Ogród z brązu

Wydawnictwo: Albatros
El jardín de bronce

W niewyjaśnionych okolicznościach znikają w metrze w Buenos Aires czteroletnia Moira Danubio i jej opiekunka Cecilia. Dla ojca dziewczynki zaczyna się koszmar, który będzie trwał latami. Gdy policja okazuje się bezradna, zdesperowany Fabian Danubio i ekscentryczny prywatny detektyw Doberti podejmują poszukiwania na własną rękę. Sprawdzają rozmaite informacje, docierają do miejscowej mafii. Poszukiwania córki stają się treścią życia Fabiana.

Subtelny portret psychologiczny ojca, który walczy o córkę.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Krzysztof Górecki | 2019-08-24
Przeczytana: 11 sierpnia 2019

Bardzo dobra książka. Taki kryminał z "drugim dnem", gdzie główny bohater okazuje się najbardziej przegrany... Kryminał z historią z przeszłości w tle. Klimatem troszkę przypomina "Cień wiatru", bo też o wielkiej, zakazanej namiętności, ale o tym dopiero dowiadujemy się pod koniec, a tak to bardzo kryminał, ze wszystkimi jego regułami. Polecam!

Iwona | 2019-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2019 rok
Przeczytana: 02 lipca 2019

Męczyła mnie ta książka. Za dużo ma niepotrzebnych opisów miejsc i pomieszczeń jak i również osób, które nic do książki nie wnoszą. Te opisy są poprostu za długie. Hostoria się ciągnie jak flaki z olejem. Jedyny plus to zakończenie- nie sposób się domyślić.

Joanna JJ | 2018-12-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 27 grudnia 2018

Długo się zabierałam za tą książkę, może dlatego że zawsze była jakaś fajna z biblioteki i trzeba oddać.... tą mam na półce i czekała. Ale jak zaczęłam, to było się trudno oderwać i cieszę się, ze w okresie świątecznym, bo bym do pracy chodziła niewyspana :)
Polecam miłośnikom gatunku :)

Joanna | 2018-10-07
Przeczytana: 07 października 2018

No nistety ksiazka nie dla mnie. Za duzo opisow, za duzo psychologi. Nuzaca.

Dedersi | 2018-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Ciekawa książka, cały czas mnie zaskakiwała. Jedyne co mi się nie podobało to wspominanie (jak dla mnie zbyt częste) stosunków seksualnych co mnie trochę odpycha i zakończenie, trochę jakby ucięte. Pomijając te fakty nie dziwię się, że uznawana jest za najlepszy thriller argentyński w ostatnim czasie. :)

Ania M | 2018-05-25
Przeczytana: 14 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z lepszych książek jakie przypadkiem wpadły mi w ręce. Czasami wydaje nam się, że gorzej już być nie może. No bo co może być gorszego od zaginięcia córki? A co jeśli Twoja żona zamiast wspierać Cię w tych trudnych chwilach popełnia samobójstwo? Co jeśli w zaginięcie Twojego dziecka uwikłana jest policja? Jak się poczujesz kiedy się dowiesz, że żona odebrała sobie życie przez słowa ciotki, która znała całą tajemnicę? Tajemnicę Twojej żony, która okazuje się być zupełnie kimś innym.
Autor skutecznie uwikłał w jedną tajemnicę wiele postaci. Wszyscy mają jakąś rolę do odegrania, nawet detektyw, który jako jedyny zadbał o to aby sprawa zaginionej Moiry nie wylądowała na dnie szuflady. Cała zagadka rozwiązuje się dopiero na końcu książki, a bohater odnajduje kogoś zupełnie innego niż oczekiwał.

Matylda Saresta | 2018-04-15

Bardzo dobry thriller - w końcu.
Nie wiem, czy to dlatego, że pisarz jest innej narodowości, niż zazwyczaj /jamerykańskie/, czy to po prostu dobra historia.

Leniwa. Akcji niewiele. Wplecione emocje, przemyślenia, przeżycia. Wątek rozciągnięty na kilka lat. Klimatyczny. Obrazowy. BARDZO DOBRY.

Polecam.

Skylla | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018

Wreszcie powiew świeżości. Byłem już zmęczony podobnymi do siebie opowieściami więc ta książka idealnie trafiła we właściwy moment. Niespiesznie opowiedziana wielowątkowa historia rodzinna, która od początku zaciekawia, w połowie nieco męczy jak mijające wtedy lata, a na końcu nagradza rozbudowanym zakończeniem. Wszystko spójne psychologicznie, może poza jednym samobójstwem, jeśli mam się koniecznie do czegoś przyczepić, ale czego ze względu na niespoilerowanie nie mogę omówić. Do tego doskonale napisane. Narracja, dialogi, postacie. Polecam.

reptar | 2018-02-05

Fraza „argentyńskie thrillery” jest w zasobach Internetu reprezentowana 2225 razy rzadziej od „skandynawskich kryminałów”. Kosz taniej książki w markecie i ledwie googlowalny autor też słabo lansują markę. Liczyłem zatem na solidne siedem gwiazdek. Dostałem dziesięć.

Kibicowałem rzuconym w wir intrygi postaciom z dawno zapomnianym zaangażowaniem. Nie działo się cały czas, ale wtedy, gdy się nie działo, było nie mniej absorbująco. Bohaterowie łazili ze mną wszędzie tam, gdzie ze względów technicznych lub społecznych czytać akurat nie mogłem, znakomicie oddani, żywi i martwi.

Mrocznym, brązowym światem nie sposób się nie zachwycić, ale i Pałac Barola będzie odtąd dla mnie szczególnym spośród nie przestrzelonych miejsc na globusie. Na parę minut odłożyłem książkę, by w Google Maps przejechać przez skrzyżowanie ulic Humberta I i Catamarca. Po lekturze na IMDb wyszperałem galerię zdjęć z serialu.

Thrillery zwykle prowokują dylemat: czy ciekawość ostatnich wielokropków brązu jest...

MonikaNatalia | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Wspaniała, wzruszająca książka, trzymająca w napięciu, która wciąga od pierwszych stron i jest niesamowita aż do końca. Czyta się szybko i z zapartym tchem, mimo swojej objętości (prawie 600 stron). Akcja rozgrywa się w Argentynie. Pojawia się tajemnica, a nawet wiele tajemnic, każda jest wyjaśniona. Czytajcie uważnie, bo każdy szczegół jest ważny i ma swoje znaczenie. Wszystko jest rozwiązane do końca. Dla mnie - majstersztyk. Polecam serdecznie każdemu miłośnikowi tajemnic i zagadek.