Czasem warto zabić

Wydawnictwo: Marginesy
The Kind Worth Killing
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ag2S

Piękna kobieta w poczekalni na Heathrow odgarnia z twarzy długie rude włosy, zakłada nogę na nogę i sączy martini, czyta Patricię Highsmith. Ma na imię Lily. Przysiada się do niej Ted, bogaty biznesmen. W oczekiwaniu na spóźniony samolot – gdy kolejne drinki sprzyjają wylewności, podobnie jak przekonanie o jednorazowym charakterze spotkania – mężczyzna wyznaje nieznajomej, że przyłapał żonę...

W oczekiwaniu na spóźniony samolot – gdy kolejne drinki sprzyjają wylewności, podobnie jak przekonanie o jednorazowym charakterze spotkania – mężczyzna wyznaje nieznajomej, że przyłapał żonę na zdradzie i marzy o tym, by ją zabić.

„No to zabij”, mówi Lily.

To proste zalecenie uruchamia lawinę wydarzeń. Lily zgadza się pomóc Tedowi, ale nie uchyla własnych tajemnic, dzięki którym wiadomo, że świetnie się nadaje to tej akurat pomocy.

Dlaczego? Kim jest ta dwójka podróżnych? To żartownisie czy socjopaci? Szukają zemsty czy miłości? Wśród rozpędzonych wydarzeń trudno ocenić. Każdy zwrot akcji przyprawia o zawrót głowy.

Mistrzowski kryminał Petera Swansona nie daje ani chwili wytchnienia. To powieść zaskakująca i inna niż wszystkie.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133038/czase...(?)

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133038/czase...»

Sandra Jasona | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

„Jak łatwo być mordercą”
Lily na lotnisku spotyka Tedego, zaczynają niewinną rozmowę, Lily mówi o sobie, a Ted zwierza się, że odkrył zdradę żony i chce jej śmierci. Lily postanawia pomóc Tedowi. Następują wydarzenia, które nie miały mieć miejsca. Kim są Lily i Ted i co zrobią?
Thriller, który zaskakuje, akcja zmienia się z sekundy na sekundę, a zakończenie jest równie przewrotne. Całość mnie bardzo wciągnęła, nie mogłam się oderwać od czytania. Swanson zastosował zabieg przedstawiania historii z punktu widzenia wszystkich bohaterów, a do tego nagle zaczęli oni ubywać, dreszczyk emocji, bo nie wiadomo, kto i kiedy? Lily jest genialna, jej życiorys także, a to jak planuje swoje zachowanie plus reakcja na końcu historii – takiej bohaterki jeszcze nie znałam – logiczne zachowanie, realność działań. Spotkanie, tajemnica, morderstwo, zdrada – zwrot akcji i znów myślimy, jak pisarz z tego wybrnie – idealnie. Lily, Miranda, Ted, Brad – nie chcielibyście ich na swojej drodze spotkać – a...

Gerard Waldowski | 2019-10-03
Przeczytana: 01 października 2019

191001 audio G8.
Zaliczyłbym do kategorii thriller. Kryminał raczej nie, gdyż czytelnik generalnie jest o wszystkim informowany na bieżąco, choć ciężko mu przewidzieć (przynajmniej mnie było) co się wydarzy dalej. Akcja, jak to chyba ostatnio jest w modzie, relacjonowana jest w pierwszej osobie przez kilku bohaterów. Dla mnie w swoim gatunku kompletna powieść.

Thomason | 2019-09-04

To fascynująca podróż czytając tę powieść. Czy przypadkowe spotkanie może doprowadzić i odkryć w sobie morderczy instynkt socjopatii nie do zdiagnozowania?

Niemożliwie lekka i dopracowana w każdym elemencie powieść. Spotykają się na lotnisku - Ted i Lily. On wyznaje nieznajomej, że chce zabić swoją żonę ona go w tym utwierdza, co więcej chce mu pomóc!

Ted nie zdaje sobie sprawy, że ta niepozorna kobieta systematycznie robi wszystko, aby Ted był jej. Plan układa się znakomicie, jednak nikt nie przewidział i nie docenił żony biznesmena. Niesamowite zwroty akcji, które wywołują emocje. Układy się rozpadają! Ktoś zginie pierwszy, ktoś będzie najsprytniejszy nawet dla policji, ktoś będzie pałał zemstą od najmłodszych lat. Nikt tego nie wie ale ona stała się zabójczynią w wieku lat 14. Ona zna brutalność zbrodni i zna mord doskonały.

Lily, Miranda, Ted, Brad? Mordercy, Socjopaci, czy łasi na bogactwo i manipulacje ? Poznajemy bohaterów od samego początku po dorosłość, co jest...

_Mleczyk_ | 2019-05-04
Przeczytana: 02 maja 2019

Książka idealna na wieczór pod kocem z kubkiem herbaty. Autor mógł lepiej napisać zakończenie, ponieważ tek które jest nie bardzo satysfakcjonuje. Kryminał Swansona ma w sobie dużo zwrotów akcji, co jest plusem. Od samego początku Lily nas intryguje przez wyznawane przez nią wartości, oraz jej ciekawa historię. Gorąco polecam :)

KsiążkoholiczkaKasia | 2019-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2019

Książka od pierwszych stron zaciekawia, ale niestety czytanie szło mi trochę opornie, pomimo ogólnego zaciekawienia nie wzbudzała we mnie żadnych emocji... Zbyt dużo opisów, które przytłaczały i byłam jedynie ciekawa co się wydarzy dalej, bo mnie zaintrygowała. Ale na szczęście nie odłożyłam pozycji. W okolicy strony 150 historia się rozkręca, nabiera tempa i wciąga ! Totalnie się wciągnełam, i nie mogłam się oderwać. A kilkanaście stron dalej wgniata w fotel. Cała sytuacja od początku wydawała się dziiwna, czułam lekkie niedowierzenie.. I takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. Zawiła intryga, zwrot akcji i opowieści z punktu widzenia bohaterów- to co lubię. Początkowo fajnie przeplata się historia dwóch głównych bohaterów. Lily jest intrygująca, opowiada o swojej przeszłości a Ted o teraźniejszości- fajny pomysl, bo później te losy się przeplatają i historia jest naprawdę mocna. Im dalej tym czułam większą ciekawość i bardziej wkręcałam się w książkę.. Opowieści Lily bywały...

Ewa BB | 2019-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 01 lutego 2019

Wspaniala ksiazka, swietny pomysl, niebanalny,juz dawno takiej nie czytalam z wielka przyjemnoscia. Lily, bohaterka ksiazki jawi sie jako osoba bez zadnej empatii. Zapatrzona w siebie i w sobie, ludzi traktuje instrumentalnie. Gdy zabrzmi jakas falszywa nuta, zabiera sie do jej naprawy i... naprawia. Polecam

Finkla | 2018-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2018

Thriller z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, w którym każde z bohaterów ma coś za uszami. Na początku bardzo bogaty Ted opowiada w samolocie przypadkowo spotkanej kobiecie, że żona go zdradza. Kobieta twierdzi, że wobec tego należy niewierną zabić i oferuje swoją pomoc w przedsięwzięciu.

Autor użył interesującej formy: pisze narracją pierwszoosobową, ale narrator zmienia się co rozdział. Najpierw dostajemy relację Teda, potem kobiety z samolotu — Lily, w pewnym momencie pojawia się niewierna żona... To zagranie pozwala przedstawić różne punkty widzenia, a każdy bardzo osobisty. Wiadomo, że człowiek nie mówi znajomym wszystkiego. Zapewne ciągłe przeskoki punktu widzenia zapobiegają również znudzeniu.

Więcej zachwytów tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2018/12/czasem-warto-zabic-thriller-ze-zwrotami.html

Hania | 2018-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2018

Pozornie nic nadzwyczajnego ale intryga poprowadzona jest bardzo ciekawie. Kto kogo i za co zabił, a może nie zabił ale chciał zabić ...itd. Kto jest ofiarą a kto mordercą...zabawa jak w kalejdoskopie. Na pewno nie jest to kryminał najwyższych lotów ale nie jest też pozbawiony niebanalnych rozwiązań i wątków. Można poczytać, wciąga i intryguje. Ponadto widzimy jak dzieciństwo może mieć duży wpływ na nasze postawy życiowe. Zachęcam.... Należałoby jeszcze dodać, że nie "warto czasem zabić"

francis | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Lekka i przyjemna lektura na letnie wieczory.
Ruda dziewczyna o specyficznej moralności postanawia pomóc mężczyźnie z lotniska. Jednak los sobie z nich zażartował, a kobieta musi polegać na swoim instynkcie i inteligencji. Powiązania obecnego problemu sięgają czasów collegu, a momentami nawet dzieciństwa.
Kilka dosyć płaskich postaci, parę relacji i zbiegów okoliczności - najbardziej urzeka Lily i to głównie przez kolor włosów.

Monika | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Extra! Trzyma w napięciu do samego końca, jest nieprzewidywalna, choć nie do końca rozumiem głębszego motywu głównej bohaterki.