To książka niezwykła. Z jednej strony zapis codziennego życia mężatej i dzieciatej dwudziestokilkulatki, z drugiej wesoła i ironiczna opowieść o tym, jak być kobietą i wytrzymać ze sobą. Tym cenniejsza, że napisana przez młodą kobietę. Bohaterka książki, Natasza, boryka się z wieloma niedogodnościami życia, jest jednak szczęśliwa i w miarę zadowolona. Codzienność zabarwiona dużą dawką humoru wypełniona jest całym spektrum emocji, od szalonej radości do krańcowej rozpaczy. Sięgając po tę książkę, trzeba wiedzieć, że trudno się od niej oderwać, a życie Nataszy, jej męża Sebastiana i córki Gosi stanie się po części naszym życiem. Jak jednak zakończy się opowieść?

Książkowa-Fantazja | 2013-01-04
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Magdalena Kordel urodzona w 1978 roku. Od kilku lat współpracuje z kilkoma gazetami lokalnymi. Poza dziennikarstwem zajmuje się literaturą. Autorka napisała m.in. "Okno z widokiem", " Sezon na cuda", "Uroczysko".

Jeśli ktoś cierpi na depresję, czy chandrę lub zwyczajnie jest w podłym nastroju to "48 tygodni" jest doskonałym antydepresantem.

Główną bohaterką jest dwudziestokilkuletnia Natasza. Kobieta jest zarówno mamą,jak i żoną. W pewnym momencie swojego dotychczasowego życia postanawia porzucić życie kury domowej i rozpoczyna studia - polonistykę, a także podejmuje pracę w redakcji, jako korektorka.
Jak bohaterka podoła z nowymi obowiązkami i czy uda jej się połączyć to życiem rodzinnym?

Książka napisana w formie dziennika, liczy niewiele, bo tylko 150 stroniczek, a szkoda...
"48 tygodni" to pełna humoru, a zarazem z nutką ironii i wyolbrzymiania problemów historia. Jeśli chodzi o treść na pewno nie pozostawi wiele w mojej pamięci, ale mimo wszystko bawiłam się świetnie,...

Katherina87 | 2012-11-20

Tym cenniejsza, że napisana przez młodą kobietę. Bohaterka książki, Natasza, boryka się z wieloma niedogodnościami życia, jest jednak szczęśliwa i w miarę zadowolona. Codzienność zabarwiona dużą dawką humoru wypełniona jest całym spektrum emocji, od szalonej radości do krańcowej rozpaczy. Sięgając po tę książkę, trzeba wiedzieć, że trudno się od niej oderwać, a życie Nataszy, jej męża Sebastiana i córki Gosi stanie się po części naszym życiem. Jak jednak zakończy się opowieść? Czy małżeństwo zapracowanych dwudziestolatków jest szczęśliwe, czy mają czas dla swojego dziecka, czy mają czas dla siebie? Na ile świat Nataszy jest kreacją literacką, a na ile odzwierciedleniem rzeczywistości? Czy przypadkiem nie jest to część twojej historii?

MartaKu | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Szybka, lekka, taka sobie. Jednodniowa , książka na godzinę. Czasami miałam wrażenie jakbym czytała o swoim życiu :) trochę z ironią, trochę z czarnym żartem, z uśmiechem na twarzy.

lkkolo | 2013-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Książka - pamiętnik, nie ma wyraźnego początku ani końca, to po prostu 48 tygodni z życia zwyczajnej kobiety - matki, żony, córki. Pełne humoru opisy zwyczajnych codziennych problemów potrafią wciągnąć czytelnika i wypuścić dopiero na ostatniej stronie. Aż nie można uwierzyć, że to koniec. Lekka książka, którą polecam szczególnie w tą zimową wiosnę:)

Mega duża dawka dobrego humoru. Tak wesołej, pogodnej i przepełnionej humorem powieści nie czytałam dawno. Idealna na jesienną chandrę i nie tylko. Polecam serdecznie

malineczka74 | 2010-08-23

Duża doza humoru i zabawy.Czytając mozna się smiać jak na kasowej komedii w kinie.Natasza jest równocześnie zwariowana ,romantyczna i szalona.Próbuje godzić karierę zawodową ,rolę matki i zony.Swietnie ujeta postac staje się po części kazda z nas - bo Natasza bierze zycie sturmem i na wesoło .Potrafi być rozsądna i zdystansowana ..........ale wobec kłopotów i problemów innych - wobec swoich jest niecierpiliwa i rozstrzepana .Aż żal,ze autorka nie napisała o Nataszy powieści na przynajmniej 500 stron .No i koniec książki - spadek w postaci domku w Bieszczadach - hm tego Nataszy bardzo zazdroszczę .Może szkoda ze autorka nie pokusiła się o napisanie drugiej cześci losów Nataszy np na wyjeżdzie do tego bieszczadzkiego domku .

Lucy Skywalker | 2014-04-27

Po takie książki sięga się podczas podróży głośnym tramwajem, kiedy nie słyszysz własnych myśli, ale coś trzeba robić ze wzrokiem, aby uporczywie nie wpatrywać się w pasażera z naprzeciwka. Lekka, niezobowiązująca podróbka bridgetowska. Nie należy wiele się spodziewać.

anek7 | 2011-05-31
Przeczytana: 30 maja 2011

Kilka dni temu trafiła w moje ręce debiutancka powieść Magdaleny Kordel pt. "48 tygodni". Autorkę zdążyłam już poznać przy okazji włóczykijkowego "Sezonu na cuda", który pomimo pewnych drobnych uwag dosyć mi się podobał, byłam więc mocno ciekawa jak wyglądały literackie początki pani Magdaleny.

Główną bohaterką książki jest dwudziestokilkuletnia Natasza, żona Sebastiana i mama kilkuletniej Małgosi, córka swoich rodziców oraz synowa swoich teściów. Teściowa jej nie lubi, zresztą jest to uczucie odwzajemnione, teść raczej darzy sympatią, a rodzice robią wszystko, żeby jej życie nie było nudne. Poznajemy ją w przełomowym momencie jej życia - ma już dosyć bycia tylko żoną i matką, postanawia podjąć studia i poszukać pracy. Tę ostatnią znajduje w redakcji gazety - zostaje zatrudniona jako korektorka.

Książkę przeczytałam w ciągu popołudnia i wieczoru i... prawie cały czas miałam wrażenie, ze wiem co będzie dalej - na deja vu jak nic. Nie dawało mi to spokoju, bo z drugiej strony...

VonCarla | 2014-11-08

Dobra powieść, idealna na poprawę humoru.

Grażyna | 2010-09-26
Przeczytana: 26 września 2010

Za mało, za krótko, dla mnie raczej opowiadanie, ale fajnie się czyta.