Bądź blisko

Okładka książki Bądź blisko Anna Karpińska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Bądź blisko
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kolory szczęścia (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kolory szczęścia (tom 2)
Prószyński i S-ka
2022-01-18
2022-01-18
Literatura polska

Wyróżniona opinia i

Bądź blisko

przeczytanych książek 2210 napisanych opinii 482

Trochę na siłę ta druga część, przewidywalna.

Trochę na siłę ta druga część, przewidywalna.

Krok po kroku przeżywamy każdy dzień z naszymi paniami. A życie niestety rzuciło kłody pod nogi i trzeba zmierzyć się z wieloma trudnościami .... Niesamowita opowieść tylko będzie ale... nagle autorka przyśpiesza i błyskawicznie kończy całą historię ...

Matką nie ta co urodziła a ta co wychowa i najczęściej kobiety są dobrymi matkami i te biologiczne i te adaptacyjne,choć niestety są wyjatki, że zakochane kobiety nie patrzą na dziecko a na mężczyznę i najczęściej to jest gdy kobieta jest niezaradna życiowo a tatuś jak to tatuś,butelka piwa ipilot od telewizora,na szczęście coraj rzadziej

Zbyt rozwleczona fabuła. Kontynuacja "Kiedy nadejdziesz". Jak dla mnie za dużo powrotów do 1 części i powtórzeń w związku z tym nic nowego się nie dzieje. Dużo opuszczałam by doszukać się dalszej treści. Nie zachwyciła mnie wręcz znudziła.

Druga część też niezła, ale jako że czytałam obie części w jeden dzień to wyłapałam kilka nieścisłości
. Po pierwsze raz między bohaterkami są dwa lata różnicy, potem trzy. Potem Ole" dobila wiadomość , że mama ujawniła Marii prawdę " , A chwilę dalej zaczyna matkę cisnąć czy powiedziała Marysi o tajemnicy. Do tego przez dwie części Zosia była w Niemczech u syna .A stary dom na końcu przejęła córka. Przez te różnice daje mniej punktów. Do tego mimo wielu problemów bohaterek nie wzbudziły u mnie większych emocji. I jeszcze zakończenie takie pisane jakby zabrakło pomysłu.

Jest to druga część cyklu „Kolory szczęścia” Anny Karpińskiej.
Maria by pomóc swej niepełnosprawnej córce Kalinie decyduje się zostać surogatką. Zachodzi w ciążę bliźniaczą, lecz wkrótce okazuje się, że jest to ciąża zagrożona. Na dodatek dowiaduje się, że Aleksandra dla której zdecydowała się urodzić dziecko jest jej siostrą.

Autorka nie oszczędziła czytelników, więc naprawdę dużo się dzieje. Obie bohaterki nie miały w życiu łatwo i stanęły przed wyzwaniami. Potrafię zrozumieć ich działanie, a więc pragnienie posiadania dziecka przez Olę i chęć pomocy niepełnosprawnemu dziecku przez Marię. Aleksandra i Maria nie mogły liczyć na wsparcie mężów, lecz czy są w stanie zapomnieć o przeszłości i wspierać się nawzajem. Na pewno nie będzie łatwo. Jedno jest pewne, siostry tak jak i każda z nas, chcą być szczęśliwe.
Książkę oceniam na 7 pkt.

Jest to druga część cyklu „Kolory szczęścia” Anny Karpińskiej.

Autorka nie oszczędziła czytelników, więc...

"Bądź blisko" to druga część serii "Kolorów szczęścia". Można czytać bez znajomości pierwszego tomu.

Historię poznajemy z perspektywy dwóch kobiet: Marii i Aleksandry. Śledzimy ich wzajemne relacje, życiowe problemy. Maria, jako surogatka, ma urodzić dziecko Aleksandry i jej męża. Zdecydowała się na ten krok, ponieważ potrzebuje funduszy na zagraniczną operację swojej niepełnosprawnej córki. Między kobietami nawiązuje się szczególna przyjaźń, obie nie mają łatwego życia, w ich małżeństwach pojawiają się problemy.

Mimo, że nie czytałam pierwszej części, wszystko tutaj było wyjaśnione, autorka bowiem nawiązuje do przeszłości kobiet.

"Życie przybiera różne kolory. Nigdy nie jest czarno-białe, a czasami nawet potrafi zaskoczyć paletą barw".

Gorąco polecam tę poruszającą lekturę, to wciągająca historia, skłaniająca do refleksji. Ciepła historia o trudnych, życiowych chwilach, o rodzinnych, skomplikowanych relacjach.

Nie mogłam się doczekać kontynuacji 𝐾𝑖𝑒𝑑𝑦 𝑛𝑎𝑑𝑒𝑗𝑑𝑧𝑖𝑒𝑠𝑧!

Losy Aleksandry i Marii tym razem nie poruszyły mnie niestety tak jak w poprzedniej części. Klimat książki nadal się nie zmienia. A wręcz staje się jeszcze bardziej smutny, ponieważ w życiu obu bohaterek dzieje się jeszcze więcej złego.

Nie wciągnęła mnie jednak ta część już od pierwszych stron. Ciężko było mi się do niej zmobilizować tak w 100%. Czegoś mi brakowało tutaj. Historia nie jest oklepana, jednak patrząc na losy obu kobiet to niekiedy można stwierdzić, że trzeba patrzeć na nie z przymrużeniem oka. Niektóre wątki mam wrażenie, że zbyt bardzo były rozwleczone.

Nie mogłam się doczekać kontynuacji 𝐾𝑖𝑒𝑑𝑦 𝑛𝑎𝑑𝑒𝑗𝑑𝑧𝑖𝑒𝑠𝑧!

Cieszę się, że od razu miałam drugi tom, bo pierwszy skończył się dość dramatycznie. Naszym bohaterkom życie układa się różnie, raz są wzloty, innym razem upadki. Jak to w życiu nigdy nie jest cały czas różowo. Ola zmaga się z problemami małżeńskimi, cieszę się, że ma przy boku wujka Kazimierza, który pomaga jej rozwikłać prawnicze sprawy. Marysię też czekają problemy. Jednak dziewczyny sobie radzą ze swoimi sprawami, odnajdują też szczęście i miłość. Bardzo przyjemna słodko - gorzka historia. Polecam.

• Obyczajowe
  • Egzemplarz recenzencki