Samotność we dwoje

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Maja i Adam zawsze byli dla otoczenia parą idealną. Żadnych kłótni ani problemów finansowych, wszyscy zazdrościli im takiego życia i takiej miłości. Po latach, gdy w brzuchu nie trzepoczą już motyle, wspólne życie okazuje się nie tak proste. Kiedy Maja spędza kolejne dni w delegacji, Adam szuka pocieszenia w ramionach innej. Czy podczas wspólnego urlopu z dala od codziennych problemów, coś...

Maja i Adam zawsze byli dla otoczenia parą idealną.

Czy podczas wspólnego urlopu z dala od codziennych problemów, coś jeszcze może się zmienić? Dlaczego związek, który jeszcze niedawno był spełnieniem marzeń, z biegiem czasu zmienia się w życie obok siebie? Czy warto w nieskończoność walczyć o miłość?

Samotność we dwoje to opowieść o oddalaniu się od siebie. Emocje Mai i Adama buzują, a przyszłość przynosi kolejne niespodzianki. Czy potrafią się jeszcze odnaleźć?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/samotnosc-we-dwoje/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/samotnosc-we-dwoje/

Kasiek | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Książka napisana w formie pamiętnika rozkapryszonego faceta, który sam nie wie czego w życiu chce. Raz oczekuje od żony większego zainteresowania własną osobą, a innym razem męczy go jej zaangażowanie. Tak więc w obu przypadkach znajduje pociesznie w ramionach innej, co zawsze potrafi sobie usprawiedliwić. Mimo, że jasno przedstawia swoje racje, trudno go zrozumieć, a tym samym ocenić.
Książki nie zaliczę do najlepszych, jednak muszę przyznać, że zawiera wiele celnych spostrzeżeń dotyczących relacji między małżonkami, kiedy minie już pierwsze zauroczenie. Pokazuje jak ważny jest dialog dla obustronnego zrozumienia i do czego prowadzi jego brak.

Magdalena | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Książki nie ocenię wyżej, gdyż najbardziej podobał mi się epilog. A za to nie warto. Adam to typowy facet, który jeśli zbraknie mu uwagi drugiej połowy to rozgląda się za kimś innym. Wyjeżdża z żoną do Chorwacji i informuje ją o tym, że chce rozwodu. Ładnie, pięknie. Majka przyjmuje tę wiadomość ze spokojem. Po powrocie okazuje się, że zaszła w ciążę. Beata ( kochanka ) nie przyjmuje decyzji o rozstaniu ze spokojem. Później wiele się jeszcze dzieje, ale nie mogę wam wszystkiego napisać. Błąd popełniłabym. Gdyby cała książka była jak epilog to byłaby to jedna z moich ulubionych książek : )

Wspaniała książka opowiada o Adamie i Mai małżeństwie, którzy bardzo się rozumiej, dogadują uchodzą za wzorowe i szczęśliwe.
Bardzo wciągająca, ciekawa zaintrygowała mnie wzruszająca książka.
O miłość trzeba zawsze dbać każdego dnia, pielęgnować ją bardzo żeby nie uschła
Robić razem coś fajnego, rozwijać swoje pasje, umiejętności.
Książka poruszyła mnie, wciągnęła od pierwszej strony.

Patrycja | 2014-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Książka ciekawa, taki w sumie pamiętnik. Samotność i monotonia w małżeństwie widziana oczami mężczyzny. O tym jak łatwo można po drodze zgubić miłość i zapomnieć o tym co w życiu ważne. Choć historia opisana krótko i zwięźle to daje dużo do myślenia.

Bożena1 | 2017-01-16
Przeczytana: styczeń 2017

Agnieszka Lis, to kolejna autorka, której powieści trafiły na półkę moich ulubionych. A to dlatego, że są to powieści o życiu, takim naszym, codziennym. "Samotność we dwoje" to bardzo mądra współczesna powieść, o takim zwyczajnym życiu, które w pewnym momencie zaczyna doskwierać swoją zwyczajnością. Jakże często zatracając się w pracy, w swoich przyjemnościach zapominamy o sobie nawzajem, traktujemy się jak meble, które zawsze były, są i będą, a życie w tym czasie pisze swój scenariusz.
Po przeczytaniu epilogu nie mam odwagi oceniać bohaterów, nie chcę oceniać ich postaw, mogła bym być niesprawiedliwa. Samotność we dwoje jest bolesna, nieprzewidywalna, czy taką samotność życie może "zagospodarować"?
I właśnie o tym jest ta opowieść- dla tych co dopiero planują życie we dwoje i dla tych, którzy już są w związkach.
Zachęcam, przeczytajcie, ale nie zaglądajcie przed ukończeniem (choć chwilami może Was nudzić i wkurzać postawa jednego z bohaterów) na koniec tej...

Miłka Kołakowska | 2017-11-22
Przeczytana: 17 listopada 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Pazerne sidła samotności potrafią dać się we znaki nawet pozornie towarzyskim osobom. Człowiek w obliczu pustych ścian traci bowiem nie tylko werbalną część siebie, ale nierzadko także naturalny uśmiech oraz chęć do dalszej egzystencji. Taki stan jest bezgranicznie smutny, ale jeszcze bardziej paraliżująca wydaje się samotność tych, którzy odczuwają ją codziennie, chociaż w ich pobliżu fizycznie wciąż znajduje się druga osoba. Problem wielu współczesnych związków staje się także mocnym fundamentem powieści Samotność we dwoje, którą czytelnikom oferuje Agnieszka Lis.

Zaproponowana historia jest osobliwa już z założenia, gdyż pisarka oddaje w niej głos męskiemu bohaterowi. Adam przedstawia siebie jako dojrzałego mężczyznę, który szanuje rutynę dnia codziennego i cierpliwie dąży do stworzenia prawdziwej rodziny. W oczach czytelnika bohater ten jest niesamowicie wrażliwy, uczynny i wyrozumiały, a jego wypowiedź przybiera formę niezwykle...

Norka_93 | 2017-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2017

Nie tego się spodziewałam po tytule i opisie. Łatwo, szybko i nawet miło się czytało, ale zawiodłam się. Myślałam, że będzie to książka opisująca po prostu jak ludzie zatracają się w codziennej rutynie i czują coraz bardziej samotni w związku. Bez tych wszystkich zwrotów akcji, bez przełomów. Po prostu bardziej opis uczuć i refleksji nad małżeństwem.

Ewa | 2016-12-06

Maja i Adam to młode, bezdzietne małżeństwo, które w oczach znajomych i przyjaciół uchodzi za wyjątkowo wzorowe. Ona spełnia się zawodowo błyskawicznie wspinając się po szczeblach kariery, on z mniejszymi ambicjami zawodowymi czuje się w swojej pracy stabilnie. Niby wszystko jest super, a jednak czegoś w tym idealnym małżeństwie brakuje. Ona coraz bardziej uciekając w pracę nie zauważa jego samotności a on szukając szczęścia próbuje odnaleźć je w ramionach innej kobiety. Kiedy wreszcie dociera do nich, że to ich małżeństwo tak właściwie już nie istnieje postanawiają po raz ostatni spędzić wspólnie urlop. Czy wspólny wyjazd zmieni coś w ich relacjach? Czy odnajdą się na nowo? Czy ten urlop spędzony w pięknych zakątkach Chorwacji będzie jedynie przypieczętowaniem ich rozstania?

Książka została napisana dość specyficznie, w osobie pierwszej, w formie pamiętnika pisanego przez… mężczyznę. Przyznam szczerze, że nie często zdarza mi się czytać coś takiego, literatura kobieca kojarzy mi...

jusssi | 2011-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego chcieli, zaskakują nas wydarzenia, ludzie, a nawet własne uczucia. Nie bez powodu mówi się, że jeżeli chcesz rozśmieszyć Boga powiedź mu o swoich planach.

Maja i Adam to para niegdyś idealna, ich związek opierał się na zaufaniu i przyjaźni, liczne rozmowy pielęgnowały związek. Jednak natłok pracy, nieporozumienia i brak inicjatywy powoli budował między nimi mur, przez który ciężko im się przebić. Co musi się stać, aby tych dwoje znowu połączyła silna więź, a może jest już za późno?

Agnieszka Lis w swojej najnowszej książce udowodniła, że można czuć się samotnym w związku. Jest to motyw dość częsty w literaturze kobiecej, lecz muszę na wstępie powiedzieć, że sposób, w jaki ugryzła temat, wzbudził moją ciekawość i chęć przeczytania książki zamieniłam prędko w czyn. Nie ukrywam, że narracja prowadzona z punktu widzenia mężczyzny szybko wzbudziła moje uznanie, tym bardziej, że jest ona rzadko spotykana w książkach napisanych przez...

Kinga | 2017-11-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2017
Przeczytana: 22 listopada 2017

Czy będąc w udanym związku można być samotnym?... A kiedy okazuje się, że tak.... Próbować rozmawiać? Jakich słów użyć? Kiedy jest właściwy moment na taką rozmowę? A może postawić grubą krechę i zakończyć związek? Czy związać się z kimś nowym? Lepszym? Gorszym? A może lepszym tylko na chwilę?
Myślę, że doskonałym podsumowaniem tej książki są słowa samej autorki: "Człowiek to ma chyba naprawdę nierówno pod sufitem. To, co dzisiaj jest fajne, wczoraj było do kitu lub będzie takie jutro. Jak się w tym połapać? Jak znaleźć to, co i dzisiaj, i jutro, i za wiele lat będzie tym najlepszym? Czy w ogóle jest taka możliwość?"

Pani Agnieszka Lis zauroczyła mnie "Karuzelą", a później "Pozytywką". Niecierpliwie czekałam na wznowienie jej pozostałych książek. Kiedy tylko się ukazały - po prostu MUSIAŁAM je przeczytać. I gdybym miała ułożyć je w kolejności od tej która podobała mi się najbardziej, to na pewno byłaby to "Karuzela". Potem "Samotność we dwoje", "Jutro będzie...

Huśtawka
    Agnieszka Lis
    Przytulajka
    Małgorzata Kalicińska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Ma...
    Latawce
    Agnieszka Lis