Przechodzimur

Seria: Koliber
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Passe-muraille
corrum

Opowiadania w tomie "Przechodzimur" należą w większości do gatunku literatury fantastycznej, ale bardzo specyficznego rodzaju, a groteska i fantastyka sięgają w nich absurdu. Życie zwykłych szarych mieszczan-których moralność pisarz tak zjadliwie wyszydza-nabiera w tych historiach cech fantastyczności na skutek niezwykłych, cudownych zdarzeń. Skromny urzędnik ma dar przenikania murów, bohaterka "Sabinek"-dar wszechobecności, bohater "Dekretu" na skutek przesunięcia czasu miota się pomiędzy teraźniejszością a przeszłością.
Zawartość zbioru:
* Poborca żon
* Przechodzimur
* Przysłowie
* Sabinki

Tom 52 serii Koliber wydawnictwa Książka i Wiedza.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MadameShepard | 2014-02-27

Lekkie, sentymentalne, trochę baśniowe. Zbiór bardzo ładnie napisanych opowiadań, gdzie groteska i czarny humor mieszają się ze wzruszeniem i pięknymi opisami. Ciekawe opowiadanka o interesujących ludziach.

Sportello | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: styczeń 2015

Historie, które w absurdzie i niedorzeczności odkrywają smutne i bolesne prawy zarówno o naturze, jak i kulturze. Do tego wszystko podane w cudownie lekkim i precyzyjnie wyważonym tonie. Czysta przyjemność.

KSP | 2013-05-07
Przeczytana: 1995 rok

Poza-konwencjonalna rzeczywistość opowiadana z nutką humoru :) Ożywcze i na każdą porę dnia :)

magata | 2014-09-01

Warto przeczytać, opowiadania Ayme są zabawne i pouczające.

Julia | 2011-10-04
Przeczytana: 03 października 2011

Ciekawy zbiór opowiadań fantastycznych. Nie zawiodłam się na tej książce, wciągnęła mnie bez reszty. Szybko się ją czytało, jednakże, jej treść nie była prosta.

Weronika Jaskuła | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2015