Otchłań zła

Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Trylogia zła (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
L’âme du mal
kryminał, sensacja, thriller
2018-02-21
Joanna Maria Stankiewicz-Prądzyńska
Joanna Maria Stankiewicz-Prądzyńska literatura francuska

Ugh. Przeczytałam ją. Wróciłam do niej po latach, spodziewając się ponownie miłej lektury. Niestety tak nie było.
Nie mogę patrzeć na opis z tyłu książki. Doskonały thriller. Niczym "Milczenie owiec". Ta książka naprawdę mogłaby być doskonała, gdyby autor nie próbował tworzyć niepotrzebnych dodatków. Filozofizmy tak subtelne jak uderzenie łopatą, romantyczny wątek, gdzie...

To moje pierwsze spotkanie z tym oto francuskim autorem, także nie wiedziałam co mnie czeka. Książka zainteresowała mnie swoim opisem, który w gruncie rzeczy zdradza odrobinę za dużo, przez co pierwsza połowa książki nie wywołała u mnie dużego zaskoczenia. Z biegiem czasu akcja nabierała tempa i zaczęłam powoli się wciągać w fabułę. Na minus są tutaj wg mnie...

Książkę w przenośni "połyka się". Nie jest to prosty kryminał . Autor dość dobrze zaplanował fabułę.
Jeśli chodzi o usterki za długie monologi wewnętrzne dotyczące psychiki mordercy i wizyty u patologa sądowego.
Jak najbardziej sięgnę po kolejne tomy.

Słaba fabuła tylko pretekstem do pokazania bestialskich scen morderstw

Nie wiem co mam napisać. Podobała mi się. Opisu sekcji zwłok raczej nie zapomnę. Autor został mi zaproponowany i nie żałuję, że każdą poranną kawę spędzałem wertując stronę po stronie.

weszłam na forum. książkowe, wymieniłam co czytałam i poprosiłam o tytuł czegoś na prawdę rewelacyjnego, mocnego, napisanego dobrym językiem.jeśłi ktos nie czytał to siadac i rezerwować chwile czasu. Świetny pomysł na historię.

Do książki podeszłam z wielkim entuzjazmem.... oceny, tematyka zainteresowały mnie na tyle, że zakupiona została cała seria. Podsumowując:
- pomysł dobry,
- tematyka ciekawa
- dalsza możliwość "obcowania" z głównym bohaterem w następnych tomach
- liczne powtarzanie informacji już znanych
- liczne oraz bardzo precyzyjne opisy prowadzonych badań np. laboratoryjnych oraz...

Książka wypożyczona przez pomyłkę z biblioteki, bo pomieszały mi się nazwiska autorów. Co za szczęśliwy traf! Żeby tylko takie książkowe wpadki mi się zdarzały, bo "Otchłań zła" to absolutnie fantastyczna powieść. Zarwałam noc, żeby jej nie odłożyć przed dotarciem do ostatniej strony. Z pewnością sięgnę po kolejne części.

Świetnie napisana książka. Od pierwszej strony fascynuje , wciąga oraz intryguje. Genialna książka.
Polecam

Dobrze napisana, ciekawa fabuła, trochę momentami naciągana i dłużąca ale nie na tyle by zepsuć efekt. Chętnie sięgnę po kolejne pozycje trylogii - już czekają na półce.

Dyskusje

2 606