Jak oglądać piłkę nożną

How To Watch Football
sport, piłka nożna
sport
0tommy

Czytanie gry na najwyższym poziomie. Czy jeden napastnik może być lepszy od trzech? Dlaczego najlepsi obrońcy nigdy nie wykonują wślizgów? Gdzie leży klucz do skuteczności Messiego i Ronaldo oraz dlaczego Lewandowski strzelił pięć goli w osiem minut Wolfsburgowi? Zapraszamy w wyjątkową podróż po świecie futbolu z Ruudem Gullitem, który wyjaśnia, jak oglądać piłkę nożną. Grał w legendarnym...

Czytanie gry na najwyższym poziomie.

Grał w legendarnym Milanie Arrigo Sacchiego z Rijkaardem, Van Bastenem i Baresim, był kapitanem fantastycznej reprezentacji Holandii z końca lat 80., został uznany najlepszym piłkarzem świata. Teraz z perspektywy zawodnika, trenera i eksperta pokazuje, jak należy patrzeć na każdy mecz, by widzieć więcej.

Ta książka zaskakuje, uczy, pozwala poszerzyć horyzonty. To idealna pozycja dla każdego – niezależnie, czy uważasz się za eksperta, czy dopiero zaczynasz przygodę z piłką nożną. Nikt wcześniej nie pisał o futbolu w ten sposób!

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

DANIEL dodeskiblog | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Jak może sugerować tytuł, książka jest przeznaczona dla laików piłki nożnej ale jak się okazuje jest nie tylko dla nich.
Na początku jest najwięcej informacji o samym byłym reprezentancie Holandii. Swoista autobiografia. Na przestrzeni całej książki, pojawiają się również ciekawostki z czasów trwania kariery Ruud'a Gullit'a.
Zauważyłem, że były gracz Chelsea wypowiada się na tematy które są mu znane. Niby żadne odkrycie, że tak powinno się robić. Jednak najczęściej wypowiada się na temat taktyk, systemów gry z lig, w których sam grał.
Moim zdaniem, dla fanów futbolu jest to obowiązkowa lektura. Pasjonaci, nie powinni sugerować się tytułem. Obojętnie jak ich ego mogłoby być wybujałe. Mogą coś znaleźć, o czym nie mieli nigdy pojęcia. Jeśli nawet chodzi o ciekawostki zza kulis piłki nożnej. Nie tylko na temat taktyk, o których wcześniej mówiłem.
Dodatkowo miałem odczucie, że obecny asystent reprezentacji "Oranje", momentami szkaluje rodzimy system szkoleniowy jak i ligę. Nie oceniam...

FCBTVpl | 2017-05-22

Czytanie gry na najwyższym poziomie. Jak oglądać piłkę nożną?

Gdy poinformowałem TUTAJ o wyjściu książki „Jak oglądać piłkę nożną”, którą napisał Ruud Gullit, nie mogłem się doczekać przeczytania jej, ponieważ zapewniano, że nikt nie pisał o futbolu w taki sposób.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Sine Qua Non miałem możliwość otrzymania tej pozycji. Dzięki temu mogłem wreszcie oddać się lekturze i podzielić się nią z czytelnikami.

Zacząć trzeba od tego, że Gullit był znakomitym piłkarzem. Jadł chleb z nie jednego pieca, jak się zwykło mawiać. Jako piłkarz zawodowo grał w Holandii (Haarlem, Feyenoord, PSV), Włoszech (Milan, Sampdoria) oraz Anglii – Chelsea. Jako szkoleniowiec trenował zespoły z Anglii (Chelsea, Newcastle), Holandii (Feyenoord), USA (LA Galaxy) i Rosji (Terek Grozny).

Jako ekspert i analityk telewizyjny, zatem na piłce zna się doskonale i wie co mówi. Co najważniejsze, wie także jak zdobytą wiedze przekazać i przelać na papier. Dobrze potrafi ukazać różnice...

RealAnia | 2017-06-05

Ile widziałeś meczów piłkarskich w swoim życiu? Było ich kilka, a może należy liczyć w setkach, bądź nawet w tysiącach? Niezależnie od wskazanej liczby można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że ze względu na towarzyszące meczowi emocje nie zastanawiałeś się nad wieloma szczegółami. Kilka istotnych elementów gry z pewnością Ci umknęło. Dlatego też z pomocą przychodzi legenda światowego futbolu Ruud Gullit. Holender w książce „Jak oglądać piłkę nożną” odkrywa tajniki futbolu, dzięki którym następnym razem oglądając mecz będziesz widzieć zdecydowanie więcej.

„Prawie każdy posiada jakąś wiedzę o piłce nożnej, przynajmniej niewielką, ale nikt nie patrzy na nią w ten sam sposób.”

Początek książki to krótka biografia Ruuda Gullita. Holender na kilkudziesięciu stronach przedstawia swoje boiskowe dokonania, zarówno w roli piłkarza jak i menedżera. Później przechodzi do głównego tematu książki, czyli analizy futbolu i próby odpowiedzi na tytułowe pytanie – jak oglądać piłkę nożną?...

ArekDao | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

"Moja piłka nożna" albo "Moje widzenie futbolu" - taki tytuł byłby dla tej książki trafniejszy. Jestem rozczarowany tym, że mimo poradnikowego tytułu, książka ma mało poradnikowy charakter. Brakuje podsumowań, najważniejszych wniosków zgrupowanych w jednym miejscu - czegoś, co faktycznie odpowiadałoby na tytułowe pytanie. Ja rozwiązałem to jak na studiach - po prostu wziąłem kartkę i zacząłem robić sobie z tej książki notatki, od razu zrobiło się przyjemniej.
Nie mówię jednak, że książka jest zła - wręcz przeciwnie, osoby zainteresowane w futbolu czymś więcej niż tylko golami wyciągną z niej sporo dla siebie. Mi osobiście Gullit otworzył oczy na parę rzeczy i w żadnym wypadku nie żałuję zakupu. Obawiam się jedynie, że spora część czytelników nie znajdzie w książce tego, czego oczekiwała - jasnych i prostych porad jak oglądać piłkę nożną.

Panna Jagiellonka | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Ruud Gullit jest postacią, o której krążą legendy. Tak samo jak każdy słyszał o Diego Maradonie, Zlatanie, Guardioli czy całej reszcie wielkich sław, tak samo każdy słyszał o Gullicie, a przynajmniej powinien.
Niesamowicie się ucieszyłam, gdy dostałam do recezji książkę jednego z idoli mojego ojca.

"Jak oglądać piłkę nożną" jest w dużej mierze autobiografią autora, w której opowiada jaką drogę musiał przejść, aby znaleźć się na szczycie i - co najważniejsze - utrzymać się na nim.
Absolutnie Gullit nie kreuje się na superpiłkarza, właściwie w ogóle się nie kreuje. Jak wspomniałam opowiada, o swojej drodze na szczyt jednak bardziej pod kątem tego, na co zaczął zwracać uwagę i czego uczył się grając w konkretnym klubie.
Zauważyłam duży sentyment autora do Milanu, w którym jak sam opisuje - stał się dojrzałym piłkarzem. Zawdzięczał to otoczeniu, ponieważ w tamtym czasie (końcówka lat 80. i początek 90.) Włochy przyciągały czołowych zawodników, pieniądze nie grały roli więc kluby...

JamesBrowning | 2017-06-06
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Sięgnąłem po książkę Gullita po obejrzeniu wywiadu z nim - gościł w Polsce, promując tę publikację. Były holenderski gwiazdor w przystępny sposób tłumaczy, na czym polega futbol. My, kanapowi trenerzy i sędziowie, możemy od tego fachowca wiele się nauczyć. Spalony, mur, zagęszczanie środka pola - wszystko wygląda zupełnie inaczej, gdy zajrzymy do środka taktycznego oka. Polecam przede wszyskim fanom piłki nożnej!

jakrzys | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017