Diabelska gra

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Evil Games
Marta Komorowska
Marczewek

Kolejna książka autorki bestsellerowego Niemiego krzyku! Im większe zło, tym bardziej niebezpieczna gra... W brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel. Detektyw Kim Stone i jej zespół muszą szybko rozwiązać sprawę. Jednak mściciel dokonuje kolejnych zabójstw i szybko staje się jasne, że chodzi o coś znacznie więcej. Śledztwo nabiera tempa, a Kim znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie...

Kolejna książka autorki bestsellerowego Niemiego krzyku!

Im większe zło, tym bardziej niebezpieczna gra...

Śledztwo nabiera tempa, a Kim znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie - staje się celem niebezpiecznego przestępcy, który prowadzi własny, przerażający eksperyment.

W starciu z socjopatą, który zna wszystkie jej słabości, detektyw Stone na każdym kroku ociera się o śmierć. Liczba ofiar rośnie. Kim będzie musiała podjąć działania radykalniejsze niż kiedykolwiek, aby powstrzymać zabójcę. Tym razem sprawa ma charakter osobisty.

Wschodząca gwiazda brytyjskiej literatury kryminalnej powraca z powieścią, która wciągnie fanów Rachel Abbott, Val McDermid i Marka Billinghama.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

nieelokwentna_ewlyns | 2019-06-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 08 marca 2019

Alex Thorne to kobieta pracująca jako pyschiatra, która za pomocą swojego wysokiego IQ manipuluje ludźmi, sprawia że widzą oni dobro w tym co robią, chociaż powody dla których są oni pacjentami Alex nie są banalne.
Kim Stone jak zwykle zachwyca swoim twardym charakterem i opanowaniem emocji w ciężkich sytuacjach. Jednak naprawdę wzruszyłam się, gdy do swojego domu przyprowadziła nowego przyjaciela. Miał on dostać swój "regulamin" życia tam, jednak jego bliskość sprawiła, że detektyw w końcu poczuła jakieś miłe emocje.

Gdy w końcu przychodzi czas, że ich drogi się krzyżują, każda jest zaciekawiona tą drugą. Obie starają się rozgryźć siebie nawzajem, Alex z powodu swoich eksperymentów a Kim przez swój instynkt, który jak dotąd nigdy jej nie zawiódł.
Książka rewelacyjna, czyta się ją szybko gdyż jej wydanie posiada dużą czcionkę, jak i krótkie rozdziały-co dla mnie jest połączeniem idealnym. Autorka kolejny raz zachwyca swoim stylem i pomysłem, mimo iż na początku wiemy kto jest...

Volumen | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

Nie wiem co jest w książkach Marsons, ale przepadłam bez reszty. Pierwsze stwierdzenie jakie nasuwa mi się po przeczytaniu tej lektury.... Unikajmy psychiatrów. To tacy współcześni szarlatani. A temat drążony jest w wielu książkach np. Pacjentka. Uwielbiam Kim i tylko szkoda, że wydawnictwo nie wydało kolejnych części.

Stitches | 2019-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Druga czesc tomu "Diabelska gra" byla pierwszą częścią, która wpadła mi w ręce i zupełnie nie odczuwałam tego, że coś mi przez to umknęło.
Styl pisania był konkretny, nie męczył mnie (nie przepadam za zbyt długimi opisami, niewnoszącymi nic znaczącego).
Postać Kim Stone polubiłam, negatywną postać znienawidziłam, więc chyba zabiegi autorki przyniosły skutek.
Czytalo mi się zaskakująco dobrze, fabuła była naprawdę w porządku. Odrobinę rozczarowała mnie jedynie końcówka i to jak potoczyła się ta tytułowa gra między bohaterkami. Mialam nadzieję na coś odrobine mocniejszego, bo potencjał był bez wątpienia.
Mimo to z chęcią przeczytam pozostałe książki z tej serii, jeśli będę miała okazję, bo ta była dobra.

Ksiazkowepasje | 2019-02-15

"Diabelska gra" to drugi tom o policjantce Kim Stone. Pierwszego nie czytałam, a kto śledzi mojego bloga, ten wie dlaczego - mam to do siebie, że często serie czytam "od tyłu", poza tym książki kupuję niejednokrotnie pod wpływem nagłego impulsu :-) Na szczęście serie kryminalne mają to do siebie, że kolejne części bywają ze sobą niepowiądane. To mnie ratuje.
Kim Stone prowadzi sprawę pedofila gwałcącego swoje córki. W toku śledztwa poznaje pewną panią psycholog. Alex to piękna, zdolna kobieta, ktora okazuje się również bardzo niebezpieczna. Policjantce przydzielona zostaje druga sprawa - gwałciciel wychodzi z więzienia za dobre sprawowanie i ginie dźgnięty kilkukrotnie nożem podczas wieczornego spaceru z psem. Policji szybko udaje się trafić na trop sprawcy. Wydawałoby się, że zagadka zostaje rozwikłana, a wymiar sprawiedliwości odnosi sukces. Wtedy dochodzi do kolejnych przestępstw. Motyw jest zawsze ten sam - zemsta. Pozornie sprawy nie łączą się ze sobą. Kim jednak ma złe...

siopa78 | 2019-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2019

To była moja pierwsza przygoda z tą autorką.Bardzo ciekawe przeżycie i pozytywne zaskoczenie. Książka wciągnęła od pierwszych stron i trzymała w napięciu do samego końca.czego chcieć więcej:)
Polecam

Diabelska gra,  to kryminał psychologiczny, od którego ciężko się oderwać.
Mloda,  niezwykle inteligenta i spostrzegawcza pani detektyw,  inspektor  Kim Stone bardzo szybko pnie się po szczeblach kariery. Jest ostra,  bezkompromisowa i wymagająca. Jej cechy sprawiają, że nie ma sobie równych w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.
Inspektor probuje rozwikłać sprawę molestowania dwóch sióstr,  w miedzy czasie dochodzi do serii zabójstw, które na pierwszy rzut oka nie wydają się powiązane,  ale czy aby na pewno? Dołączając do tego doktor Alexandre Thorne i jej socjopatycznych pacjentów uzyskujemy ciekawą fabułę,  szybką akcję,  a co za tym idzie, dobry kryminał, którego przebieg  ciężko przewidzieć.

beztroska_domatorka | 2019-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Druga część serii o detektyw inspektor Kim Stone i zapewne ostatnia w Polsce, gdyż wydawnictwo zaprzestało wydawania kolejnych części. Wielka szkoda, że tak znakomite książki są poza naszym zasięgiem, mimo serii książki można czytać niezależnie od siebie. „Diabelska gra” to kryminał, a jednocześnie wyprawa w zakamarki ludzkiego umysłu, psychologii i mistrzowskiej manipulacji. Przyznam, że nie raz byłam zszokowana, jak łatwo można manipulować drugim człowiekiem, wmawiać mu rzeczy, które uzna za swój własny plan. Druga strona to bezwzględna psychopatka, nieodczuwająca wstydu, moralności, współczucia czy miłości. Wszystko to ubrane w dobry kryminał a na deser pani detektyw ze swoimi niekonwencjonalnymi metodami prowadzenia śledztwa i z niecodziennym podejściem do życia. Polecam przeczytać zarówno tę, jak i pierwszą część o tytule „Niemy Krzyk”, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Gosia | 2018-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Po przeczytaniu "Diabelskiej gry" wiem, że będę z niecierpliwością oczekiwała dalszych losów detektyw inspektor Kim Stone, a autorka Angela Marsons trafi na listą moich ulubionych autorów. Druga część opisująca losy detektyw Kim jest rewelacyjna. Dużo tu psychologii, bo w końcu detektyw zmaga się ze swoją mroczną przeszłością, a trafiła na psychiatrę - socjopatkę Alex. Cała akcja jest szybka, bez zbędnego wydłużania fabuły i bardzo przemyślana. Szczerze polubiłam bohaterów tej serii, a czytając nieustannie czułam podekscytowanie.
Myślę, że to wystarczająca recenzja, aby nie zdradzić zbyt wiele, a zachęcić innych do przeczytania książek tej autorki, bo choć mało znana to jednak warto.

Roman Dłużniewski | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

To druga, przeczytana przeze mnie książka pani Marsons i drugi raz odnoszę to samo wrażenie. Na początku irytacja a później, z każdą kolejną stroną coraz większe zaciekawienie.
Poharatana przez życie detektyw inspektor Stone kontra psychiatra-socjopata.
To zaiste wybuchowy konflikt i do wybuchu dochodzi. Stone ma to, czego oczekuje się od detektywa. Instynkt. Może nie mieć jeszcze niczego w rękach, ale instynkt jej nie zawodzi. I cała fajność powieści polega na tym, że ów instynkt przedstawiony jest w bardzo satysfakcjonujący sposób. Przedstawiony tak, że można w niego uwierzyć.

Do minusów książki zaliczyłbym niestaranne wydanie - zbyt duża ilość błędów oraz jeden fakt - Kim nie mogła wiedzieć o dziecku Jessiki ani o tym, że na pewno przebywa ona sama w domu.

Tym niemniej zdecydowanie polecam!

książek: 2059
jamczyk | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Drugie spotkanie z inspektor Kim Stone należy uznać za udane. Błyskawiczna akcja, krąg znanych już bohaterów walczących ze wszechobecnym złem, ciekawa intryga, której korzenie sięgają do przeszłości i niezniszczalna, ona "wonder woman". Idealna lektura w letni czas.