Legia to jest potęga

Okładka książki Legia to jest potęga Dariusz Tuzimek
Okładka książki Legia to jest potęga
Dariusz Tuzimek Wydawnictwo: Egmont Polska sport
sport
Egmont Polska
2017-09-13
2016-05-18
Legia Warszawa; sport; biografie; drużyny piłkarskie; piłka nożna

Jaki wielki kibic Wielkiej Legii ;-) musiałem sięgnąć po tę pozycję. Muszę przyznać, że bardzo ciekawie opowiedziana jest ta historia. Tak, trochę taka dla dzieci, ale nie przeszkadzało mi to wcale.
Ostrzegam, w kwestii Legii nie jestem obiektywny, nie umiem ;-)
Młodzi kibice, którzy chcą poznać historię tego Klubu, powinni się z tą książką zaznajomić.
Cóż mogę dodać? Legia to jest potęga!

Ostrzegam, w kwestii Legii nie jestem obiektywny, nie umiem ;-)
Cóż mogę dodać? Legia...

Nieco cukierkowa, ale za to bardzo pozytywna. Polecam zwłaszcza dla chłopców którym nie chce się czegoś robić.

Fajni i lekko się czyta.

Fajni i lekko się czyta.

Kibic ze mnie marny, a wszystko przez to, że nie należę do miłośniczek oglądania sportów. Dla mnie sport to własny ruch, dlatego bardzo sceptycznie patrzę na zjawisko zalegania podczas meczów przed telewizorami. Zamiast grać w piłkę, ruszać się ludzie fundują sobie lenistwo pod znakiem patrzenia jak dorośli biegają za jedną piłką. Mimo tego sceptycyzmu wobec „biernych sportowców” jestem pełna podziwu wobec tych, którym chce się ruszać. A jak już robią to bardzo dobrze to i ja o nich słyszę i szukam przystępnych, interesujących książek, która można przeczytać w jeden wieczór, które można podsunąć dzieciom oraz młodzieży i dla takich laików jak ja. W ten sposób zainteresowałam się „Nie dla fanów”, czyli serią książek z Wydawnictwa Egmont. Pomysłodawczynią i autorką kilku skierowanych dla miłośników piłki nożnej lektur jest Yvette Żółtowska-Darska. Dzięki pasji syna i chęci podzielenia się wiedzą z czytelnikami napisała książki, po które może sięgnąć każdy. Poza takimi ważnymi sprawami jak biografia piłkarza pisarka porusza w swoich książkach kwestie geograficzne oraz kulturowe. Bardzo szybko znalazła naśladowców, którzy w podobnej stylistyce przybliżają młodym czytelnikom tajniki piłki nożnej i nie tylko. Do kontynuatorów serii w wydawnictwie należą osoby od lat zajmujące się futbolem. Wszystkie lektury pokazują wiele ważnych dla młodego czytelnika spraw: sukces nie przychodzi sam. Bohater każdej książki natykał na wiele przeszkód, ale dzięki konsekwencji, ciągłym ćwiczeniom oraz oddaniu udawało się je pokonać. Każdy z piłkarzy wiedział też, że poza sportem ważna jest też nauka i nie wolno jej zaniedbywać.
Opowieści o piłkarzach, ich codziennych zmaganiach się, trudach treningu stały się motywatorem dla młodych miłośników piłki nożnej. Kilku- i kilkunastoletni czytelnicy przy okazji dowiadują się wielu interesujących rzeczy oraz odkrywają, że nie samym sportem żyje piłkarz. Poza rozwijaniem umiejętności sportowych ważne jest dbanie o relacje z ludźmi, nauka.
Kolejne pojawiające się w serii książki poruszają szersze zagadnienia. Wśród lektur nie zabraknie interesującej historii piłki nożnej Jarosława Kaczmarka, który w poszukiwaniu pierwszych goli uda się do starożytnej Grecji oraz Chin, Ameryki zamieszkałej przez Azteków oraz Syberii Inuitów opowie o początkach tego sportu. Zauważa też, że Juan Esteban Constantín za początki prawdziwej piłki nożnej uważa rok 1530 we Florencji. Pierwszy klub futbolowy ze współczesnymi regułami powstał jednak w innym miejscu i dużo później. Dlaczego nie we Florencji? Czy był jakiś powód, dla którego piłka nożna nie zawsze cieszyła się powodzeniem? Przekonajcie się sami. W innej książce przy okazji opisywania najważniejszych goli w historii przybliża nam najnowszą historię. Innego autora współtworzącego serię znamy z interesującej biografii naszego rodaka, Roberta Lewandowskiego.
Do moich rąk trafiła kolejna książka Dariusza Tuzimka. Tym razem jest to miłe zaskoczenie dla kibiców Legii. Tym razem forma zaskoczy czytelników. Jest to rozmowa dziennikarza z synem. Autor zręcznie sięgnął po tę trudną i jednocześnie bardzo obrazową formę przemawiającą do czytelników. Czytelnik staje się świadkiem rozmowy ojca i syna zafascynowanych sportem. Starszy rozmówca jest mentorem dzielącym się swoją wiedzą, znajdującym odpowiedzi na zadawane pytania, podsuwa tematy. Cala opowieść zaczyna się od deszczowego jesiennego dnia. Dziadek podsuwa znudzonemu synowi i wnukowi, aby poszli na strych, gdzie znajdą skarby z dzieciństwa Dariusza Tuzimka. Słowo skarby od razu wywołały entuzjazm w młodym miłośniku piłki nożnej, Antku, który godzinami trenował na działce. Przy okazji wyprawy na strych dzieci mogą dowiedzieć się czym bawili się ich rodzice, jakie rzeczy należały do wielkich zdobyczy, dlaczego niepozorna zawartość pudeł jest tak ważna, czyli sporo najnowszej historii. Wśród wielu drobiazgów nie zabrakło samodzielnie zrobionego albumu z piłkarzami oraz szalik dla fanów Legii. Te drobiazgi, będące wielkimi, sentymentalnymi skarbami dla Dariusza Tuzimka, stają się pretekstem do snucia opowieści.
W książce – poza historią klubu – znajdziemy sporo wiadomości o Warszawie, czyli młodzi czytelnicy zdobywają wiedzę o stolicy naszego kraju. Znajdziemy tam również informacje o pochodzeniu nazwy klubu, jego sukcesach i porażkach, zmieniających się strojach piłkarzy, największych gwiazdach oraz ich niedługie życiorysy z osiągnięciami. Dzięki temu poznamy Lucjana Brychczego, Kazimierza Górskiego, Kazimierza Deynę, Akimona, Gadochę, Jacka Jagiera i wielu innych razem z obecnymi członkami i wielkimi kibicami klubu, który jest tu pokazany jako coś więcej niż tylko piłka nożna. Nie mogło też zabraknąć gadżetów, najważniejszych imprez rodzinnych, a nawet muzeum. W książce znajdziemy też informacje o zdobytych pucharach i trofeach. Nowe statystyki pozwalają miłośnikom być na bieżąco i uświadomić sobie skalę sukcesu.
Wszystko jest przejrzyste i kolorowe, dzięki czemu młodzi czytelnicy chętnie będą zgłębiać wiedzę, a do tego ma niewiele stron, dzięki czemu mamy pewność, że są tu rzeczy najważniejsze i mogące trafić do uczniów szkoły podstawowej. Duża czcionka, interesująca szata graficzna, lekki język, spora ilość zdjęć (także i aktualne),klubowe przyśpiewki wszystko to sprawia, że poza zdobywaniem informacji o klubie młodzi czytelnicy zdobędą sporą wiedzę o zachodzących zmianach. Interesujące będą na pewno zdjęcia pokazujące piłkarzy, którzy przeszli już do historii oraz wiele ciekawostek takich jak np. o dawniejszym wyglądzie piłki. Dużym plusem książki jest (jak w przypadku innych książek z serii) solidna oprawa, bardzo dobry papier, dzięki czemu będzie to lektura trwała i estetyczna.
Książkę napisano lekkim, przystępnym językiem miejscami wzbogaconym w narrację stylizowaną na komentarz sportowe, przez co mamy wrażenie napięcia, oczekiwania na coś niezwykłego. Wśród gwiazd futbolu znajdziemy zarówno piłkarzy, których młode pokolenie nie zna, ale może kojarzyć z opowieści ojców i dziadków
Po książkę mogą sięgnąć zarówno dzieci, jak i starsi czytelnicy. Żywy język, piękne zdjęcia, ilustracje obrazujące styl ubierania, sposób bycia i wprowadzające do określonej epoki stają się interesującym źródłem wiedzy zwłaszcza dla młodych czytelników.

Tytuł: "Legia to jest potęga".
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Egmont

Specjalnie dla fanów Legii ukazała się książka uznanego dziennikarza Dariusza Tuzimka pt. „Legia to jest potęga”. Pozycja ta skierowana jest raczej dla młodszych czytelników i pozwala zapoznać się z historią klubu z Warszawy. Autor wraz ze swoim synem przez całą książkę prowadzą rozmowę na wiele różnych tematów, które oczywiście są związane z ich ukochanym klubem.

Czytelnik jest „świadkiem” tej rozmowy. Dzięki temu w każdym rozdziale dostajemy solidną porcję wiedzy na temat drużyny. Na samym początku wytłumaczona została cała geneza: skąd się wzięła nazwa Legii, jak to wszystko się zaczęło itd. Dostajemy zestawienie strojów piłkarskich, log, które zmieniały się na przedziale lat. Ich przedstawienie wygląda bardzo ładnie.

Dalej autor przedstawia Nam największe gwiazdy, które grały w XX wieku. Otrzymujemy ich osiągnięcia, historie – te są naprawdę ciekawe i warte zapoznania. Poznajemy Kazimierza Deynę, bramkarza Akimowa, świetnego technicznie Gadochę. Oczywiście jest ich więcej, a dzisiejsi piłkarze też zostali Nam opisani. Im więcej rozdziałów przeczytamy, tym bardziej zbliżamy się do „naszych czasów”. Możemy zorientować się, że Legia to nie tylko piłka nożna, lecz organizacje charytatywne, szkółki dla młodych talentów, imprezy rodzinne. Opisane zostało również muzeum klubu, sklepik z gadżetami oraz sam stadion. Jego prezentacja robi wrażenie.

źródło: Youtu

Nie mogło zabraknąć też informacji o zdobytych pucharach i trofeach. Dostajemy świeże statystyki. Jak na tak cienką (ok. 200 stron) książkę dowiedziałam się sporo. Wizualnie też prezentuje się świetnie. Co chwilę dostajemy dawkę kolorowych ilustracji, które czynią książkę bardziej atrakcyjną. Szata graficzna jest wykonana starannie. Na deser dostajemy aktualne zdjęcie (na lipiec 2017) całej drużyny wraz ze sztabem. Do tego zdjęcia każdego zawodnika osobno wraz z krótkim opisem! Na przedniej i tylnej stronie dostajemy przyśpiewki klubu, które każdy szanujący się kibic powinien znać. Fani Legii będą z książki podwójnie zadowoleni. Autor miał b.dobry pomysł. Nie ma ona charakteru biografii jak w przypadku np. Neymara (poprzedniej książki autora). Jest w niej dużo faktów historycznych. Młodsi będą mieli okazję do nadrobienia braku wiedzy. Kolejny powód, by po nią sięgnąć i czytać.

Moja ocena: 4/5.

Plusy:
- duża dawka wiedzy o Legii,
- kolorowe ilustracje,
- sztywna okładka + kilka prezentów

Minusy:
- mogłaby być trochę grubsza
- raczej dla młodszych odbiorców

Opinia opublikowana również na moim blogu: https://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2017/09/legia-to-jest-potega-dariusz-tuzimek.html

Tytuł: "Legia to jest potęga".
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Egmont

Tytuł:" Lewandowski. Wygrane marzenia".
Liczba stron: 208
Data premiery: 06-2016
Wydawnictwo: Egmont

W moje ręce trafiła biografia Roberta Lewandowskiego autorstwa Dariusza Tuzimka pt: „Lewandowski – Wygrane marzenia”. Jest ona skierowana dla młodszych fanów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnęli po nią również starsi. Jak wiemy Lewandowski przez ostatnie lata stał się ikoną polskiego sportu. Jest rozchwytywany przez media, kluby wręcz się o niego biją, występuje w wielu reklamach (ostatnio T-Mobile, Huawei, a nawet szamponu przeciwłupieżowego Head&Shoulders).

Na podwórku każdy dzieciak marzy o takiej karierze oraz o takich osiągnięciach. I nie ma chyba osoby, która lubiąc choć trochę piłkę nie słyszała o Robercie. Gdy nadchodziło EURO2016 ludzie już kompletnie oszaleli. Lewy był nawet na "zapachach do aut" i można było kupić jego miniaturkę na stacjach benzynowych. Na samym turnieju nieszczególnie błyszczał, ale strzelił bramkę i zawsze wykorzystywał „jedenastki”.

Książka ta opisuje z grubsza całą karierę piłkarza (do EURO16),trochę życia osobistego oraz jego relacje z innymi piłkarzami oraz trenerami. Zaczynał jak większość. Kochał po szkole grać na podwórku z kolegami. Sprawiało mu to wielką frajdę. Nigdy nie skupiał się za mocno na nauce. Urodził się w Warszawie, ale mieszkał z siostrą i rodzicami w Lesznie. Można by rzec, że urodził się w „sportowej” rodzinie. Ojciec zajmował się judo, matka siatkówką, potem lekkoatletyką, a siostra również jeździła na treningi. Musieli na nie dojeżdżać ponad 30 km. Jednak żadne przeszkody nie złamały małego Roberta.

Upór, ciężka praca i żelazna konsekwencja sprawiły, że odniósł wielki sukces w sporcie. Po śmierci ojca również się nie poddał. W jego karierze jak dowiemy się z książki było mnóstwo sukcesów: mistrzostwo Polski z Lechem, dwukrotne mistrzostwo Niemiec z Borussią oraz jedno z Bayernem. Pięć razy z rzędu został Piłkarzem Roku w Polsce (w latach 2011-15). Do tej pory zdobył ponad 200 bramek co jest wyśmienitym wynikiem, a to przecież nie koniec. Oczywiście nie zawsze szło po jego myśli, nie zawsze się udawało, nie zawsze był lubiany. Czasem miał konflikty z kolegami z drużyn, a nawet kibicami! Na boisku też nie zawsze jest mu łatwo (co widzieliśmy na EURO).

Książka ta jest opisana prostym, przyjemnym językiem, zawiera mnóstwo kolorowych, wspaniałych ilustracji. Jest w twardej oprawie i liczy około 200 stron. Cała kariera Naszego napastnika jest opisana chronologicznie. Można dowiedzieć się z niej wielu ciekawych informacji. O wyczynie strzeleniu 5 bramek w niecałe 10 minut też nie omieszkano napisać.
Polecam jak najbardziej oraz zachęcam do lektury.

Moja ocena: 5/5
Plusy:
- mnóstwo ciekawych informacji,
- wspaniałe, kolorowe ilustracje,
- twarda oprawa,
- chronologiczny porządek
Minusy:
- brak
Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/08/lewandowski-wygrane-marzenia-dariusz.html

Tytuł:" Lewandowski. Wygrane marzenia".
Liczba stron: 208
Data premiery: 06-2016

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Robert Lewandowski to piłkarz, którego imię i nazwisko wymawiane jest z podziwem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dla dzieci jest idolem, dla dorosłych symbolem ciężkiej pracy i wytrwałości. I choć stał się osobą bardzo popularną i rozpoznawalną, to cały czas pozostał takim samym, skromnym zawodnikiem. Jak wyglądała jego droga po wygrane marzenia i z jakimi przeciwnościami musiał się mierzyć przeczytacie w książce, która krok po kroku prowadzi nas po ścieżkach kariery Roberta.

Każdy z nas ma jakąś pasję, czasem trzeba ją tylko odkryć w sobie. W przypadku naszego bohatera sprawa była oczywista. Już jako mały chłopiec uwielbiał grać w piłkę i nie rozstawał się z nią nawet przy obiedzie :-) Poza tym jego rodzice byli sportowcami, więc Robert i jego siostra Milena zarazili się pasją do aktywności fizycznej.

Pierwszy klub, pierwsze sukcesy, ale też porażki były dla Lewandowskiego szkołą życia. Chłopiec musiał grać ze starszymi kolegami, a dojazdy na treningi trwały bardzo długo. Ale to nie przeszkodziło Lewemu w walce o własne marzenia. Dzięki ogromnemu talentowi i ciężkiej pracy osiągał coraz lepsze efekty i piął się w górę. W późniejszym czasie został zawodnikiem Legii (ale ma kilka niemiłych wspomnieć związanych z tym klubem),a potem trafił do Lecha Poznań. Poznański klub dał mu bardzo wiele i otworzył drogę do kariery za granicą.

Jak każdy wielki zawodnik i Lewandowski miał gorsze chwile i momenty zwątpienia. Ale dzięki wsparciu rodziny nie poddawał się i dawał z siebie wszystko. Dzięki temu stał się światowej klasy piłkarzem, grającym w lidze niemieckiej. Wiele światowych klubów starało się o pozyskanie tego zawodnika, ale Robert docelowo pozostał w Bayernie Monachium, bo... dał im słowo!

Lewandowski jest uwielbiany przez kibiców na całym świecie. Potrafi zadziwić cały świat. Choćby strzelenie przez niego 5 goli w ciągu 9 minut wywołało zachwyt milionów ludzi.

Książka „Robert Lewandowski. Wygrane marzenia” to bardzo ciekawa pozycja na rynku wydawniczym. Piękne wydanie, z mnóstwem ciekawych zdjęć i opisów na pewno spodoba się młodym czytelnikom. Ogromnym plusem są też osobiste życiowe rady autora, który opowiada o ważnych wartościach. Myślę, że ta książka to doskonały pomysł na wyjątkowy prezent :-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Książka z serii o najsławniejszych piłkarzach świata to wydawnictwo głównie dla miłośników futbolu. Ukazuje drogę Roberta Lewandowskiego: od dziecięcych zabaw i gier po ostatnie sukcesy z Bayernem Monachium.

Pięć rozdziałów poświęconych głównym etapom życia i kariery pozwala prześledzić rozwój niepozornego chłopca z Warszawy oraz poznać okoliczności, w których dorastał, dojrzewał i odnosił sukcesy.

Opowieść o piłkarzu wzbogaca wiele zdjęć, sporo ciekawostek i wiadomości o nieznanych epizodach z życia sportowego i osobistego, dlatego nie jest to pozycja interesująca tylko dla fanów piłki nożnej.

Dla niepasjonujących się futbolem książka może okazać się wizerunkiem ciekawego człowieka, który sporo musiał przejść, zanim stał się gwiazdą czołowych klubów europejskich.
ZJ
źródło" osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com.pl

Robert Lewandowski dla Polaków stał się takim bohaterem narodowym, że zaczął łączyć ze sobą ludzi pochodzących z różnych grup społecznych. To sprawiło, że na rynku wydawniczym pojawiło się kilka książek o sławnym piłkarzu. Do moich rąk trafiła opowieść Dariusza Tuzimka „Lewandowski. Wygrane marzenia”. Mimo innego autora niż wcześniejsze książki lektura dobrze wpisuje się w serię „Nie tylko dla fana”. Na początku znajdziemy informacje o kraju, miejscach pochodzenia, ważniejszych informacjach o Polsce, które dla starszego polskiego czytelnika są oczywiste, a dla dzieci stają się atrakcyjnymi informacjami o ich własnym kraju. Następnie poznamy koleje życia słynnego piłkarza, który jak każde dziecko nie wyróżniał się niczym nadzwyczajnym. No może poza zamiłowaniem do gry w piłkę i trenowaniu nawet w czasie odrabiania lekcji. Kiedy mały Robert zmęczył domowników z pomocą przyszedł mu pies: wierny kompan biegów oraz dzielny bramkarz. Bokserka Kukusia stała się dla niego wyznacznikiem szybkości: bardzo długo biegał dużo wolniej od niej, ale codzienne długie treningi sprawiły, że z czasem zaczął wyprzedzać i psa, a domownicy mieli chwilę wytchnienia. Nie stronił też od innych sportów poprawiających spostrzegawczość, szybkość, koncentrację, koordynację, dlatego bardzo często ćwiczył z siostrą trę w ping ponga.
Opowieść o piłkarzu to także pokazanie dzieciom oraz ich rodzicom, rozwoju samodzielnej drogi. Jeszcze przed skończeniem 18 lat Robert zamieszkał sam z siostrą w Warszawie, co wymagało od rodzeństwa dużej samodzielności, dobrej organizacji czasu i odpowiedzialności. Wiedzieli, że tylko od ich zaangażowania w to co robią, starannego wypełniania obowiązków zależy ich los.
Początkowo może nam się wydawać, że życiorys piłkarza jest (w porównaniu z wcześniejszymi z tej serii) cukierkowy: pełno w nim zachwytu, uznania, dostrzegania samych powodzeń. Jednak i niepowodzenia pojawiają się na kartach książki. Dariusz Tuzimek opisuje z jakimi przeciwnościami losu musiał zmierzyć się nasz bohater, jak wielką rolę w jego sukcesie odegrali rodzice pozwalający na rozwijanie pasji, wspierający w trudnych sytuacjach, uczestniczący w treningach, dostrzegający pozytywne strony pasji. Poza tym w domu dbano o to, aby dzieci nie żyły samym sportem, dlatego Milena i Robert musieli systematycznie uczyć się i poprawiać gorsze oceny. Mama – nauczycielka doskonale wiedziała jak bardzo ważne jest zdobywanie wiedzy. Mimo tego wiedzę przyswajał dość naturalnie, a wszystko dzięki podejściu rodziców opowiadających mu o swoich podróżach, zagranicznych doświadczeniach, konieczności poszerzania wiedzy. Dla małego Roberta i jego starszej siostry byli wzorami. Początkujący piłkarz wiedział, że w jego zawodzie same umiejętności na boisku to nie wszystko. Trzeba też dużo wiedzieć, znać kilka języków. Dzięki systematycznej nauce biegle posługuje się angielskim i niemieckim, co mu się bardzo przydaje w karierze zawodowej.
Poza tym Rober Lewandowski jest świadomy jak bardzo wielki wpływ na jego osiągnięcia ma praca kolegów z drużyny. Od pierwszych chwil pobytu w kolejnych drużynach razem z nimi trenuje i współpracuje, aby kolejne mecze były wygrane. Kiedy udaje mu się zdobyć tytuł króla strzelców Bundesligi mówi: „To nagroda indywidualna, ale na pewni bym jej nie zdobył bez pomocy moich kolegów. Muszę im za to podziękować”.
Poza licznymi faktami z życia piłkarza, odpowiedniemu rozmieszczeniu informacji, niedługim rozdziałom zachęcającym do czytania książkę wzbogacono o liczne zdjęcia, a na samym, końcu zamieszczono humorystyczne scenki podobne do nauczycielskich karykatur.
Książkę polecam miłośnikom wszelkich sportów, dzieciom, młodzieży szukającym inspiracji, wszystkim tym, którzy pragną spełniać swoje marzenia, szukają inspiracji dla swoich pociech, przekonującej lektury pokazującej, w jaki sposób przekonać małych sportowców do nauki wszystkiego, co oferuje szkoła. Polecam też dorosłym czytelnikom szukającym przyjemnej lektury.

Lewandowski, to nazwisko zna każdy, bez względu na to, czy jest zagorzałym kibicem, czy też nie. Popularny sportowiec jest wzorem dla wielu dzieci, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z piłką nożną. Wydawnictwo Egmont wydało wspaniałą serię „Nie tylko dla fana”, która jest skierowana właśnie do nich. Nie należy jednak od razu jej szufladkować, gdyż są to książki dla każdego, dzięki nim mamy możliwość poznania wielkich i utalentowanych piłkarzy. „ Lewandowski. Wygrane marzenia” jest już czwartą książką z tej serii i z pewnością była wyczekiwana przez wielu sympatyków tego sportowca.

Biografia jest pięknie wydana. Sztywny, dobrej jakości papier. Przepiękne zdjęcie, w które obfituję ta lektura, zadowolą każdego czytelnika. Stanowią one fotorelację z drogi Roberta do sukcesu. Dzięki nim poznajemy jego rodzinę, bliskich, samego sportowca w młodości. Znajdziecie również wiele ważnych momentów z eliminacji do mistrzostw, w których to piłkarz odegrał ważną rolę. Selekcjonerzy, piękne widoki oraz kibice, również znaleźli swoje miejsce i wzbogaciły wartość lektury.

Ponieważ jest to książka dla najmłodszych, język jest prosty i zrozumiały, jednak nie jest infantylny. Z pewnością doświadczenie Pana Dariusza Tuzimka odegrało tu istotną rolę, autor jest dziennikarzem sportowym od 25 lat. Czyta się lekko i każdy, nawet dorosły będzie się cieszył z tej lektury. Laik sportowy wzbogaci wiedzę, nie tylko o Robercie Lewandowski, a o całej naszej reprezentacji i samej piłce nożnej.

Książka jest idealnym motywatorem dla najmłodszych. Ukazuję wysiłek, jaki należy włożyć w osiągnięcie sukcesu. Trzeba pokonać lęki, ograniczenia i zmierzyć się z własnymi słabościami. Często młody człowiek nie zdaję sobie sprawy z tego, iż każdy ze znanych sportowców, kiedyś również był dzieckiem i zaczynał swoją przygodę z piłką od zera, dopiera ich ciężka praca zaowocowała osiągnięciami. „Lewandowski. Wygrane marzenia” to biografia, którą warto poznać, bo przykład „Lewego” idealnie pokazuję, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają, tylko trzeba ciężko pracować i dążyć wytrwale do celu. Nie jest to tylko życiorys, a historia małego chłopca, który kochał piłkę i przeżył niejedną przygodę! Czyta się wspaniale!

Polecam 5/6

• Sport
  • Recenzje na moim blogu.
  • Od Wydawnictw
  • Dla dzieci/ młodzieży/ lektury
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Legia to jest potęga