Ruiny na wybrzeżu

Wydawnictwo: Sonia Draga
Das Küstengrab
Łukasz Kuć
Ag2S

Po dwudziestu trzech latach nieobecności Lea Mahler wraca do rodzinnej wioski na wyspie Poel. Niestety wizyta kończy się tragicznie. W tajemniczym wypadku ginie jej siostra, a ona sama zostaje ciężko ranna i doznaje amnezji. Cztery miesiące po tym wydarzeniu Lea, wbrew radom lekarzy, ponownie przyjeżdża na wyspę. Chce się dowiedzieć, jak doszło do wypadku. Ponieważ nic nie pamięta, jest zdana...

Cztery miesiące po tym wydarzeniu Lea, wbrew radom lekarzy, ponownie przyjeżdża na wyspę. Chce się dowiedzieć, jak doszło do wypadku. Ponieważ nic nie pamięta, jest zdana na pomoc dawnych przyjaciół – tyle że ci przedstawiają sprzeczne wersje. Najwyraźniej ukrywają przed nią coś, co dotyczy ich wspólnej przeszłości…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2467/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2467/thriller-i-sensacja.html

Wybrana z przypadku jako wyzwanie czytelnicze. Planowałam góry okazało się, że przypadki weryfikują nasze plany i przeczytałam coś "morskiego".
Ogólnie książka jest dobra. Przede wszystkim zaskakuje i to duży plus bo zakończenia nie byłabym w stanie przewidzieć. Jedyne do czego można się przyczepić to jej konstrukcja. 2/3 książki jest monotonne z niekończącymi się opisami, które w tym gatunku literackim można byłoby trochę skrócić. Następnie mamy bardzo szybkie tempo rozwiązania całej tajemnicy, jakby autor miał w kontrakcie z wydawnictwem zapisaną ilość stron w jakiej musi się zmieścić.
Mimo wszystko jestem przekonana, że sięgnę jeszcze po jakąś pozycję Pana Berga.

mag_book_ | 2019-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2019

Bardzo dobra kolejna książka Berga. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Kate | 2019-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Dobra książka...psychologicznie na najwyższym poziomie...świetne kreacje postaci...zakończenie potwierdza, że warto przeczytać.

Rusala33 | 2019-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Potwornie nudna i mdła książka Nic się nie dzieje Masa zbędnych opisów A tak dobrze czytało mi się "Dom mgieł" tego autira

Kowalik-czyta | 2019-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Po raz kolejny Eric Berg buduje pełen napięcia mroczny kryminał i pokazuje swój talent pisarski.
Czy ludzki mózg pod wpływem stresu potrafi bronić się wypierając pewne fakty, prowadząc do amnezji? Tego dowie się w powieści "Ruiny na wybrzeżu" główna bohaterka Lea Mahler, która po dwudziestu latach nieobecności wraca do rodzinnej wioski na wyspie Poel. W wypadku samochodowym ginie jej siostra a ona sama odnosi ciężkie rany i traci pamięć.
Po wyjściu ze szpitala, wraca na Poel by dowiedzieć się, co się stało. Przyjaciele z dzieciństwa próbują jej pomóc, lecz czy na pewno? Czy odkryją przed Leą mroczne zdarzenia z przeszłości,czy jest wśród nich bezpieczna? Zagadkowe wizje, przebłyski pamięci...
Książka trzyma w napięciu, cofamy się do lat dzieciństwa grupki przyjaciół, by w następnym rozdziale powrócić do teraźniejszości. Wydaje nam się, że znamy już zakończenie, gdy autor obraca akcję po raz kolejny i kolejny i tak naprawdę samo zakończenie jest nieprzewidywalne.
Serdecznie...

Martoceratops | 2019-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2019

Ruiny na wybrzeżu to książka, którą wypożyczyłam z biblioteki zupełnie przypadkiem. Wszystko przez okładkę tak bardzo podobną i typową dla kryminałów. Ta powieść nie jest jednak typowym kryminałem. To raczej hisotria obyczajowa, z wątkiem kryminalnym.

Zagłębiamy się tu w historię grupy przyjaciół, która została rozdzielona po tragicznym wydarzeniu jakim była śmierć jednego z chłopców. Choć wszystko wydarzyło się ponad 20 lat temu, przyjaciele wciąż odczuwają echa dawnych wydarzeń. Historia mocno odcisnęła na nich swoje piętno... ale co tak na prawdę się wydarzyło, dowiadujemy poprzez Leę, główną bohaterkę, która dopiero co opuszcza szpital z objawami amnezji. Choć powróciła do rodzinnej wioski po 20 latach, 4 miesiące temu wydarzyło się coś, co wstrząsnęło nią i zapewne doprowadziło do poważnego wypadku samochodowego, w którym zginęła jej siostra... Tylko co to było?

Jak dawne życie przypomniało o sobie? Co stało się z Julianem, dawną miłością Lei? Co stało się z jej...

ella | 2019-01-05

Lubię książki z tajemnicą w tle. Akcja książki mnie szybko wciągnęła i razem z głównymi bohaterkami próbowałam rozwiązać zagadkę. Fajny pomysł na narrację - historię poznajemy z perspektywy dwóch kobiet. Polecam jak ktoś lubi opowieści z zagadką :).

Elwira | 2018-09-06
Przeczytana: 06 września 2018

Książka trafiła do mnie przez zupełny przypadek, a nawet pomyłkę. Za długo by opowiadać. Ale ja wyznaję zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Więc wzięłam i przeczytałam.

Eric Berg skonstruował interesujący i mocno wciągający thriller z ciekawie naszkicowanymi sylwetkami. Bardzo hermetyczny miejscowo oraz bohaterowo, a przy tym naszpikowany tajemnicami, sekretami itd… Dwutorowa akcja czyni książkę dodatkowo ciekawszą a w efekcie zestawienie „wyników” śledztw uzupełnia się niczym układanka.

Fakt, że powieść nie ma zbyt zawrotnego tempa, sporo jest opisów w kontekście także przemian w Niemczech z końca XX wieku.
Napięcie jednak jest i ciekawość aż do końca lektury.
To na prawdę dobry thriller zwłaszcza na (zbliżające się powoli) chłodne jesienne wieczory.

magia78 | 2018-09-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2018
Przeczytana: 17 października 2018

204/2018 (A)

smolkosia | 2018-08-20
Na półkach: Przeczytane, Kryminały

Niemiecki kryminał , który toczy się na Bałtyckiej wyspie Pel jest połączeniem kryminału i obyczajówki, czyli śledztwo sprzed lat dotyczące zabójstwa jednego z 7 przyjaciół połączone z historią odkrywania siebie i obnażaniem charakteru każdego z nich i ich przyjaźni, która okazuje się pustą fasadą. Dobre portrety psychologiczne ludzi, ich ułomności , marzeń i oczekiwań. Ukazanie też że od przeszłości nie można uciec, ona zawsze nas dopadnie, nawet po kilkudziesięciu latach. Ciekawa choć nie jest to powieść do której się wraca.