Neymar. Czarodziej futbolu

2015
sport, piłka nożna, XXI wiek
sport
youstyna

Neymar. Czarodziej futbolu – opis wydawcy Trzyletni Neymar da Silva Santos Junior, bo tak brzmi pełne nazwisko piłkarza, zasypiał, przytulając do siebie piłkę. Na poważnie zaczął grać już jako sześciolatek. Profesjonalną karierę rozpoczął w brazylijskim Santosie w 2009 roku, a przejście cztery lata później do legendarnego klubu FC Barcelona ugruntowało jego pozycję jednego z najlepszych...

Neymar. Czarodziej futbolu – opis wydawcy

Trzyletni Neymar da Silva Santos Junior, bo tak brzmi pełne nazwisko piłkarza, zasypiał, przytulając do siebie piłkę. Na poważnie zaczął grać już jako sześciolatek. Profesjonalną karierę rozpoczął w brazylijskim Santosie w 2009 roku, a przejście cztery lata później do legendarnego klubu FC Barcelona ugruntowało jego pozycję jednego z najlepszych piłkarzy świata.

Neymar to już piąty tytuł w bestsellerowej serii o sławnych piłkarzach. Prawa do serii zostały sprzedane do siedmiu krajów.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-1023663-neymar-czarodziej-futbolu

źródło okładki: http://bonito.pl/k-1023663-neymar-czarodziej-futbolu

Northman | 2016-11-16
Na półkach: Współpraca
Przeczytana: 15 listopada 2016

Kolejne brazylijskie bożyszcze futbolu.

Pięknie wydana, bogato ilustrowana biografia Neymara - najbardziej aktualnie znanego i de facto najlepszego piłkarza Brazylii. Biografia spisana właściwie na długo przed końcem kariery piłkarza, przed Neymarem bowiem jeszcze wiele lat gry, jednak faktów z jego życia uzbierało się na tyle, że wystarczyło na potrzeby powstania tej książki. I bardzo fajnie się stało, bo książka jest naprawdę dobrze napisana - i to nie tylko z myślą o dorosłych, ale również o dzieciach.

Neymar to modelowa wręcz postać jeśli chodzi o przykład kariery zbudowanej na marzeniach małego chłopca, który pewnego dnia pokochał kopanie piłki. Jego historia to opowieść o sile marzeń, talentu, o sensie ciężkiej pracy na boisku oraz nad samym sobą, ale także poruszająca historia pełna rodzinnego ciepła i wsparcia, jakie Neymar od zawsze dostawał od najbliższych, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców - w tym ojca, który pomógł mu postawić pierwsze kroki w profesjonalnym...

Wiedźminka | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Autor: Dariusz Tuzimek
Liczba stron: 208
Data premiery: 26-09-2016
Wydawnictwo: Egmont

Książka ta dedykowana jest piłkarzowi, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Neymar Junior to bowiem jeden z najlepszych zawodników dzisiejszej piłki. Gracz FC Barcelony i reprezentant Brazylii to gwiazda dzisiejszego futbolu – bardzo młoda gwiazda. Już od najmłodszych lat chłopak interesował się piłką. Jak dla większości dzieciaków z Brazylii była to czasami jedyna szansa na wyrwanie się z biedy.

Mały Neymar zbierał wszystkie piłki jakie wpadły mu pod rękę: małe, duże, plastikowe… Ustawiał sobie
w pokoju fotel, który imitował bramkę, kiwał krzesła
i stoły. Odbijał piłkę od ściany, przyjmował ją, i tak wiele godzin. Uczył się gry z ojcem, bo Neymar Senior również grał w piłkę, ale takiej kariery jak syn nie zrobił. Później Nasz bohater chodził na boiska, gdzie grywał z kolegami. Spędzali tam mnóstwo czasu.

W przeciwieństwie do niektórych dzieci nie chodził głodny, ale nie przelewało im...

Monika Szulc | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

„Neymar. Czarodziej futbolu” to już piata książka, która ukazała się w cyklu –NIE TYLKO DLA FAN! Nazwa trafna i idealnie oddaję wartość tych książek.

Jest to biografia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Książka jest pięknie wydana. Zdjęcia przykuwają wzrok i są one pewnego rodzaju fotorelacją z życia i kariery Neymara. Nie trzeba być zagorzałym fanem, by czytać tę książkę, ponieważ napisana jest przyjemny językiem, który dosłownie się pochłania. W książce nie znajdują się same zdjęcia, znajdziecie w niej  fakty z życia sławnego sportowca, opisane obszernie i ciekawie.

Był Messi, Ronaldo, Ibra, Lewandowski, a teraz przyszła pora na Neymara. Co ciekawe, poznając losy każdego z piłkarzy, ma się wrażenie, że czyta się o zwykłych chłopcach, a nie o znanych na całym świecie sportowcach. Dariusz Tuzimek, doświadczony dziennikarz sportowy, opisuję wędrówkę małego chłopca, który z upływem lat staje się mężczyznom. Najbardziej utalentowanym...

FCBTVpl | 2016-10-22
Na półkach: Posiadam

Biografia Neymara dla dzieci!

Dzięki wydawnictwu Egmont i dziennikarzowi Dariuszowi Tuzimkowi, najmłodsi fani FC Barcelony oraz Neymara mogą poznać historię swojego ukochanego klubu oraz idola! Powstała bowiem pierwsza biografia Brazylijczyka dla dzieci!

Książka jest biografią dla najmłodszych fanów piłki nożnej i Neymara. Dowiadujemy się jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze i ich przestrzegać czy uczyć się na błędach.

Autor zaprosił do pisania książki prawdziwego Brazylijczyka, który tłumaczy specyfikę brazylijskiej piłki, opowiada o kulturze ich kraju, rodakach, co czyni opowieść jeszcze bardziej ciekawszą i prawdziwszą.

Książka zabiera nas w podróż do Brazylii, Santosu i Barcelony. Znajdziemy w niej wiele zdjęć i opisów najważniejszych wydarzeń z życia bohatera.

Kibice także mają szanse poznać wszystkie tatuaże Neya. Poznamy także fryzury Brazylijczyka jakie nosił w latach 2010 – 2014.

Czemu w Santosie i reprezentacji własna publiczność go wygwizdała? Czym...

Robert | 2016-10-30
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 26 października 2016

Mam osiem lat.To jest bardzo ciekawa i interesująca książka. Można z tej książki dowiedzieć się o tym gdzie Neymar grał, a także gdzie były początki jego wielkiej kariery. Były też w tej książce ciekawe przygody Neymara i jego rodziny.

Dagmara | 2017-09-26
Na półkach: 2017