Niepowszedni. Obława

Cykl: Niepowszedni (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi. Nila i jej towarzysze, uprowadzeni przez bandę Welesa do Łajdackiego Krańca, krainy bezprawia i dzikich ostępów, po brawurowej ucieczce wreszcie wrócili do domu. Niedługo po tym porywacze ponownie zaatakowali, tym razem posługując się podłą intrygą. Osaczeni w zaułkach...

Nila i jej towarzysze, uprowadzeni przez bandę Welesa do Łajdackiego Krańca, krainy bezprawia i dzikich ostępów, po brawurowej ucieczce wreszcie wrócili do domu. Niedługo po tym porywacze ponownie zaatakowali, tym razem posługując się podłą intrygą. Osaczeni w zaułkach wielkiego miasta Niepowszedni znów wygrali, wymyślając własny fortel. Chcąc na dobre uwolnić się od prześladowców, muszą urządzić na nich obławę w Łajdackim Krańcu. Terytorium Welesa jest jeszcze bardziej przerażające niż poprzednio. Surowa zima i głód to tylko część niebezpieczeństw. Nie wszyscy dotrą do celu. Wyprawa do budzącej grozę Mercaty i powrót do Bawidła okażą się najmniej ryzykownymi spośród licznych przygód. Być może najtrudniej będzie znieść straszną prawdę, która ujawni się wędrowcom podczas podróży z Brzeginki do Stromowych Wichrów. Zaskakująca przeszłość Welesa splecie się z życiem Nili. Wszystkie karty zostaną odkryte, ale za ich poznanie przyjdzie
zapłacić wysoką cenę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

wiejskifilozof | 2017-10-04

Jak,to jest ,że to już koniec.No,ale przecież wiedziałem.Że,to trylogia czyli trzy książki i do widzenia.
Bohaterowie,których miałem przyjemność poznać w tomie numer jeden.
Bardzo przypadli mi do gustu.Każde spędzenie z nimi czasu.Dawkowało,jakoś niewyobrażalną dawką szczęścia i poczucia wspólnoty z nimi.
Taki,Justyna Drzewicka wprowadziła mnie w stan.Jawnej błogości,którą zawdzięczam.Czytaniu trylogii.
Ale,co z tomem trzecim ? Ja,wypada w porównaniu do tomu numer 1 i 2 ?
Czy bohaterowie ,są jacyś inni .
Otóż pojawiają się nowe postacie,są one niezwykle ważne dla zrozumienie.Losów Niepowszednich .

Mi się spodobała,przygoda gdzie.Była pantera śnieżna,oraz oczywiście używanie mocy.Przez bohaterów,ale z tym bywa różnie.
Oczywiście nadal,bohaterowie są ścigani.I nadal grozi im niebezpieczeństwo.
Ale,to już stali czytelnicy cyklu wiedzą.
Autorka,bardzo dobry sposób opisuje góry,tak dobry.Że,można się poczuć.Jakby tam się było,mimo że.To tylko opis w książce.

Pojawiają się też,pewne...

Czytaczyk | 2017-10-04
Przeczytana: 04 października 2017

„Niepowszedni. Obława” to trzeci tom cyklu „Niepowszedni” i zarazem rozwinięcie dalszych losów bohaterów znanych z „Niepowszedni. Porwanie” oraz „Niepowszedni. W potrzasku”.

Po ryzykownej i odważnej ucieczce z brutalnej krainy Łajdackiego Krańca, do domu powróciła Nila wraz z przyjaciółmi. Jednak nie jest im dane nacieszyć się tym w pełni. Okazuje się bowiem, że to jeszcze nie koniec ich zmagań z groźnymi przestępcami, którzy uknuli podstępną intrygę. Ponownie dali o sobie znać zastawiając zaplanowaną pułapkę, która mimo przeważającego efektu zaskoczenia nie do końca poszła zgodnie z planem. Niepowszedni zdołali odeprzeć atak i obronić swoje miasto.Żeby raz na zawszę uwolnić się spod jarzma nieobliczalnego Welesa, postanawiają przypuścić szturm na terytorium bandyckiej społeczności, ową krainę Łajdackiego Krańca i obalić fortecę groźnego wroga. Pełna niebezpieczeństw wyprawa, obleczona zatrważającym zimnem górskich szlaków oraz owiewana grozą panosząca się na każdym kroku,...

PapierowyTygrys | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017

Godne zwieńczenie świetnej trylogii. Drugi tom był lepszy od pierwszego, a trzeci przebija oba poprzedzające. Podoba mi się, że mniej jest galopady, a więcej gry nastrojem. Że główni bohaterowie wciąż w naturalny sposób dojrzewają pod wpływem wydarzeń. Że drugoplanowe postaci są znacznie mniej czarnobiałe. Że powrót dzieciaków do Łajdackiego Krańca fabularnie nie był powrotem do schematu (bo to już inny, Łajdacki Kraniec, ukazany w innych lokalizacjach, a i starzy znajomi – doświadczywszy tego i owego – nie są tacy sami). Ale obserwując rozwój warsztatu Autorki tego mogłem się spodziewać – postępu. Nie przewidziałem najlepszego, a raczej dwóch najlepszych rzeczy. Po pierwsze okazało się, że od początku tkwiła w tym wszystkim tajemnica, że jako czytelnik byłem zgrabnie prowadzony na pasku, że dałem się wprowadzić w maliny, że – ujmując rzecz wprost – chodziło o coś, czego nie wziąłem pod uwagę, a co koniec końców okazało się uzasadnione, udokumentowane, przygotowane i...

Na półkach: Posiadam

Pierwszą rzeczą, dzięki której zwróciłam w ogóle uwagę na tę serię, był tytuł. Zapewne większość z Was się tutaj nie zdziwi, bo w końcu, kto nie czyta tytułów. Dla mnie jednak nadrzędną sprawą jest opis oraz zamysł na fabułę, a nie na odwrót. Kończąc tą małą dygresję, wróćmy do istoty sprawy. Niepowszedni – coś innego, niecodziennego, odmiennego, przeciwnego do rutyny, i właśnie ten ostatni zwrot przemówił do mnie ostatecznie. Jak myślicie, udało się Justynie Drzewickiej przełamać moją szarość dnia? Jeżeli jesteście ciekawi, to czytajcie dalej.

Fabuła, bohaterowie co prawda czasem irytujący, ale, świat wykreowany, w ogóle sam pomysł na Niepowszednich i ich magiczne, ukryte zdolności było jak na najlepszej drodze ku sukcesowi, więc to zostawiamy i tego się nie czepiamy. Natomiast, jeżeli chcieć się tutaj do czegoś przyczepić, bo przecież krytyka to ukochana praca blogerów, to należy wspomnieć o wykonaniu i innych zjawiskach, które za tym idą. Jak ja to lubię mówić – chęci były...

Biedronka125 | 2017-10-08
Przeczytana: 08 października 2017

Prawdziwa perełka. Ostatnia część trylogii Niepowszednich postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko ;)

Jestem-na-TAK | 2017-10-18
Przeczytana: 14 października 2017

Kocham <3 A na recenzję zapraszam na kanał! :D
^^

Volchitsa | 2017-10-12
Na półkach: Fantastyka :3
Przeczytana: 10 października 2017

Szlag!
To już ostatni tom przygód Niepowszedniej trupy młodzieży z Kamiennych Kości, co mnie, jako łakomego czytelnika, nie bardzo zadowala.
Polubiłam trylogię od pierwszego tomu i byłam szczerze dumna, że jest to dzieło polskiej autorki. Po cichu liczyłam na rozciągnięcie tej historii do wielu tomów, niczym "Zwiadowcy" Flanagana, bo w moich oczach tejże serii właśnie "Niepowszedni" dorównują. Wszyscy, którzy również tego oczekiwali, muszą niestety obejść się smakiem.
Tę część czytałam z przyjemnością i ciekawością typową dla mola książkowego - balansującą między pragnieniem zakończenia, a niechęcią rozstawania się z tak dobrze zbudowanym uniwersum.
Finał historii jest zaskakujący praktycznie na każdym stawianym kroku, choć nie ma żadnego większego zwrotu akcji. Zdobywane przez bohaterów informacje rzucają nowe światło na stare sprawy i choć akcja często się komplikuje, po widocznym zmniejszaniu się liczby stron - i tak nieuchronnie zbliża się ku końcowi.
Autorka pozostawia drobne...

Daria | 2017-09-26

"Niepowszedni. Obława" w żadnym wypadku nie odstaje od poprzednich części serii. Być może akcja nie jest tu aż tak dynamiczna jak w części drugiej, mamy za to możliwość przeniesienia się do przerażającej Mercaty, gdzie rozpusta panoszy się na każdym kroku. Poczujemy także mroźne, złowieszcze górskie powietrze i spadającą bezlitosną lawinę. Przede wszystkim jednak będziemy świadkami walki z własnymi słabościami głównych bohaterów. Jedno jest pewne – tych dzieciaków nie da się nie polubić i przejść obok ich losu obojętnie. Nie raz ma się ochotę uderzyć pięścią w stół, gdy kolejne niepowodzenia blokują im drogę do upragnionej wolności.

Justyna Drzewicka stworzyła naprawdę kawał świetnej serii fantasy. Porywa nas w niej do świata, gdzie ludzie honoru to największy skarb, a zwierzęta bywają bardziej rozumne niż ludzie. Niepowszedni. Obława to przede wszystkim opowieść o sile przyjaźni, która przetrwa najtrudniejsze chwile. To historia, której czarowi trudno się oprzeć. Zapada w pamięć...

karlabrzoz | 2017-10-10

Zapraszam na mojego IG gdzie trwa rozdanie z tą książką https://www.instagram.com/przystanek_ksiazka/
i na bloga gdzie czeka pełna recenzja :) http://przystanek-ksiazka.blog.pl/

Gdy dowiedziałam się, ze Wydawnictwo Jaguar poszukuje recenzentów, musiałam być w tym gronie. Kolejna część przygód Niepowszednich, byłą jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie premier tego roku.

Po pierwszej części byłam zachwycona. Po drugiej nieco mniej, ale w najnowszej widać, że pani Justyna wróciła do formy!

Kojarzycie ten moment, gdy czytacie jakąś książkę i już po kilku pierwszych stronach możecie stwierdzić, że jest świetna?

Obława jest doskonałym tego przykładem! Pani Justyna już po raz kolejny zaskakuje nas jasnością tekstu i rewelacyjnie wykreowanymi bohaterami. Kiedy autorka opisywała losy bohaterów w górach, miałam wrażenie jakbym podróżowała razem z nimi. Ta książka jest połączeniem fantastyki i z lekka obyczajówki, co daje przyjemną całość!

Ferdynand | 2017-10-08
Przeczytana: 07 października 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja chrześnica wystawiła megasuperhiper pozytywną ocenę. Potwierdzam.

Justyna Drzewicka odpowie na Wasze pytania!

Do 10 października będziemy zbierać propozycje pytań do Justyny Drzewickiej. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Niepowszedni. Obława” - najnowszy, trzeci tom cyklu.

Patronaty tygodnia

Nie da się uciec przed złem, szczególnie przed tym, które nosisz w sobie... M.in. o tym opowiadają autorzy książek, które w tym tygodniu zadebiutują na księgarskich półkach. Po jakie nowości warto sięgnąć? Polecamy te z pieczątką patronat lubimyczytać.pl na czwartej stronie okładki!