Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór

Okładka książki Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór Katarzyna Grochola, Magdalena Kordel, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha, Janusz Leon Wiśniewski
Okładka książki Utkane z miłości. 5 opowieści na dobry wieczór
Katarzyna GrocholaMagdalena Kordel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Literackie
2023-10-11
2023-10-11
miłość

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...

Nie lubię opowiadań - za szybko trzeba się żegnać z bohaterami. Ale te mi się podobały. Jedne bardziej, drugie mniej, ale optymistycznie natchnęły mnie na wiosnę wszystkie. Że zmiana może być dobra.

Dobry wieczór. Szepnę Wam kilka słów o przytulnej, szczególnie czułej książce, gdyż wciąż długie i deszczowe wieczory potrzebują w mojej ocenie takich umilaczy.
“Gdy potrzeba nadziei i przypomnienia,
że świat bywa dobrym miejscem.”
- Cytat z książki
***
Pięcioro wybitnie utalentowanych autorów stworzyło zbiór wzruszających opowiadań o miłości i przyjaźni. Brzmi dość banalnie, jednakże zaczytując się w zebranych w książce historiach, czuć, że powstały one z potrzeby serca. Opowieści o zaznających życiowych trudności ludziach, pozwalają doszukiwać się w ich doświadczeniach cząstki siebie.
***
Autorzy najróżniejszymi sposobami wskazują nam, że niezależnie od sytuacji, kluczem do pełni szczęścia zazwyczaj jest miłość, a przede wszystkim czułe i troskliwe uczucia wobec siebie.
“Ślad po ukąszeniu” autorstwa Janusza Leona Wiśniewskiego to miękka niczym leśny mech opowieść o miłości, której głównym bohaterem jest Józek, a właściwie to Józef Marcin Skałka-Pyzałka.
Katarzyna Grochola w “Dziewczynce z warkoczykiem” opowiada o Jagodzie, młodej kobiecie, aspirującej do zostania aktorką, której tak naprawdę do pełni życiowej satysfakcji brakuje… wiary w swoje umiejętności.
“W magicznym kręgu” to historia stworzona przez Agnieszkę Krawczyk. Opowiada o Justynie, która zaryzykowała i uwierzyła w potężną siłę i energię otaczających ją kobiet.
“Są różne rodzaje magii. I to my decydujemy, czy zaprosimy ją do naszego życia, czy też całkowicie odrzucimy.”
- Cytat z opowiadania
Natasza Socha w “Przebudzeniu” pisze o Annie, kobiecym wyzwoleniu, odnalezieniu zatraconej w codzienności kobiecości i o cudownej miłości do samej siebie.
“Czerwona pomadka” autorstwa Magdaleny Kordel to natomiast opowieść o Matyldzie i jej zagmatwanych relacjach rodzinnych. Historia zadedykowana została wszystkim tym, dla których nowy dzień jawi się jako szansa na kolejne udane spotkanie ze światem.
***
Nie potrafię zdecydować, które z opowiadań jest moim ulubionym, ponieważ każde z nich ma w sobie coś zachwycającego i …opiekuńczego. Z pewnością mogę jednak stwierdzić, że “Utkane z miłości” czyta się niewiarygodnie szybko. Natomiast prześliczna, przykuwająca uwagę okładka oraz otulająca przyjemnie treść sprawiają, że jest to w mojej ocenie książka, którą warto podarować bliskiej osobie.

“Gdy potrzeba nadziei i przypomnienia,
że świat bywa dobrym miejscem.”
- Cytat z książki
***

Początek obiecujący, każda kolejna historia trzymała poziom ale ostatnia była dla mnie jak przedłużanie agonii. Już marzyłam, żeby się w końcu przestać męczyć i to zaważyło na ogólnej ocenie

Przepiękne opowiadania znanych i lubianych autorów.

Przepiękne opowiadania znanych i lubianych autorów.

Na półkach: , , , , , ,

Dzisiaj opowiem Wam o pewnej antologii, która ukazała się pod szyldem Wydawnictwa Literackiego w październiku ubiegłego roku. Jest to zbiór pięciu opowiadań nakreślonych przez 4 autorki oraz jednego autora.

Każdy z tych tekstów, choć rzecz jasna inny niż pozostałe, niesie w sobie spory ładunek odczuć, emocji i przemyśleń na wiele tematów. Na pewno mają one jednak dwie wspólne cechy: otulić czytelnika i umilić mu czas spędzony z poszczególnymi tekstami.

Mimo że, jak już wcześniej wspominałam, tematyka zebranych opowiadań jest różnorodna to niewątpliwie traktują one o ludziach, którzy borykają się z życiowymi trudnościami, mają głęboko skrywane kompleksy, czy poszukują siebie na nowo. Jak więc widzicie, autorzy ukazali swoje postacie w sposób wielowymiarowy, co sprawia, że czytelnikom tym łatwiej będzie się z nimi utożsamić.

Są to opowieści o miłości i przyjaźni, o budzącej się odwadze, o trudnym wychodzeniu z budowanej latami wewnętrznej skorupy i stopniowym, przepełnionym obawami bohaterki i ogromnym zaskoczeniem jej otoczenia otwieraniu się na zmiany… A także o tym, że rodzinne więzi potrafią, być ogromnie budujące – i wtedy należy z nich czerpać pełnymi garściami – lecz niekiedy bywają także deprymujące i wyniszczające – wówczas, choć bywa to bardzo trudne i bolesne, trzeba się od nich wyzwolić i znaleźć w sobie siłę, by stanąć na własnych nogach, podejmując samodzielne decyzje – bo najważniejsze jest to, co tu i teraz.

Jeśli macie ochotę na nieco krótsze formy, nad którymi również można się pochylić i rozważyć poruszone w nich zagadnienia, a być może nawet odnieść niektóre z nich do własnych życiowych doświadczeń to „Utkane z miłości” polecają się Waszej czytelniczej uwadze.

Pięcioro pisarzy posyła w stronę czytelników ciepłe myśli, wspierające, dodające otuchy i odwagi słowa, które ujęli w wykreowane przez siebie historie. W każdej z nich czuje się, iż jest ona stworzona z potrzeby serca, a bohaterowie na różne sposoby otrzymują tak potrzebne im oparcie lub impuls do przebudzenia.

Polecam Wam lekturę tej pozycji, bo choć sama po opowiadania sięgam stosunkowo rzadko to niniejszy zbiór skradł moje czytelnicze serce. Jest to nietuzinkowe połączenie pozornie lekkiego przekazu z bogactwem treści. Taka korelacja, choć z pewnością nie jest łatwa do osiągnięcia, w tej pozycji wyśmienicie się autorom udała.

Dajcie znać czy zamierzacie sięgnąć po tę antologię? Mam nadzieję, że udało mi się Was choć trochę ku temu zachęcić, ponieważ jest ona naprawdę warta uwagi i poświęconego jej czasu.

Życzę Wam zatem przyjemnej i satysfakcjonującej lektury.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Pięciu autorów, pięć historii, każda komuś dedykowana...
Choć książka przyciąga uwagę swoją piękna okładką, to wnętrze jest jeszcze bardziej niesamowite. Przyznaję, że to było moje pierwsze spotkanie z twórczością każdego z autorów, których opowiadania znalazły się w książce. Opowieści te są niezwykle inspirujące, każda z nich jest wyjątkowa. Niestety nie wszystkie przypadły mi do gustu w takim samym stopniu, ale wszystkie mi się podobały mniej lub bardziej.
Podobały mi się bardzo dedykacje, które wyrażały do kogo jest kierowana dana opowieść, np. Dla każdej kobiety, która nie przestaje szukać siebie..

Jestem pewna, że każdy z Was odnajdzie tutaj coś niezwykłego, coś co sprawi, że spojrzycie na świat troszkę inaczej, a może nawet odnajdziecie w tych opowieściach siebie...

Jeśli więc szukacie książki idealnej na spędzenie przyjemnego czasu, to "Utkane z miłości" otuli Was swą czułością w jesienny wieczór.

Polecam 💙

Pięciu autorów, pięć historii, każda komuś dedykowana...

W długie jesienne wieczory, troszczymy się o siebie, szukając ukojenia.. pijamy rozgrzewające herbatki, siedzimy pod kocykiem i czytamy...

Jednym słowem nie ma chyba lepszej książki na listopadowe niekończące się wieczory niż Utkane z miłości..

W tej wyjątkowej antologii, najlepsi polscy autorzy literatury obyczajowej, tacy jak Janusz L. Wiśniewski, Katarzyna Grochola, Agnieszka Krawczyk, Natasza Socha i Magdalena Kordel, prezentują wzruszające opowieści o miłości do innych i samego siebie. W książce opisane są historie o budowaniu relacji według własnych zasad, o odkrywaniu uczucia po latach, oraz o głębokiej bliskości z drugim człowiekiem.

Bohaterowie tych opowiadań, to zwyczajni ludzie z krwi i kości, którzy stawiają czoła codzienności, niepewności i trudom dnia codziennego. Historie te prowadzone są przez labirynty samotności oraz braku pewności siebie. Jednak nie wszystko jest takie smutne i pełne bólu. W książce mamy również wyjątkowe relacje i chwile, zdolne odmienić niejednokrotnie bieg całego życia.

Która z tych opowieści stanie się dla ciebie magicznym urokiem? Ja już swoją wybrałam..

"Utkane z miłości" @wydawnictwoliterackie to książka na jesienne wieczory, mimo że ta prześliczna okładka tak bardzo kojarzy mi się z wiosną. To książka, która umiliła mi kilka ostatnich wieczorów.
W środku zbiór 5 opowiadań @katarzynagrochola_official @ag.krawczyk @natasza.socha.pisarka @magdalena.kordel_pisarka @janusz_leon_wisniewski które dają do myślenia. Każde z nich. Tam tyle prawdy o nas. Tyle prawdy o naszej rzeczywistości, codzienności, o naszym życiu... A jak jest u Was? Chodzicie same do kawiarni czy kina? Nie macie z tym problemu? Czy wprost przeciwnie? Liczy się dla Was zdanie obcych ludzi? Ma znaczenia w waszym życiu co pomyśli o Was obcy człowiek?
"Co cię obchodzi co o tobie pomyśli jakiś człowiek, którego nigdy więcej nie zobaczysz"?
Czy jesteś gotowa na zmiany? Czy definitywnie zmieniłabyś swoje dotychczasowe życie rzucając pracę? Odrzucając awans? Byłabyś w stanie zaryzykować zmianę? Powiedzieć stop. Powiedzieć dość. Teraz JA.
O miłości, przyjaźni, relacji matka-córka czy mąż-żona. Każda z historii zrobiła na mnie wrażenie, ale chyba największe - "Przebudzenie" pióra Nataszy. Jak zakończyć dotychczasowy rozdział w życiu, jak dokonać zmiany, od czego zacząć, jak wrócić do dawnej "siebie"? Czy powroty w ogóle są możliwe? Czy stara miłość nie rdzewieje?
Przeczytaj każdą historię. Każda z nich uczy i daje do myślenia. Ciekawa jestem które z opowiadań zrobi na Tobie największe wrażenie... Przyjemnej lektury! To doskonała książka na jesienne wieczory pod kocykiem...

"Utkane z miłości" to zbiór pięciu opowiadań o miłości. Każde napisane przez innego autora. Każde różne a zarazem podobne. No wszystkie są o miłości. Idealne na jesienne wieczory. Ja każda historię czytałam w inny dzień aby móc się nią rozkoszować. Bo każda z nich niesie przekaz. Otulają serce, są czule i opiekuńcze. Czytając czułam się jak otulona ciepłym kocem w jesienny, chłodny dzień. Bo od środka te historie mnie ogrzewały. Mnie i moją duszę.  Pozytywnie nastrajają w ten ponury czas, zwłaszcza jak za oknem jest szaro i buro. Te opowiadania dają ukojenie.  Czytając każde z nich czułam się zrelaksowana i spokojna. A stresów mam ostatnio nie mało.

To były bardzo ciepłe opowiadania! Wzbudziły we mnie wiele pozytywnych emocji i dodały nieoczekiwanej otuchy. Każda z historii była niezwykle oryginalna i po prostu inna od reszty. Każda miała w sobie coś zachwycającego i wzruszającego. Prawdą jest jednak to, że nie polubiłam ich wszystkich w takim samym stopniu. Myślę, jednak, że gdyby podobały mi się równie mocno to byłoby nudno. Historie zmuszały do refleksji i zastanowienia się nad sobą i swoim postępowaniem. Pokazywały, że warto być odważnym, by nieustannie starać się podążać za własnymi marzeniami. Urzekło mnie to, że przekaz przedstawionych opowieści był ujęty niezwykle umiejętnie i dosadnie, choć delikatnie.
W zbiorach historii najlepsze jest to, że duża ilość osób może w nich znaleźć coś dla siebie. Jestem przekonana, że tak jak ja, tak i Wy odnajdziecie w tej książce coś dla siebie. Coś magicznego i pokrzepiającego. Jestem przekonana, że dostrzeżecie w nich cząstkę siebie. A jesienne wieczory spędzane pod ciepłym kocykiem i przy kubku gorącej herbaty tylko i wyłącznie Was do tego zachęcą.

• JUŻ JUŻ JUŻ
  • Pani Paula