Karabiny Avalonu

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Kroniki Amberu (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Guns of Avalon
Amber
nar

Corwin, prawowity władca Amberu, po ucieczce z więzienia postanawia podjąć walkę o tron. W tym celu musi udać się do Cienia po diamentowy proszek służący jako proch strzelniczy. W pełnej niebezpieczeństw wyprawie do Avalonu towarzyszy mu Ganelon – człowiek o niezbyt chlubnej przeszłości. Obaj docierają do czarnej drogi, którą przebywają do Amberu zastępy demonicznych morderców i potwory przywołane klątwą Corwina. Książę musi stoczyć walkę zarówno o ocalenie kraju przed zagładą, jak i o odzyskanie korony zagarniętej przez Eryka.

książek: 2019
Efemeryda | 2018-02-21

Ciąg dalszy przygód Corwina i rodzinki.

Mamerkus | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Jest lepiej. Galimatias fabularno-osobowy z "Dziewięciu książąt..." zaczyna tutaj nabierać pewnych rumieńców i widać, że Zelazny zamierzył sobie rozpisanie cyklu, w ramach którego poszczególne tajemnice, pojawiające się tu i tam, będą wyjawiane w kolejnych tomach. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest czytać całość cyklu w jednym czasie.
Ale jakoś genialnie też nie jest. Cykl zaczyna wzbudzać we mnie swoje zainteresowanie, niemniej wciąż mam do niego duży dystans wynikający ze zbyt dużych uproszczeń fabularnych oraz dziur logicznych. Postaci też nie wymiatają, z antypatycznym Corwinem na czele. Intryga jest, bo jest, a świat przedstawiony sprawia wrażenie ledwo zarysowanego i tak umownego, że wydaje się być raczej majakiem sennym niż rzeczywistością. Zobaczę, co będzie dalej.

bezi2 | 2016-07-20
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Dość ciekawa książka, coraz więcej dowiadujemy się o głównym bohaterze i jego rodzine. Jest sporo zaskakujących zwrotów akcji. Książka wciągająca lecz nie wybitna... Jak dla mnie największą bolączką tego dzieła jest nieprzekonująco ukazany świat w którym toczy się akcja.

Michał Weręgowski | 2016-03-09
Przeczytana: 2016 rok

Klasyka gatunku, przełomowe dzieło - to już wiemy. Jednak ponad 40 lat po powstaniu cyklu, można powiedzieć, że to przyjemne, niewymagające pozycje do przeczytania "na raz". Książka dobra, ale czy ją polecam? Jak masz ochotę i lubisz fantasy to pewnie będziesz się dobrze bawić, ale jeśli sobie odpuścisz to wiele nie stracisz.

Kryanka | 2015-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Tom drugi podobny jest do pierwszego: Corwin ma nowych sprzymierzeńców, przyjaciół i kochanki, nowy pomysł na odzyskanie tronu i prowadzi nowe bitwy. Niby nic szczególnego, ale zakończenie znów sprawia, że chcę poznać ciąg dalszy.

Carpenter | 2015-11-10

Zdecydowanie najlepszy cykl Zelaznego. Mam pierwsze polskie wydanie, ale po 20 latach z ogromną przyjemnością wróciłem do Amberu - tym razem przesłuchałem audiobooka.

NaszPomysłNaŚwiat | 2015-07-20

Zakończenie całkiem zaskakujące, nie mogłam go przewidzieć :) Po przeczytaniu czułam ogromny niedosyt i od razu pobiegłam po kolejną część. BAAAARDZOOO wciągająca.

Secret_Violence | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Corwinowi po pięciu latach niewoli udaje się uciec. Dociera do świata- Avalonu. Jest on jednak cieniem innego świata, w którym Corwin niegdyś mieszkał. Łączy siły z dawnym przyjacielem i zdrajcą, jednak tylko jemu wystarczająco ufa. Podczas podróży ksiażę uświadamia sobie, jakie szkody poczyniła jego klątwa (rzucona jakoś na koniec 1 tomu), wie że zdjęcie jej nie będzie łatwe. Jego błąd jest widoczny w każdym świecie-cieniu. Corwin jest jednak zdecydowany zdobyć tron, a naprawianiem królestwa zajmie się później. Jego plan jest śmiały, ale kiedy się uda Corwin spełni swoje marzenie.

Krzysztof | 2015-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2015

Nie zwykłem przerywać tak wcześnie czytanych sag, ale Kroniki Amberu mimo swej sławy i pochlebnych opinii w żaden sposób do mnie nie przemawiają, za dużo w nich nudy, a sama fabuła jest oklepana do bólu. Książkę ratują tylko bajeczne wizje Zelaznego i jej długość, która mimo przeciętności tekstu pozwala przebrnąć do końca.

Grisznak | 2014-12-06

Pomysłowe, szczególnie patent najazdu krainy fantasy z bronią palną oraz motyw Dary przypadły mi tu do gustu. Miejscami ciut przegadane, ale dobre.