Ptasznik

thriller
typ
papier
villemo47
7,05 (184 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Greenwich, południowo-wschodni Londyn. Specjalna rejonowa grupa dochodzeniowa zostaje powiadomiona o wstrząsającym odkryciu. Na nieużytkach nad Tamizą znaleziono pięć młodych kobiet, rytualnie pomordowanych i okaleczonych. Kiedy w trakcie autopsji oficerowie śledczy odkrywają w każdych zwłokach niewielki przerażający znak rozpoznawczy, uświadamiają sobie, że mają do czynienia z najgroźniejszym rodzajem przestępcy - seryjnym mordercą na tle seksualnym. Jack Caffery, młody i energiczny detektyw, stara się wykorzystać każdy element przewagi, jaką daje mu współczesna medycyna sądowa, gdyż wie, jak mało ma czasu, zanim działający chaotycznie sadystyczny morderca znajdzie sobie kolejną ofiarę.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
BagatElka | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Przeczytałam opinie,myślę- będzie dobrze.
Przeczytałam początek,myślę- będzie super.
Przeczytałam resztę i jestem rozczarowana.
Nie wystarczy rzucam trupami co kilka kartek albo szczegółowo opisywać makabryczne odkrycia w toku policyjnego śledztwa.
Na pewno dla mnie jest to za mało aby uznać kryminał za dobry,ciekawy i zapierający dech w piersi.Niektóre odcinki CSI były lepsze i znacznie bardziej odrażające.
Niewykluczone,że to tylko ja czuję niedosyt i rozczarowanie bo wcześniej poznałam twórczość Chattama,Slaughter,Cartera i innych.
Ci,którzy czytują lekkie kryminałki na pewno będą zszokowani,przerażenie i zniesmaczenia niektórymi opisami.
Mnie ciągle się przewijało przed oczami jedno wrażenie:ale to już było.

eMMali | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

To zdecydowanie najlepsza książka Mo Hayder!!! Niesamowita, niewiarygodna wyobraźnia autorki. To jest to co ja uwielbiam w thrillerach- od samego początku akcja, ciągłe napięcie i emocje. Czytałam wiele książek o psychopatach, co robili z ofiarami, ale temat nekrofilii jest wyjątkowo przerażający. Ptasznik to naprawdę obłąkaniec. A do czego służyły mu te biedne małe ptaszki- byłam w szoku. To co robił z ciałami kobiet aż mną wstrząsnęło... "Ostatnie zesztywniałe zwłoki trzymał w salonie przez cały dzień- oparte o ścianę przy telewizorze, całkiem nagie- po to żeby się onanizować, patrząc na nie. Kiedy stężenie pośmiertne ustąpiło, ciało zwaliło się na podłogę..." Chcecie więcej mocniejszych wrażeń? Przeczytajcie :) Książka zasługuje na miano moich ulubionych.

macias | 2013-11-25
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 25 listopada 2013

Świetna, trzymająca w napięciu książka z naprawdę mocnymi, mrożącymi krew w żyłach opisami poszczególnych zbrodni i ciał ofiar. Dla ludzi o mocnych nerwach, ale zdecydowanie polecam!

Mika220 | 2014-06-25

Książka dotyczy zabójstw prostytutek w Londynie, w Greenwich. Są to morderstwa na tle seksualnym, ale inne na tle seksualnym inne niż zwykle śledczy pewnie mają do czynienia. W środku brzucha każdej z kobiet znajdują martwego ptaka, podobnego do małego wróbla - gila. Kto jest zdolny do tak bestialskich czynów i czy policja powstrzyma kolejne zbrodnie?

No to tak, podobało mi się, ale nie była to taka mocna rzecz jakiej oczekiwałam. Okładka i opis z tyłu sprawiły, że chcąc nie chcąc spodziewałam się więcej, więcej dreszczyku, mniej schematyczności. Często ta schematyczność mi nie przeszkadza, ale tutaj jednak tak, chyba trochę jej zbyt wiele, a trochę zbyt mało właśnie mrocznej atmosfery. Tzn jest trochę mroczno i na pewno przerażająco, zabójstwa okrutne, można czytając o nich poczuć dreszcz, ciekawe retrospekcje, ale po prostu cały czas jednak miałam wrażenie, że to takie wygładzone jednak, nie wykorzystano dla mnie pełnego potencjału po prostu. A pewne schematy powtarzały się zbyt...

denudatio_pulpae | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Mam w domu :)
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Przypadkiem wpadła mi w ręce książka pt. "Rytuał" Mo Hayder, jednak za bardzo nie przypadła mi do gustu. Dlatego z rezerwą sięgnęłam po pierwszą część serii. Jednak moje wszelkie obawy były bezpodstawne.
"Ptasznik" to bardzo dobry thriller, nie mogłam się oderwać od lektury. Pełno tu okrucieństwa, brudu, śmierci. Morderca - Ptasznik to zwyrodnialec z jakim czytelnik nie często ma okazję się spotkać.
W połowie książki wydawało się, że już wszystko lada chwila się wyjaśni, ale to był tak naprawdę dopiero początek.

Dla zainteresowanych tematyką znajdzie się tu również odrobina medycyny, a opisy zajęć studentów w prosektorium przypomniały mi trochę mój pierwszy rok studiów i zajęcia z anatomii prawidłowej :)

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawiła, że bardzo mi się podobała ta książka. Bo cóż mogło mnie tak przerazić jak nie morderca z zaawansowaną chorobą próchnicową? Toż to dopiero horror! :)

Kucu | 2015-02-13
Przeczytana: luty 2015

Kolejna książka przeczytana z polecenia i jestem bardzo, bardzo mile zaskoczona! Jest to chyba najlepsza książka o seryjnym mordercy! Wprost nie mogłam oderwać się od czytania! Wartka akcja, trzymająca w napięciu, dodatkowej pikanterii dodają szczegółowe opisy miejsca zbrodni! Kiedy czytelnik już myśli, ze zagadka jest rozwiązana rozpoczyna się kolejna gra z czasem i mordercą. Bardzo gorąco polecam a sama zabieram się za czytanie kolejnych tomów z serii!

emindflow | 2012-05-03
Przeczytana: 03 maja 2012

Uff, mocna rzecz. Z pozoru dość modna ostatnio klasyka - seryjny zabójca, psychopatyczna umysłowość, na dodatek nekrofil. Przyznam, ze przez pierwsze kilkadziesiąt stron przebrnąłem z trudem, ale później nie było już szans na odłożenie książki na później. Niesamowite tempo, mroczna atmosfera, brutalne opisy ludzkiego bestialstwa - to nie jest powieść dla wrażliwych osób o słabych nerwach.

Magdalena | 2014-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2014

Bardzo dobra książka. Zmęczona amerykańskimi seryjnymi ( przewidywalnymi) mordercami, sięgam po brytyjski kryminał /thriller, zwłaszcza odkąd mieszkam w Anglii, lubię czytać o miejscach znanych ;) Na tysiące przeczytanych książek tego gatunku ta zajmuje u mnie miejsce w pierwszej dziesiątce. Dla niektórych może to być mocna rzecz (MOCNA SERIA; obrazowe opisy zbrodni), porownałabym do Cody McFayden CIEŃ, czy DEWIANT. Polecam !

Lala | 2012-07-25

Piorunujący, wstrząsający debiut Mo Hayder! Doskonała intryga, trzymająca w napięciu. Wszystkie wydarzenia są skrupulatnie i przemyślanie przedstawione, bez zbędnej, nic nie wnoszącej gadaniny czy tzw. mowy-trawy.

Gdy czytałam "Ptasznika" naprzemian rozszerzałam oczy ze zdumienia i kiwałam z uznaniem głową dla autorki. Bowiem oprócz świetnie posklejanej intrygi, mamy do czynienia w książce z profesjonalnym, wręcz medycznym opisem zbrodni, ociekającym brutalnością.

O tak, to książka, od której nie można oderwać się przed jej ukończeniem, o której długo się pamięta i która porusza jak mało co.

Jedno ale - nie radzę spożywać posiłków podczas czytania "Ptasznika" :D

Psotka | 2012-07-27
Przeczytana: 2010 rok

Książka dla ludzi o mocnych nerwach. Osoba "delikatna" przez nią po prostu nie przebrnie.
Dosadne opisy, pokazanie brutalności na pozór zwykłego człowieka. Dokładność opisanych scen morderstw może niejednego zniechęcić do powieści Mo, jednak nie miłośników gatunku.
Jak dla mnie książka jak najbardziej godna polecenia i warta miana kryminału/sensacji...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku