Mesjasz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Messiah
83-7298-087-X
Łukasz

Po ulicach nawiedzonego falą upałów Londynu grasuje szalony morderca. Któregoś dnia zostaje znalezione ciało bogatego człowieka, zamordowanego w szczególny sposób i ze srebrną łyżeczką zamiast języka. Śledztwo prowadzi detektyw Redfern Metcalfe - człowiek o mrocznej przeszłości, żyjący z brzemieniem zdrady. Miasto cierpi od upałów, liczba ofiar zaś rośnie...

Jak dla mnie po mistrzowsku napisany thriller! Historia posiada wszystkie niezbędne elementy potrzebne dla tego gatunku, jest tajemnica, zbrodnia i zaskakujące zakończenie, nie ma szans aby nuda zawitała do nas w trakcie czytania tej pozycji. Czytałam ją dość dawno, ale utkwiła mocno w mej pamięci… do tego ten mroczny klimat książki i drastyczne opisy zbrodni, jak dla mnie super! Polecam ją każdemu znajomemu, ostatnio wręcz zmusiłam mojego męża do przeczytania tej pozycji i był zachwycony :) Gorąco polecam, dreszczyk emocji gwarantowany!

Kokosanka | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Książka jest świetna. Pamiętam angielski film o tym samym tytule składający się z 3 części (na marginesie polecam). Wprawdzie już nie pamiętałam kto jest zabójcą, jednak w trakcie czytania książki mi się przypomniało. Trup ściele się gęsto a to lubię. Gdybym nie oglądała filmu to nie wiem, czy bym wpadła na to, kto jest mordercą. Polecam!

Tomek | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

Rozpocząłem tę lekturę w złym dla niej czasie. Akurat byłem już zmęczony gęsto ścielącym się trupem, umęczonymi życiem i pracą detektywami, z dnia na dzień gęstniejącą w fabule atmosferą. Te wszystkie atrakcje dostępne są właśnie w książce pt. Mesjasz.
Książki wcale a wcale nie uznaję za złą, nie powiem też abym w trakcie lektury się nudził, bo akcja zawarta w powieści na nudę nie pozwoli. Podchodziłem do niej jakoś tak bez większego przekonania, choć ciekawiło mnie kto mianował się nowym Mesjaszem. Przyznam też, że zakończenie zaskoczyło mnie totalnie. Oczywiście bardzo pozytywnie.
Książkę zdecydowanie polecam czytelnikom i to czytelnikom o mocnych nerwach. Opisy zabójstw mogą wrażliwsze osoby przyprawić o drżenie i gęsią skórkę. Po takiej lekturze lepiej przed otwarciem drzwi, gdy ktoś w nie puka, zajrzeć w zamontowany w nich wizjer i zastanowić się, czy wiemy komu otwieramy.
Ocenię tę pozycję jedynie na 4,5/6, choć pewnie zasługuje ona na więcej.

Szczypta_Chilli | 2013-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 października 2013

Bardzo dobra historia. Autor tak sobie pogrywa z czytelnikiem, że do końca nie mogłam odgadnąć wszystkich tajemnic. Starling potrafi zwodzić w niesamowity sposób. Cała powieść jest bardzo przemyślana, warta akcja, bohaterzy z krwi i kości, ogromne napięcie aż do ostatnie strony. to tylko niektóre z plusów tej książki.
najbardziej podobało mi się, że główny bohater, policjant zajmujący się morderstwami z założenia mamy go za człowieka prawego walczącego z okrucieństwem, ale w "Mesjaszu" dzieje się inaczej. Nie wszystko jest czarne albo białe. Nawet główna postać ma swoje odcienie szarości, walczy z własnymi demonami, a ja jako czytelniczka nie do końca wiem czy jego postępowanie jest słuszne. Jednak mimo to do końca kibicowałam detektywowi w jego działaniach... Polecam każdemu, nie tylko miłośnikom kryminałów czy thrillerów. Może nie jest to zbyt nowa pozycja, ale na pewno warta przeczytania.

Marduk | 2016-03-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Rewelacyjny kryminał! Mroczny i brutalny. Trzyma w napięciu od początku do samego końca. Lektura obowiązkowa!

szfagree | 2011-01-15

Przeczytałam już wiele kryminałów, thrillerów i horrorów – swojego czasu miałam „fazę” na Agathę Christie, Cobena, Kinga i innych autorów takich gatunków. Ale jedną z pierwszych książek, które wzbudziły we mnie zainteresowanie tego typu literaturą był „Mesjasz” – debiut autorstwa Borisa Starlinga. Początkowo wszystko mnie odpychało. Nie miałam ochoty czytać na tematy religijne, dziwna okładka… Wszystko zmieniło się, gdy wzięłam książkę do ręki i przeczytałam tylną stronę. Tytuł istotnie nawiązuje do Pisma Świętego, ale w jaki niesamowity sposób! Nie mogłam się nadziwić, jak wszystko zostało sprytnie zaplanowane. Wręcz uknute.
Akcja rozgrywa się w Londynie. Policjant Red Metcalfe zostaje wezwany na miejsce morderstwa – biskup rozebrany do slipków, ciało czerwone od wylewów, ciemnofioletowe siniaki, złamane, wychodzące kości. Brutalne pobicie to mało powiedziane. Żółte zęby, usta. Jednak pozostaje jeszcze jeden szczegół – srebrna łyżeczka w buzi… zamiast języka. Kolejne śmierci...

Ewa | 2011-03-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Przeczytałam tą książkę jeszcze jako nastolatka i jak nie przywiązuje uwagi do tytułów to tego tytułu nigdy nie zapomnę. Książka trzyma do samego końca w napięciu i wydarzenie w niej są opisane bardzo szczegółowo. Jeśli ktoś lubi tego typu książki to polecam.

syla50 | 2011-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Po wielu pozytywnych opiniach kupiłam Mesjasza. Muszę przyznać, że nic a nic się nie zawiodłam. I choć domyśliłam się trochę może za wcześnie, kto jest "Srebrnym Językiem" czyli mordercą (bo wskazówki powtarzane były wielokrotnie), wszystkiego jednak nie przewidziałam i zaskoczenie było. Co do opisów,to brrr..ostre. Chyba już nigdy nie otworzę o zmroku drzwi,jak będę sama w domu.

Monika | 2012-09-17

Książkę tę przeczytałam już stosunkowo dawno, w wieku 14 lat. Możliwe, że byłam trochę za młoda na tę ,poruszającą dość brutalne kwestie, powieść, jednakże skoro już zaczęłam to musiałam skończyć:).
Czytelnik "Mesjasza" nie może narzekać na brak akcji lub na nudne opisy. Już na pierwszej stronie pojawia się trup wisielca, któremu ktoś usunął język, a na jego miejsce włożył srebrną łyżeczkę.
Głównym bohaterem powieści, jest detektyw, które zadaniem jest rozwiązanie zagadki morderstwa. Formułuje on również ekipę, która ma pomagać mu w śledztwie.
Oczywiście nie kończy się na jednym morderstwie. Stopniowo pojawiają się kolejne, bestialsko zabite ofiary.
Opis poszczególnych morderstw jest bardzo wyrazisty i dokładny. Autor szczegółowo opisuje to co się dzieje z ciałem nieboszczyka, jak ono wygląda, jaki wydziela zapach... .
Osobiście spodobał mi się pomysł na postać głównego bohatera. Nie jest on z pewnością (jak to często w tego typu powieściach bywa) kryształową, pozbawiona wad...

FraniaS | 2012-08-22

To był pierwszy kryminał jaki przeczytałam w życiu. Książka jest tak dobra, że wręcz zaraziła mnie nie tylko do czytania tego gatunku, ale ogólnie do czytania i za to jej chwała.
Polecam - akcja cały czas trzyma w napięciu a zakończenie jest mega zaskoczeniem dla czytelnika.
Więcej recenzji książek na franiasushi.blogspot.co.uk!! :]