Wyspa tajemnic

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Shutter Island
dona

Inne wydania

Zaskakujący thriller autora „Rzeki tajemnic” teraz także w kinach! Akcja książki rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się... szpital dla obłąkanych przestępców. Po tajemniczym zniknięciu jednej z pacjentek, dwóch federalnych szeryfów, Tedd i Chuck, rozpoczyna śledztwo. Kobieta zniknęła z zamkniętego pokoju o zakratowanych oknach....

Zaskakujący thriller autora „Rzeki tajemnic” teraz także w kinach!

Akcja książki rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się... szpital dla obłąkanych przestępców. Po tajemniczym zniknięciu jednej z pacjentek, dwóch federalnych szeryfów, Tedd i Chuck, rozpoczyna śledztwo. Kobieta zniknęła z zamkniętego pokoju o zakratowanych oknach. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Tymczasem nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana....

Od 26 marca zapraszamy do kin na film pod tym samym tytułem w reżyserii Martina Scorsese oraz z udziałem Leonarda DiCaprio, Bena Kingsleya i Maxa von Sydowa.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Wyspa_tajemnic-p-30325-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Wyspa_tajemnic-p-30325-.html

VenusInFur | 2014-10-01
Przeczytana: 01 października 2014

"Wyspa iluzji"

Dennis Lehane wie jak podejść czytelnik. Oj wie… Jego twórczość to jedno wielkie pasmo gry pozorami, zwodzenia, mieszania tropów i finałowego boomu. Po rewelacyjnej ze wszech miar „Rzece tajemnic” sięgnęłam ostatnio po „Wyspę tajemnic”, szytą na miarę swojej poprzedniczki. Po lekturze zbliżonych do siebie tytułami powieści, dochodzę do wniosku, że Dennisa Lehane’a trudno jednoznacznie zaklasyfikować jako autora typowo popularnego. Jego historie to coś więcej niż zwykła rozrywka. W ich wnętrzu rozgrywa się coś na kształt boju między elementami charakteryzującymi rzemiosło masowe a wartościami ambitniejszymi. „Wyspa tajemnic” to powieść mniej wymagająca niż „Rzeka tajemnic”, ale tak przeładowana piętrzącymi się wydarzeniami, że jej lektura nie daje wytchnienia.

Tym razem autor zabiera czytelnika w podróż na widmową, osamotnioną wyspę Shutter Island, na której próżno szukać racjonalnego sposobu wybrnięcia z osaczającej zmysły rzeczywistości. Tłem dla dziwacznych, z...

pietruszka | 2016-04-30
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Przeczytałem, i bałem się spać, ja zahartowany w horrorach Kinga. Jedna z tych książek, które trzeba czytać dwa razy. Ostatnia strona zmienia wszystko, a ostatnie zdanie ponownie, a może nie, może to tylko... ? Kuźwa, czujemy szok, końcówka, wciska w fotel. To potrafi tylko geniusz a Lehane w Wyspie Tajemnic otarł się o doskonałość. Genialne, powtórzę jeszcze raz genialne arcydzieło, z mrocznym, ciężkim klimatem. Później oglądnąłem film, i wiecie co ważne w nim było każde spojrzenie, tak dosłownie każde spojrzenie aktora. Ja wiedziałem już o co chodzi.
Książka czy film ? Jedno albo drugie, bo już będziecie wiedzieć co jest grane. Pozostali Czytelnicy napisali już treść książki. Ja napisze o klimacie: Jak z Hitchcocka i Kinga. Gdy główni bohaterowie detektywi przybywają na wyspę jeden mówi:
"Co to za miejsce do kurwy nędzy?"
Przekonajcie się warto.
ps. dla czytelników którzy mają migrenowe bóle głowy, nie jest polecana :)

ivv | 2016-02-15

Świetnie mi się ją czytało!
Akcja trzyma w napięciu, bo mamy przerażający szpital dla więźniów chorych psychicznie, tajemnicze zniknięcie jednej pacjentki, która zostawia zagadkę w formie kodu, eksperymenty medyczne na więźniach, a to wszystko na wyspie, na której szaleje huragan.

Nie można ufać lekarzom, ani tym bardziej pacjentom.
Jak można rozwikłać tę zagadkę i samemu nie zwariować?

Teraz chętnie obejrzę film.
Polecam!

Stasia | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Genialne!
Książka niesamowicie urosła w moich oczach kiedy dowiedziałam się kim tak naprawdę jest nasz główny bohater "Teddy".
Nie spodziewałam się takiego zakończenia, jednak było całą cudowną esencją tej książki.

Świetnie mi się czytało dzieło pana Lehane, które jest u mnie wisienką na torcie tego tygodnia. Z rozkoszą zabiorę się za obejrzenie filmu na podstawie tej książki i jeśli będzie chociaż w połowie tak dobry jak książka to będę zachwycona.

Gorąco polecam ;-)

Kiwi_Agnik | 2013-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

"Wyspa tajemnic" to kryminał z domieszką thrillera.
Książka fascynująca z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i nieprzewidywalnym zakończeniem.
Powieść czytałam z zapartym tchem, strona po stronie pochłaniała coraz więcej mojego wolnego czasu wciągając mnie w "Wyspę" bez reszty.

Książka daje do myślenia i na długo zostanie w mojej pamięci.

Polecam!

Ferula | 2016-04-09

Dobrze, że i tej ekranizacji Lehana nie widziałam. Mogłam sobie zatem tworzyć w głowie własne obrazy, skompilowane wizje ze skojarzeń. Samą siebie straszyć wyobrażeniem mrocznej scenerii niczym z platformy w "Mieście zaginionych dzieci", podejrzanymi gierkami z moralnością jak w "Magu" Fowlesa, bezwzględnością w oczach siostry Ratched. I coraz mocniej odkrywać, że właśnie stało się pionkiem w cudzej grze, i nie wiadomo już, kto ściga, kto tropi, a kto osacza. To nie jest zwykła wyspa, a ośrodek dla więziennych pacjentów do tradycyjnych również nie należy, ale co tak naprawdę tu się dzieje, odgadnąć nie tak łatwo.

Ewa-Książkówka | 2011-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Gdy w zeszłym roku obejrzałam film pt. „Wyspa tajemnic” w reżyserii Martina Scorsese oparty na podstawie powieści Dennisa Lehane „Wyspa skazańców” byłam pod jego dużym (pozytywnym) wrażeniem. Ujęły mnie już w trakcie seansu świetne zdjęcia, a już po, cała fabuła. Nawet Leonardo DiCaprio, którego aktorstwo nigdy mnie specjalnie nie
poruszało, wypadł w tym obrazie naprawdę dobrze. Nic, więc dziwnego, że szybko postanowiłam poszukać papierowego pierwowzoru tej ekranizacji. Wiem, że dla dobra sprawy kolejność powinna być odwrotna, czyli najpierw powinnam była przeczytać książkę, ale przypadek sprawił, że stało się inaczej. Niektórzy uważają, że to jednak bardzo dobra kolej rzeczy. Czy naprawdę?
Za nim o tym, kilka słów o samej fabule.

Bohaterów w tym tytule jest wielu jednak tymi najważniejszymi są Tedd i Chuck – dwaj szeryfowie, przybywający na piękną wyspę Zatoki Bostońskiej w celu przeprowadzenia śledztwa i poszukiwań zarazem. Okazuje się, że na Shutter Island zaginęła kobieta....

Agata | 2015-04-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Lata 50. XX wieku, odizolowana wyspa, szpital dla obłąkanych przestępców, a do tego huragan. Wrażenie, że nikt nie mówi prawdy. Wszyscy coś ukrywają. Tajemnicze zniknięcie jednej z pacjentek. Tajemnicza notatka. Same tajemnice. Wyspa tajemnic.

Rewelacyjna książka, która zasługuje na wysoką ocenę. Wciągająca fabuła i niezwykły klimat. Myślisz, że wszystko już wiesz: "przecież to jest takie banalne", a na końcu boom - wielkie zaskoczenie. "Wyspa tajemnic" jest na pewno książką, którą będę długo pamiętać, gdyż nic w niej nie jest takie na jakie wygląda. To była moja pierwsza przeczytana powieść autorstwa Dennisa Lehane i coś czuję, że nie będzie ostatnią ;) Polecam!

Renata Zub | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Moja ocena tej książki - bardzo wysoka! Byłam pod wielkim wrażeniem. Najpierw obejrzałam film, byłam pod tak wielkim wrażeniem, że postanowiłam sięgnąć po książkę... Film dość ciężki... sporo się dzieje, wszystko dość pomieszane, pogmatwane. Przeplata się rzeczywistość z fikcją. swiat realny ze sami i omamami głównego bohatera... czasem ciężko się połapać. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Wciąga od samego początku, nie ciągnie się, nie przynudza :) zarówno ekranizację, jak i książkę oceniam bardzo wysoko :)

anitus | 2015-10-11
Przeczytana: 10 października 2015

Na wyspę, na której znajduje się szpital psychiatryczny dla przestępców, przybywają dwaj szeryfowie federalni. Mają za zadanie wyjaśnić tajemnicze zniknięcie jednej z pacjentek Rachel Sorando. Tymczasem nad wyspę nadciąga huragan, który potęguje jeszcze nieprzyjemną i tajemniczą atmosferę wyspy.
Agent Teddy Daniels próbuje rozwikłać tajemnicze zniknięcie pacjentki, ale głównym powodem jego przybycia na wyspę jest zebranie dowodów na przeprowadzanie eksperymentalnych operacji na mózgach pacjentów. Czy mu się to uda i co z tego wyniknie?

Świetna książka z zaskakującym zakończeniem, szkoda tylko, że wcześniej oglądałam film, więc zakończenie było mi znane. Zdecydowanie lepiej odbierałoby się książkę bez znajomości fabuły. Polecam szczególnie tym, którzy nie oglądali jeszcze filmu.