Okładka książki Ptasznik

thriller
typ
papier
villemo47
7.04 (142 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Greenwich, południowo-wschodni Londyn. Specjalna rejonowa grupa dochodzeniowa zostaje powiadomiona o wstrząsającym odkryciu. Na nieużytkach nad Tamizą znaleziono pięć młodych kobiet, rytualnie pomordowanych i okaleczonych. Kiedy w trakcie autopsji oficerowie śledczy odkrywają w każdych zwłokach niewielki przerażający znak rozpoznawczy, uświadamiają sobie, że mają do czynienia z najgroźniejszym rodzajem przestępcy - seryjnym mordercą na tle seksualnym. Jack Caffery, młody i energiczny detektyw, stara się wykorzystać każdy element przewagi, jaką daje mu współczesna medycyna sądowa, gdyż wie, jak mało ma czasu, zanim działający chaotycznie sadystyczny morderca znajdzie sobie kolejną ofiarę.

źródło opisu: Wydawca

Opinie czytelników
macias | 2013-11-25
Na półkach: 2013, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 25 listopada 2013

Świetna, trzymająca w napięciu książka z naprawdę mocnymi, mrożącymi krew w żyłach opisami poszczególnych zbrodni i ciał ofiar. Dla ludzi o mocnych nerwach, ale zdecydowanie polecam!

eMMali | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

To zdecydowanie najlepsza książka Mo Hayder!!! Niesamowita, niewiarygodna wyobraźnia autorki. To jest to co ja uwielbiam w thrillerach- od samego początku akcja, ciągłe napięcie i emocje. Czytałam wiele książek o psychopatach, co robili z ofiarami, ale temat nekrofilii jest wyjątkowo przerażający. Ptasznik to naprawdę obłąkaniec. A do czego służyły mu te biedne małe ptaszki- byłam w szoku. To co robił z ciałami kobiet aż mną wstrząsnęło... "Ostatnie zesztywniałe zwłoki trzymał w salonie przez cały dzień- oparte o ścianę przy telewizorze, całkiem nagie- po to żeby się onanizować, patrząc na nie. Kiedy stężenie pośmiertne ustąpiło, ciało zwaliło się na podłogę..." Chcecie więcej mocniejszych wrażeń? Przeczytajcie :) Książka zasługuje na miano moich ulubionych.

Mika220 | 2014-06-25

Książka dotyczy zabójstw prostytutek w Londynie, w Greenwich. Są to morderstwa na tle seksualnym, ale inne na tle seksualnym inne niż zwykle śledczy pewnie mają do czynienia. W środku brzucha każdej z kobiet znajdują martwego ptaka, podobnego do małego wróbla - gila. Kto jest zdolny do tak bestialskich czynów i czy policja powstrzyma kolejne zbrodnie?

No to tak, podobało mi się, ale nie była to taka mocna rzecz jakiej oczekiwałam. Okładka i opis z tyłu sprawiły, że chcąc nie chcąc spodziewałam się więcej, więcej dreszczyku, mniej schematyczności. Często ta schematyczność mi nie przeszkadza, ale tutaj jednak tak, chyba trochę jej zbyt wiele, a trochę zbyt mało właśnie mrocznej atmosfery. Tzn jest trochę mroczno i na pewno przerażająco, zabójstwa okrutne, można czytając o nich poczuć dreszcz, ciekawe retrospekcje, ale po prostu cały czas jednak miałam wrażenie, że to takie wygładzone jednak, nie wykorzystano dla mnie pełnego potencjału po prostu. A pewne schematy powtarzały się zbyt czę...

emindflow | 2012-05-03
Przeczytana: 03 maja 2012

Uff, mocna rzecz. Z pozoru dość modna ostatnio klasyka - seryjny zabójca, psychopatyczna umysłowość, na dodatek nekrofil. Przyznam, ze przez pierwsze kilkadziesiąt stron przebrnąłem z trudem, ale później nie było już szans na odłożenie książki na później. Niesamowite tempo, mroczna atmosfera, brutalne opisy ludzkiego bestialstwa - to nie jest powieść dla wrażliwych osób o słabych nerwach.

Lala | 2012-07-25

Piorunujący, wstrząsający debiut Mo Hayder! Doskonała intryga, trzymająca w napięciu. Wszystkie wydarzenia są skrupulatnie i przemyślanie przedstawione, bez zbędnej, nic nie wnoszącej gadaniny czy tzw. mowy-trawy.

Gdy czytałam "Ptasznika" naprzemian rozszerzałam oczy ze zdumienia i kiwałam z uznaniem głową dla autorki. Bowiem oprócz świetnie posklejanej intrygi, mamy do czynienia w książce z profesjonalnym, wręcz medycznym opisem zbrodni, ociekającym brutalnością.

O tak, to książka, od której nie można oderwać się przed jej ukończeniem, o której długo się pamięta i która porusza jak mało co.

Jedno ale - nie radzę spożywać posiłków podczas czytania "Ptasznika" :D

Magdalena Maria | 2014-07-10
Przeczytana: 09 lipca 2014

Bardzo dobra książka. Zmęczona amerykańskimi seryjnymi ( przewidywalnymi) mordercami, sięgam po brytyjski kryminał /thriller, zwłaszcza odkąd mieszkam w Anglii, lubię czytać o miejscach znanych ;) Na tysiące przeczytanych książek tego gatunku ta zajmuje u mnie miejsce w pierwszej dziesiątce. Dla niektórych może to być mocna rzecz (MOCNA SERIA; obrazowe opisy zbrodni), porownałabym do Cody McFayden CIEŃ, czy DEWIANT. Polecam !

Psotka | 2012-07-27
Przeczytana: 2010 rok

Książka dla ludzi o mocnych nerwach. Osoba "delikatna" przez nią po prostu nie przebrnie.
Dosadne opisy, pokazanie brutalności na pozór zwykłego człowieka. Dokładność opisanych scen morderstw może niejednego zniechęcić do powieści Mo, jednak nie miłośników gatunku.
Jak dla mnie książka jak najbardziej godna polecenia i warta miana kryminału/sensacji...

Kamat | 2011-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Zaczyna się tak, jak można by się spodziewać: ofiary seryjnego mordercy, szukanie podejrzanego, detektyw z rozwalonym życiem osobistym. W połowie książki czytelnik sądzi, że już wszystko wie. Ale czy na pewno?
Ostatnie sto stron trzyma w niesamowitym napięciu.
Dobry kryminał, do polecenia.

abinia | 2012-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2012

Lubię takie książki. Nie mogłam się od niej oderwać, czytałam w autobusie, tramwaju, na korytarzach uczelni. Nic nie było mnie w stanie zainteresować bardziej niż akcja w tej książce.

willc | 2013-09-19
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 19 września 2013

Bardzo dobra książka. Akcja bardzo spójna i trzymająca w napięciu. Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto