Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Dwie rodziny

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Najbardziej zaskakujące historie pisze samo życie... Ewa Dembska, adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nic nie pamiętała ze swojej przeszłości. Nigdy nie chciała wiedzieć, co było przedtem, miała ukochanych przybranych rodziców, swoje pasje, marzenia, studia. A potem pojawił się Marek. Pokochali się i postanowili wziąć ślub. Aby zarobić pieniądze na...

Najbardziej zaskakujące historie pisze samo życie...

Ewa Dembska, adoptowana jako mała dziewczynka przez małżeństwo wrocławskich lekarzy, nic nie pamiętała ze swojej przeszłości. Nigdy nie chciała wiedzieć, co było przedtem, miała ukochanych przybranych rodziców, swoje pasje, marzenia, studia. A potem pojawił się Marek. Pokochali się i postanowili wziąć ślub. Aby zarobić pieniądze na upragniony własny dom, Marek wyjeżdża do Paryża. Nawet sobie nie wyobraża, co go tam spotka, kiedy w życie ich obojga wkroczy tajemnica z dalekiej przeszłości.

Co łączy średniowiecznego francuskiego rycerza i egzotyczną khmerską tancerkę Apsary z ukrytego w kambodżańskiej dżungli miasta Angkor, z Ewą, córką polskich lekarzy, i Markiem, wiecznym studentem?

Joanna Miszczuk jak zawsze mistrzowsko łączy współczesny wątek miłosny z fascynującymi losami historycznych postaci. Dramatyczne historie dwóch rodzin i wielkich uczuć na tle wojen i konfrontacji wielkich religii świata.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Dwie_rodziny-p-35114-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dwie_rodziny-p-35114-1-30-.html

filozof | 2018-03-18

Bardzo piękna okładka,tej książki.
Akcja,toczy się w Polsce,Paryżu,Kambodży i Tunisie.
Są,tu zarówno czasy obecne,jak i średniowieczne.
Dobrze,że autorka przywraca pamięć .O Czerwonych Khmerach.
To byli,bardzo źli ludzie.
Nie można ich lubić,książkę za to należy pokochać.

Tatiasza Aleksiej | 2018-02-17

Przeczytałam bardzo szybko. Autorka ma bardzo dużą wyobraźnię.
Akcja toczy się dziś i w średniowieczu. Obie historie są ciekawe.
Pomimo to zabrakło mi czegoś...

Gosia | 2017-12-15
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Ewa - adoptowana córka Dembskich, która nie pamięta swojego dzieciństwa. Dziewczyna jest szczęśliwa w związku z Markiem, który postanawia wyjechać do Paryża zarobić na ich wspólny początek życia. Tam wychodzą na jaw niespodziewane historie rodziny Bendieux. Cofamy się w czasie do średniowiecza i ten okres mi się najgorzej czytało, zbyt rozciągnięty, momentami przynudnawy. Co wcale nie oznacza, że książka jest nudna!

Teresa | 2018-02-17

Autorka powieści przedstawia dwie historie dwóch rodzin które mają miejsce w terażniejszości i w średniowieczu a także mamy zderzenie dwóch kultur i religii chrześcijaństwa i muzułmanizmu.Jest to przejmująca powieść historyczna z wątkiem miłosnym i religijnym Polecam.

Monika | 2018-05-15
Przeczytana: 03 maja 2018

Misternie uwita historia, całkiem ciekawa. Może zbyt dużo nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, mnogość wątków, czasów, miejsc.
Czyta się bardzo przyjemnie - jak większość książek Autorki.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2018

Dwie rodziny, dwie historie i jeden wspólny wątek - postać Ewy zwykłej dziewczyny z Polski , która ma niezwykłe korzenie.Autorka początkowo przedstawia nam przeciętną sytuację, gdzie młodzi ludzie , na dorobku przygotowują się do ślubu. Niby nic w tym dziwnego, lecz Marek wyjeżdża aby dorobić do Francji. Tam spotyka sobowtóra swojej wybranki. I tu przenosimy się najpierw w czasy średniowieczne- co moim zdanie można było zupełnie pominąć- a co spowodowało,że miałam ochotę rzucić książką.Dalej już było tylko dobrze,bo historia zawiodła nas do Kambodży w czasy gdzie okrutnie rozprawiali się z ludnością Czerwoni Khmerzy.
Co wspólnego mają te dwie historie sprawdźcie sami, ponieważ zdradzając więcej szczegółów pozbawiłabym czytelników przyjemności.
No i czasem warto przebrnąć przez nudny fragmenty , by potem rozkoszować się z wypiekami na twarzy zakończeniem.

Beata | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Czy opisana historia jest prawdziwa? Nie wydaje mi się. Czy może być prawdopodobna? Jak najbardziej. Czy jest wymyślona? Nie wiem. I taka huśtawka pytań i podejrzeń towarzyszyła mi w trakcie lektury. Znakomitej lektury. Ani chwili nudy, trochę łez, wiele wzruszeń.

Diane_Rose | 2017-10-25

Początkowo byłam przekonana, że religia będzie odgrywała tu główną rolę. I owszem są tu pokazane różne aspekty religijne. Pokazane są różnice między Chrześcijaństwem a Islamem, między Buddyzmem a Hinduizmem. Ale to nie one są głównym wątkiem książki.

Książka porywa. Przenosi w czasy średniowiecza. I choć Joanna Miszczuk twierdzi, że całą fabułę wymyśliła, to opisana historia mogłaby się wydarzyć naprawdę. Nie ma tu nic przesadzonego, ubarwionego. A ukazane fakty historyczne, kulturowe i społeczne tylko uwiarygodniają opowieść.

Serdecznie polecam „Dwie rodziny” na długie jesienne wieczory. Choć powiem szczerze, że przeczytanie jej zajęło mi tylko jeden z nich.

Monika | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

To ostatnia książka autorki. Przeczytałam wszystkie. Znowu nowa historia z totalitarnymi rządami w tle. Kambodża, czerwoni Khmerzy, wreszcie Paryż. Postacie wyraziste jak zwykle u autorki nad wyraz pozytywne. I co? i wszystko dobrze się kończy. Dobra lektura na lato. W sumie polecam.

Wiesława | 2018-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Książka w sumie fajna, ciekawa i połknęłam ją w jedno popołudnie. Trochę przydługie i nieco niezrozumiałe wydawały mi się wtrącone historie sprzed ośmiu wieków. Według mnie na tyle mało wiązały się z treścią książki, że nie należało im poświęcać aż tylu stron tekstu. Długo nie opuszczało mnie wrażenie, że pasują tu, jak kwiatek do kożucha.