Wyzwanie czytelnicze LC

Zostań ile chcesz

Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach, prawie jak w piosence Osieckiej. Piękna, mądra, utalentowana i świetnie zorganizowana, Alicja zdaje się być perfekcjonistką. Tymczasem w środku jest rozbitą na milion kawałków zawiedzioną i oszukaną kobietą, próbującą na nowo zbudować jak najlepszy świat dla siebie i ukochanego dziecka. Również Maciej wydaje się człowiekiem, któremu nic nie...

Również Maciej wydaje się człowiekiem, któremu nic nie brakuje. Jednak za zamkniętymi drzwiami ogromnego domu, każdego dnia zmaga się z doświadczeniem odrzucenia, podwójnej zdrady i oszustwa.
Pewnego dnia ich drogi się krzyżują. Czy przygnieceni bagażem złych doświadczeń spróbują pokonać wzajemną nieufność? Czy miłość, o której oboje marzą, ma szansę się spełnić? Czy warto zaufać słowom, zostań ile chcesz?
Tę historię napisało samo życie! Książka Anny H. Niemczynow to urzekająca, ciepła i niosąca nadzieję powieść zainspirowana losami autorki.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/297

źródło okładki: materiały wydawnictwa

jousna | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Książka wysłucham w formie audiobooka. I szczerze się przyznam, że po godzinie słuchania miałam dość. Początek był beznadziejny. Jednak zerknęłam na opinie zamieszczone na LC. Okazały się bardzo wysokie. Postanowiłam dać szanse książce i wysłuchać jeszcze kawałek. Z każdą minutą coraz bardziej zaciekawiały mnie dalsze losy bohaterów i ich perypetie życiowe.
Główni bohaterowie – Alicja i Maciej to „kobieta po przejściach” i „mężczyzna z przeszłością”. Zawarli znajomość na portalu randkowym „Sympatia”. Rozwój ich związku jest głównym tematem książki.
Maciej to rozwodnik, jego żona zdradziła go z jego przyjacielem. Klasyka. Alicja to matka samotnie wychowująca córeczkę, nieszczęśliwa po rozpadzie nieudanego związku. Jej partner nadużywał alkoholu i nie angażował się w życie rodzinne. Alicja pracuje na dwa etaty, chcąc zapewnić dach nad głowa dla siebie i dla córeczki. I chociaż bardzo szanuję dzielne, samotne kobiety borykające się z trudami codzienności, ich walkę o szczęśliwe...

andzia12 | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

"...Możesz zostać ile chcesz
obmyśliłam dla nas dobry plan
razem zestarzejmy się
wciąż tak mało jest dobranych par
Nie ma sensu szukać już
z nikim wcześniej nam nie było tak
szansę mógł nam dać sam Bóg
ostatni raz..."
Słowa piosenki i odpowiedzi...

Początkowo ta książka nie przypadła mi do gustu, aczkolwiek dałam jej i sobie szansę. I przyznam- było warto. Im bardziej poznawałam losy Ali i Macieja, tym bardziej pochłania mnie ich historia. Kobiety i mężczyzny, którzy mieli już swoje za sobą i pokochali się. Choć ta miłość nie była łatwa.
Książka jest bardzo "życiowa", jak to ujmę. Tak bliska naszym problemom, że pochłania bez reszty czytelnika.
Warta czasu!

Fargula | 2018-10-26
Przeczytana: październik 2018

Bardzo chciałam przeczytać tę powieść napisaną głęboko z serca, duszy, ciała....
Nie mogę wyobrazić sobie ile emocji towarzyszyło Ani Niemczynow przy jej pisaniu, wspominaniu i obnażaniu siebie przed tyloma czytelnikami. Myślę, że to było pożegnanie się z przeszłością, która dzięki tej książce będzie już tylko dobrym wspomnieniem.

Ala, po odejściu od swojego partnera, samotnie wychowuje ich córkę. Niestety nadużywanie alkoholu sprawiło, że nie sprawdził się ani w roli partnera ani ojca. Ta filigranowa, waleczna babeczka pracuje jak wół, żeby odłożyć coś na własny kąt. Szuka też miłości swojego życia, bo wie, że ona i córeczka zasługują na kogoś, kto będzie je kochał, chronił i rozpieszczał.
Bohaterka porwała mnie, ubawiła, wkurzyła i rozczuliła.
Nie wiem też, co zrobiłaby Ala bez swojej przyjaciółki Joli, która nie dość, że pomagała, "karmiła", sypała mądrymi rzeczami, to jeszcze mobilizowała do działania. Jakby nie było jest "matką chrzestną" wielkiego szczęścia 💑...

Wiesława | 2018-10-08
Przeczytana: 08 października 2018

Ocean emocji... Ta książka, to taki plaster na wszystkie złamane serduszka. Zaczytywałam się w niej bez bez pamięci.
Gdy los na swojej drodze stawia "kobietę z przeszłością i mężczyznę po przejściach", dwoje poranionych, porzuconych i skrzywdzonych ludzi, już wiemy, że nie będzie łatwo. No bo jak zaufać kolejny raz? Jak poskładać swoje roztrzaskane życie? Skąd brać siłę i wiarę, że los jeszcze się odwróci?
Mnie ta książka urzekła. Ciepło, które z niej promieniuje, chwile bezbrzeżnej radości pomieszane z goryczą łez, piękne i czułe słowa i gesty, przeplatane wybuchami niekontrolowanej złości... A wszystko to spowodowane strachem przed tym, co jeszcze nas w życiu spotka.
Jak bardzo zapadają w pamięć słowa "Zostań ile chcesz", będące tytułem książki. To kwintesencja prawdziwości uczuć, bo brzmią prawdziwie i nie zawierają żadnych warunków. Obojętnie co by się działo - będę przy tobie. Kto nie chciałby czegoś takiego w swoim życiu usłyszeć?
I co najważniejsze - książka bardzo...

Aneta P-is | 2018-09-08
Przeczytana: 08 września 2018

Anna H. Niemczynow podzieliła się z czytelnikami historią niebywale poruszającą.
Nie ma w niej nieodpowiednich słów, nie ma w niej nudnych dialogów, pozbawiona jest niepotrzebnego patosu.
W tej książce wszystko jest na swoim miejscu, każde słowo, sytuacja, emocja idealnie do siebie pasują...
Ta powieść trafia głęboko w serce i daje czytelnikowi to wszystko, czego od dobrej książki oczekuje.
W pewnym momencie odniosłam przedziwne wrażenie jakby została napisana intencjonalnie – dla mnie…
Tę książkę napisało samo życie. Powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem… to za mało!
Przeczytajcie, przeżyjcie z bohaterami te wszystkie emocje, ich złe i dobre chwile aby na koniec wyciągnąć z nich jedną prostą, życiową prawdę, zawsze warto walczyć o siebie i swoje piękne marzenia.

Książkanonstop | 2018-08-16
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictw
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Jest sierpień, wakacje trwają w najlepsze. To wspaniały czas na miłość. Słoneczna pogoda sprzyja temu pięknemu uczuciu. Zapewne dotknęło ono wiele serc tego i nie tylko tego lata. Miłość, jaka połączyła jednych w wakacje przetrwała, inna zaś zakończyła się wraz z kresem urlopowych wrażeń. Bywa różnie. Wszystko zależy od podejścia. Bohaterzy książki „Zostań ile chcesz” pragnęli stabilizacji, spokojnej przystani w ramionach drugiej osoby już na zawsze.

Jednak do szczęśliwego finału droga kręta i daleka...

Nikogo już nie dziwi fakt, kiedy słyszy, iż ktoś poznał miłość swojego życia przez portal randkowy. Nic w tym zaskakującego, przecież za pomocą sieci pracujemy, robimy zakupy. Internet to dla większości codzienność. Dlaczego nie spróbować znaleźć partnera właśnie w tym miejscu? Główna bohaterka książki miała takie same obiekcje przed zarejestrowaniem się na portalu, jakie często można usłyszeć, gdy namawiamy kogoś na taki krok.

Alicja jest dobrze zorganizowaną kobietą. Pracuje na...

SkazanaNa Książki | 2018-12-20
Przeczytana: grudzień 2018

Książka podobała mi się. W życiu nie zawsze warto kierować się głosami. Warto jednak słuchać siebie. Nie wiem, czy będzie to dobra terapia na złamane, zranione serca. Ja najpewniej bym się przy niej rozpłakała. Spróbujcie jednak, nie odradzam. Jest coś magicznego w piórze tej pisarki. Do tej pory jest to jedyna kobieta pisząca książki obyczajowe, którą chętnie czytam. Nie są to takie zwyczajne powieści Polecam, łapcie, a w przyszłym roku czeka Was tutaj recenzja "Bluszczu".

Natalia | 2018-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Świetny pomysł na książkę, a może dlatego taki dobry, że oparty na życiowych doświadczeniach? Życie zawsze pisze najlepsze scenariusze...
Tylko, że później bohaterka zaczęła być mocno denerwująca, powtarzająca się, niestabilna emocjonalnie, a z kolei Maciej z fajnego faceta "z jajami" stał się skomlącym o uczucie, ckliwym pantoflem. Trochę się zrobiło mdliście pod koniec, ale zarys ogólnie ciekawy.

Danuta | 2018-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Przy czytaniu tej książki, drugiej po Bluszczu,książki Pani Anny, przeżywałam wiele emocji.
Ala, główna bohaterka, po rozstaniu się ze swoim partnerem, samotnie wychowywała córkę, pracując na dwóch etatach, by związać koniec z końcem.
Samotność bardzo jej dokuczała, lecz nie miała odwagi otworzyć się na nową miłość.
Trochę denerwowała mnie jej huśtawka humorów i niezdecydowanie.
Całe szczęście, że nowo poznanego faceta cechowała niewyobrażalna wprost cierpliwość wobec jej zachowania.
Książkę bardzo przyjemnie się czytało.
Podziwiam Panią Annę Niemczynow
za odwagę napisania o swoim życiu. Miała ogromne szczęście, że trafiła na właściwego faceta, zaufała mu i pokochała.
Piękna historia...

PrzeCzytajka | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

„Zostań ile chcesz” Anny H. Niemczynow to chyba najbardziej oczekiwana przeze powieść tego roku. Tak się jednak złożyło, że nie dotarła do mnie drogą pocztową (niestety ludzki brak uczciwości czasem nie zna granic). Długo nie mogłam przeboleć tej straty.
Jednak nie poddałam się...założyłam więc konto na Storytel – i zanurzyłam się w audiobooku.