Ratownicy czasu

Okładka książki Ratownicy czasu
Justyna Drzewicka Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Ratownicy czasu (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ratownicy czasu (tom 1)
Jaguar
2019-10-16
2019-10-16

więcej Więcej

Ciekawy i dobry sposób na zaprezentowanie interesujących wiadomości historycznych. To robi w tej książce Justyna Drzewicka.
Do tego podróże w czasie, nowoczesne technologie i postacie, które z każdą stroną stają się bardziej realistyczne. Ponadto humor, ale też ważne decyzje i problemy, a to wszystko w piętnastowiecznej Bolonii.
Autorka naprawdę świetnie przedstawia nam...

W ciekawy sposób podane są fakty historyczne. Dużo można się z niej nauczyć.

Daniel i Sara wraz z kotem Mutkiem przenoszą się w czasie. Wracają do czasów Mikołaja Kopernika, patrona ich szkoły. Tam przeżywają wspaniałe przygody, a przede wszystkim ratują Mikołaja przed kłopotami. Robią wszystko, aby Kopernik dostał się na wymarzone studia, bo inaczej historia się zmieni.
Pragnę podkreślić, że Mutek nie jest zwykłym kotem.... To animaloid, pochodzący...

Świetna,zabawna,wciągająca jestem ciekawa przygód w drugim tomie 😊

Ciekawa książka.
- długie tłumaczenie poszczególnych słów co przeszkadza w czytaniu
+ rysunki o sensie żartobliwym i uzupełniające tekst

Bardzo sympatyczna, pełna ciepła opowieść dla dzieci. Z przyjemnością książkę czytałam, choć dzieckiem od dawna już nie jestem. :)
Książka bardzo lekka, zabawna, z pewną dozą nierealności, ale przy tym idealna dla tych najmłodszych czytelników.
Bardzo ciekawa jestem kolejnego tomu.

Ja na pewno kupię ją dla swoich dzieci w niedługim czasie.

To niby historia młodzieżowa, ale z przyjemnością wraz z młodymi bohaterami i niezwykłym kotem z XXI w. przeniosłam się w czasie do XV-wiecznej Bolonii. Spotkają tam Mikołaja Kopernika i zaprzyjaźnią się z sympatyczną Giulią. A możliwość podróżowania w czasie pozwoli pomóc nowej przyjaciółce. Od zawsze uwielbiam książki i filmy, które pozwalają pokonać bariery czasowe.

Motyw podróży w czasie, przepleciony z faktami historycznymi bardzo mnie zainteresował. Jednak gdy czytałam książkę zauważyłam, że autorka trochę zmarnowała swój potencjał. Co nie podobało mi się w tej powieści? Uważam, że zbyt duży nacisk został postawiony na życie Mikołaja Kopernika. Tak, wiem, że właśnie o to chodziło Justynie Drzewickiej, jednak zostało to przedstawione...

ODKRYCIE
ŚWIETNA
Wreszcie książka z gatunku młodzieżowej fantastyki, która mi się naprawdę spodobała! Świetnie się bawiłam podczas jej czytania! Cieszę się tym bardziej, że autorką jest Polka. Szczerze gratuluję pomysłu i wykonania. Świetne dialogi pełne humoru sprawiały, że tym bardziej nie mogłam się oderwać od czytania. Dobór epoki też dobry, fajnie było...

„Ratownicy czasu” Justyny Drzewickiej to świetna historia z solidną dawką bezboleśnie aplikowanej wiedzy. Obok kapitalnych żartów rysunkowych zawiera wiele fascynujących opisów i ciekawych przypisów, a nawet – coś takiego! – bibliografię. Lektura książki grozi jednak zaniedbaniem obowiązków domowych oraz podwyższeniem poziomu dat we krwi. Czujcie się ostrzeżeni.
Link do...

• Recenzenckie
  • 2020
  • Dla dzieci
  • Legimi
  • 2020
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Ratownicy czasu