Niepowszedni. Porwanie

Niepowszedni (tom 1)
Jaguar
2016-03-30
2016-03-30
dziecko fantastyka fantasy dla młodzieży literatura dla młodzieży literatura polska młodzież niebezpieczeństwo przygoda talent ucieczka zaczarowana kraina
Inne

Wyjątkowe dzieci z wyjątkowymi mocami

Książka ma ogromny potencjał. Super świat, sceneria i ludzie, lecz autor troche zmarnowal całą tą magię... Mimo wszystko czyta sie bardzo przyjemnie, może czasem troche przynudnawa, ale warto przeczytac jeśli ktoś lubi taki gatunek.

Zmarnowany potencjał na książkę .

Zmarnowany potencjał na książkę .

Niepowszedni to historia która miała być pełna magii i czarów jednak nie przewidziałam tego że ta cała książka będzie w podróży i te moce to wykorzystają raz na całą książkę. Niestety ale się zawiodłam i nawet jej nie dokończyłam bo była nudna

Co do "Niepowszednich..." mam mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawa historia o ludziach obdarzonych różnymi talentami, ciekawe postacie i pomysł, z drugiej jednak książka jest, a przynajmniej dla mnie była, strasznie męcząca. Nie wiem czy to kwestia języka, czy tego, że momentami czułam się po prostu o te kilka lat za stara na nią. Jakoś drażniły mnie infantylne zachowania bohaterów.
Niby mnie ciekawią niektóre wątki, ale nie wiem, czy sięgnę po kolejne części.

Książka zapowiadała się bardzo dobrze, przez pierwsze dwieście stron całkowicie mnie pochłonęła. Potem było coraz gorzej, zrobiło się nudno i przewidywalnie. Fabuła straciła pazur i dreszczyk emocji. Wielka szkoda bo pomysł miał potencjał. Na plus musze przyznać że jest napisana naprawdę ładnym językiem. Nie sięgnę jednak po kolejne części.

85str
22-23str o. podziałów

85str
22-23str o. podziałów

Jest to zdecydowanie świetna książka teoretycznie skierowana do osób młodych, jednak - zdaniem mojej mamy - bardzo dobra także dla dorosłych! Fabuła jest naprawdę piękna, jednak moim zdaniem troszkę mało oryginalna. Pomysł rekompensują jednak wspaniale wykreowani bohaterowie - każdy jest wyjątkowy, a relacje między nimi są pełne ciepła i miłości. Wydarzenia rozgrywają się pod przyjemną otoczką rozwijającej się przyjaźni oraz - moim zdaniem niebywale intrygująco i precyzyjnie opisanej - miłości. Pełna oddania i uroku miłość dwójki młodych ludzi jest tym co nadaje historii wspaniałego i wzruszającego charakteru. Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom serii fantastycznych przyprószonych wątkiem romantycznym!

Dobra jak na debiut autorki.

Fabuła była okej, bohaterowie również. Momentami książka się dłużyła, ale to dało się przełknąć. Najbardziej bolał mnie wątek romantyczny - gdyby pominąć go, wydaje mi się, że lepiej cała książka wyszłaby na tym. Wydawał mi się być wsadzony na siłę, tylko po to żeby sobie był i tyle. No nic, póki co nie zamierzam kontynuować serii, ale może kiedyś ją dokończę.

Dobra jak na debiut autorki.

Ciekawa książka, wciąga, lecz momentami mi się dłużyła, mimo to mi się podobała wiec polecam

Trylogia książek autorstwa Justyny Drzewickiej pt.” Niepowszedni”.
Dzieci obdarzone tak niespotykanym darem nazywano Niepowszednimi. Rodzili się bardzo rzadko, więc stanowili cenny łup dla handlarzy ludźmi.
Nila i jej młodsza siostra Alla obdarzone są niezwykłymi mocami: Nila posiada zdolność leczenia wszelkich chorób, Alla natomiast potrafi zapanować nad każdym zwierzęciem, a ponadto jest Gwarkiem – wystarczy, aby usłyszała jedno zdanie w obcym języku, a już potrafi płynnie się nim posługiwać. Podczas konnej przejażdżki Nila i jej siostra zostały schwytane przez Okrutnych Złotników , bezwzględnych łowców Niepowszednich . Łowcy zamierzają dowieść dzieci na Targ Niewolników w Łoterskim Krańcu i tam je sprzedać . Razem z Samborem – Unikiem posiadającym wybitną zdolność walki, Źrenicznikiem Dalko, dostrzegającym najmniejszy szczegół z dużej odległości oraz Wodniczką, wytrzymującą pod wodą przez wiele minut, próbują wyrwać się z łap handlarzy zanim dotrą do miejsca, w którym prawdopodobnie czeka ich śmierć. Dzieci trafiają w wir przygód . Podróżują , uciekają , poznają nowych ludzi i nowe miejsca . Bohaterowie , już tracą wiarę . Wiedzą ,że jeśli chcą przetrwać muszą działać razem .
Niebezpieczeństwo, przygody , magia , przyjaźń i miłość a to tylko nieliczne przygody.

Trylogia książek autorstwa Justyny Drzewickiej pt.” Niepowszedni”.