Wiedźmie drzewo

Albatros
The Witch Elm
kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Praski

Uwaga, uwaga, miłośniczki i miłośnicy kryminałów oraz mrocznych klimatów! Znacie to uczucie, kiedy książka tak wciąga, że człek rzuca wszystko i zagłębia się w fotelu a na pytania bliskich odpowiada nieprzytomnie "ale że co?". Otóż taką powieścią jest "Wiedźmie drzewo" Tany French. Polecam szczerze, nawet, jeśli miejscami się wkurzycie - zdecydowanie warto!
Niczego więcej...

Kupiłam tą książkę ze względu na ilość stron, gdyż miałam ochotę na jakieś potężne tomisko. Nie zawiodłam się. Bardzo dobry kryminał, interesujący klimat i ciekawi bohaterowie.

Wyczuwam lekki dysonans między kwiecistymi opisami a gatunkiem, jakim jest kryminał.

Przeczytanie zajęło mi chyba pół roku, cały czas ją odkładałam. Dopiero ostatnie rozdziały mnie tak naprawdę wciągnęły. Bardzo długo się rozkręca

To przygnębiająca lektura. Przez długi czas miałam opory, aby wrócić do czytania. Zawiera prawdę o ludziach, której wygodniej nie zauważać. Zresztą, jak czynił to główny bohater...

Czy znasz swoją rodzinę? Czy znasz siebie? Czy jesteś pewien, że to co wiesz, jest prawdą?
Toby sam o sobie mówi, że jest farciarzem- ma ciekawą pracę, kochającą dziewczynę i serdecznych kumpli. Wszyscy uważają, że Toby wykręci się z każdych kłopotów, a to za sprawą sprytu, a to za sprawą uroku osobistego. Pewnego dnia jednak mężczyzna zostaje ciężko pobity, a jednym ze...

Niby nie jest źle, niby jest fajnie, ale nie zachwyca.

Urzekł mnie dom, w którym toczy się większa część akcji, Ivy House. Stary, otoczony bujnym, dzikim ogrodem, aż chciałoby się wejść do środka i usiąść w kominku lub pełnym książek gabinecie. Podobnie uroczy okazał się Hugo Hennessy, stryj głównego bohatera. Jak się jednak okazuje, nawet pozornie niewinni ludzie i idylliczne miejsca mogą mieć swoją ciemną stronę.

Przede...

Po prawie dwuletniej przerwie wróciłam do Tany French. I dobrze nam zrobiło odpoczęcie od siebie. Dałam się wciągnąć nastrojowi, typowemu dla autorki, narastającemu powoli napięciu i niespiesznej akcji. Stary dom, tajemnice rodzinne, morderstwo sprzed lat, zwłoki ukryte w dziupli „wiedźmiego drzewa”... Wprawdzie do 200 strony akcja się wlecze, jednak od momentu odkrycia...

Długa to była opowieść i miałam nadzieję na więcej treści w treści.

Dyskusje

• 2019