Adrian F 
28 lat, mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 6 książek, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Karbala
  Karbala
  Autorzy:
  Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu. Karbala. To się zdarzyło naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków. Najpierw błędy popełn...
  czytelników: 1166 | opinie: 65 | ocena: 7,46 (448 głosów)
 • Mój przyjaciel Kaligula
  Mój przyjaciel Kaligula
  Autor:
  Oto piętnaście niezwykłych historii i piętnaście fascynujących światów. Zapraszamy w literacką podróż, która zacznie się w antycznym Rzymie, sięgnie mocarstwowej Polski alternatywnego świata i współc...
  czytelników: 1288 | opinie: 62 | ocena: 6,47 (597 głosów) | inne wydania: 2
 • Niechciani generałowie. Sosabowski, Maczek, Bór-Komorowski i inni. Powojenne losy polskich oficerów
  Niechciani generałowie. Sosabowski, Maczek, Bór-Komorowski i inni. Powojenne losy polskich oficerów
  Autor:
  Bohaterowie i legendarni dowódcy. Po wojnie nie mogli wrócić do Polski. Dawny sojusznik – Wielka Brytania przestała życzliwie traktować wojennych uchodźców w mundurach. Przestali być potrzebni. Aby ut...
  czytelników: 85 | opinie: 6 | ocena: 7,5 (12 głosów)
 • Słowa światłości
  Słowa światłości
  Autor:
  Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy. Wiatrowy zagubił się w s...
  czytelników: 8517 | opinie: 420 | ocena: 9,23 (4100 głosów) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-07 18:11:33
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-03 22:23:34
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-02 13:48:17
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Audiobook
 
2018-10-02 13:41:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo dobra opowieść o szpiegach w czasach wojennych. Przy okazji kawał ciekawej polityki. Dodatkowy plus za genialnie zrealizowaną wersję audio. Polecam.

 
2018-10-02 13:36:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka zasługuję na wysoką ocenę głównie ze względu na lekkość pióra autorki. Spotykamy tutaj Zuzannę, matkę i żonę, której coś się w głowie poprzewracało, a biorąc pod uwagę fakt jaki wyszedł na jaw pod koniec historii nawet bardzo. Motyle zawsze można sobie jednak narysować...

 
2018-10-02 13:36:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zdanie na okładce, że autor dorównuje Pawłowi Jasienicy w swoich esejach jest niestety sporo na wyrost. Pomimo to mamy tutaj do czynienia z solidną biografią postaci nietuzinkowej i niestety zapomnianej w naszej historii. Warto przeczytać.

 
2018-10-02 13:27:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Nie ma tego czegoś, ani zaskakującego zakończenia, ani wciągającej fabuły "na środku". Najlepszy chyba jest początek, dzieciństwo głównego bohatera pozwalające poczuć się na chwilę jak na amerykańskiej prowincji. Przez większą część książki nie dzieje się nic spektakularnego, co posuwałoby fabułę w jakikolwiek sposób do przodu, albo chociaż ją rozwijało i przygotowywało czytelnika na... Nie ma tego czegoś, ani zaskakującego zakończenia, ani wciągającej fabuły "na środku". Najlepszy chyba jest początek, dzieciństwo głównego bohatera pozwalające poczuć się na chwilę jak na amerykańskiej prowincji. Przez większą część książki nie dzieje się nic spektakularnego, co posuwałoby fabułę w jakikolwiek sposób do przodu, albo chociaż ją rozwijało i przygotowywało czytelnika na rozwinięcie w postaci raczej słabego finału. Szkoda, że pan King popełnił taką historię. Mimo wszystko da się przeczytać, chociaż wielki horror to niestety nie jest.

pokaż więcej

 
2018-10-02 13:23:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Krótka, ale przepełniona akcją i bardzo uczuciowa. Pokazuje żołnierzy walczących z komunistami jako rycerzy bez skazy, ale nie jest to opracowanie naukowe, tylko coś w rodzaju umoralniającej przygodówki. Tutaj jak w życiu, każdy może być bohaterem, zarówno jak i każdy może być kanalią. Polecam, akurat na jesienny wieczór.

 
2018-10-02 13:21:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook
Autor:
Cykl: Pozaświatowcy (tom 3)

Nie tak bardzo przesłodzona z satysfakcjonującym zakończeniem. Gandalf prowadzi wielką armię na bramy Mordoru, gdzie na dłuższą metę i tak nie ma szans, podczas gdy resztki drużyny pierścienia próbują wykonać tajną misję, która nawet jeśli się powiedzie to nie wiadomo czy przyniesie ostateczny sukces... A nie, to nieco inna opowieść ale bardzo podobna. Na pewno dużo przyjemniejsza w odbiorze.... Nie tak bardzo przesłodzona z satysfakcjonującym zakończeniem. Gandalf prowadzi wielką armię na bramy Mordoru, gdzie na dłuższą metę i tak nie ma szans, podczas gdy resztki drużyny pierścienia próbują wykonać tajną misję, która nawet jeśli się powiedzie to nie wiadomo czy przyniesie ostateczny sukces... A nie, to nieco inna opowieść ale bardzo podobna. Na pewno dużo przyjemniejsza w odbiorze. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-02 13:18:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka bardzo krótka, ale niezwykle treściwa. Dla tych przekonanych tylko do utwierdzenia w wierze. Tych nieprzekonanych pewnie i tak nie nawróci, chociaż zawiera wiele logicznych argumentów. Polecam.

 
2018-09-12 15:22:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jak zwykle u tego pana - konkret. Nie jest do dosłownie biografia jednego człowieka, raczej rozważania o społeczeństwie żyjącym w czasach panowania króla Ciołka. Zaskoczyć może wyjątkowo wysoka ocena dla jego osoby, przy równoczesnym obnażeniu kilku mitów narodowych np. konfederacji barskiej. Warto przeczytać.

 
2018-09-12 15:15:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo przyjemnie się czyta, mnóstwo tutaj humoru znanego z programu. Kilka razy zdarzyło mi się głośno parsknąć śmiechem, co nie jest wcale takie fajne w autobusie. Niestety rozdziały są naprawdę mało konkretne. Brakuje naprawdę w wielu miejscach rozwinięcia bardziej szczegółowo wątków. Boli to o tyle, że we wstępie autor wyraźnie zaznaczył, że nie krępuje go mała ilość miejsca. No to co, nie... Bardzo przyjemnie się czyta, mnóstwo tutaj humoru znanego z programu. Kilka razy zdarzyło mi się głośno parsknąć śmiechem, co nie jest wcale takie fajne w autobusie. Niestety rozdziały są naprawdę mało konkretne. Brakuje naprawdę w wielu miejscach rozwinięcia bardziej szczegółowo wątków. Boli to o tyle, że we wstępie autor wyraźnie zaznaczył, że nie krępuje go mała ilość miejsca. No to co, nie chce mu się czy nie wie...?
No dobra, książka nie jest zła, zwłaszcza dla laików. Poza tym naprawdę zabawna.

pokaż więcej

 
2018-09-12 15:06:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ładnie wydana, napisana przez znaną autorkę książek dla dzieci, ozdobiona zabawnymi ilustracjami no i dodawana jako gratis do zakupów. Same historyjki są raczej ciekawe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pomimo dziwnych pomysłów jak np. łączenie w pary zwierzątek o nieproporcjonalnej wielkości uważam, że zamiast na miśka zdecydowanie lepiej zbierać naklejki właśnie na "Co się stanie...".

 
2018-09-12 15:05:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook

Faktycznie opis na okładce odpowiada treści książki. Mnogość intryg na carskim dworze powinna zaspokoić miłośników takich klimatów. Dodatkowo mamy niezłą historię, jak z Inflandzkiej chłopki można zmienić się w pewną siebie Carycę. Na wzmiankę zasługują tutaj liczne opisy scen łóżkowych, niekoniecznie miłosnych. Można powiedzieć, że bez nich książka wiele by nie straciła, ale z drugiej strony... Faktycznie opis na okładce odpowiada treści książki. Mnogość intryg na carskim dworze powinna zaspokoić miłośników takich klimatów. Dodatkowo mamy niezłą historię, jak z Inflandzkiej chłopki można zmienić się w pewną siebie Carycę. Na wzmiankę zasługują tutaj liczne opisy scen łóżkowych, niekoniecznie miłosnych. Można powiedzieć, że bez nich książka wiele by nie straciła, ale z drugiej strony dodają one smaku w postaci ukazania beznadziejności losu słabej kobiety. Ogólnie polecam.

pokaż więcej

 
2018-09-12 15:00:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Jack Ryan (tom 1) | Seria: Fabryka Sensacji

Jack Ryan jest tutaj tak naprawdę postacią trzecioplanową, dodany nieco na siłę, ale stanowiący sympatyczny aspekt w historii. Ogólnie dużo się tutaj dzieje, akcja przenosi się z Wietnamu do USA i z powrotem. Amerykański żołnierz, który ma dosyć służby i chce odpocząć przypadkowo spotyka młodą dziewczynę, którą zabiera na stopa. Wynika z tego mnóstwo rzeczy złych zarówno dla niego jak i dla... Jack Ryan jest tutaj tak naprawdę postacią trzecioplanową, dodany nieco na siłę, ale stanowiący sympatyczny aspekt w historii. Ogólnie dużo się tutaj dzieje, akcja przenosi się z Wietnamu do USA i z powrotem. Amerykański żołnierz, który ma dosyć służby i chce odpocząć przypadkowo spotyka młodą dziewczynę, którą zabiera na stopa. Wynika z tego mnóstwo rzeczy złych zarówno dla niego jak i dla ludzi z którymi powiązana była owa dziewczyna - Pamela. Książka bardzo dynamiczna i pomimo odstraszającej długości warto ją przeczytać.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
613 423 12147
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (127)

Ulubieni autorzy (12)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd