Neymar. Czarodziej futbolu

Okładka książki Neymar. Czarodziej futbolu Dariusz Tuzimek
Okładka książki Neymar. Czarodziej futbolu
Dariusz Tuzimek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Nie tylko dla fana sport
2015 str. 33 godz. 35 min.
sport
Nie tylko dla fana
Egmont Polska
2016-09-28
2016-09-28
2015
sport piłka nożna XXI wiek

Kolejne brazylijskie bożyszcze futbolu.

Pięknie wydana, bogato ilustrowana biografia Neymara - najbardziej aktualnie znanego i de facto najlepszego piłkarza Brazylii. Biografia spisana właściwie na długo przed końcem kariery piłkarza, przed Neymarem bowiem jeszcze wiele lat gry, jednak faktów z jego życia uzbierało się na tyle, że wystarczyło na potrzeby powstania tej książki. I bardzo fajnie się stało, bo książka jest naprawdę dobrze napisana - i to nie tylko z myślą o dorosłych, ale również o dzieciach.

Neymar to modelowa wręcz postać jeśli chodzi o przykład kariery zbudowanej na marzeniach małego chłopca, który pewnego dnia pokochał kopanie piłki. Jego historia to opowieść o sile marzeń, talentu, o sensie ciężkiej pracy na boisku oraz nad samym sobą, ale także poruszająca historia pełna rodzinnego ciepła i wsparcia, jakie Neymar od zawsze dostawał od najbliższych, ze szczególnym uwzględnieniem rodziców - w tym ojca, który pomógł mu postawić pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. Piękny obrazek. I piękna (jak do tej pory, i oby tak dalej) kariera.

Niniejsza książka to nie tylko fakty, mecze, statystyki i gole - to także, jak wspomniałem wyżej, opowieść o spełnionych marzeniach małego chłopca. To również z drugiej strony pięknie ilustrowany album; taka mini foto-opowieść dokumentująca obrazy z życia i kariery asa FC Barcelony. Szata graficzna jest naprawdę super - aż chce się tę pozycję nie tylko czytać, ale i oglądać.

Świetnym pomysłem było zredagowanie książki w taki sposób, aby była ona także przeznaczona dla najmłodszych fanów. Zdecydowanie jest. Najmłodsi, oprócz faktów i historii dotyczących ich idola, poznają również garść informacji o rodzinnej dla Neymara Brazylii, ale także o Hiszpanii i Barcelonie, dla której obecnie gra, jak również zobaczą wiele pięknych obrazków z boiska. Wszystko oczywiście poparte jest pięknymi ilustracjami i zdjęciami. Świetna robota!:)

Naprawdę fajna lektura. Wszystko zachęca w niej do czytania. Biografia ta z pewnością w najbliższych latach doczeka się poprawek i kontynuacji, gdyż przez Neymarem jeszcze wiele lat kariery i sportowych sukcesów, ale warto sięgnąć po tę pozycję już dziś - książka nie ma słabych punktów i w żaden sposób nie sprawia czytelnikowi zawodu. Wręcz przeciwnie!

Gorąco polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie niniejszej książki.

Opinia znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Kolejne brazylijskie bożyszcze futbolu.

„Neymar. Czarodziej futbolu” to już piata książka, która ukazała się w cyklu –NIE TYLKO DLA FAN! Nazwa trafna i idealnie oddaję wartość tych książek.

Jest to biografia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Książka jest pięknie wydana. Zdjęcia przykuwają wzrok i są one pewnego rodzaju fotorelacją z życia i kariery Neymara. Nie trzeba być zagorzałym fanem, by czytać tę książkę, ponieważ napisana jest przyjemny językiem, który dosłownie się pochłania. W książce nie znajdują się same zdjęcia, znajdziecie w niej  fakty z życia sławnego sportowca, opisane obszernie i ciekawie.

Był Messi, Ronaldo, Ibra, Lewandowski, a teraz przyszła pora na Neymara. Co ciekawe, poznając losy każdego z piłkarzy, ma się wrażenie, że czyta się o zwykłych chłopcach, a nie o znanych na całym świecie sportowcach. Dariusz Tuzimek, doświadczony dziennikarz sportowy, opisuję wędrówkę małego chłopca, który z upływem lat staje się mężczyznom. Najbardziej utalentowanym piłkarzem z Ameryki Południowej nie zostaje się ot tak. By coś osiągnąć, potrzeba masy pracy, wielkiej miłości i czasami, oślego uporu. Sam talent nie wystarcza, a sportowcy nie osiągają sukcesów z łatwością. Tak było również z Neymarem, który od dziecka darzył piłkę wielkim uczuciem i by osiągnąć swoje marzenia trenował i dążył do ich realizacji. Każdy popełnia błędy i ma czasami gorszy dzień, dlatego nie należy zniechęcać się niepowodzeniami. Autor skupia się w szczególności na karierze sportowca, a ja z chęcią zgłębiłabym jego życie prywatne. Czytelnik dodatkowo ma możliwość podziwiania miejsc, które odwiedził Neymar, często uwiecznianych na zdjęciach, które są pięknym dodatkiem.

Książka niezwykle oddziałuje na psychikę młodego człowieka i motywuję do pracy, co jest po prostu cudowne.

Polecam! 5/6

Biografia Neymara dla dzieci!

Dzięki wydawnictwu Egmont i dziennikarzowi Dariuszowi Tuzimkowi, najmłodsi fani FC Barcelony oraz Neymara mogą poznać historię swojego ukochanego klubu oraz idola! Powstała bowiem pierwsza biografia Brazylijczyka dla dzieci!

Książka jest biografią dla najmłodszych fanów piłki nożnej i Neymara. Dowiadujemy się jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze i ich przestrzegać czy uczyć się na błędach.

Autor zaprosił do pisania książki prawdziwego Brazylijczyka, który tłumaczy specyfikę brazylijskiej piłki, opowiada o kulturze ich kraju, rodakach, co czyni opowieść jeszcze bardziej ciekawszą i prawdziwszą.

Książka zabiera nas w podróż do Brazylii, Santosu i Barcelony. Znajdziemy w niej wiele zdjęć i opisów najważniejszych wydarzeń z życia bohatera.

Kibice także mają szanse poznać wszystkie tatuaże Neya. Poznamy także fryzury Brazylijczyka jakie nosił w latach 2010 – 2014.

Czemu w Santosie i reprezentacji własna publiczność go wygwizdała? Czym przyczynił się do zwolnienia trenera Santosu? Dlaczego przez pierwszy tydzień swojego życia nie miał imienia? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami!

Biografia Neymara dla dzieci!

Autor: Dariusz Tuzimek
Liczba stron: 208
Data premiery: 26-09-2016
Wydawnictwo: Egmont

Książka ta dedykowana jest piłkarzowi, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Neymar Junior to bowiem jeden z najlepszych zawodników dzisiejszej piłki. Gracz FC Barcelony i reprezentant Brazylii to gwiazda dzisiejszego futbolu – bardzo młoda gwiazda. Już od najmłodszych lat chłopak interesował się piłką. Jak dla większości dzieciaków z Brazylii była to czasami jedyna szansa na wyrwanie się z biedy.

Mały Neymar zbierał wszystkie piłki jakie wpadły mu pod rękę: małe, duże, plastikowe… Ustawiał sobie
w pokoju fotel, który imitował bramkę, kiwał krzesła
i stoły. Odbijał piłkę od ściany, przyjmował ją, i tak wiele godzin. Uczył się gry z ojcem, bo Neymar Senior również grał w piłkę, ale takiej kariery jak syn nie zrobił. Później Nasz bohater chodził na boiska, gdzie grywał z kolegami. Spędzali tam mnóstwo czasu.

W przeciwieństwie do niektórych dzieci nie chodził głodny, ale nie przelewało im się. Zwłaszcza gdy rodzinę powiększyła się o siostrę Neymara - Rafaellę. Jego rodzina znała wartość pieniędzy, byli też bardzo religijni. Na czole Ney nosił opaskę „100% Jesus”. Nosi ją zresztą do dziś. Pierwszym poważnym klubem Neymara był Santos FC. Była to silna, brazylijska drużyna, która odnosiła sukcesy w grze. Mały Ney bardzo wybijał się oryginalnym stylem gry, szybkością, wspaniałym dryblingiem oraz fantazją.

W klubie zakolegował się z innym świetnym piłkarzem – Robinho. Byli dobrymi przyjaciółmi.
Z biegiem czasu NJR zaczął się rozwijać, europejskie kluby zaczęły wysyłać swoje oferty. Jednak ofertę np. Realu Madryt odrzucił, bo nie mógł się zaaklimatyzować w nowym kraju. W Santosie FC pozostał do 2013 roku. Sam Pele namawiał go do pozostania w ojczyźnie! Nad wszystkimi papierkowymi oraz pieniężnymi sprawami czuwał jego ojciec. Sam Ney przyznał, że nawet nie wie ile ma pieniędzy. Po opuszczeniu kraju przyszła kolej na FC Barcelonę. Hiszpański klub jest jednym z najlepszych na świecie. Początki jednak nie były łatwe. W cieniu Messiego i innych świetnych zawodników Neymarowi ciężko było się wybić i pokazać prawdziwą formę.

Dziś jednak razem z Suarezem i Messim tworzą tzw. „trójząb” – czyli jeden z najskuteczniejszych ataków w dzisiejszym futbolu. Strzelają razem mnóstwo bramek. Wszyscy obawiali się spięć
z Messim. Mylili się. Są razem świetnymi przyjaciółmi. W Barcie Neymar wygrał wszystko co było można. Jego kontrakt wart jest bajeczną sumę. Mimo takich kwot piłkarz nie zapomniał o Brazylii. Założył tam Instytut Neymara, który pomaga biednym dzieciom i ich rodzinom wybić się z biedy
i zdobyć wykształcenie. Stwierdził również, że nie chce do końca grać w FCB.

Karierę chce kończyć np. w USA. W reprezentacji również wiele osiągnął. Złoto w tegorocznych Igrzyskach, półfinał na MŚ w Brazylii, zwycięstwo w Pucharze Konfederacji w 2013. A to przecież nie koniec jego kariery. W książce nie ma za dużo o jego życiu prywatnym. Cała reszta jest bez zarzutu. Historia jest podzielona chronologicznie. Na końcu standardowo umieszczone są statystyki. Całość opatrzona jest sztywną okładką. Warto sięgnąć po tę książkę, by dowiedzieć się więcej o tym zawodniku. Jest to pozycja nie tylko dla jego fanów.

Plusy:
- historia Neymara w pigułce,
- chronologiczny porządek,
- kolorowe ilustracje + sztywna okładka

Minusy:
- mogłoby być troszkę więcej z życia osobistego Ney’a.
Opinia opublikowana również na moim blogu: http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2016/10/neymar-czarodziej-futbolu-dariusz.html

Autor: Dariusz Tuzimek
Liczba stron: 208
Data premiery: 26-09-2016
Wydawnictwo: Egmont

Mam osiem lat.To jest bardzo ciekawa i interesująca książka. Można z tej książki dowiedzieć się o tym gdzie Neymar grał, a także gdzie były początki jego wielkiej kariery. Były też w tej książce ciekawe przygody Neymara i jego rodziny.

Bardzo fajna ciekawa biografia Neymara jr

Bardzo fajna ciekawa biografia Neymara jr

• Przeczytane z młodym
  • Recenzje na moim blogu.
  • 2016r.
  • Biografie