Adrian F 
28 lat, mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 6 książek, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
 • Słowa światłości
  Słowa światłości
  Autor:
  Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy. Wiatrowy zagubił się w s...
  czytelników: 8289 | opinie: 412 | ocena: 9,23 (3956 głosów) | inne wydania: 3
 • Stół króla Salomona
  Stół króla Salomona
  Autor:
  Pełna inteligentnego humoru i zagadek powieść osnuta tajemnicą, w której śmierć i niebezpieczeństwo czają się na uliczkach współczesnych miast i w podziemiach średniowiecznych zamków Tirso Alfaro, do...
  czytelników: 1592 | opinie: 108 | ocena: 7,18 (485 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-13 21:59:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Spodziewałem się raczej lekkiej babskiej książki obyczajowej. Cóż, tutaj jest nieco inaczej. Pani Magda bardzo dobrze potrafi zbudować klimat rodzinnego ciepła, ale i cierpienia. Był też seks, ale niezbyt raził. Można się wzruszyć czytając "Pierwszą...", dodatkowy plus za element zaskoczenia za wątek, którego nie brało się nawet pod uwagę, a który wypłynął mniej więcej dopiero w połowie... Spodziewałem się raczej lekkiej babskiej książki obyczajowej. Cóż, tutaj jest nieco inaczej. Pani Magda bardzo dobrze potrafi zbudować klimat rodzinnego ciepła, ale i cierpienia. Był też seks, ale niezbyt raził. Można się wzruszyć czytając "Pierwszą...", dodatkowy plus za element zaskoczenia za wątek, którego nie brało się nawet pod uwagę, a który wypłynął mniej więcej dopiero w połowie książki. Bardzo udana pozycja, myślę że potrafi zmiękczyć serce największego twardziela.

pokaż więcej

 
2018-08-13 21:48:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Ciekawie poprowadzona perspektywa. Przypadkiem to jest chyba trzecia książka pod rząd, która składa się z podwójnej narracji. Nie jest zła. Nieco przerażający jest tutaj realizm sytuacji. Obca osoba faktycznie może żyć cudzym życiem i wiedzieć mnóstwo rzeczy o kimś innym tylko na podstawie mediów społecznościowych. Inna sprawa, że dzięki tej książce można uświadomić sobie, że obraz w social... Ciekawie poprowadzona perspektywa. Przypadkiem to jest chyba trzecia książka pod rząd, która składa się z podwójnej narracji. Nie jest zła. Nieco przerażający jest tutaj realizm sytuacji. Obca osoba faktycznie może żyć cudzym życiem i wiedzieć mnóstwo rzeczy o kimś innym tylko na podstawie mediów społecznościowych. Inna sprawa, że dzięki tej książce można uświadomić sobie, że obraz w social mediach jest mylący, bo zazwyczaj mocno wyidealizowany. Niestety autorka moim zdaniem nie dała rady z zakończeniem. Wszystko zmierzało do o wiele bardziej interesującego finału niż ten, który miał miejsce. Nie jest to jednak na tyle istotna wada, żeby się do książki zniechęcić. Naprawdę warto zapoznać się z historią wścibskiej sąsiadki i małżeństwa idealnego. Dodatkowo mogę powiedzieć, że spodziewałem się czegoś innego, że niewątpliwa skaza na we wspaniałej rodzinie będzie dotyczyła raczej nie tych aspektów, które zostały przedstawione. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-13 21:32:41
Ma nowego znajomego: seastar
 
2018-08-13 21:32:40
Ma nowego znajomego: Ssylwia
 
2018-08-13 21:32:39
Ma nowego znajomego: aliss80
 
2018-08-08 23:52:50
Ma nowego znajomego: adb
 
2018-08-08 23:52:49
Ma nowego znajomego: Kram Aspartamberg
 
2018-08-08 23:52:48
Ma nowego znajomego: KsięgarniaWspomnień
 
2018-08-08 23:52:47
Ma nowego znajomego: KaSia
 
2018-08-08 23:44:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Moim zdaniem mało udana opowieść z bardzo udanego uniwersum. Chyba najsłabsza książka tego autora jaką czytałem. Właściwie to trochę jak słabej klasy film sensacyjny. Dużo tutaj strzelania, napakowani twardziele, piękna kobieta, chociaż wcale nie taka delikatna. Jedyna różnica jest taka, że wszystko dzieje się w przyszłości, gdzie Polska stała się supermocarstwem międzyplanetarnym. Na uwagę... Moim zdaniem mało udana opowieść z bardzo udanego uniwersum. Chyba najsłabsza książka tego autora jaką czytałem. Właściwie to trochę jak słabej klasy film sensacyjny. Dużo tutaj strzelania, napakowani twardziele, piękna kobieta, chociaż wcale nie taka delikatna. Jedyna różnica jest taka, że wszystko dzieje się w przyszłości, gdzie Polska stała się supermocarstwem międzyplanetarnym. Na uwagę zasługują liczne mrugnięcia okiem do czytelnika typu nazwiska bohaterów lub nazwy produktów. Nie zawsze jest to jednak udane. Dla lubiących kosmiczne strzelaniny jak najbardziej. Jednak jeśli ktoś nie chce sobie zepsuć świetnych "Pól..." lepiej niech nie rusza.

pokaż więcej

 
2018-08-08 23:44:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Muszę przyznać, że mam nieco mieszane uczucia odnośnie tej książki. Przede wszystkim widać, że została wydana nieco w pośpiechu, kilka rzeczy można było dopracować, kilka wątków mogłoby się bardziej kleić. No ale nie ma co narzekać, pan Remigiusz mimo wszystko uraczył nas dobrą pozycją. Ten autor świetnie sobie radzi z tematyką wszelaką, bardzo dobrze połączył wątek porwania i przemocy... Muszę przyznać, że mam nieco mieszane uczucia odnośnie tej książki. Przede wszystkim widać, że została wydana nieco w pośpiechu, kilka rzeczy można było dopracować, kilka wątków mogłoby się bardziej kleić. No ale nie ma co narzekać, pan Remigiusz mimo wszystko uraczył nas dobrą pozycją. Ten autor świetnie sobie radzi z tematyką wszelaką, bardzo dobrze połączył wątek porwania i przemocy domowej. Pomimo kilku niedoróbek fabuła jest naprawdę ciekawa a sposób narracji oryginalny. Najpierw poznajemy Damiana, skrzywdzonego trzydziestokilkulatka żyjącego wspomnieniami o utraconej narzeczonej. Następnie perspektywa przenosi się na Kasandrę, żonę właściciela firmy detektywistycznej. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że autor inspirował się mocno "Za zamkniętymi drzwiami" co miejscowo wyszło mu bardzo dobrze. Oczywiście dwójka bohaterów z pozoru totalnie niezwiązanych ze sobą poznaje się przez szyfrowane połączenie. Dalej jest tylko ciekawiej i okazuje się, że jednak coś ich łączy... Sporo tutaj podróżowania Damiana, który próbuje zdążyć do kolejnych miejsc w wyznaczonym czasie a także przemyśleń Kasandry, próbującej cały czas wycisnąć ze swojej beznadziejnej sytuacji co się da. Nie będę tutaj komentował stanu psychicznego poszczególnych postaci, najlepiej po prostu przyjąć, że wszystko to jest fikcja literacka. Autor całkiem zgrabnie radzi sobie z prowadzeniem akcji równolegle z dwóch perspektyw. Następnie uraczeni jesteśmy dosyć niecodziennym zakończeniem. Moim zdaniem warto sięgnąć po tę książkę, chociaż nie traktować jej zbyt serio.

pokaż więcej

 
2018-08-06 22:28:12
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Audiobook
Cykl: Poszukiwacze (tom 1)
 
2018-08-06 22:26:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook
Autor:

Kolejna moja książka o amerykańskich twardzielach. Chyba jedna z lepszych jaką pamiętam. Znajdziemy tutaj dużo akcji, sporo strzelania, morderczego treningu i zjeżdżania po linie oraz szturmów na budynki. Dla pasjonatów współczesnych akcji militarnych pozycja obowiązkowa. Na plus należy dodać bardzo trafne określenie roli żołnierza jako mniej lub bardziej istotnego trybiku w wielkiej machinie.... Kolejna moja książka o amerykańskich twardzielach. Chyba jedna z lepszych jaką pamiętam. Znajdziemy tutaj dużo akcji, sporo strzelania, morderczego treningu i zjeżdżania po linie oraz szturmów na budynki. Dla pasjonatów współczesnych akcji militarnych pozycja obowiązkowa. Na plus należy dodać bardzo trafne określenie roli żołnierza jako mniej lub bardziej istotnego trybiku w wielkiej machinie. Nie jest on ważnym elementem jeżeli chodzi o podejmowanie jakichkolwiek decyzji i nie powinien przejmować się konsekwencjami swoich działań. Taki przekaz znajdziemy w "Niełatwym dniu". Uważam, że książka warta przeczytania.

pokaż więcej

 
2018-08-06 22:21:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Satyra na współczesną Francję. Nie jest to jednak do końca fikcja literacka bo opisany tam proces odbywa się na naszych oczach, z tym że nieco wolniej. Główny bohater jest wypalonym wykładowcą na prestiżowym uniwersytecie. Jego główne potrzeby życiowe poza tymi znanymi z popularnej piosenki o tamagotchi rozszerzone są o kontakty seksualne. Na szczęście dla czytelnika z kobietami, na... Satyra na współczesną Francję. Nie jest to jednak do końca fikcja literacka bo opisany tam proces odbywa się na naszych oczach, z tym że nieco wolniej. Główny bohater jest wypalonym wykładowcą na prestiżowym uniwersytecie. Jego główne potrzeby życiowe poza tymi znanymi z popularnej piosenki o tamagotchi rozszerzone są o kontakty seksualne. Na szczęście dla czytelnika z kobietami, na nieszczęście większość z nich jest dosyć dokładnie opisana... Konkluzja tej książki może być dla niektórych wielce szokująca. Mianowicie społeczeństwo bez oporu poddaje się coraz bardziej postępującej władzy muzułmanów i przyjmuje islamskie zwyczaje. Trzeba jeszcze przyznać autorowi, że oszczędził w swojej historii Francuzom wielkiej traumy wprowadzając bardzo łagodny moim zdaniem okres przejściowy. Ciekawa pozycja, polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-02 10:51:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Całkiem przyjemna i odstresowująca książka. Wiele tam mało prawdopodobnych wątków jak np. przyjaźń starszej pani z dwoma karkami, ale przecież wszystko jest możliwe. Książka nie jest taka naiwna jak mogłoby się wydawać, a bohaterowie potrafią wzbudzić u czytelnika szczerą sympatię, bądź odrazę. Dodatkowe plusy za realistyczne podejście do tematu samotnego wychowania dziecka. Można? pani... Całkiem przyjemna i odstresowująca książka. Wiele tam mało prawdopodobnych wątków jak np. przyjaźń starszej pani z dwoma karkami, ale przecież wszystko jest możliwe. Książka nie jest taka naiwna jak mogłoby się wydawać, a bohaterowie potrafią wzbudzić u czytelnika szczerą sympatię, bądź odrazę. Dodatkowe plusy za realistyczne podejście do tematu samotnego wychowania dziecka. Można? pani Witkiewicz pokazuje, że można odnieść sukces nie tylko finansowy ale i wychowawczy bez pomocy z państwowych instytucji. Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
588 400 11124
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (123)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd