Niepowszedni. W potrzasku

Cykl: Niepowszedni (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
ew_cia

Dalsze losy Niepowszednich. Weles zjawia się w Ferretum jako poseł i rzucając fałszywe oskarżenia, żąda ich wydania. Z pomocą zdrajcy z Kamiennych Kości zrobi wszystko, by nie dowiedli swej niewinności. Czasu ubywa, a nowi sojusznicy Niepowszednich mają własne niepokojące tajemnice.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

wiejskifilozof | 2016-10-03

Czekałem,od wakacji na ten drugi tom i powiem Wam warto było :-) warto było czekać,na ten wspaniale napisano książkę.
O bardzo ładnej okładce.
Historia Niepowszednich toczy się teraz w mieście,położonym na ponad 70 wyspach.
Owszem,czasem też poza miastem.Jak historia z pewną sforą.Ale,tu więcej nie napiszę by nie psuć odbioru z czytania.
Autorka,opisuje barwnie miasto ich mieszkańców, a przede wszystkim bohaterów.
Mamy,tu naprawdę świetną akcję zawsze coś się dzieje.
To ucieczki,skakanie do wody i inne tego typu rzeczy.
Kiedy musiałem przerywać czytanie,już myślałem by do niego wracać.
Teraz tylko tom numer 3.Już się nie mogę doczekać :-)

Leonidas1978 | 2016-10-26
Przeczytana: 2016 rok

I po drugiej odsłonie... . I szkoda, że się skończyła. Żeby nie powtarzać recenzji "Porwania" napiszę tylko, że książka utrzymuje poziom. Podtrzymuję to co napisałem przy okazji pierwszego tomu. A co bym dodał?
Wydaje mi się, że w "W Potrzasku" jest pozycją dojrzalszą od swojej poprzedniczki w tym sensie, że być może nie tyle przez upływający czas, co doświadczenia nabyte w pierwszym tomie bohaterowie stali się bardziej dojrzali. Wiedzą już na co ich stać, co należy robić, na kogo mogą liczyć i komu zaufać. Nie oznacza to bynajmniej, że nie popełniają błędów. Nie raz będą musieli przełknąć gorzką pigułkę zawodu z powodu innych postaci, ale odnajdą też prawdziwie zaufanych, nowych sprzymierzeńców, dzięki którym kolejne starcie z Welesem i jego kompanami nie będzie z góry skazane na niepowodzenie.
Akcja tym razem ( w odróżnieniu od poprzednich przygód) osadzona jest w zasadzie w jednym mieście - Ferretek, gdzie Niepowszedni udają się na zaproszenie urzędującego tam kniazia.
Struktura...

PapierowyTygrys | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Poprzedni tom bardzo mi się spodobał, ten po prostu zachwycił. Dla miłośników literatury przygodowej (jednak głównie z kręgu młodzieży młodszej – podkreślę, by uniknąć nieporozumień) lektura obowiązkowa. Nie brnąc w nazbyt obszerne wywody ujmę to tak: idealnie wyważona mieszanka przygód i wzruszeń zaczepiona w misternie wyrzeźbionym, starannie opisanym i po prostu interesującym uniwersum. Zaawansowany literacko język, idealnie zazębiające się wątki wiarygodnej intrygi (oj, jak lubię, kiedy logika nie szwankuje), przekonujące motywy działań charakternych bohaterów – to wszystko czytelnik dostaje w gratisie.

Pierwszą część „Niepowszednich” również oceniłem na 10 gwiazdek, ale – wyznam – po pół gwiazdeczki dodając za krajowy rodowód Autorki i za debiut (kto zna moje recenzje, ten wie, że tak mniej więcej zwykłem robić). Drugą wyróżniam 10 gwiazdkami już bez taryfy ulgowej. Po prostu się to tej pozycji należy. Pani Drzewicka wyraźnie dojrzała. Postaci drugoplanowe nabrały większej...

zlatawiecz | 2017-02-20
Przeczytana: 16 stycznia 2017

"Niepowszedni. Porwanie" to druga część serii Justyny Drzewickiej.
Musiałam to przeczytać, chociaż pierwsza część kończyła się, tak aby nie wymagać kontynuacji, to bardzo przywiązałam się do bohaterów i faktu, że polska fantastyka jednak istnieje i nie musi nudzić(moje poprzednie spotkania z polską fantastyką nie należały do dobrych, udanych ani nawet znośnych).

Pięcioro Niepowszednich: Nila, Alla, Sambor, Dalko i Flawia przybywają do Ferretek i w tym momencie do nich powracamy. Od razu z uśmiechem, z powodu spotkania z dziećmi, które ten raz w końcu rzeczywiście jak dzieci mogą się zachowywać, gdy wspomni się co ich uprzednio spotkało.
Sielanka prędko się jednak kończy - Welles jest już w mieście i w przebraniu posła, próbuje znów ich porwać, tym razem za przyzwoleniem sądu.
Dzieciaki muszą zmierzyć się nie tylko z Okrutnymi Złotnikami, ale i z wymiarem sprawiedliwości - który z tą sprawiedliwością ma jakby na pieńku. W dodatku wciąż na wolności jest zdrajca - osoba, która...

Pierwszą rzeczą, dzięki której zwróciłam w ogóle uwagę na tę serię, był tytuł. Zapewne większość z Was się tutaj nie zdziwi, bo w końcu, kto nie czyta tytułów. Dla mnie jednak nadrzędną sprawą jest opis oraz zamysł na fabułę, a nie na odwrót. Kończąc tą małą dygresję, wróćmy do istoty sprawy. Niepowszedni – coś innego, niecodziennego, odmiennego, przeciwnego do rutyny, i właśnie ten ostatni zwrot przemówił do mnie ostatecznie. Jak myślicie, udało się Justynie Drzewickiej przełamać moją szarość dnia? Jeżeli jesteście ciekawi, to czytajcie dalej.

Fabuła, bohaterowie co prawda czasem irytujący, ale, świat wykreowany, w ogóle sam pomysł na Niepowszednich i ich magiczne, ukryte zdolności było jak na najlepszej drodze ku sukcesowi, więc to zostawiamy i tego się nie czepiamy. Natomiast, jeżeli chcieć się tutaj do czegoś przyczepić, bo przecież krytyka to ukochana praca blogerów, to należy wspomnieć o wykonaniu i innych zjawiskach, które za tym idą. Jak ja to lubię mówić – chęci były...

Zapraszam na tumblr (z obrazkami!)

Kiedy ostatnim razem widzieliśmy się z naszymi dzielnymi Niepowszednimi byli na dobrej drodze do szczęścia. Złączeni na powrót z rodziną. Bezpieczni. W niektórych przypadkach - zakochani. A gdy spotykamy ich znów, mają być stałymi gośćmi na dworze kniazia. Co mogłoby pójść źle?
Cóż… zacznę może alfabetycznie od końca i podrzucę dwie wskazówki - Z jak zdrada i W jak Weles. A to dopiero początek końca alfabetu.

Pierwszy tom trylogii pozostawił we mnie niedosyt. Niby było dobrze, niby było ciekawie, ale jakoś tak… zabrakło czegoś. Ciężko stwierdzić czego, ale nie byłam zachwycona. Tom drugi zdecydowanie pozwolił mi się odnaleźć. Akcja od razu ruszyła z kopyta, mniej było biegania od punktu do punktu, a więcej strategii, podstępów i zasadzek. Były rozprawy sądowe, próby przekupstwa, nowi przyjaciele i starzy wrogowie, a to wszystko posypane dziecięcą naiwnością i chęcią...

EratoCzyta | 2016-11-13
Przeczytana: październik 2016

Na samym początku muszę zaznaczyć, że książka trafiła do mojej biblioteczki niespodziewanie i swoją przygodę z "Niepowszednimi" rozpoczęłam nietypowo, ponieważ właśnie od drugiego tomu. Co jednak najważniejsze podczas jej czytania nie odczułam zagubienia w fabule, autorka przybliża w treści co wydarzyło się w poprzedniej części, dzięki czemu z łatwością mogłam wczuć się w historię i oddać się z przyjemnością lekturze.

"Niepowszedni. W potrzasku" to typowa młodzieżówka z gatunku fantastyki (chociaż jestem dowodem na to, że i starszym ta książka może przypaść do gustu).
Poznajemy piątkę głównych bohaterów: Nile, Alle, Dalko, Flawię i Sambora, każde z nich jest obdarzone nietypowymi mocami (zdolnościami).
Nila jest Żniwiarką i potrafi uzdrawiać, Flawia jest Wodniczką i kocha wodę oraz potrafi w niej wytrzymać dłużej niż inni, Dalko to Źrenicznik, Sambor to Unik, a Alla jest Bestiarką i Gwarkiem.
Cała piątka po poprzednich przygodach trafia do Starego Zamku gdzie ma dostąpić zaszczytu...

Camillie | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, ♦ 2016 ♦
Przeczytana: 24 listopada 2016

Justyna Drzewicka, autorka drugiego tomu Niepowszednich, znów zabiera nas do krainy, miasta Ferretek. Znów możemy wczuć się w rolę głównego bohatera i razem z nimi przeżywać przygody.

W drugiej części nasi bohaterowie docierają do miasta Ferretek, by tam w spokoju i oczywiście bezpieczeństwie zamieszkać. Już w końcu nie mają się o co martwić. Lecz pewnego dnia zostają oskarżeni przez nieznanego sobie posła o okropne rzeczy, których nie uczynili. Okazuje się, że jest to Wales - ich dawny wróg, w przebraniu posła Cesarstwa Gospar. Żąda zadośćuczynienia, czym ma być zabranie Niepowszednich na proces do Łajdackiego Krańca.

Na niekorzyść Walesa, w czasie przesłuchania musi im towarzyszyć Kniaź. On jednak znajduje się daleko i przybędzie dopiero za dwa tygodnie. Dzięki temu nasi bohaterowie zyskują kilka tygodni na odnalezienie rozwiązania i uniknięcia niewoli.

W międzyczasie poznają wielu nowych przyjaciół, ale także spotykają kilku nowych, jak i starych wrogów.

Czy uda im się...

Krainaksiążek | 2017-09-10

Justyna Drzewicka po raz kolejny nas wciąga w wir pełen wydarzeń i akcji książkę, którą jest drugi tom Niepowszednich . „Niepowszedni. W potrzasku” Opowiada nam o dalszych losach naszych bohaterów z pierwszej części. Którzy wędrują do miejsca, gdzie będą bezpieczni. Trafiają do miasta, Ferretek, gdzie zostają oskarżeni przez posła, który żąda teraz spłaty za wszystkiego szkody, które oni wyrządzili w cesarstwie jego Pana. Mają się udać na proces do Łajdackiego Krańca.

Szybko się okazuje, że niby poseł to tak naprawdę ich dawny wróg Wales, który w ten nikczemny sposób chciał ich pojmać. Jednak na korzyść bohaterów przy całym przesłuchaniu musi być Kniaź, władca, u którego mieli pracować, którego obecnie nie ma na miejscu i muszą na niego czekać ponad dwa tygodnie. Dzięki temu mają porządną przewagę nad swoim wrogiem i mogą w tym czasie udowodnić swoją niewinność.

Czytając następne przygody paczki , zatraciłam się w nich ponownie do reszty, mimo że książka jest skierowana do...

Simi_48 | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

Kto z nas nie chciałby mieć magicznych zdolności? Czy jest choć jedna osoba, której nie ciekawi, jak to jest móc leczyć innych, lub panować nad zwierzętami? Wiele osób pragnie wyróżniać się z tłumu. Czy to ubraniami, czy osobowością. A jakby było możliwe, że niektórzy z nas posiadają pewne zdolności, które odmienia całe nasze życie. Czy potrafilibyśmy czasami się zatrzymać, czy może nieustannie parlibyśmy do przodu, nie zważając na innych?Niepowszedni, choć mogłoby się wydawać inaczej, mają ciężkie życie. Zdolności, których nie posiadają inne osoby, przysparzają im ciągle kłopotów. Nigdy nie mogą czuć się bezpieczni. Moc odbiera im energię, a źli ludzie polują, by ich dorwać. Każdy z nich jest inny, a magia objawia się w różny sposób. Wyróżnia się wiele Niepowszednich. Najgroźniejsi są Żniwiarze. To pewnego rodzaju uzdrowiciele, którzy mogą wyleczyć prawie z każdej choroby, ale jeśli zejdą na złą stronę, nie będzie ciekawie. Potrafią wywołać najróżniejsze choroby, a nawet zabić...

Justyna Drzewicka odpowiedziała na Wasze pytania!

Na początku października zbieraliśmy pytania do Justyny Drzewickiej, autorki cyklu „Niepowszedni”. Przyszedł czas, na odpowiedzi! Sprawdźcie sami jaką książkę z dzieciństwa lubi najbardziej, jaki jest jej ulubiony superbohater i czy czyta opinie na temat swoich książek w internecie.

Justyna Drzewicka odpowie na Wasze pytania!

Do 10 października będziemy zbierać propozycje pytań do Justyny Drzewickiej. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Niepowszedni. Obława” - najnowszy, trzeci tom cyklu.