Wyzwanie czytelnicze LC

Otchłań zła

Cykl: Inspektor Joshua Brolin (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
7,63 (1945 ocen i 257 opinii) Zobacz oceny
L’âme du mal
Marczewek

Portlandzka policja odkrywa pozostawiane w głębi lasu lub w starych i zrujnowanych zabudowaniach okrutnie okaleczone ciała ofiar, zniekształcone po przeprowadzonych na nich tajemniczych rytuałach, noszące na sobie znaki kabalistycznego przesłania. Czyżby zabójca był kimś, kto powrócił z zaświatów? Czy chodzi o jakąś szczególną sektę, która okalecza ciała swoich ofiar, aby przeprowadzać dziwne...

Czy chodzi o jakąś szczególną sektę, która okalecza ciała swoich ofiar, aby przeprowadzać dziwne i okrutne ceremonie?
Co ma wspólnego poemat Dantego, przeklęta księga Necronomicon oraz katalogi sprzedaży wysyłkowej?
Inspektor Brolin i młoda studentka psychologii usiłują wpaść na ślad mordercy przeszukując księgozbiory ezoteryczne, wiejski cmentarz i ukryte w lasach samotne domostwa. Jaką cenę będą musieli zapłacić za odkrycie przerażającego sekretu? Czy ich determinacja wystarczy, by położyć kres złu, któremu odważyli się stanąć na drodze?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2890/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2890/thriller-i-sensacja.html

Aneta Wiola | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

„NA IMIĘ MI >>LEGION<<, BO JEST NAS WIELU”
Okaleczone ciała, tortury i tajemnicze symbole. Mija dokładnie rok od śmierci seryjnego zabójcy, zwanego „Katem z Portland”, który pozbawił życia wiele kobiet; ocalała tylko jedna – Juliette.
Teraz dochodzi do bliźniaczo-podobnego zabójstwa na innej kobiecie. Inspektor Brolin, który rok temu uratował Juliette z rąk seryjnego zabójcy wie, że to nie może być przypadek. Wygląda na to, że zmarły psychopata może mieć naśladowcę. W poszukiwaniu prawdy, odkrywając tajemnicze symbole i demoniczne księgi, inspektor nie ma pojęcia, że ta sprawa pozbawi go najcenniejszego.

Wiedziałam, że ta powieść będzie świetna, jeszcze kiedy kilka lat temu po raz pierwszy ją wypatrzyłam na jakiejś stronce; czułam, że będzie mocna. To mój klimat: pentagramy, zakazane księgi, oraz pościg za seryjnym mordercą, który wydaje się, że powrócił zza grobu. Cóż mogłam chcieć więcej? Dochodzi do tego nazwisko sprawdzonego przeze mnie autora i książka musiała być w moim...

Perzka | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Portland, czasy współczesne. Juliette Lafayette studentka czwartego roku psychologii spędza dużo czasu czatując. Nieśmiała z natury, dlatego swój czas poświęcała na flirtowanie w internecie, skąd mogła w każdej chwili wycofać się i nie narażać na bezpośredni kontakt z nachalnymi adoratorami. W ten sposób poznaje Oberona, który niestety nie skończył jedynie na znajomości na czacie. Odszukał Juliette internetową Isztar, którą porwał...

Joshua Brolin to młody, w sumie najmłodszy inspektor wydziału dochodzeniowo-śledczego, silny psychicznie, empatyczny, świetny profiler. Starał się zostać ekspertem profilującym w Wydziale Nauk Behawioralnych, ale przedtem musiał przejść praktykę, nabyć doświadczenie jako zwykły policjant. Dlatego wysłano go do Bostonu do wydziału FBI. Nie zagrzał długo miejsca i w tym wydziale. Po namowie kolegi powrócił do Portland i przyjął stanowisko inspektora policji. Miało mu to pomóc zdobyć większe doświadczenie i umożliwić wykazaniem się swoimi...

Mała-Mi | 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017

Do „trylogii zła” przymierzałam się od jakiegoś czasu i w końcu pierwsza część wpadła w moje ręce :) I pochłonęłam ją na jednym oddechu!

Czytałam wiele pozytywnych opinii o twórczości Maxima Chattama. „Otchłań zła” potwierdziła te opinie. I zachęciła do sięgnięcia po kolejne tomy.

To bardzo dobry, mroczny kryminał. Stopniowo dozowane emocje powodują wzrost ciśnienia, który utrzymuje się praktycznie do końca lektury. Chattam wykreował wyrazistych bohaterów wraz z którymi czytelnik mknie z dreszczykiem emocji przez naszpikowaną kryminalnymi wątkami fabułę. Smaczku całości dodaje totalnie zaskakujące zakończenie.
Polecam!

Bożena | 2014-01-05
Przeczytana: styczeń 2014

To, że sięgnęłam po książkę "Otchłań zła" zawdzięczam portalowi LC - tak to właśnie rekomendacje czytelników tej książki zachęciły mnie do lektury i bardzo Wam za to dziękuję. Maxime Chattam wymyślił niesamowicie zagmatwaną historię, którą przeczytałam z zapartym tchem i potwierdzam od tej lektury nie sposób się oderwać.

Jest rok 1980, na przedmieściach Miami w Galerii Handlowej w tajemniczych okolicznościach znika mały chłopiec. I wydawałoby się, że ten epizod nie ma żadnego powiązania z całą historią gdyż wątek urywa się i cisza, dopiero na ostatnich stronach powieści autor nawiązuje do tego wydarzenia i wyjawia całą tajemnicę.
A wszystko zaczyna się w Portland w stanie Oregon, gdzie zostaje porwana studentka psychologii - Juliett Lafayett - kolejna potencjalna ofiara seryjnego mordercy Lelanda Beaumonta. Sprawę prowadzi młody inspektor Joshua Brolin, ratuje on dziewczynę z opresji i celnym strzałem w głowę zabija Lelanda.
Po roku ponownie zaczynają ginąć młode kobiety,...

Kiwi_Agnik | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Interesujący i wielowątkowy kryminał napisany z rozmachem, w którym skompilowane jest wszystko to, co powinno być w dobrej książce, czyli akcja, która rozpędza się ze strony na stronę, intrygująca fabuła, którą odkrywamy dopiero wtedy, gdy dotrzemy do ostatniej kartki powieści, pełnokrwiści bohaterowie, którzy nie wahają się spojrzeć w "oczy" strachowi i niebezpieczeństwu, oraz różnowarstwowe wątki, które nie pozwalają przymrużyć oczu.

Na uwagę też zasługuje niezły styl pisania, który wciąga i zabiera czytelnika w mroczno-wilgotne lasy, oraz w ponure i zawiłe śledztwo, które odkrywa wiele i jeszcze więcej tajemnic, sekretów, enigmatycznych kodów i znaków.

Tylko jedno zastrzeżenie: koniec trochę naiwny i zbyt naciągany.

To prawdziwa otchłań ,która Cię wciągnie jeśli dasz sie namówić na tą pozycję:)
Przerażenie,które towarzyszy od początku i pcha czytelnika do namysłu czy świat aż tak opanowany jest przez brutalność.Z realizmem opisane wydarzenia (co nie dziwi biorąc pod uwagę przygotowanie autora) co jeszcze bardziej może szokować i wywoływać dreszcze.Niektórych zaś może znudzić fakt szczegółowego opisywania kolejnych kroków policji.Jak dla mnie to plus,wszystko przemyślane od początku do końca.Tak samo jak wątek miłosny,który moze trochę wybija i ktoś zarzuci ,że znów to samo,ale uważam,iż potrzebny żeby po tym co stanie się dalej i jak to wpłynie na Brolina nie wyszedł on na maszyne dekodującą zbrodniarzy a człowieka,który też ma uczucia.

Właściwie momentami czyta się z gęsią skórką na ciele nie mogąc sie opanować i oderwać.To zasługa opisów zdarzeń,relacji zachodzących między bohaterami.Tu nie ma czasu na złapanie oddechu,zdarzenie goni zdarzenie od tych drobnych,wydawało by sie błahych do...

Krzysiek | 2014-01-27

Jakieś 4 lata temu dostałem tą książkę od najlepszego kumpla "przeczytaj, słyszałem, że dobra a sam czytam teraz coś innego", .. więc wziąłem. I od tego momentu Chattam stał się moim ulubionym autorem. Ciężko mi było się od niej oderwać. Nie wiem co ma w sobie takiego ale na mnie to działa... i chce tego więcej..
...aaa i najważniejsze... polecam czytać w nocy... gdy wszyscy w domu śpią... czytana w dzień nie ma tej mocy ;)

Simran | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Dobry thriller z fajne rozbudowaną fabułą i mrocznym klimatem. Minusami powieści są zbyt powolna akcja, czasami za bardzo rozwlekłe opisy, momentami dość przewidywalna.

filozof | 2018-11-01

Okładka
paskudna

skąd
biblioteka
Moja opinia
Sam,.sobie zazdroszczę.Cóż ja,ładnego czytałem.
Mroczny klimat,tejm książki.Mnie całego owładnał.
Oregon,to chyba dobre miejsce.Na napisanie,takiej książki.
Fajne sceny,jak były lasy opisane.
Ja to lubię.

Cóż ja mogę napisać?
Ja po prostu uwielbiam Maxima Chattama i jego książki.
I bardzo ale to bardzo lubię się bać. Maxime Chattam spełnia moje
oczekiwania.
"Otchłań zła" to pierwsza cześć trylogii zła.
Książka świetna. Drastyczne opisy zbrodni, niesłabnące napięcie.
Mroczny i przerażający thriller.
Gorąco polecam!