Ostatni intruz

Okładka książki Ostatni intruz Tana French Patronat LC
Okładka książki Ostatni intruz
Tana French Wydawnictwo: Albatros Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Zdążyć przed zmrokiem (tom 6)
The Trespasser
Albatros
2017-10-11
2017-10-11
Łukasz Praski
kryminał mistyfikacja szantaż zabójstwo zagadka kryminalna

Oficjalne recenzje i

Po tej samej stronie weneckiego lustra

Link do recenzji

165 6 13

"Fantastycznie" dowiedzieć się kompletnym przypadkiem o serii i jej kolejności.
To nieprzyjemne odkrycie idealnie koresponduje ze stanem samopoczucia detektywów, co jest marną pociechą.
Sięgnęłam po kolejną powieść Tany French z przyjemnością pewna, że będę odczuwała czytelniczą satysfakcję z kolejnej monumentalnej historii. Warstwa psychologiczna utworu dominuje, a...

Prawie 600 stron opisujących drobiazgowo żmudne dochodzenie, przy czym cała intryga oparta jest na wielce niewiarygodnym motywie zemsty za, w sumie nie bardzo wiadomo, co. A to nudne śledztwo prowadzi niesympatyczna śledcza, której ironiczny, ale i lekko obsesyjny sposób myślenia prezentowany jest bez skrótów.
Czytelnik dostaje całą masę pobocznych spostrzeżeń i opisów,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Solidny kryminał, w którym śledztwo prowadzi dwoje policjantów z Wydziału Zabójstw.
Irlandzka pisarka Tara French opisuje drobiazgowo śledztwo w sprawie zabójstwa. Wraz z detektywami idziemy krok po kroku w kierunku rozwiązania zagadki, poznając po drodzę "policyjną kuchnię". Niezwykle interesująco opisane techniki przesłuchań oraz to, co naprawdę dzieje się w pokoju...

Dawno już tak nie męczyłam książki. Strasznie powolnie rozwijająca się akcja

Niby spoko, ale jakoś tak strasznie mnie zmęczyła. Trochę irytująca bohaterka z tym całym swoim doszukiwaniem się jak to wszyscy jej nienawidzą. Finał mało zaskakujący i raczej nie satysfakcjonujący.

Długa, męcząca opowieść, bardziej skupiona na policjantce i jej słabych relacjach niż na wątku kryminalnym. To druga książka tej autorki - pierwsza Wiedźmie drzewo bardziej mnie wciągnęła, chociaż także było niełatwo przebrnąć... im dalej tym ciężej... tym bardziej nie wiem co mnie skusiło by zakupić kolejną... tym razem na pewno ostatnią pozycję książkową tej autorki.

Ostatni intruz- Antonitte i jej parter Stephen zostają przydzieleni do sprawy zabójstwa. Sprawa wydaje się być dość łatwa. Oględziny miejsca zabójstwa oraz wygląd denatki wskazują na kłótnie kochanków, z efektem nieumyslnego spowodowania śmierci. Podejrzany jednak nie robi wrażenia zabójcy, a jego zeznania się prawie całkowicie zgadzają. Wiadomo że zmarła spotykała się z...

Książka ciągnęła się przez drobiazgowość. Każde przesłuchanie zajmowało kilkanaście stron! Autorka często zbytnio odchodzi od głównego wątku. Mimo to sześć gwiazdek bo narracja jest godna uwagi i finalnie ciekawe zakończenie sprawy.

Niesamowicie wciągająca opowieść o młodej pani detektyw, która stara się rozwiązać z pozoru zwykła sprawę. Historia jest pełna napięcia, nieodgadnionych tropów i warstwiacych się problemów. Nie da się rozpocząć książki i nie czekać w niecierpliwości na rozwój wydarzeń.

Po angielsku czyta się fantastycznie. Specyfika irlandzkiej odmiany języka angielskiego jest nie do odwzorowania w przekładzie. Żaden inny autor nie dorównuje Tanie French pod względem realizmu dialogów.

Sama fabuła i dochodzenie jest OK, 7.5/10, ale za realistycznych bohaterów, ekscytująco realnie brzmiące przesłuchania i świetne dialogi, daję 9/10.

• 2018
  • Chcę w prezencie