Karabiny Avalonu

Okładka książki Karabiny Avalonu Roger Zelazny
Okładka książki Karabiny Avalonu
Roger Zelazny Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Kroniki Amberu (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Amberu (tom 2)
Piotr W. Cholewa
Amber

swietna ksiazka

swietna ksiazka

+ 1 za epickie bitwy i zakończenie.

+ 1 za epickie bitwy i zakończenie.

Kiedy kończyłem czytać tę część serii, naszła mnie myśl na temat motywu podróży, który tak obficie tu występuje i doszedłem do wniosku, iż całość lektury to podróż, a my jesteśmy jedynie intruzami, którzy łapczywie śledzą losy bohatera, niby wyrwane z kart pamiętnika.

Początek był trochę nużący, jakby nie tyle domykający, a "dogaszający" poprzednie wątki, aby zaraz rzucić nas na gorejący ruszt przygody i kolejnych spisków.

Tytuł, jak i wstępne relacje Corwina otwarcie mówią, czego możemy się spodziewać, a co było dość nieoczywiste w poprzedniej części. Chociaż zapewne czytelnicy domyślają się, iż co cień to inne zasady, to bardzo uważam, iż Zelazny genialnie tamuje pewne wątki, aby później zalać nas informacjami na ich temat. Widać, iż jest to dokładnie przemyślane, a nie sklejone na śline uniwersum.

Karabiny to dobra kontynuacja, choć ze słabszym i nie tak intrygującym początkiem. Jest bardziej przygodowa, a mniej "kryminalna". Od scen pojedynku (Zwłaszcza z bratem) nie sposób się oderwać. Dwa romanse są krótkie i całkiem od siebie odmienne. Walki natomiast... spektakularne. Sama treść natomiast wielce satysfakcjonująca.

Polecam każdemu fanowi gatunku, a być może i fanom kryminałów, bo intryga, jaka pojawia się na łamach serii, jest niczego sobie!

Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. Zgadzam się z innymi, że napisana lepiej, niż pierwsza, ale traci trochę tego dziwacznego uroku. Jestem ciekawa, co dalej. Trzecia część niestety będzie musiała chwilę zaczekać :/

audiobook

audiobook

Kolejny tom niezwykłej opowieści. Światy w cieniu, Książęta, walka o władzę ....

Zdecydowanie lepsza część niż tom pierwszy, nie nużyła mnie podczas czytania, wątki były ciekawsze i bardziej dopracowane. Tak więc na pewno będę kontynuował.

1966

Co do zasady nie przepadam za fantasy, ale ta seria mi się podoba. Osadzona we współczesności, dobrze napisana, lekka i przyjemna przygodowka. Niezły serial mógłby z tego być.

Bardzo ciekawe podejście do walki o władzę i priorytetów prawdziwego lidera

Bardzo ciekawe podejście do walki o władzę i priorytetów prawdziwego lidera

Lepiej niż tom 1,bardziej dopracowana. W sumie jestem ciekaw co będzie w 3 tomie.

• Audiobooki

Roger Zelazny Karabiny Avalonu Zobacz więcej