Earthsea Tetralogy
Specynka

Łączne wydanie pierwszych czterech części cyklu ziemiomorskiego Ursuli K. Le Guin. Wolumin zawiera następujące tytuły:
"Czarnoksiężnik z Archipelagu" ("A Wizzard of Earthsea");
"Grobowce Atuanu" ("The Tombs of Atuan")
"Najdalszy brzeg" ("The Farthest Shore")
"Tehanu" ("Tehanu")

Irian | 2016-02-02

Świetne książki. Dla fanów fantasy coś w sam raz, zdecydowanie warte przeczytania. Nie udało mi się jeszcze przeczytać czwartej części - "Tehanu" - ale myślę, że może to nadrobię, gdyż pierwsze trzy zdecydowanie do tego zachęcają.

twojastara | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Nie do końca rozumiem te wszystkie zachwyty nad opowiadaniami związanymi z Ziemiomorzem. Prawdę powiedziawszy najbardziej podobała mi się część 2ga - Grobowce Atuanu, bo była dla mnie czymś świeżym, oryginalnym i mogłem dosłownie poczuć jak to jest żyć w podziemnych korytarzach.

Ostatnia część tetralogii jest za to tak mocno nasycona treścią pozytywnie feministyczną, że rozmija się klimatem z pozostałymi.

Gdyby ktoś mnie kiedykolwiek zapytał - Czy warto? Chyba jednak przekierowałbym go na inne pozycje spod znaku Ursuli Le Guin

MateuszMoskwiak | 2014-01-30

Autorka w wyjątkowy sposób przedstawia etapy dorastania głównego bohatera, jego przemiany, wzloty i upadki. Przez cała serie można utożsamiać się z Gedem :D a wszystko w świecie magii, smoków i podróży. Można odpłynąć

Margo | 2017-03-09
JJasty | 2017-02-23