48 tygodni

Wydawnictwo: Znak
literatura polska
Ag2S

Ile może wydarzyć się w rodzinie przez 48 tygodni? Choć Natasza kocha swoich bliskich, poskramianie codziennych kłopotów domowych nie jest jej wymarzonym zajęciem. Tymczasem dwa koty pilnie obserwują rybki w akwarium, niespodziewanie wpada natrętna była dziewczyna męża, rezolutna córeczka zadaje mnóstwo zaskakujących pytań, do tego przez telefon płacze przyjaciółka... A to dopiero początek...

Ile może wydarzyć się w rodzinie przez 48 tygodni?

Choć Natasza kocha swoich bliskich, poskramianie codziennych kłopotów domowych nie jest jej wymarzonym zajęciem. Tymczasem dwa koty pilnie obserwują rybki w akwarium, niespodziewanie wpada natrętna była dziewczyna męża, rezolutna córeczka zadaje mnóstwo zaskakujących pytań, do tego przez telefon płacze przyjaciółka... A to dopiero początek kłopotów! Chyba najwyższy czas wrócić na studia i rozpocząć pracę.

Dowcipna, lekka i pełna zabawnych perypetii opowieść o losach Nataszy sprawi, że uśmiechniesz się nawet w najbardziej ponury dzień.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,104309,48-tygodni

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,104309,48-tygodni

Wioleta Sadowska | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

"A jak powszechnie wiadomo, receptą na szczęśliwe życie jest brak monotonii".

"48 tygodni" czytałam w kilka lat temu w pierwszym wydaniu, gdy więc nadarzyła się okazja, by zajrzeć do tej książki po raz drugi, nie zastanawiałam się nawet chwilę. To bowiem sztuka pisać o codzienności w taki sposób, by rozterki i rutynę każdego naszego, zwykłego dnia, ukazać w nieco ironicznym stylu, jednakowoż pełnym humoru i realizmu. Autorce się to niewątpliwie udało.

Magdalena Kordel zaczęła pisać książki, aby poradzić sobie z trudną przeszłością. Autorka uwielbia podróżować, czytać, gotować, szczególną sympatią darzy Dolny Śląsk i Toskanię. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci i żoną, mieszka z całą rodziną w Otwocku. "48 tygodni" to jej debiut wydany w 2005 r.

Natasza to dwudziestokilkuletnia mama Małgosi i żona Sebastiana, która postanawia zrobić coś dla siebie. Bohaterka zaczyna studiować polonistykę, a do tego zdobywa pracę w redakcji jako korektorka. Przeobrażenie z kury domowej na aktywnie...

romeo | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Lekkie babskie czytadła nie są czymś po co sięgam często. Ale skoro już wydobyłem złotówkę, by kupić tę książkę na wyprzedaży, należało też znaleźć chwilę na przeczytanie. A lektura należy do błyskawicznych. Właściwie nie ma tu jakiejś historii czy opowieści, akcja to ciąg scenek z życia Nataszy, żony i matki, która dzieli życie między najbliższych, zaoczne studia i pracę. Tu i tam mamy rozmowy, żarty, drobne konflikty,pomyłki i nieporozumienia,wszystko niby z życia wzięte ale ja mam wrażenie, że wiecej rzeczywistych problemów jest u Lema czy Dicka niż w takiej przelanej na papier telenoweli. Bo spodziewałem się czegoś w rodzaju takich koszmarków jak "Klan" czy inne "Barwy szczęścia", a było to coś bliżej Rodzinki.pl. Na jedno wychodzi. Przed telewizorem nie usiedzę dwu minut przy tego typu produkcjach, a drukowane było całkiem zjadliwe, momentami nawet wywoływało uśmiech, choć to raczej nie mój typ poczucia humoru. To rzecz do czytania na luzie, bez konieczności wzmożonego wysiłku...

Tatiasza Aleksiej | 2018-02-16

Uśmiałam się :)
Zwykła codzienność, czterdzieści osiem tygodni z życia Nataszy i jej rodziny.
Pełna pozytywnej energi i ciepła. Fajne dialogi, pełne humoru i trafnych ripost.
Podobała mi się :)

eduko7 | 2018-04-15
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

48 tygodni z życia Nataszy minęło a mnie minęło jak jeden wieczór 😉. Debiutancka powieść Pani Magdaleny jest bowiem utrzymana w podobnym klimacie jak późniejsze utwory. Zadbałam więc o to, aby nie pojawiły się jakieś „przeszkadzacze/rozpraszacze”).
Natasza budzi sympatię – rozważna, zdystansowana, potrafiąca adekwatnie oceniać sytuacje zewnętrzne. Jednocześnie nieco roztrzepana i tak naturalnie nieobiektywna, czasem zagubiona w sytuacjach dotyczących jej samej i najbliższych osób. Choć - ze względu na różnicę wieku – niektóre jej problemy wywoływały u mnie pobłażliwy uśmiech, to i tak miło spędziłam czas. Magłosia zaczarowała mnie swoją dziecięcą filozofią życia, zgodnie z którą wszystko jest białe albo czarne, bez odcieni szarości. A jej praktycyzm… Można podziwiać…
Jak zwykle w opisie codzienności bohaterki Autorka zamieściła wiele trafnych uwag, spostrzeżeń, jakże mi bliskich. Przykład może stanowić opis istoty świątecznych spotkań w gronie rodziny: „Tego wieczoru powietrze...

Książkowa-Fantazja | 2013-01-04
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Magdalena Kordel urodzona w 1978 roku. Od kilku lat współpracuje z kilkoma gazetami lokalnymi. Poza dziennikarstwem zajmuje się literaturą. Autorka napisała m.in. "Okno z widokiem", " Sezon na cuda", "Uroczysko".

Jeśli ktoś cierpi na depresję, czy chandrę lub zwyczajnie jest w podłym nastroju to "48 tygodni" jest doskonałym antydepresantem.

Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Natasza. Kobieta jest zarówno mamą,jak i żoną. W pewnym momencie swojego dotychczasowego życia postanawia porzucić życie kury domowej i rozpoczyna studia - polonistykę, a także podejmuje pracę w redakcji, jako korektorka.
Jak bohaterka podoła z nowymi obowiązkami i czy uda jej się połączyć to życiem rodzinnym?

Książka napisana w formie dziennika, liczy niewiele, bo tylko 150 stroniczek, a szkoda...
"48 tygodni" to pełna humoru, a zarazem z nutką ironii i wyolbrzymiania problemów historia. Jeśli chodzi o treść na pewno nie pozostawi wiele w mojej pamięci, ale mimo wszystko bawiłam się świetnie,...

Katherina87 | 2012-11-20

To książka niezwykła. Z jednej strony zapis codziennego życia mężatej i dzieciatej dwudziestokilkulatki, z drugiej wesoła i ironiczna opowieść o tym, jak być kobietą i wytrzymać ze sobą.

Tym cenniejsza, że napisana przez młodą kobietę. Bohaterka książki, Natasza, boryka się z wieloma niedogodnościami życia, jest jednak szczęśliwa i w miarę zadowolona. Codzienność zabarwiona dużą dawką humoru wypełniona jest całym spektrum emocji, od szalonej radości do krańcowej rozpaczy. Sięgając po tę książkę, trzeba wiedzieć, że trudno się od niej oderwać, a życie Nataszy, jej męża Sebastiana i córki Gosi stanie się po części naszym życiem. Jak jednak zakończy się opowieść? Czy małżeństwo zapracowanych dwudziestolatków jest szczęśliwe, czy mają czas dla swojego dziecka, czy mają czas dla siebie? Na ile świat Nataszy jest kreacją literacką, a na ile odzwierciedleniem rzeczywistości? Czy przypadkiem nie jest to część twojej historii?

MartaKu | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Szybka, lekka, taka sobie. Jednodniowa , książka na godzinę. Czasami miałam wrażenie jakbym czytała o swoim życiu :) trochę z ironią, trochę z czarnym żartem, z uśmiechem na twarzy.

lkkolo | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Książka - pamiętnik, nie ma wyraźnego początku ani końca, to po prostu 48 tygodni z życia zwyczajnej kobiety - matki, żony, córki. Pełne humoru opisy zwyczajnych codziennych problemów potrafią wciągnąć czytelnika i wypuścić dopiero na ostatniej stronie. Aż nie można uwierzyć, że to koniec. Lekka książka, którą polecam szczególnie w tą zimową wiosnę:)

Monika | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

Takie lekkie babskie czytadło. Nie wymaga myślenia, nie wymaga skupienia, można czytać na leżaku w ciepły, wiosenny dzień.
Momentami można się pośmiać, także spełnia funkcję czasoumilacza.
Ale nie jest to raczej coś co zapadnie mi w pamięć.

Teresa | 2018-01-31

Powieść napisana w formie pamiętnika.Główna bohaterka to żona i matka dwójki dzieci która postanawia zmienić swoje życie podjąć pracę i rozpocząć studia a to nie zawsze jest łatwe jak się wydaje i czasem na drodze do realizacji planów stają przeszkody.Pełna ciepła i humoru opowieść.Książka ta to najlepszy sposób na nudę i oderwanie się od codzienności Polecam.