoweli.
Ale i tak warto przeczytać, bo to takie lekkie babskie czytadło napisane lekko i z humorem, pozwoli się zrelaksować i poczuć trochę jak w bajce.

Gosia | 2018-08-29
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

W drugiej części każdy z członków rodziny Stachowiaków popada w tarapaty. Również na Śnieżnej grani są problemy. Kto i dlaczego próbuje utrudnić im życie? Czy mu się to uda? Czytałam z dużą przyjemnością, polecam!

Grażyna | 2018-05-31
Przeczytana: maj 2018

Po raz drugi dałam się zaprosić na Podhale,do rodziny Stachowiaków. I już wydawało się ,że w miarę wszystko się układa,a tu bach...i wychodzą na jaw rzeczy,sprawy ,które trudno pojąć. Lola - i nagle a może nie nagle pojawiają się: Andrzej i Piotr ,ale tylko na widok (a czasami tylko głos) Bruna nogi Loli miękną....Przez pewien czas wydaje się ,że znów Lola nie może być szczęśliwa.Ale od czego wyobraźnia autorki i co chwila szybkie zwroty akcji....w każdym razie zakończenie jest takie ,że ja jako czytelniczka jestem zadowolona.Uwielbiam gdy kończąc powieść mam optymistyczne myśli. A i jeszcze nie mogę nie wspomnieć o poczuciu humoru ,dzięki któremu ta historia również ma swój "smaczek".Teraz tylko czekam na następną "przygodę" z Izabellą Frączyk.

Gerreth | 2018-07-24
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 15 lipca 2018

„Pół na pół” to druga część dylogii „Śnieżna grań” autorstwa Izabelli Frączyk. Po przeczytaniu pierwszej części, noszącej tytuł „Za stare grzechy”, nie mogłam doczekać się kontynuacji, by móc wreszcie dowiedzieć się, czy rodzina Stachowiaków wybrnęła z kłopotów, których nie szczędził jej los. […]
Ciekawa fabuła z zaskakującymi zwrotami akcji sprawia, że książkę czyta się płynnie, niecierpliwie oczekując rozwiązania problemów, którymi Iza hojnie obdarowała rodzinę Stachowiaków. I nie są to wbrew pozorom problemy banalne.
Tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać, że książka nie niesie w sobie żadnych głębszych przesłań. Po uważnym przeanalizowaniu fabuły można dostrzec, jak wiele ważnych spraw autorka w niej poruszyła. Kwestia lojalności wobec rodziny, kwestia zaufania pokładanego w niewłaściwej osobie, kwestia nienawiści, która potrafi toczyć człowieka jak rak, determinując jego czyny, i kwestia umiejętności zrezygnowania ze swoich dążeń w imię miłości…

Cała opinia...

tercja | 2018-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2018

Po trochę statycznym pierwszym tomie tutaj wreszcie coś się dzieje. Edek podejmuje nie do końca trafione decyzję, Lola nie może się zdecydować w kim ulokować uczucia, jedne sprawy pięknie się rozwiązują zaś inne się plączą. I po takiej lawinie różnych sytuacji następuje ZONK! , czyli zakończenie rodem z Mody na sukces! Dlaczego Izabello Frączyk nam to zrobiłaś??????

Beata | 2018-07-13
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 2018 rok

Drugi tom zdecydowanie lepszy, „wybuchały bomby, jedna po drugiej”, dosłownie jak w brazylijskiej telenoweli. Autorka mnie bardzo zaskoczyła, w pierwszym tomie było nudno, a tu taki zwrot akcji. Przeczytałam na jednym wdechu. Super, polecam, nie będziecie się nudzić:)

olah211 | 2018-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Kontynuacja "Za stare grzechy". Rodzinę Stachowiaków spotkało tak wiele nieszczęść, że czytając pomyślałam, że autorka zdecydowanie przesadziła, dopiero pod koniec wszystko się wyjaśniło i miało to sens.
Bardzo fajna książka, świetnie się czyta.
Polecam!

cellka | 2018-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

połknęłam podobnie jak pierwszą część jednym tchem. Polecam

palalela | 2018-07-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 lipca 2018

Gdyby czytała to Katarzyna eM z Poziomki, co stronę powtarzałaby "co to za bzdury?!", bo nawet w "Modzie na sukces" takich atrakcji nie było... no dobra były, ale Zakopane to nie LA, u nas nie ma (...), (...), (...) - to po to, żeby nie spoilerować, bo jeśli cokolwiek zdradzę,oszczędzę czytającym "Pół na pół" zdartych gardeł artykułujących w najlepszym razie "wtf?". Jak dobrze, że 3. części nie będzie.

alusia | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018