Kobieta do zadań specjalnych

Wydawnictwo: Replika
978-83-76740-67-6
Kanarek

Iwona Czarkowska powraca kolejną. zwariowaną i absolutnie kobiecą powieścią, w której humor i pogoda ducha okazują się być lekarstwem na wszystko. Zuzanna Roszkowska, na co dzień agentka nieruchomości, po godzinach kobieta zdolna do wszystkiego i żona prawie idealna, wyczekuje powrotu męża z Londynu. Doktor Roszkowski wraca jednak tylko po to, by oznajmić żonie, że jego kontrakt został...

Zuzanna Roszkowska, na co dzień agentka nieruchomości, po godzinach kobieta zdolna do wszystkiego i żona prawie idealna, wyczekuje powrotu męża z Londynu. Doktor Roszkowski wraca jednak tylko po to, by oznajmić żonie, że jego kontrakt został przedłużony. Jakby tego było mało, szef Zuzanny postanawia wysłać ją w półroczną delegację do „Miasteczka Wielkiego”, serca polskiej prowincji, które okazuje się być miejscem, w którym dzieje się więcej niż w niejednej metropolii!

Zu będzie musiała się zmierzyć z pewnym uciekającym trupem, pawianami cierpiącymi na depresję, bułgarską agencją towarzyską, sobowtórem Elvisa Presley'a i tajemniczym mężczyzną, który mierzy do niej... z armaty!" Oj, będzie się działo!!!

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=263&k=Romans

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=263&k=Romans

Ataga | 2013-09-22
Przeczytana: wrzesień 2013

Naleśniki na głowie teściowej...
Pijany pies...
Żona, która bije męża...
Cebula, która chciała zabić Michała...
Uciekający trup...
To tylko kilka przezabawnych wydarzeń zawartych w powieści "Kobieta do zadań specjalnych".

Zuzanna Roszkowska - zwana przez wszystkich Zu - to bardzo przebojowa kobieta. Nie potrafi gotować - przypala nawet wodę w czajniku. Bardzo szybko pakuje się w tarapaty, które są zabójczo śmieszne. Gdy musiała wyjechać w delegację do Miasteczka Wielkiego zaczęły dziać się bardzo dziwne rzeczy...
Na samym początku policja podejrzewała ją, że zabiła mężczyznę swoją walizką. Później trup uciekł i Zu musiała zostać w Miasteczku, aż do wyjaśnienia całej sprawy.

Powieść pani Iwony to niesamowicie humorystyczna opowieść, która poprawia samopoczucie i odpręża zmęczony umysł. Bardzo lubię oderwać się od rzeczywistości i trochę się pośmiać (nie wykluczone, że nawet do łez).

Nigdy nie wiemy co nas spotka. Żyjmy więc na całego i niczego nie żałujmy.

AshiNa | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Jest to książka, która odrywa od rzeczywistości i wprowadza w świat humoru. Zu to główna bohaterka, która ma męża Michała i pracuje w agencji nieruchomości. Uczy sie gotować, ale niezbyt to jej wychodzi, bo przypala nawet wodę w czajniku. Jej mąż pracuje w Londynie, a jej szef chce wysłać ją w delegacje do Miasteczka Wielkiego. Juz pierwszego dnia po przybyciu do miejscowości Zu przytrafiają sie dziwne sytuacje. Otóż znajduje ona trupa niedaleko stacji kolejowej. Z początku jest podejrzana o przestępstwo, jednak potem zostaje oczyszczona z zarzutów. Trup ucieka z kostnicy i kobieta jest proszona, by nie opuszczała miasteczka dopóki się nie znajdzie. W miasteczku dzieją sie dziwne i zarazem śmieszne rzeczy. Czas spędzony z tą książką na pewno nie będzie czasem zmarnowanym;)

Aniutka90 | 2012-11-19
Przeczytana: 17 listopada 2012

Jeśli szukasz czegoś lekkiego, zabawnego na pochmurne i zimne wieczory ta lektura jest specjalnie dla Ciebie! Zabawne perypetie, mocno postrzelonej i zakręconej bohaterki dadzą Ci wiele uśmiechu na twarzy! Czekam na dalsze losy Zu. Polecam jak najbardziej.

Kachusek | 2015-05-28
Przeczytana: 27 maja 2015

Zabawna komedia pomyłek, z Zu w roli głównej :) Dawno tak się nie uśmiałam! Świetny humor, lekkie pióro i dużo się dzieje. Oczywiście mocno przerysowane te akcje, więc należy podchodzić do tej książki z przymrużonym okiem :)

pannaanna | 2012-08-26

Dawno nie bawiłam się tak dobrze. Śmiałam się praktycznie przez cały czas czytania książki.

Plichcia | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Zu (Zuzanna Roszkowska) ma wyjątkowy talent do utrudniania sobie życia. Nie chodzi tu o motywy, bo zawsze chce żeby wszystko było jak najlepiej. No i tu leży problem, bo im bardziej chce tym gorzej wszystko wychodzi. No widać taka jej uroda, że próbując ugotować gulasz (a należy bezwzględnie pamiętać, że kulinaria szeroko pojętę to nie jest Zu mocna strona) prawie pozbawia ukochanego małżonka życia i z lekka rujnuje mieszkanie - ba, nawet zjawia się władza stosowna i próbuje Zu wsadzić do paki...

Niemniej jednak Zu stara się zawsze, a z tych starań wyniknął fakt, że szef zesłał ją (czyżby karnie?) na placówkę oddaloną. Zuzanna bowiem specjalizuje się w nieruchomościach i ma jechać tajnie na przeszpiegi do (uwaga!) Miasteczka Wielkiego. Podobno mają tam niebawem napłynąć duże środki finansowe z ramienia funduszy Unii Europejskiej i szef Zu ostrzy sobie pazury na rozliczne grunta, które mógłby ewentualnie nabyć drogą kupna po cenach więcej niż atrakcyjnych.

Zuza rusza w podróż...

Jolanta44 | 2013-08-15

Tak jak i pierwsza część ( Słomiana wdowa )książka ciekawa , pełna humoru , dobra na letnie wieczory.Lektura łatwa i przyjemna , polecam .

knigoholiczka | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Z całą szczerością muszę powiedzieć, że do przeczytania książki zachęciła mnie... okładka. Nie patrzyłam, co jest napisane na odwrocie, nie patrzyłam kto napisał książkę. Już przed samą lekturą, albo na pierwszej stronie i po zerknięciu na opis fabuły stwierdziłam, że może być ciężko i nieciekawie. I że to kolejna zwykła książka o mężu, który porzuca żonę i postanawia wyjechać do Londynu. O, jakże się myliłam!
"Kobieta do zadań specjalnych" to niezwykle humorystyczna książka pełna zbiegów okoliczności i pomyłek. Podczas czytania trudno się nie śmiać, a nie uśmiechnąć się to rzecz całkiem niemożliwa.
Główną bohaterką jest Zuzanna, osoba niezwykle roztargniona, pechowa i mająca zdolność wpadania w różne nieprawdopodobne sytuacje. Pewnego dnia zostaje wysłana na delegację no i tam dopiero się zaczyna! Ale to książka nie tylko o Zuzannie, ale i o jej siostrze, mężu i znajomych. Wszyscy są zwariowani- jednak ona najbardziej. Spodziewałam się, że będzie to książka o przeżyciach, które...

CyrkNocy | 2013-08-21

Kontynuacja "Słomianej Wdowy" jest tak samo prze-zabawna i trudno się od niej oderwać. Sama główna bohaterka jest kobietą niezwykłą, ale nie zapominajmy, że bez reszty, świetnie wykreowanych, bohaterów nie byłoby całej tej historii - książka ta z pewnością nie odniosłaby takiego sukcesu, gdyby nie młodsza siostra naszej Zu, jej [uciekający wiecznie do Londynu] mąż oraz... bracia Kowalowie! Ja wręcz nie wyobrażam sobie całej tej historii bez tych trzech starszych panów i jeżeli pani Czarkowska będzie planowała napisanie kolejnej części - na co bardzo liczę - to mam nadzieję, że znajdzie się tam dla nich miejsce C:

Kamila | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Ciekawa książka z wielkim humorem :) główna bohaterka której ciagle się coś przytrafia wprowadza nas w doskonały nastrój i odrywamy się od rzeczywistości. Jak dla mnie dobra komedia :) polecam