Miłość wyczytana z nut

978-83-928657-3-5
Miłość, dziecko
literatura piękna
Evelline

28-letnia Eliza pracuje jako świetliczanka, prowadząc spokojne, ustabilizowane życie. Nagle na jej drodze pojawia się dwóch mężczyzn: romantyczny skrzypek Bruno i pragmatyczny lekarz Adam. Obydwaj starają się o względy Elizy. Wybór tylko pozornie jest prosty, bo choć serce Elizy pragnie namiętności i pod tym względem skłania się ona ku skrzypkowi, to z drugiej strony rozum podpowiada, że życie z przebojowym, przedsiębiorczym Adamem może okazać się równie udane, a przede wszystkim dające gwarancję spokoju i bezpieczeństwa bez trosk o potrzeby materialne. Podjęcie decyzji dodatkowo komplikuje fakt, iż Eliza spodziewa się dziecka. Jakie będą konsekwencje jej wyborów? Czy decyzja okaże się słuszna? Czy serce może wygrać z rozumem lub odwrotnie? `Miłość wyczytana z nut` to wzruszająca, ale i zabawna powieść o miłości, przeznaczeniu i dokonywaniu trudnych życiowych wyborów. Wciągająca lektura dla wszystkich kobiet.

Kasiek | 2015-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Książka z dość dobrą fabułą, która mimo, że jest przewidywalna, potrafi wzbudzić zainteresowanie. Miłość - temat ponadczasowy, pomysł niezły, jednak zbyt racjonalnie zrealizowany. Zasugerowana tytułem spodziewałam się wzruszającej "love story", a otrzymałam książkę o lekkiej treści. Sedno tematu zostało przedstawione zbyt płytko. Za dużo pustych dialogów, które często nic nie wnoszą do całości, a za mało przeżyć wewnętrznych i gry na emocjach. Główna bohaterka swoim podejściem do życia i stosunkiem do uczuć innych nie wzbudza sympatii. Jedynie zakończenie, mimo tego, że od samego początku jest oczywiste, w pewnym stopniu wzrusza i pozytywnie wpływa na odbiór całości.

czytamcałyczas | 2017-11-02

Historia opisana w tej książce,jest bardzo piękna i wzruszająca.Bohaterką jest Eliza,to nauczycielka.Która chcę kogoś poznać,dziewczyna.
Wacha się między lekarzem,a muzykiem.
Kiedy serce wybiera jednego z nich.
Kobieta zastanawia się,czy ten wybór.Był dobry ? , a sytuacja zaczyna się komplikować.
Książka opisuję historię,trudnego wyboru.
Czy,ten wybór to już na całe życie ?
Kogo wybrać ? czy ważniejsza jest szalona miłość ?
A może stabilizacja życiowa.

andzia12 | 2017-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2017

"Miłosć nie jest logiczna. I nie można jej sobie wmówić, nie można jej nabyć i zdobyć, jeśli wiesz o co mi chodzi. Miłość się czuje..."

Eliza boryka się z uczuciami do dwoch mężczyzn. Z każdym z nich ma coś wspólnego. Jedna noc zmiania jej oraz Adama i Bruna życie.
Komplikuje ich relacje...

Ale jak widać jest szansa, że miłość może być, jak z nut...

Sympatyczna i lekka książka o miłość, popełnianiu błędów, ale i szansie na szczęście.

Książkowo_czyta | 2017-01-08
Przeczytana: 24 listopada 2016

Powieść „Miłość wyczytana z nut” autorstwa Aleksandry Tyl jest pierwszą książką tej autorki, jaką przeczytałam. Główną bohaterką opisanej historii jest Eliza - kobieta dobiegająca trzydziestki, pracuje w świetlicy dla dzieci i prowadzi dosyć ustabilizowane życie, w które wkrada się coraz większa rutyna.
Eliza wiedzie życie singielki i jak wiele wolnych kobiet zbliżonych do niej wiekiem poszukuje swojego szczęścia czyniąc to w sposób mniej lub bardziej świadomy. Niestety jej wysiłki wciąż koniec końców spełzają na niczym…

Sytuacja zmienia się jednak diametralnie, gdy o względy naszej bohaterki zaczyna zabiegać dwóch całkowicie różniących się od siebie właściwie pod każdym względem mężczyzn. Jednym z nich jest Adam, jest on lekarzem, będącym wręcz „zakochanym” w swojej pracy, mającym pozycję i pieniądze. Drugim natomiast jest Bruno, nastoletnia i dosyć krótkotrwała miłość Elizy. Bruno, z racji swojego ogromnego zamiłowania do gry na skrzypcach otrzymał niegdyś przydomek Janko...

miki24gr | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Sympatyczne, lekkie, zabawne i ciepłe czytadełko o rozterkach w miłości i dokonywanych wyborach. Książka do szybkiego przeczytania bez większego zaangażowania, jednak świetnie poprawia nastrój. Polecam:)

grażyna | 2013-10-07
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2013 rok

Nastepna książka Aleksandry Tyl, po którą sięgnęłam okazała się również strzałem w dziesiątkę.
Trudne wybory Elizy, która ma do wyboru dwóch facetów wybiera niezbyt szczęśliwie jednego z nich. Będąc już prawie pewną, że kocha Bruna okazuje się, że jest w ciąży z Adamem. Od tego czasu życie kobiety komplikuje się coraz bardziej.
Następna fajna książka, którą czyta się z zaciekawieniem.
Polecam.

beatka18 | 2015-02-26

jak zaczęłam czytać tą książke to średnio mi się podobała, kiedy coś zaczęło się dziać była coraz bardziej ciekawa, kiedy Eliza poznała Adama od razu czułam że ten facet nie jest nic wart, egoista, zapatrzony w siebie, co innego Bruno romantyczny, kochający mężczyzna, aż wkurzało mnie podejście Elizy do niego, jak można nie doceniać takiego faceta prawie ideał i wybrać takie nic jak Adam, co z tego że z nim zaszła w ciąże, a później niby ślub i niby wspólne życie dla niej coś ważnego a dla niego coś czym może się pochwalić wśród znajomych, i wcale się nie zdziwiłam kiedy się okazało że ciągłe dyżury nazywają się Klaudia, dobrze że się z nim rozwiodła, zasługiwała na coś lepszego i na szczęście razem z Brunem w końcu doczekali się wspólnego happy endu :) Piękna historia

hiliko | 2010-09-27
Przeczytana: 27 września 2010

Eliza to młoda, bo zaledwie dwudziestoośmioletnia, kobieta mająca stałą pracę, mieszkająca wraz z rodzicami, prowadząca spokojne i ustabilizowane życie. Jest jednak bardzo spragniona miłości, brak jej namiętności (o proszę, jak mi się ładnie zrymowało), tego blasku w oczach zakochanego mężczyzny. Z dnia na dzień na jej drodze pojawia się nie jeden, ale aż dwóch osobników płci przeciwnej, którzy starają się o jej względy.
Z jednej strony Adam - praktyczny, przebojowy i przedsiębiorczy lekarz, podziwiany przez swoje małoletnie stażystki. Z drugiej - Bruno, zwany przez bohaterkę Jankiem Muzykantem, przez swoje zamiłowanie do skrzypiec. Jest typowym romantykiem, czułym i troskliwym, aczkolwiek według Elizy nieodpowiedzialnym i nie myślącym o przyszłości.
Którego z mężczyzn wybierze Eliza, która dodatkowo zachodzi w ciążę? Który z nich okaże się być lepszym partnerem? I, przede wszystkim - czy rodzina bez miłości to aby na pewno ... rodzina?

Przyznaję bez bicia :...

kasandra_85 | 2011-01-19
Przeczytana: styczeń 2011

renka | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Książka bardzo mi się podobała, choć troszeczkę czuć, że jest to pierwsza powieść autorki. Pozostałe są chyba bardziej dojrzalsze, co nie zmienia faktu, że ta też jest świetna. A. Tyl ma zdolność takiego pisania, że nie dłuży mi się żaden fragment jej powieści - wszystko jest ciekawe, a książki pochłania się błyskawicznie.