Kolonia

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 4)
Wydawnictwo: Albatros
Broken Harbour
Marczewek

Inne wydania

Mick Kennedy, detektyw z dublińskiego wydziału zabójstw, dba o każdy szczegół. Właściwy samochód, odpowiednie ciuchy, nawet barwa głosu… Wszystko, by pokazać światu – a co najważniejsze, mordercy – że całkowicie panuje nad sprawą. Nie panuje jednak nad Broken Harbour. Z tą niegdyś odludną, piękną zatoką wiążą się jego najszczęśliwsze wspomnienia. Ale też najstraszniejsze. Teraz znów Broken...

Nie panuje jednak nad Broken Harbour. Z tą niegdyś odludną, piękną zatoką wiążą się jego najszczęśliwsze wspomnienia. Ale też najstraszniejsze. Teraz znów Broken Harbour stało się miejscem tragedii. Cztery ofiary – dwoje uduszonych dzieci, ojciec zadźgany nożem w krwawej jatce i matka walcząca w szpitalu o życie.

To sprawa najwyższej wagi i jednocześnie okazja dla detektywa Kennedy’ego, żeby po okresie porażek powrócić na szczyt. Wygląda na to, że świetnie wykorzystuje swoją szansę – w ciągu 48 godzin zabójca trafia do aresztu. Tyle tylko, że ta sprawa nie posuwa się do przodu jak wszystkie inne, lecz „prowadzi go na manowce z siłą potężnego odpływu i ściąga na dno”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1107,3911,kolonia.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1107,3911,kolonia.html

Izabela Pycio | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

"Kto traci energię na myślenie, jak bardzo zaboli go upadek, w zasadzie już spadł."

Ciekawa propozycja czytelnicza, zwłaszcza dla tych, którzy lubią w powolnych rytmach dochodzić do rozwiązania złożonej zagadki kryminalnej, dociekliwie wnikać wraz z głównym bohaterem w psychologiczne odsłony morderstwa, poddawać głębokiej analizie wszystkie ślady i tropy. Nawet ewidentne wskazówki, jednoznacznie sugerujące tożsamość sprawcy, nie zostają przyjęte jako jedynie trafne i właściwe, gdyż kryją zbyt duże prawdopodobieństwo fałszu, kłamstwa i matactwa. Pomimo, że poświęcamy mnóstwo czasu na rozpracowanie każdego elementu sprawy, uważnie rozkładamy je na czynniki pierwsze, mało doświadczamy wartkiej akcji, to jednak z łatwością dajemy się wciągnąć w intrygujący scenariusz zdarzeń. Opowiadana historia fascynuje mrocznością, tajemniczością i wielopoziomowością.

Na peryferiach Balbriggan, nadmorskiego miasta położonego na północ od Dublina, na terenie nowo wybudowanego, jeszcze mało...

Justyna Antoniewicz | 2017-01-13

Bardzo dobra, mocna powieść kryminalno- psychologiczna jak dla mnie mogę tak ją określić tą książkę, którą przeczytałam, dobra fabuła, wartka,ciekawa akcja i trzymająca w silnym napięciu. Głównym bohaterem jest detektyw Michael "Rewelce"Kennedy który podjął się prowadzenia sprawy morderstwa rodziny Spainów zamieszkujących w domu na odległym, oddalonym osiedlu w Brianstown. Członkowie tej rodziny w tym dwoje dzieci i ojciec nie żyją, a matka jest w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.
Samo śledztwo jednak jest proste, ale ma jeszcze w sobie drugie dno jest mroczne i straszne. Michael Kennedy detektyw bardzo jest związany z miejscem dochodzenia Broken Harbour. Tam spędził radosne swoje dzieciństwo, które zakończyło się okropną tragedią.
Tana French to genialna autorka napisała doskonale swoją powieść, dużo zapewniła mi emocji mocnych, zaintrygowała mnie tymi morderstwami, wciągnęła mnie i zaskoczyła niezwykle.
Jej styl pisaniami się podoba! Po prostu książka wciąga na całego,...

Pola | 2016-03-04
Przeczytana: marzec 2016

Niestety, powieść nie powaliła mnie na nogi. Sięgnęłam po nią kierując się pozytywnymi opiniami.
W książce brak jest jakiejkolwiek akcji, wszystko wlecze się niemiłosiernie i to na prawie 600 stronach. Strasznie się wynudziłam, wręcz przeskakiwałam niektóre akapity.
Powieści skandynawskich pisarzy niestety nie są w moim guście, a jednak znowu skusiłam się po jedną z nich i zawiodłam się.
Tana French nie zostanie moim ulubionym pisarzem i daruje sobie jej inne powieści.

Beatrix | 2015-11-13
Na półkach: Kryminały
Przeczytana: 13 listopada 2015

Bardzo dobra powieść kryminalno-psychologiczna - jak bym ją określiła. Główny bohater - detektyw Mick Kennedy prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa rodziny zamieszkującej dom na oddalonym od miasta osiedlu - Brianstown. Troje z członków rodziny Spain - ojciec i dwoje małych dzieci nie żyją. Matka w ciężkim stanie trafia do szpitala.
Śledztwo wydaje się proste, ale ma drugie dno - głębokie i mroczne. Sam detektyw związany jest z miejscem dochodzenia, zwanym dawniej Broken Harbour. Spędził tu szczęśliwe lata swego dzieciństwa, zakończonego niestety tragedią i spadkiem w postaci niezrównoważonej siostry. Jest to miejsce z "ciężkim powietrzem", w którym coś się czai...
"W którymś momencie zaczęliśmy dziczeć.Brutalność dostała się do powietrza jak wirus i się rozprzestrzenia. Spójrzcie na krążące po śródmiejskich dzielnicach zgraje dzieciaków złożone z istot bezmyślnych i pozbawionych hamulców, rozglądających się za czymkolwiek, co można zniszczyć lub kimkolwiek, komu można zrobić...

Asia Szarańska | 2015-04-26
Na półkach: Posiadam

W nowo wybudowanym osiedlu około 100 km od Dublina rozegrała się tragedia. Znaleziono zwłoki dwójki dzieci i ojca, matka jest bardzo ciężko ranna, może nie przeżyć. Śledztwem zajmuje się Mick Kennedy, doświadczony i ambitny detektyw z wydziału zabójstw. Mężczyzna lubi mieć wszystko pod kontrolą i sprawiać wrażenie, że w pełni panuje nad prowadzonym dochodzeniem. Sprawa w Broken Harbour od początku jest jednak inna niż wszystkie. Chociaż już po 48 godzinach zabójca trafia do aresztu, nic nie jest pewne, a pytania i wątpliwości mnożą się. Sytuacji nie upraszcza fakt, że miejsce zbrodni jest związane z prywatną tragedią życiową detektywa.

Uwielbiam thrillery i kryminały, jednak przy pierwszych kilkudziesięciu stronach wręcz żałowałam, że wzięłam książkę Tany French do ręki. Akcja posuwała się w iście żółwim tempie, wrażenia bynajmniej nie poprawiał ładny i płynny język, czytało się wręcz topornie. Dodatkowo bardzo szybko znalazłam dwie literówki, co bardzo mi przeszkadza, uważam, że...

Hanna | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

_____________

Pewnego dnia, całkiem niespodziewanie i w całkiem na nowo wybudowanym osiedlu dochodzi do druzgoczącej tragedii. Prócz tego, iż znaleziono zwłoki dwójki dzieci – Emmy i Jack'a, a także ich ojca - Patrick'a, to na domiar tego matka - Jennifer jest ciężko ranna, a jej szanse na przeżycie są znikome. Kiedy siostra ciężko rannej kobiety – Fiona Rafferty powiadamia policje o zaistniałej tragicznej sytuacji, do akcji wkracza Mick Kennedy – ambitny, doświadczony detektyw z dublińskiego wydziału zabójstw. Mężczyzna prywatnie rozwiedziony, samotny, a także podsiadający ogromny bagaż życiowych doświadczeń. Zawodowo natomiast – pewny siebie, skrupulatny, dbający o każdy najmniejszy szczegół przy powierzonym mu śledztwie. Nie brakuje mu również, dobrego auta, należytych ubrań, a wszystko to, po to aby pokazać otaczającej go rzeczywistości, i co najważniejsze - mordercy, iż zawsze w...

amrita | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Rzecz o prawdziwym szaleństwie, tj. o ludziach, którzy pomylili życie z reklamą, uwierzyli, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, że są tego warci i że stać ich na domek nad morzem, modny design, wypasiony wóz, ometkowane ciuchy, kuchnie włoską i szczęśliwą rodzinę - jak z obrazka. A wszystko to oczywiście na kredyt, ale po co się dorabiać powoli, skoro można mieć już teraz? Jednakże wraz z recesją zapukali do piekła bram - i zostało im otworzone! Pozycja mało sensacyjna, zdecydowanie obyczajowa, niespieszna, drążąca, wnikająca i bardzo, bardzo aktualna. Nie zwlekać - czytać! Bo przyjdzie kolejna bańka inwestycyjna i banki znów zarobią kosztem ludzi - a lepiej uczyć się z książek niż na własnych błędach.

Katarzyna P | 2015-05-03
Na półkach: Przeczytane w 2015
Przeczytana: 03 maja 2015

Kryminały czytam namiętnie. Ze wszystkich znanych mi autorów tego rodzaju Tana French ma moim zdaniem najlepszy styl. To czwarta z kolei jej książka wydana w Polsce i jest napisana równie dobrze jak trzy pozostałe. Intryga jest niezwykle wciągająca a zakończenie zaskakujące. Polecam!

anetapzn | 2015-03-25
Przeczytana: 25 marca 2015

Głównym bohaterem jest 42-letni Mick Kennedy, detektyw z dublińskiego wydziału zabójstw. Męźczyzna rozwiedziony, nadal w głębi duszy kochający byłą żonę, samotny, z potężnym bagażem doświadczeń w postaci tajemniczej śmierci matki i uaktywniającej się co jakiś czas choroby psychicznej jednej z sióstr. Jego życie prywatne, które nie ukrywajmy jest miksem różnych niezbyt ciekawych elementów, ma wpływ na pracę. Służbę w policji, tropienie złych Mick traktuje wyjątkowo serio. Zawodowo dba o każdy szczegół. Właściwy samochód, odpowiednie ciuchy, nawet barwa głosu. Wszystko, by pokazać światu – a co najważniejsze, mordercy – że całkowicie panuje nad sprawą. Prywatnie nie panuje nad niczym. Problemy rodzinne, prywatne rozwiązuje czasowo, przesuwając niczym elementy układanki z jednej kupki na drugą, czasowo łatając dziury. Ciągle wraca do Broken Harbour, miejsca corocznych rodzinnych wakacji, miejsca związanego z ostatnimi szczęśliwymi rodzinnymi chwilami, ale także ze śmiercią matki. ...

Zuela | 2016-12-26

Przegapiłam poprzednia książkę autorki pt.BEZ ŚLADU.KOLONIA dzieje się w dzielnicy,która kiedyś nieciekawa rzekomo zmienia się w piękne osiedle z super domami.Ale to tylko pozory.Deweloper to oszust,osiedle nie jest wykończone.W jednym z domów zostaje znaleziona rodzina,gdzie zamorodoano dwoje dzieci i ojca,a matka trafia do szpitala w stanie krytycznym.Gwiazd lokalnej policji podejmuje slectwo.Wyplywa na wierzch,że rodzina wcale nie była szczęśliwa.Mąż i ojciec traci r\pracę i zaczyna wariować twierdząć,że w domu przebywa jakies zwierze.Demoluje dom,a zona twierdzi,że dochodzi do małych właman.Kto doprowadził do tragedii?Dawny kolega,siosta pani domu?Nic nie jest tym czym się wydaje.Polecam