Buddy Holly żyje i pozdrawia z Ganimedesa

Tłumaczenie: Ewa Jurewicz
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Buddy Holly is Alive and Well on Ganymede
corrum

Ziemska egzystencja Olivera Vale'a jest zwyczajna aż do obrzydzenia... do chwili, gdy psuje mu się antena satelitarna. Odtąd, każdy telewizor emituje wiadomość dla Olivera. Zdaje się że legendarny Buddy Holly nie zginął razem z Ritchiem Valensem w katastrofie lotniczej, lecz żyje na Ganimedesie, księżycu Jowisza. Buddy pragnie wrócić do domu, a Oliver jest jego jedynym kontaktem z Ziemią. Umykając przed troskliwą opieka niezliczonych gliniarzy, agentów rządowych i doborowych świrów-w tym dwojga kosmitów i dobermana-cyborga - Oliver Vale odpala swój wiekowy motocykl marki Ariel i wyrusza do Lubbock w stanie Teksas, by znaleźć kilka znaczących odpowiedzi...

vivelajoie | 2010-09-08

Jako fanka lat 50 i rock'n'rolla z przyjemnością przeczytałam tę pozycję.
Nie jest to literatura niezwykle wysokich lotów, aczkolwiek miło spędziłam zimowy wieczór przy tej książce.

frauagata | 2010-09-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2009

Jeśli jesteś fanem klasycznego rocka, jeśli lubisz niesamowite historie okraszone dobrą muzyką, które chłonie się w dwa wieczory to książka dla Ciebie. Kupiłam ją za 2,50 zł w taniej książce zaciekawiona tytułem i opisem z tyłu książki. Myślałam, że po pierwszych stronach wymięknę (książki dla dzieci były dużo droższe od tej). Zwyczajny facet, znudzony swoim zwyczajnym życiem staje się głównym bohaterem w bardzo niebanalnej sytuacji. Nie jest to książka wysokich lotów i nie można jej porównywać do żadnego ambitniejszego dzieła. Polecam fanom Buddy'ego. A ci co go nie znają, na pewno zaczną go słuchać po przeczytaniu tej książki.

Maciej Kownacki | 2013-09-19
Przeczytana: lipiec 2010

Bardzo fajna, lekka książka, zarówno dla fanów muzyki, jak i fantastyki ;] Kupiłem przez przypadek na bazarze latem i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, jeśli ktoś ma inne tego typu perełki, bardzo proszę o podesłanie tytułów.

RabidBlackDog | 2013-04-05

Książki w których rolę główną grają: twórczość kogoś innego niż autor i ulubiony motocykl są skazane na bycie kupą, podobnie jak ten film o Macarenie który kiedyś widziałem. Czy choćby film o Spice Girls.

Przemek | 2012-11-08

Książka głupio-śmieszna, ale czyta się przyjemnie. Jeśli ktoś pożycza, to warto.

reptar | 2016-02-14
mrwolf | 2015-12-27