Samotność we dwoje

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Maja i Adam zawsze byli dla otoczenia parą idealną. Żadnych kłótni ani problemów finansowych, wszyscy zazdrościli im takiego życia i takiej miłości. Po latach, gdy w brzuchu nie trzepoczą już motyle, wspólne życie okazuje się nie tak proste. Kiedy Maja spędza kolejne dni w delegacji, Adam szuka pocieszenia w ramionach innej. Czy podczas wspólnego urlopu z dala od codziennych problemów, coś...

Maja i Adam zawsze byli dla otoczenia parą idealną.

Czy podczas wspólnego urlopu z dala od codziennych problemów, coś jeszcze może się zmienić? Dlaczego związek, który jeszcze niedawno był spełnieniem marzeń, z biegiem czasu zmienia się w życie obok siebie? Czy warto w nieskończoność walczyć o miłość?

Samotność we dwoje to opowieść o oddalaniu się od siebie. Emocje Mai i Adama buzują, a przyszłość przynosi kolejne niespodzianki. Czy potrafią się jeszcze odnaleźć?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/samotnosc-we-dwoje/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/samotnosc-we-dwoje/

Ervisha | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Książka napisana w formie pamiętnika mężczyzny, który nie jest zadowolony ze swojego życia. Ma dobrą pracę, żonę i kochankę, jednak czuje, że czegoś mu brakuje. Tak naprawdę sam nie wie czego chce i co mogłoby go uszczęśliwić. Wątpliwości, pytania, które rodzą się w głowie. Co zrobić i jak postąpić? Problemy w życiu nie tylko w małżeństwie.

Wydawać by się mogło, że to dobry temat na książkę, jednak w mojej opinii jest on znany - banalny i oklepany. Takich i podobnych książek jest wiele a ta na ich tle nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. W moich oczach została naiwnie opowiedziana i napisana. Historia jest naciągana, prowadzona na siłę a wszystko zbyt bardzo spłycone i uproszczone. Wątki, które sprawiają wrażenie istotnych i ciekawych zostały potraktowane po omacku - tak byle jak, za to to co nieistotne jak jedzenie na wakacjach, głupi relaks i wypoczynek rozpisane i rozwinięte. Śmiech na sali.

Z jednej strony książka stara się pokazać problemy i relacje w małżeństwie a z...

Agnieszka Śpikowska | 2019-02-24
Przeczytana: 15 lutego 2019

Dwoje ludzi, niby jedność, niby razem, niby łączy ich miłość, a jednak okazuje się że tak wiele ich dzieli. Maja to typowa kobieta sukcesu zapatrzona ślepo w swoją korporację, dążąca do kolejnych awansów, które wiążą się niestety z jeszcze mniejszą ilością czasu dla męża. Adam - mężczyzna, który mimo iż ma obok siebie swoją piękną kobietę, to jednak zaczyna odczuwać samotność. Brak możliwości rozmowy, sprzeczki, niezrozumienie, mijanie się we własnym domu, to wszystko doprowadza do tego, że Adam szuka pocieszenia i wszystkiego tego czego mu brak w życiu codziennym w ramionach kochanki. Pytanie, czy Maja w porę się opamięta i zauważy, że jej mąż z dnia na dzień odsuwa się od niej coraz bardziej i czy jeszcze istnieje szansa na uratowanie tego związku, a jeśli tak - to na jak długo i czy skutecznie... Książka jest opowiedziana oczami Adama, poznajemy tutaj jego odczucia, jego interpretację całej sytuacji, a może i też trochę jego wytłumaczenie się dlaczego dopuścił się zdrady. Kiedy...

gabriella | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Jeżeli o mnie chodzi książka raczej słaba i to nie dlatego,że jestem jakąś feministka.Pamiętnik pisany przez mężczyznę.Samotność pomimo trwania w związku małżeńskim.Adam ma żonę i kochankę a jednak czuje,że czegoś mu brakuje.Czasami po prostu warto zakończyć związek niż na siłę go ratować.Jedno co można zapisać na plus tej książki to pokazane w niej uczucia i relacje w małżeństwie.

Iwona | 2019-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Pamiętnik napisany przez mężczyznę. Chwilami rozkapryszonego , niewiedzącego czego chce od życia; a chwilami faktycznie nieszczęśliwego , żyjącego z boku swojej zapracowanej żony.Książka uświadamia nam jedno- jak ważne jest rozmawianie ze sobą, bo w związku nie może być koło siebie, tylko razem.
Tak naprawdę najbardziej podobał mi się epilog.

kariatyda | 2018-12-24

"Samotność we dwoje" ukazała się jako druga powieść Agnieszki Lis, lecz tak naprawdę jest jej debiutem literackim. Podczas spotkania autorskiego, na którym miałam przyjemność być, autorka powiedziała, że nie do końca jest zadowolona z tej książki i dziś napisałaby ją o wiele lepiej. Ja jednak uważam, że powieść ta jako tekst literacki jest bardzo dobra. Ciekawa fabuła i konstrukcja powieści, zaskakujące zwroty akcji i dość niespodziewane zakończenie. Inną kwestią są zaś stworzeni przez autorkę bohaterowie. Najbardziej żal mi Majki i to chyba z ciekawości, jak potoczą się jej losy, doczytałam tę książkę do końca. Gdy zaś pomyślę o Adamie, ogarnia mnie ogromna złość. Chciałabym, by takich mężczyzn nie było, jednakże autorka sama przyznaje, że jej powieści są inspirowane życiem. Książkę tę trzeba koniecznie przeczytać, by mieć na jej temat własne zdanie.

ada_aga | 2018-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2018

Książkę zaczęłam czytać po cięższych lekturach, dlatego uznałam lekka i przyjemna. Jednak poruszany temat wcale taki nie był.
Książka - pamiętnik mężczyzny, który tłumaczył się przed sobą ze swojego postępowania - nie chcę zdradzać o czym jest książka. Momentami denerwuje jego zachowanie, czasami żona denerwuje. Temat pogoni za pracą i odnalezienie się w tym rodziny - bardzo na czasie.
Końcówka całkowicie zaskakuje.
Polecam mimo wszystko nawet tym co lubią coś cięższego.

MartaKu | 2018-11-19
Przeczytana: 17 listopada 2018

"Spotykamy się we wspólnym domu tak, jakbyśmy trafili tu przypadkiem.
Jakbyśmy wcale nie chcieli ze sobą być, spędzać czasu, rozmawiać."
Niestety ta książka to często prawdziwe życie. I smutne, i szczęśliwe, i skomplikowane, i leniwe, ekscytujące i nudne, zbyt dynamiczne i zbyt stabilne. W zależności którą nogą wstaniemy, w którą stronę wieje wiatr, takie są często nasze pragnienia i takie są decyzje.

P.S. dziękuje za epilog który daje nadzieje :)

salamandra | 2018-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Zacznę od cytatu z tej powieści: wszystkie dobre rzeczy przychodzą nie w czas - albo za późno i już nie można ich w pełni wykorzystać, albo za wcześnie i wtedy nie wiemy jeszcze, że są dobre.
Piękna ta powieść o poszukiwaniu kogoś drugiego do kochania, do troszczenia się o siebie nawzajem. Ale też o tym, że często mamy coś/kogoś obok i nie umiemy lub nie chcemy dostrzec, że teraz jest właśnie czas szczęścia.
Bez patosu, zwyczajnie pokazując codzienność dwojga a potem trojga ludzi Agnieszka Lis fajnie operuje nastrojem. Uwierzyłam, że tak właśnie mogły potoczyć się losy ludzi mieszkających obok, że takie rozterki i dylematy mogli przeżywać, że takie a nie inne szczęśliwe chwile też mogły być ich udziałem.
Brawo dla autorki za męskie spojrzenie na sytuację, bez psychologicznych wynurzeń, rozkładania sytuacji na drobne. Chciało mi się czytać tę książkę do ostatniej strony

martak180 | 2018-06-24
Przeczytana: 03 czerwca 2018

Samotność we dwoje to pierwsza książka napisana przez Agnieszkę Lis, która na rynku wydawniczym pojawiła się jako druga. Dla autorki ta powieść jest debiutem.
Od dwóch lat, od kiedy zmieniła pracę, strasznie się ode mnie oddaliła. (s. 24)
Marianna nazywana Mają to ambitna kobieta z wieloma pomysłami do zrealizowania. Docenili ją przełożeni, kobieta dostała awans. W pracy koncentrowała uwagę na zdarzeniach, w których jej mąż Adam nie brał udziału. Jej pracowitość i rzetelność zaowocowały kolejnymi szczeblami kariery i pracoholizmem. Zaowocowały również delegacjami, biznesowymi kolacjami, rzadszym bywaniem w domu i uwzględnianiem męża w życiowych planach. Idealne małżeństwo, lecz tylko dla rodziny i bliskich.
I wygrałam! Adam, wygraliśmy! Dwa tygodnie w Chorwacji!!! (s. 9)
Lekarstwem na samotność w związku i ponowne zbliżenie się miał być 2-tygodniowy urlop w Chorwacji. On by wolał nigdzie nie wyjeżdżać, ona z chęcią ruszyłaby ku nowym wyzwaniom, nowej przygodzie. Szkoda by było...

Jk96 | 2018-05-05
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Prócz samotności we dwoje Agnieszka LIS ma na swoim koncie inne powieści, których jak dotąd nie zdążyłam jeszcze przeczytać. Na pierwszy ogień zdecydowałam się właśnie na samotność. Czy warto było?ý Zapraszam Was na recenzję.
Powieść ta, to w zasadzie napisany przez mężczyznę pamiętnik. Nieczęsto autorki decydują się na pisanie z męskiego punktu widzenia. Muszę przyznać, że pisarka doskonale poradziła sobie z nietypową narracją, to zdecydowanie atut i wyróżnienie spośród innych. "Samotność we dwoje" to słodko gorzka opowieść o życiu Adama i Marianny, przy czym tej słodyczy naprawdę było niewiele.

Adam to w moich oczach wyjątkowo upierdliwy i egoistyczny mężczyzna, w dodatku rozchwiany emocjonalnie. Nie może się zdecydować, czego chce, wiecznie jest nieusatysfakcjonowany, nie ma żadnych marzeń, żadnych ambicji, czy nawet potrzeb wychodzących poza te fizjologiczne. Ciągle daje nam do zrozumienia, że przeszkadza mu usposobienie żony, co jest dla mnie niezrozumiałe, przecież taką...