Hotel spełnionych marzeń

W.A.B.
2022-05-18
2022-05-18
literatura polska

“Hotel spełnionych marzeń” Justyny Drzewieckiej to opowieść o tym, że nie należy się poddawać. I chociaż momentami sytuacja wydaje się bez wyjścia, to warto zaufać ludziom i otoczyć się przyjaciółmi. Oni patrząc z boku na daną sytuację są bardziej obiektywni od nas, bo nie angażują tak emocjonalnie jak my.

W Grodzisku znajdziecie intrygę, kłamstwo, sławę literacką, ale też prawdziwą przyjaźń i miłość. Poruszy was sprawa wolontariatu na oddziale onkologicznym i związane z tym historie pacjentów.

HOTELOWY ZAWRÓT GŁOWY

Tytułowy "Hotel spełnionych marzeń" to miejsce niezwykłe, obdarzone pozytywną energią, ale też obiekt, który spędza sen z powiek właścicielce i pracującym tam osobom. Anka w porozumieniu ze swoim narzeczonym Krzysztofem zdecydowała się kupić stary, dwunastowieczny zamek w Grodzisku, który możnaby określić jako ruinę z potencjałem. Miała być to świetna inwestycja, która zwróci się z nawiązką. Milionowe kredyty pozwoliły przygotować posiadłość dla turystów, jednak utrzymanie obiektu kosztuje, konserwator zabytków nie ułatwia sprawy, potrzeby są ogromne, zobowiązania trzeba spłacać, a rezerwacji jest niewiele. Na domiar złego Anka zostaje sama z problemem, gdyż Krzysztof to dupek i cwaniak, który, delikatnie mówiąc, nie widzi już dla nich wspólnej przyszłości. Kobieta jest załamana, gdyż firmie grozi bankructwo, a jej utrata wszelkich szans na szczęśliwe życie. Zdesperowana właścicielka poszukuje przeróżnych sposobów na zareklamowanie Grodziska i ściągnięcie do zamku kolejnych gości. Jest wśród nich starsze małżeństwo, które przed laty spędziło w Grodzisku podróż poślubną, jest joginka poszukująca tu czakramu czyli miejsca wysoce energetycznego, jest też pisarz, który cierpi na brak natchnienia i ma nadzieję odblokować swój umysł, są też miłośnicy pieszych wędrówek. Jednak to wszystko to jedynie kropla w morzu potrzeb...

Czy Anka znajdzie sposób na poprawę sytuacji? Czy uda jej się spełnić marzenia? Jakie niespodzianki przygotował dla niej los?

Powieść oczarowała mnie swoim klimatem. Stare zamczysko zamienione na hotel, w którym spotkać można prawdziwe indywidualności, naprawdę robi wrażenie. To idealne miejsce na jakiś wątek z dreszczykiem, który mógłby dodatkowo uatrakcyjnić fabułę.

Książka jest bardzo wdzięczna, ciepła i przyjemna w odbiorze. Opisana historia daje nadzieję i zaraża optymizmem. Pokazuje, że nawet z największych opresji można wyjść obronną ręką. Potrzeba determinacji, odwagi, kreatywności i... wsparcia przyjaciół. Taka jest Anka - potrafi zawalczyć o hotel i pracujących w nim ludzi, a tym samym o marzenia. Jest bardzo sympatyczna, jesteśmy w stanie wiele jej wybaczyć. Generalnie bohaterowie tej powieści to postaci charakterystyczne, które wzbudzają emocje - albo się ich lubi, albo nienawidzi. To prawdziwi ludzie z krwi i kości, których zachowanie nie jest sztuczne, czy wymuszone.

Autorka postawiła na ważkie kwestie takie jak determinacja w dążeniu do celu, odkrywanie swojej ścieżki w życiu, odzyskiwanie wiary w ludzi. Podjęła trudny wątek pacjentów onkologicznych, którzy za wszelką cenę starają się myśleć pozytywnie i uciekać śmierci. Miłość i przyjaźń to wartości nadrzędne. Wzruszamy się, uśmiechamy, czasem także przez łzy i bardzo mocno kibicujemy bohaterom. Justyna Drzewicka pisze barwnie, opisowo, z polotem. Bez problemu stajemy się niemymi uczestnikami powieściowej rzeczywistości, która pochłania nas bez reszty.

Zastrzeżenia mam jedynie do zakończenia. Jak dla mnie okazało się zbyt przewidywalne, poukładane i przesłodzone. Cieszę się, że autorka postanowiła podarować bohaterom odrobinę szczęścia w ich słodko - gorzkim życiu, ale oczekiwałam jakiegoś zwrotu, kulminacji, elementu zaskoczenia. A tymczasem finał pokrywa się w stu procentach z naszymi założeniami.

Jeśli macie ochotę na krótki pobyt w średniowiecznym zamczysku, które otoczy Was magią i prześle pozytywną energię, albo zechcecie odbyć ciekawe spotkania przy kawie lub wędrówki szlakiem dawnych wieków, to sięgnijcie po powieść Justyny Drzewickiej. Hotel spełnionych marzeń zaprasza o każdej porze roku.

HOTELOWY ZAWRÓT GŁOWY

1970

Historia, w której "dzieje się". Partner okazuje się oszustem, zadufanym w sobie cwaniaczkiem. Anna zaczyna to dopiero z czasem dostrzegać. Rozstanie z nim wyzwala w niej determinację do spełniania własnych i cudzych marzeń. Odkrywa u siebie zdolności, których wcześniej odmawiał jej Krzysztof. Potrafi zawalczyć o miejsce i ludzi, wykazuje się kreatywnością strategicznym myśleniem, a do tego ma wsparcie przyjaciół. To dzięki nim i Dawidowi, z którym łączy ją zawiła relacja, może uratować swój hotel.

Przyjemna i lekka. Zawirowania bohaterki były najciekawsze w tej powieści, niestety sam koniec jak dla mnie trochę przesłodzony, ale wyszło bardzo dobrze.

Anka zaradna babka, która nie da się tak łatwo pokonać, irytujący i podnoszący ciśnienie Krzysztof oraz Dawid pisarz poszukujący weny, który w krótkim czasie zaliczył masę wzlotów i upadków. Zdecydowanie bohaterów tej opowieści nie można zaliczyć do nijakich. Jednych się nienawidzi, innym kibicuje. Zdecydowanie jest to urzekająco prosta historia o miłości na jesienny wieczór 🍁🧡
Momentami jednak trochę mi się dłużyła, nie na tyle żeby ją odłożyć, ale czekałam aż pojawi się wątek Dawida, czy Krzysztofa. Reszta, która wypełniała powieść nie porywała mnie. Niemniej jest to przyjemna historia 😊

Bardzo pozytywna i ciepła opowieść.Idealna lektura na jesienne, szare wieczory.Zaraża optymizmem i pozwala wierzyć, że można wyjść zwycięsko nawet z beznadziejnie wyglądającej sytuacji.Czyta się lekko, z dużą przyjemnością. Polecam.

Ciepła, życiowa, pozytywna.

🌦 "Hotel spełnionych marzeń" to opowieść o dawaniu drugiej szansy, odkrywaniu swojej drogi na nowo, o odzyskiwaniu wiary w drugiego człowieka, miłości i przyjaźni.

🌦 Z ogromnym sentymentem wspominam bohaterów, którzy zachwycili mnie swoim spojrzeniem na problemy.

🌦 Bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas, naprawdę wciągnęła mnie do swojego świata, przeczytałam ją w jeden wieczór.

🌦Język bardzo przyjemny, barwny w stu procentach oddaje charakter historii.

🌦 Może pomysł na fabułę nie jest zbytnio oryginalny, ale styl oraz bohaterowie bronią tę książkę.

Anka po namowach narzeczonego decyduje się na wzięcie dużego kredytu na zakup podniszczonego hotelu. Według chłopaka to będzie świetna inwestycja, która się szybko zwróci w dwójnasób. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli. Na domiar złego, narzeczony postanawia zmyć się od problemu. Kobieta nie poddaje się, postanawia opublikować reklamę swojej nieruchomości jako oryginalne miejsce wypoczynku z nietypowymi urlopowymi wrażeniami. Ale czy to wystarczy, by spłacić długi? Czy Ania znajdzie lek na zawód miłosny?

Jeśli poszukujecie ciepłej obyczajówki, aby trochę odetchnąć od codzienności to warto mieć na uwadzę tę pozycję!

Ciepła, życiowa, pozytywna.

🌦 Bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas, naprawdę wciągnęła mnie do swojego...

Przychodzę do nas z idealną lekturą urlopową, książką lekką i przyjemną, taką na leżak, do przeczytania w jedno popołudnie.

Hotel, w zamku który jest twoją własnością. Czy nie brzmi to idealnie? Może i tak, gdybyś nie wzięła kredytu w milionach, narzeczony dla którego się zadłużyłaś nagle się ulatnia, a Ty wcale nie masz ochoty na prowadzenie tego biznesu. Niestety kredyt spłacać trzeba, więc Anka robi wszystko żeby postawić hotel na nogi, zamek to ruina, a konserwator zabytków robi wszystko żeby tylko utrudnić właścicielce życie. Na szczęście w hotelu zjawiają się goście, w tym przystojny pisarz, który tu postanawia napisać swoją kolejną książkę. Czy między tym dwojgiem zaiskrzy? Czy Ance uda się uratować hotel? Tego dowiedzie się po przeczytaniu książki.

Cóż mogę powiedzieć...można tą książkę uznać za czytadło ale jest to bardzo dobre czytadło. Potrafiłam się przy tej powieści uśmiechnąć, ale i też popłakać, wywołuje mnóstwo emocji, a z głównej bohaterki bije taka sympatia, że nie da jej się nie kibicować, nawet jak czasem głupio postępuje. Pojawia się też tutaj temat onkologii, śmierci, bardzo się wczułam bo ten temat jest mi bliski. Uważam że autorka zafundowała kawał dobrej powieści, lekkiej, ale jednocześnie bardzo życiowej i wzruszającej. Życzę sobie więcej takich książek.

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po życiowe, ale wdzięcznie opowiedziane obyczajówki. Takie, w których jak to w życiu bywa, czasem słońce, czasem deszcz. Zazwyczaj więcej tego deszczu, ale ile by nie padało zawsze pojawia się nadzieja na słońce.
"Hotel spełnionych marzeń" to jedna z takich historii. Opowieść o odkrywaniu swojej drogi na nowo, o odzyskiwaniu wiary w drugiego człowieka, o przyjaźni i oczywiście o miłości.
Anka pod wpływem obłudnego i zdradliwego narzeczonego zaciąga niebotyczny kredyt na zamek- pensjonat w Grodzisku. Miejsce to urokliwe, pełne energii, ale biznes niepewny i ryzykowny. Kilku gości to za mało, aby interes mógł się kręcić. Czy Anka podniesie się, z życiowych porażek, które zgotował dla niej los?
Najmocniejszą stroną tej powieści są ludzie, nietuzinkowi i życiowi bohaterzy, którzy dodają kolorytu fabule. Podobał mi się niespieszny klimat i tło zdarzeń. Zamek w Grodzisku, miejsce, które posiada naturalne pole energetyczne, nie bez znaczenia dla bohaterów tej opowieści.
Nie obyło się bez trudnych tematów, ale autorka przedstawiła je w naturalny, niewymuszony i delikatny sposób.
To przyjemna, ciepła lektura, taka idealna na letni, wakacyjny czas.

Anka pod wpływem impulsu i swojego narzeczonego zostaje właścicielką zamku oraz ogromnego kredytu. I jak to w życiu bywa - zostaje z nimi sama. Jednak nie zamierza się poddać. Będzie walczyć o Grodzisko, w którym się zakochała. Reklamy rozesłane, pozostaje czekać na gości. Wtedy zjawia się on. Pisarz na zakręcie życia, który potrzebuje ciszy i spokoju. Dostaje jednak o wiele więcej, ponieważ w Grodzisku da się wyczuć obecność magii...
_
Lekka obyczajówka z przesłaniem o tym, że nie zawsze wiemy czego naprawdę w życiu potrzebujemy dopóki to los nie wskażę nam drogi. Zdecydowanie polecam "Hotel spełnionych marzeń" autorstwa Justyna Drzewicka Znajdziecie tu i romans i humor. Emocjonalnie również przejdziecie przez różne stany z bohaterami powieści. Smutek, złość, tęsknota... Książkę czyta się przyjemnie, bez pośpiechu. Tak jakbyśmy byli w Grodzisku i czerpali magię tego miejsca.

• Przeczytane w 2022
  • Brak?
  • Niedoczytane
  • Przeczytane 2023
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Hotel spełnionych marzeń